Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Da dodam da mi slepilo Zapada ide na zivce.

Guslanje o vladi nacionalnog jedinstva u Bagdadu nije nista drugo nego ideja da se sasece iranski uticaj u Iraku.

Drugim recima, koristi se IS da se saseku Siti.

Uobicajeno kratkovido.

Link to comment

Da dodam da mi slepilo Zapada ide na zivce.

....

Uobicajeno kratkovido.

Neko za to prima platu. U tom slucaju se to zove "short term stratregy" - skoro k'o taktika, ne?? 

Link to comment

@Budja,

Iran je trazio da Maliki odstupi (tj. da odustane od nove kandidature za premijera) tako da nije bas da je on personifikacija polarizacije na verskoj liniji, ali jeste deo celog procesa.

 

edit: Maliki je, uzgred, veceras u obracanju preko TV-a izjavio da se ne povlaci i usput optuzio predesnika drzave za krsenje ustava.

Edited by Bane5
Link to comment

da nije uvedena zabrana linkova sa tabletoida, ovde bi dobro došao članak iz današnjeg izdanja jednog od njih, o jučerašnjim hapšenjima veće grupe islamskih ekstermista koji su ratovali u Siriji i Iraku, pa se nekim čudom sad vratili kući, na Kosovu... Oko 40-ak njih.

 

Eh, ne tako previše davno, ćaskali smo ovde o tome, ali me je jedan forumaš poznavalac prilika na terenukosovorepublika tada temeljno demantovao.

Link to comment

Eh, ne tako previše davno, ćaskali smo ovde o tome, ali me je jedan forumaš poznavalac prilika na terenukosovorepublika tada temeljno demantovao.

 

meni su rekli da sam paranojik i srbski nacionalista  :fantom:

Link to comment

Samo što niste pričali oko kosova nego oko preševa

 

tako je. i da je glavni link preko koga se išlo jedan hodža iz KM. Koji je, btw, sad u ovoj grupi pohapšenih, koliko čujem...

 

jer, ne znamo koliko njih iz ove grupe je sa Kosova a koliko iz centralne Srbije, tj. Preševa i okoline.

 

evo linka sa B92, oni se valjda još uvek drže van crne liste...?

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=08&dd=11&nav_category=640&nav_id=886843

Edited by Topola
Link to comment

Britanski ambasador u Prištini Jan Klif pozdravio je policijsku akciju u kojoj je na Kosovu uhapšeno 40 osoba osumnjičenih za ekstremizam, ističući da treba sačekati i videti sudski epilog tog slučaja.

 

“Od tog broja, šest osoba je uhapšeno u regionu južnog dela Mitrovice, a s druge strane naglašavam da je ovo jedan od većih uspeha kosovske policije, jer su ovu operaciju sproveli samostalno, bez pomoći i prisustva Euleksa,” rekao je on.

 

Xhamia, itd.

 

A sad bi bilo dobro da se vidi kakva je situacija sa ove strane administrativne duge... kao sto me lepo podseti Hamlet.

Ono o cemu sam zaista govorio onomad, polemisuci sa jednim od forumasa, bilo je sledece:

Sekta koja se naziva IS(IS) svoje pipke ka ovom regionu pruzila je preko mnogih agitatora, od kojih neke (glavne) posredno pominje i britanski diplomata. Nazalost, jos uvek niko ne govori o stanju po ovom pitanju u ostatku Srbije: jedino se povremeno poslovicno senzacionalni Blic tom temom bavi na nivou skupljanja slika sa Fb po najbanalnijoj matrici Novi Pazar = Dzihad, bljuv, bljuv... Za sve ostale, to pitanje kao da ne postoji van te matrice. Bar zvanicno. Dal se neko time profesionalno bavi, videce se. Za sada deluje kao da ne.

Edited by Topola
Link to comment
×
×
  • Create New...