Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Znači "sve ili ništa". Najgore što iz ove cele priče može mizaći je da se pojave neki radikalno islamski elementi koji će i jedne i druge da pošalju kući i "uspostave poredak".

Link to comment

Ja ocekujem to na izborima... da ce sad ovi "umereni" da preuzmu, da ce stanje da bude lose sto je ocekivano i da ce onda MB ili neko treci da odvali... nesto slicno sa Iranom... nadam se da se varam ali to deluje najrealnije, pogotovo sto se ne nazire neki umereni lider koji bi imao veliku podrsku, Baradej ne deluje toliko mocno...

Edited by nick1986
Link to comment

a tko je uopšte Baradej? nemam utisak, po biografiji da ga ameri nešto mnogo vole. PS kolko videh, ošla cena nafte na preko 100 dolara...ala sada arapi i naročito rusi trljaju ruke.... :lol:

Link to comment

Ukratko cikica sa cvikama koji je zavrsio pravo u Egiptu pa malo studirao u Njujorku.... bio direktor Agencije za atomsku energiju UN-a, dobio Nobelovu nagradu za mir 2005.Cini mi se da je on najbolje cemu se Amerikanci nadaju bez obzira sto im nije prvi izbor... posto trenutna alternativa nije bas po njihovom ukusu... cenim da ih je ovo malo iznenadilo pa da se snalaze putem stapa i kanapa, po principu daj sta das. A tu je Baradej makar neko koga znaju.edit: nepismen

Edited by nick1986
Link to comment

Ja kolikom vidim Ameri se sve više okreću protiv Mubaraka

Regrettably the time has come 4 Pres. Mubarak 2 step down & relinquish power. It’s in the best interest of Egypt, its people & its military.John McCainSenJohnMcCain
Mislim da je i Kerry rekao to isto...
Link to comment

Dal' se to uopste desilo, ili imaju neke glumce u redakciji JP koji se obuku u Palestince. Nadrealno je koliko ovo sve lici na skidanje Slobodana, pa sve sa kontramitingom, prepunim (verovatno) raznih specijalaca u civilu i kriminalaca naprasno pustenih s robije. Samo, Mubi treba da se seti kako se to zavrsilo za Slobu.

Link to comment
Ukratko cikica sa cvikama koji je zavrsio pravo u Egiptu pa malo studirao u Njujorku.... bio direktor Agencije za atomsku energiju UN-a, dobio Nobelovu nagradu za mir 2005.Cini mi se da je on najbolje cemu se Amerikanci nadaju bez obzira sto im nije prvi izbor... posto trenutna alternativa nije bas po njihovom ukusu... cenim da ih je ovo malo iznenadilo pa da se snalaze putem stapa i kanapa, po principu daj sta das. A tu je Baradej makar neko koga znaju.edit: nepismen
Ok, znači, summary...imamo 1 Mubaraka koga USA i Izrael ne vole ali tolerišu a egipćani nit vole nit tolerišu, jednog baradeja koga USA i Izrael ne vole ali tolerišu, a egipćani i vole i tolerišu,jedno MB koje USA i Izrale nit vole nit tolerišu, a egipćani ih "nako vole i "nako tolerišu.....tako?onda je baradej optimalno rešenje, uz tešku borbu gorezainteresovanih da ga drže dalje od blagodeti radikalnog islama. /uz moj lični utisak da će to biti pakleno teško/.PS zar nije mnogo lakše i racionalnije rešenje bilo da se ipak podrži mubarak?
Link to comment

Da, Friedman je u Davosu na tovljenju, a tekst potpisan kao da je iz "West Bank".Edit: mada mi se svidja poslednji paragraf

I had given up on Netanyahu’s cabinet and urged the U.S. to walk away. But that was B.E. — Before Egypt. Today, I believe President Obama should put his own peace plan on the table, bridging the Israeli and Palestinian positions, and demand that the two sides negotiate on it without any preconditions. It is vital for Israel’s future — at a time when there is already a global campaign to delegitimize the Jewish state — that it disentangle itself from the Arabs’ story as much as possible. There is a huge storm coming, Israel. Get out of the way.
Edited by dragance
Link to comment
Apropo Izraela, zanimljivo pisanije Thomasa Friedmana
Može on pisati koliko hoće, Bibi can't close the deal, to svi znaju. Bibijeva jedina pismejkerska radnja je dobra gluma. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
PS zar nije mnogo lakše i racionalnije rešenje bilo da se ipak podrži mubarak?
jeste, to su i probali prvih dana sto se vidi iz njihovih izjava tada, ali kad su skontali da ovaj definitivno puca, sad se radi damage control... prvo pricom o reformama, a danas koliko vidim i signalima da Mubarak treba da ode koje se nisu cule prethodnih dana iz USofA
Link to comment

u Kairu su demonstranti upravo dotukli Mubarakove dilbere. moguce da je ovo bio samo poslednji ocajnicki trzaj casnog Hosnije. suvise je glasina, i sve treba uzeti sa zrncem soli... ali se ipak radi o obavestenom coveku, sa insajderskim info (lik je bivsi sef americke vojne spijunaze):Friday is likely to be the day...There are very strong rumors coming out of sources close to the Saudi government suggesting that King Abd'allah, who is now in Morocco, has convinced President Mubarak to step down to avoid a possible bloodbath during anticipated massive demonstrations on Friday. Abd'allah has also reportedly offered Mubarak asylum in Saudi Arabia, but Mubarak has not yet accepted the offer. pl02 February 2011 in Egypt | Permalink | Comments (14) | TrackBack (0)http://turcopolier.typepad.com/sic_semper_tyrannis/2011/02/friday-is-likely-to-be-the-day.html

Edited by Gandalf
Link to comment
×
×
  • Create New...