Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

"Today President Mubarak seems to have decided to crack down on the democracy movement, using not police or army troops but rather mobs of hoodlums and thugs.I’ve been spending hours on Tahrir today, and it is absurd to think of this as simply “clashes” between two rival groups. The pro-democracy protesters are unarmed and have been peaceful at every step. But the pro-Mubarak thugs are arriving in buses and are armed — and they’re using their weapons."
My link Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Na džaziri maltretiraju nekog čoveka. Opkolili ga šakali i u prolazu šamaruju. Neko iz grupe maše i pokazuje na kameru, kao, nemojte ljudi ovde. Da rezimiramo hronološki šta su puštali na protestante: 1. anti-riot policiju2. tenkove3. avione4. Mubarakove pristalice5. njihove kamenice6. konje i kamile (domišljato, pustili ih sa namerom da izazovu paniku i stampedo)7. molotovljeve koktelePreostaje im još da probaju da premeste Tahrir u neki drugi grad, možda prestanu sa okupljanjima? O drugim opcijama ne želim da razmišljam.

Edited by dux
Link to comment
O drugim opcijama ne želim da razmišljam.
Ja mislim da Mubarak bas razmislja o dodatnim opcijama. Ovim potezom danas je u velikoj meri izgubio manevarski prostor da se mirno povuce sa vlasti. Ili ce uciniti nesto jako ruzno i krvavo,ili ce ga masa ritualno spaliti do kraja nedelje..osim ako ga nekim slucajem Ameri helikopterom ne izvuku iz zemlje. Zapoceo je partiju pokera sa sopstvenom sudbinom, tu se karte ne bacaju lako.
Link to comment
Ja mislim da Mubarak bas razmislja o dodatnim opcijama. Ovim potezom danas je u velikoj meri izgubio manevarski prostor da se mirno povuce sa vlasti. Ili ce uciniti nesto jako ruzno i krvavo,ili ce ga masa ritualno spaliti do kraja nedelje..osim ako ga nekim slucajem Ameri helikopterom ne izvuku iz zemlje. Zapoceo je partiju pokera sa sopstvenom sudbinom, tu se karte ne bacaju lako.
Upravo suprotno, ovo je danas majstorski potez, najjači koji je Mu imao na raspolaganju. Da li će biti dovoljno dobar i jak da pobjedi i da se može počet slobodno rugati Ben Aliju u obližnjoj Đedi, vidjet ćemo. Do rujna ima još puno vremena, mogli bi ga i neki protesti™ prisiliti™ da se opet kandidira.
Link to comment
Upravo suprotno, ovo je danas majstorski potez, najjači koji je Mu imao na raspolaganju. Da li će biti dovoljno dobar i jak da pobjedi i da se može počet slobodno rugati Ben Aliju u obližnjoj Đedi, vidjet ćemo. Do rujna ima još puno vremena, mogli bi ga i neki protesti™ prisiliti™ da se opet kandidira.
Ne znam.Duh je pusten iz boce.I da li mislis da Amerikanci bas tako mogu da se vuku za nos: "orderly transition" moze i u septembru, ali bez Mubaraka.
Link to comment

Ja mogu da se slozim sa tim da su ljudi koji se okupljaju u kairu svakodnevno izgubili puno vremena sto vec prvog dana nisu krenuli na sve ili nista i zauzeli sve sto se moglo zauzeti..samim tim su izgubili ostricu energije i bunta protivu Hosnija..ali da postoji ikakva sansa da on nastavi da postoji i narednih par nedelja ili mesec dana kao bitna i jaka politicka figura u Egiptu..to mi deluje nezamislivo.

Link to comment
I da li mislis da Amerikanci bas tako mogu da se vuku za nos: "orderly transition" moze i u septembru, ali bez Mubaraka.
Dovoljno je da se ovo ugasi i Mubarak i Hillary će pijuckati kahvicu zajedno i papati banana splitove, zaboraviti ovu kukavičku izdaju uslijed iskušenja. Ne zaboraviti i koliku težinu riječ iz Yerushalayima ima u Washingtonu.Ovo što mu govore ovih dana govore™ mu stalno, novi je samo Now. Ako se pokaže dovoljno jak da opstane, ode taj now, ko tears in rain.
Link to comment

Ovaj majmun ce pokusati da veceras otera ljude sa trga, prilicno sam ubedjen u to. Al Dzazira prenosi da vojska, sa uperenim oruzjem, vice na ljude da idu kucama jer su u opasnosti.

Link to comment
Upravo suprotno, ovo je danas majstorski potez, najjači koji je Mu imao na raspolaganju. Da li će biti dovoljno dobar i jak da pobjedi i da se može počet slobodno rugati Ben Aliju u obližnjoj Đedi, vidjet ćemo. Do rujna ima još puno vremena, mogli bi ga i neki protesti™ prisiliti™ da se opet kandidira.
mozda. mozda ne.moguce da je jedini potez koji ima na raspolaganju. gubljenjem podrske od Amera, moguce je da su Mubarak & co pomislili da vreme radi protiv njih. a juce je Frenk Vizner navodno ragovarao sa El Baradeijem - to je sasvim dovoljno da Hosniju navede na paranoju. izmedju ostalog, da su ga Ameri izdali a armija mu radi iza ledja. pa ovo treba zavrsiti sto pre. Edited by Gandalf
Link to comment

Ovaj se renuncirao profilaktički:

SANA, Yemen — President Ali Abdullah Saleh of Yemen said Wednesday that he would not run for re-election when his term ends in 2013. The announcement was a stunning concession to protesters and another reverberation of the popular anger that has rocked the Arab world in recent weeks.
Link to comment
Dovoljno je da se ovo ugasi i Mubarak i Hillary će pijuckati kahvicu zajedno i papati banana splitove, zaboraviti ovu kukavičku izdaju uslijed iskušenja.

clinton-mubarak-cp-6335465.jpg

Porodica uspešnih.U worst case scenario, u tranzicionom periodu će reč voditi onaj čika baka sa brčićima, sa desne leve strane. No worries.

Edited by dux
Link to comment
×
×
  • Create New...