Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

zasto bi bio nervozan?to sto si ti lazov je najpre tvoj problem, ali to cu pomenuti uvek kada mi se obratis na forumu jer si lagao koristeci moje postove.dakle, lazov si.da ponovim jos jednom ako nisi dobro procitao, inspekcija UN dolazi da obidje unapred dogovorene lokacije (njih tri) za koje se sumnja da su bile mesta gde je korisceno hemijsko oruzje. u pitanju su lokacije gde se su se navodni hemijski napadi dogodili pre vise meseci (ne znam napamet ali mislim da su sva tri u 4+ meseca). inspekcija UN nece imati pristupa nijednoj drugoj lokaciji pa samim tim ni ovoj u istocnom damasku gde se dogodio ovaj napad za koji se sumnja da je napad hemijskim oruzjem.sve ovo je doslo nakon visemesecnog pregovaranja izmedju damaska i UN gde je damask (asad) dugo dozvoljavao i trazio dolazak na samo jednu jedinu lokaciju na sta UN nisu pristale pa je onda nadjen, po obicaju truli, kompromis.naravno, postavlja se i opravdano pitanje da li ce inspekcija UN imati dovoljno mogucnosti da nadje bilo kakave dokaze na lokacijama o kojim govorimo jer su se, kao sto pomenuh, ti incidenti dogodili pre vise meseci.
Znamiljivo da i dalje izbegavas Egipat.Asad je na kraju popustio i dozvolio dolazak misije UN u Siriju. Otkud ti znas da nece popustiti i dozvoliti ulazak misije UN i na to mesto? Kako ti ti znas? Daj nam te tajne izvore.Zasto si "zaboravio" da napsies da danas dolazi misija UN u Siriju da bi istrazivala navode o upotrebi hemijskog oruzja? Doduse, vec si napredovao, pa govoris da ima sanse da se nesto i nadje ali dajes im male sanse.
Link to comment
ako ti toliko smeta, zaobidji.
ovako dokono gledajuci topik koji je i inace temeljno razjeban, cini mi se da su tvoji postovi uglavnom solidno potkovani, i da ZazPi postavlja dosta tupava i bezobrazna pitanja. nije mi ni na pamet palo da i ti uzivas u ovom trollfestu koji traje vec mesecima, no dobro.
Link to comment
treci put, nekima bi i jednom bilo dovoljno, inspekcija UN ima unapred dogovorene lokacije i nista preko toga nece biti dozvoljeno. pitanje je cak i da li ce za te tri lokacije imati svu slobodu sprovodjenja istrage (mislim da dve nisu pod asadovom kontrolom)ps. ovo nije topik o egiptu.
Nije prica o Egiptu ali samo sam konstatovao da je to zanimljivo.Inspekcija UN nije ni trebala da dodje ali je Asad popustio pod pritiskom. Ja te ponovo pitam: kako mozes biti siguran da nece opet popustiti i dozvoliti ulazak na to mesto?
Reportovao sam ovo klasicno smaranje, trolovanje i unistavanje teme uobicajenim infantilnim propitkivanjima...
Kao sto vidis, Bane5 je vec rekao sta misli o tvome misljenju. Ja samo da dodam da imam osecaj da imas neki strah od mene pa me juris po forumu da bi se na kraju povukao cuteci posle pokazanog znanja od Hajeka pa nadalje. :lolol:
Link to comment
ovako dokono gledajuci topik koji je i inace temeljno razjeban, cini mi se da su tvoji postovi uglavnom solidno potkovani, i da ZazPi postavlja dosta tupava i bezobrazna pitanja. nije mi ni na pamet palo da i ti uzivas u ovom trollfestu koji traje vec mesecima, no dobro.
ne znam ako to da nazovem?zelja mi je da svaka komunikacija bude iole konstruktivna.ja sam svestan da nekad ne ostavim izvor i link ka nekoj informaciji, ali sam uvek spreman da to uradim naknadno, na zahtev/pitanje ili provokaciju.takodje, ja cesto svoj nastup ogradim sa tim da je to samo moj stav pa makar nekome izgledao naivno i kilavo. ispada da ima onih kojima i to smeta.razjebavanje topika cine oni koji te u stratu, uglavnom iz iracionalnih razloga, uzmu za "zub".mene posmatraju kao vodju vehabijskog pokreta i mere koju "misiju" imam i koliko sam za to placen.
Link to comment
ovako dokono gledajuci topik koji je i inace temeljno razjeban, cini mi se da su tvoji postovi uglavnom solidno potkovani, i da ZazPi postavlja dosta tupava i bezobrazna pitanja. nije mi ni na pamet palo da i ti uzivas u ovom trollfestu koji traje vec mesecima, no dobro.
Ohoho, hajka :lol:
Link to comment
Nije prica o Egiptu ali samo sam konstatovao da je to zanimljivo.Inspekcija UN nije ni trebala da dodje ali je Asad popustio pod pritiskom. Ja te ponovo pitam: kako mozes biti siguran da nece opet popustiti i dozvoliti ulazak na to mesto?
Veruj u sta hoces.Ubijas svaki smisao diskusije.Ako imas neki izvor informacija gde se vidi da inspekcija UN ima fleksibilnu misiju, izvoli postavi.Do tada, skini se sa mojih postova.
Link to comment

Koristis stradanje jedne strane da bi nesto postigao na ovome forumu, meni nedokucivo. Dolazis sa informacijama sa one prcije katarskog emira(poznati po demokratiji i sirenju iste, imaju ogromno isksustvo i pravi su primer iste :lol: ) koja ima svoju agendu i napadas druge izvore, dok je u poslednjih mesec dana ubijeno stotine kurdskih, alavitskih, hriscanskih civila u pravim masakrima sirom Sirije. Doduse, znao si za to, ali nekako ti promaklo da stavis vest o tome. Isto kao sto ti je promaklo da stavis informaciju da su u Siriji dosli isnpektori UN i da mozda mogu da obidju mesto napada. Oni kurdski civili sto prelaze reku, kao da ih vodi Mojsije, nisu slucajnost vec deo ratnih operacija islamista i FSA, koji dobijaju ogromnu podrsku Turske. Ne pada mi na pamet da ti kontriram u tvojoj zlicnometriji, niti da ulazim u takvu pricu koju ti nazivas konstruktuvnom.Uzgred, u Libiji je situacija jako losa. Izvoz nafte je obustavljen iz mnogih postrojenja, naoruzane grupe upadaju u ministarstva, preti se vojnom intervencijom itd. To ti isto promacinje.Briga me da li cu zbog ovoga da dobijem ban zbog hajkanja. :) I, ne pada mi na pamet da mu kontriram sa linkovima gde se pokazuje stradanje druge strane. To je bolesno.

Link to comment
×
×
  • Create New...