Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

The three stooges:Eksperti-foto-TANJUG.jpg
Banjaluka – Domagnoj Margetić, član Ekspertskog tima jugoistočne Evrope za borbu protiv terorizma i organizovanog kriminala ajde.gif, upozorio je juče u Banjaluci da nemiri koji su zahvatili Tunis, Egipat i Jemen nisu spontani, već organizovani od strane iranske obaveštajne službe, koja se odavno ukorenila u BiH, i terorističkih organizacija koje su odavno prisutne i na Balkanu.
Link to comment
Obamina poruka: Mubarak mora odmah da ideDobra poruka. Zbog ovakvih stvari je važno na čelu imati Obamu a ne Busha. Dalje ostajanje Mubaraka uprkos volji većine bi samo davalo na važnosti radikalnijim elementima na svim stranama, tako da mislim da je za budućnost te zemlje suštinski važno da do predaje vlasti dođe odmah.
Pa cekaj, Bus je taj koji se nadao da ce rat u Iraku dovesti do demokratizacije celog bliskog istoka. Mislim da bi on pre Obame stao na stranu demonstranata, i rekao, eto vidite, to je plod nase politike. Bus inace nije podnosio Mubaraka i nije mu verovao.
Link to comment
Pa cekaj, Bus je taj koji se nadao da ce rat u Iraku dovesti do demokratizacije celog bliskog istoka. Mislim da bi on pre Obame stao na stranu demonstranata, i rekao, eto vidite, to je plod nase politike. Bus inace nije podnosio Mubaraka i nije mu verovao.
Bushov i Mubarakov odnos je vrlo zanimljiv. Nisu se mirisali ali je Bush kasnije u svojim memoarima naveo da se delom oslonio na Mubarakovu informaciju da Irak ima WMD. Čisto sumnjam da je Bushu zaista bila bitna demokratizacija bliskog istoka, to je po meni pre bilo još jedno opravdanje za tanku podršku ratu u Iraku. Mislim da je sa Obamom situacija bolja i da ima drugačiji pristup ovakvim problemima. Daleko od toga da verujem da mu je demokratizacija bliskog istoka primaran cilj i on bi rađe imao bliskog diktatora nego neprijateljsko raspoloženog predsednika u Egiptu, ali da je preovlađujući odnos prema ovakvim problemima drugačiji. Naravno, Obama očekuje i da će ElBaradei biti dobar saveznik.
Link to comment
2:38pm Al Jazeera correspondent saying that many people injured in stampede that started when clashes began between pro and anti-government demonstrators.2:30pm Al Jazeera showing live pictures of clashes in Tahrir Square between pro and anti-government demonstrators. 2:10pm Some 10,000 pro-Mubarak demonstrators gathered in central Cairo, one of our web producers reports.
Link to comment
Ian Pannell,BBC News, CairoWe're in the middle of a very fluid situation - this is entirely dangerous, entirely provocative. Thousands of pro-Mubarak forces are now surging into Tahrir Square. There was a cordon set up by the anti-Mubarak protesters to try and hold them back. The army were in the middle. They didn't take sides. And basically there were too many of them. So they are now surging forward. We've just seen one man being attacked - being kicked and punched and hit with a stick. And we've also seen protesters pulling down signs that are against President Mubarak. There's a lot of anger on the streets at the moment, a lot of argument, fists are flying. And who knows where this will end.
Link to comment
Bushov i Mubarakov odnos je vrlo zanimljiv. Nisu se mirisali ali je Bush kasnije u svojim memoarima naveo da se delom oslonio na Mubarakovu informaciju da Irak ima WMD. Čisto sumnjam da je Bushu zaista bila bitna demokratizacija bliskog istoka, to je po meni pre bilo još jedno opravdanje za tanku podršku ratu u Iraku. Mislim da je sa Obamom situacija bolja i da ima drugačiji pristup ovakvim problemima. Daleko od toga da verujem da mu je demokratizacija bliskog istoka primaran cilj i on bi rađe imao bliskog diktatora nego neprijateljsko raspoloženog predsednika u Egiptu, ali da je preovlađujući odnos prema ovakvim problemima drugačiji. Naravno, Obama očekuje i da će ElBaradei biti dobar saveznik.
Mislim da Bus jeste naivno verovao u svu tu pricu o demokratizaciji. Ne bih isto rekao za veci deo njegove administracije doduse, pocevsi sa 1 Dik Cejnijem. Edited by hazard
Link to comment

Ovo šibanje na Trgu je za sada blago, ali toliko ne ide na ruku Mubaraku da bih skoro bio spreman da razmatram da je u pitanju subverzivno delovanje.

Link to comment

24.12.ako sam dobro ukapirala, vojska je blokirala dve glavna pristupa trgu, human chains su postavljeni na nekim manjim ulicicama, a ovi koji su na trgu, nek im je svima alah u pomoci.

Link to comment

kazu da je u aleksandriji jos napetije, mada navodno vojska tamo vec presla na stranu anti-mubarakovih. tesko sve proverljivo, niko ne kapira ko odakle dolazi, a aldzaziru malo hvata revolucionarni zanos.

Edited by luba
Link to comment
×
×
  • Create New...