Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Potpuno je logicno da su politicke promene ostavile prostora za radikalne islamisticke grupe koje pokusavaju da zauzmu prostor ili iskoriste sansu. Ovo ne znaci da je trebalo podrzavati diktatore vec da treba pomoci novim vlastima da odrze kontrolu i stabilizuju sistem.

Link to comment
Potpuno je logicno da su politicke promene ostavile prostora za radikalne islamisticke grupe koje pokusavaju da zauzmu prostor ili iskoriste sansu. Ovo ne znaci da je trebalo podrzavati diktatore vec da treba pomoci novim vlastima da odrze kontrolu i stabilizuju sistem.
Badava je to objašnjavati intimnim lizateljima čvrste ruke i sfinktera nacijonalno-vođinih autoriteta.
Link to comment
Badava je to objašnjavati intimnim lizateljima čvrste ruke i sfinktera nacijonalno-vođinih autoriteta.
+1samo ne kapiram zasto ti to govoris, ako je neko 4rumski pristalica cvrste ruke to je NATO Rodjer.Ili je to neka nezna, suftilna ruka koja pomiluje s vremena na vreme zemlje bogate naftom? Ovi retardi koji ubijaju zbog filma - valjda su i oni neki mekorukasi? Idem da pitam na "partizani v.s. cetnici" koja je principijelna razlika izmedu Tita i Gadafija :P
Link to comment
cekaj, i dalje ne razumem, zasto da rokaju i koga tamo da rokaju?
pa ne znam koliko će imati razumevanja kad im ambasadora siluju, muče, ubiju i vuku ulicom. Da ne pominjem onih par mrtvih marinaca - a glede koga - pa ne znam, navijače™? :unsure:
Link to comment

Kad jednom naučiš da stvari direktno rešavaš svim sredstvima, i da to ima rezultata, sve će se češće pribegavati tom metodu. Sledeći ambasador će biti na kraju u frižideru za koka kolu, kao Gadafi onomad. Izgleda da nešto tu strateški nije u redu, čim izračunaše da u jedno 18 država ambasade nisu bezbedne od potencijalnih ili postojećih nemira

Link to comment

No, no, sledeci put cu za takve postove da saljem u Japan...Edit: Ne mogu na telafonu da boldujem, ovo je moderatorsko upozlrenje, naravno...

Edited by Hamlet Strašni
:)
Link to comment
samo ne kapiram zasto ti to govoris, ako je neko 4rumski pristalica cvrste ruke to je NATO Rodjer.
Posrkali su im svu naftu, na izborima su mogli birati samo između 3 NATO odobrena kandidata. a ako što vidimo, prokonzulima se ne može prići ni na kilometar, zaštićeniji su od ex-najdražeg nepogrešivog vječnog dragog vođe.Nego, kad se već šetkaš topicima - gdje si sad kad treba svakodnevno opsesivno-kompulzivno daviti o tome kako sirijska narodna armija razvaljuje (svoju, hihihi) državu artiljerijom? Ne vidim te nešto. Uostalom, WTMIL, ne treba meni ovo.
Link to comment
Potpuno je logicno da su politicke promene ostavile prostora za radikalne islamisticke grupe koje pokusavaju da zauzmu prostor ili iskoriste sansu. Ovo ne znaci da je trebalo podrzavati diktatore vec da treba pomoci novim vlastima da odrze kontrolu i stabilizuju sistem.
nope. ovo znaci da se problemu (kad se tako iznenadno pojavio) trebalo prici malo temeljnije. i demokratizaciju isplanirati malo bolje. ako je to vec bio primarni razlog intervencija ;)
Link to comment
Posrkali su im svu naftu, na izborima su mogli birati samo između 3 NATO odobrena kandidata. a ako što vidimo, prokonzulima se ne može prići ni na kilometar, zaštićeniji su od ex-najdražeg nepogrešivog vječnog dragog vođe.
Nista nisi razumeo.Samo sam rekao da si redovno na strani cvrste ruke.
Nego, kad se već šetkaš topicima - gdje si sad kad treba svakodnevno opsesivno-kompulzivno daviti o tome kako sirijska narodna armija razvaljuje (svoju, hihihi) državu artiljerijom? Ne vidim te nešto. Uostalom, WTMIL, ne treba meni ovo.
... zaboravio si da spomenes kako sam Ruse nazvao govnima tom prilikom i glasno se zapitao "gde je NATO konjica kada je najpotrebnija".Poenta je Rodjere da nista ne moze da bude tako jednostavno kako ga ti tendenciozno predstavljas. Evo, ako jednostavno saberes dva i dva ovaj nesrecni ambasador oslobodilac nije mogao da bude ubijen ni u kakvim okolnostima - a ubio ga You Tube prank video.Beat that. Edited by CowBoy
Link to comment
pa ne znam koliko će imati razumevanja kad im ambasadora siluju, muče, ubiju i vuku ulicom. Da ne pominjem onih par mrtvih marinaca - a glede koga - pa ne znam, navijače™? :unsure:
ko je to ambasadora mucio i silovao? ko ga je vukao?
Link to comment
neko je pomesao sudbinu chinese gordona u kartumu i skorasnje libijsko piromanisanje.
Mukice male.Onaj sa mobilnim u zubima izvukao je ugusenog ambasadora, ali mi nije bas najjasnije u kakvom je raspolozenju gomila, pre mi deluju napaljeno nego ucveljeno. Za razliku od uradaka gde Gadafiju udaraju cajper i hlade ga u supermarketu, ovde upadljivo nema snimaka piromanisanja na youtubeu, kao da ih da prostis neko brizljivo brise.
Link to comment
×
×
  • Create New...