Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Ipak, ne moze se a ne konstatovati da se prilicno jasno pokazalo da pljuvanje po proroku zavrsi sa bar jednim incidentom worldwide. Uostalom, uprati danasnje vesti...
Nije mi jasan ovaj argument, odnosno nije mi jasno za sta je ovo argument. Da je dozvoljeno nasilje kad god se neka grupa oseti uvredjenom zbog nekog youtube filmica?
Link to comment
Na stranu sto mesas babe i zabe (necu da zalazim u nesuvislost poredjenja zrtava Srebrenice i osoblja ambasade), ja sam mu samo pruzio teoriju kao sto je trazio, nisam rekao da je zastupam.Ipak, ne moze se a ne konstatovati da se prilicno jasno pokazalo da pljuvanje po proroku zavrsi sa bar jednim incidentom worldwide. Uostalom, uprati danasnje vesti...
Nisam ni mislio da je to tvoja logika ali koliko vidim po komentarima na domaci sajtovima svaki drugi je ubedjen da je CIA ubila svog ambasadora.A za boldovani deo se nikako ne slazem tj slazem se da se zna da odredjene stvari izazivaju sranja po svetu zbog zatucanih budala ali to nije razlog da se stavi globalna fatva na to. Vredja vas prikazivanje Muhameda/Isusa/Krisne? Super, nemojte da gledate film ili ako ide u bioskope zabranite ga u svojoj zemlji i gotovo. A ne ovako da smo dosli do situacije da lik okaci na YT film koji je ispod nivoa tresha i koji niko ne bi ni primetio i da to izazove ovakav lanac nasilja.Razumem ja politicku korektnost i postovanje tudje religije ali ovo sto se desava je stvarno previse.
Link to comment
Nisam ni mislio da je to tvoja logika ali koliko vidim po komentarima na domaci sajtovima svaki drugi je ubedjen da je CIA ubila svog ambasadora.A za boldovani deo se nikako ne slazem tj slazem se da se zna da odredjene stvari izazivaju sranja po svetu zbog zatucanih budala ali to nije razlog da se stavi globalna fatva na to. Vredja vas prikazivanje Muhameda/Isusa/Krisne? Super, nemojte da gledate film ili ako ide u bioskope zabranite ga u svojoj zemlji i gotovo. A ne ovako da smo dosli do situacije da lik okaci na YT film koji je ispod nivoa tresha i koji niko ne bi ni primetio i da to izazove ovakav lanac nasilja.Razumem ja politicku korektnost i postovanje tudje religije ali ovo sto se desava je stvarno previse.
Ajde da su napali na ove koji su napravili film, to bi još i razumeo. Nego su udarili na potpuno nevine ljude, čak štaviše ambasadore koji su im i vojno i ekonomski pomagali. Samo da se udara na simbol mrske Amerike, bez koje bi i dalje bili pod Gadafijevom čizmom.
Link to comment

Izgleda da napad na US ambasadu u Kairu, i ubistvo ambsadora u Bengaziju, imaju neke samo posredne veze sa anti-film protestima.u oba slucaja, proteste su organizovali lokalni salafi retardi, ali organizatori protesta nisu imali nameru da krenu nasilno. protest u Bengaziju je iskoristen od nekih lokalnih dzihadi skotova kao dobar zaklon za napad. dok su napad na ambasadu u Kairu izveil Ultras fudbalski huligani, koji za film ne mare ali su zeljni fajta sa pandurima (a ni Ameriku ne vole preterano).edit: u danasnjim sukobima sa policijom u Kairu, salafija nigde. samo klincadija zeljna fajta.

Edited by Gandalf
Link to comment
Nije mi jasan ovaj argument, odnosno nije mi jasno za sta je ovo argument. Da je dozvoljeno nasilje kad god se neka grupa oseti uvredjenom zbog nekog youtube filmica?
Naravno da ne, nego da ko zeli da zatalas muslimanski svet, to moze vrlo lako da uradi.
Link to comment
Nisam ni mislio da je to tvoja logika ali koliko vidim po komentarima na domaci sajtovima svaki drugi je ubedjen da je CIA ubila svog ambasadora.A za boldovani deo se nikako ne slazem tj slazem se da se zna da odredjene stvari izazivaju sranja po svetu zbog zatucanih budala ali to nije razlog da se stavi globalna fatva na to. Vredja vas prikazivanje Muhameda/Isusa/Krisne? Super, nemojte da gledate film ili ako ide u bioskope zabranite ga u svojoj zemlji i gotovo. A ne ovako da smo dosli do situacije da lik okaci na YT film koji je ispod nivoa tresha i koji niko ne bi ni primetio i da to izazove ovakav lanac nasilja.Razumem ja politicku korektnost i postovanje tudje religije ali ovo sto se desava je stvarno previse.
Rezon ti je k'o u francuske sobarice..
Link to comment
Nisam ni mislio da je to tvoja logika ali koliko vidim po komentarima na domaci sajtovima svaki drugi je ubedjen da je CIA ubila svog ambasadora.
e, i ja to citam po djubristu drustvenih mreza&komentara na portalima - ne razumem, zasto bi ga ubili?Vidim da ljudi vole da veruju u neku konspiraciju ali ne razumem motiv konspiracije.
Link to comment

Vjerovatno ima manijaka kojima je i to lakše (da izmisle takvu konstrukciju) nego da priznaju da su se zajebali u procjeni, pa se sad ukopavaju dodatno (mislim na komentatore i ostale teoretičare zavjere)

Link to comment
Vjerovatno ima manijaka kojima je i to lakše (da izmisle takvu konstrukciju) nego da priznaju da su se zajebali u procjeni, pa se sad ukopavaju dodatno (mislim na komentatore i ostale teoretičare zavjere)
Ma jasno, nego se pitam gde vide vezu CIA-ubistvo ambasadora-naplata, mora da imaju neko kakvo-takvo objasnjenje, konstrukciju.
Link to comment

Koliko videh njihov rezon je da je to "dodemokratizacija" kao eto USA je zapocela sve to u Libiji pa im je sada trebao neki dodatni razlog da udju jos dublje u nju pa su resili da roknu ambasadora zbog toga. Fits like a glove.

Link to comment
×
×
  • Create New...