Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

"protestant" na al jazeeri kaze da je bio nesporazum i da su ljudi over-excited :) nesto ne deluje tako na snimcima...i u Kairu kontra-miting...

Edited by nick1986
Link to comment

Upravo stigla sestra sa Zamaleka. Manje vise sve sto Al Jazera kaze je tacno. Zatvorenici pusteni iz gomile zatvora kako bi poterali demonstratore kuci pa se ljudi organizuju sa sacmarama, bejzbolkama i golf palicama da brane kuce.Kudos za Vladu posto je vecina drugih zemalja (USA, UK) naplacivala povratne avione za svoje drzavljane a neke (Madjari, Makedonci) su svoje ostavili da se sami snadju.

Link to comment

Koliko sam video, vojska je uletela da zastiti demonstrante u parku (anti-Mubarak crew). Ovi koji su dosli da ih cackaju bili su naoruzani - na snimku se videla barem jedna maceta i nekoliko stapova. Srecom, niko nije stradao.

Link to comment
Dobro, postoji li u toj Americi neko ko je u stanju da stavi prst na čelo i zapita se: "Čekajte ljudi, pa mi vedrimo i oblačimo čitavim regionom već decenijama, postavljamo i uklanjamo režime, naoružavamo i razoružavamo diktatore, služimo Izraelu demokratiji i tako to... I sve te vatre što sada gore, da li smo im možda i mi malkice doprineli?" Mislim, postoji li u tamošnjem mindsetu teoretska mogućnost da Amerika može da pogreši negde, da ne kažem masno?
pogledaj
.
Link to comment
Upravo stigla sestra sa Zamaleka. Manje vise sve sto Al Jazera kaze je tacno. Zatvorenici pusteni iz gomile zatvora kako bi poterali demonstratore kuci pa se ljudi organizuju sa sacmarama, bejzbolkama i golf palicama da brane kuce.Kudos za Vladu posto je vecina drugih zemalja (USA, UK) naplacivala povratne avione za svoje drzavljane a neke (Madjari, Makedonci) su svoje ostavili da se sami snadju.
S tobom sam pricao pre desetak dana i rekao da ce to biti male i beznacajne demonstracije isuse.gif
Link to comment
S tobom sam pricao pre desetak dana i rekao da ce to biti male i beznacajne demonstracije isuse.gif
Paranoisu svi zajedno, i nase diplomate, i i egipatske velmoze, videces. Prvi paranoisu po sluzbenoj duznosti a drugi zato sto im se tresu gace od Tunisa. Ne verujem da ce desiti ista ozbiljnije od malo violentnijih demonstracija, ali videcemo sutra.
Da znas da sam odmah na to pomislio kada se inteziviralo. :D
Link to comment
nisi, majka mu je cerka ramzesa treceg, koji je vladao egiptom sve do skora. onog nasera su izmislili komunisti, da zamajavaju posten svet. nikad taj nije postojao.
Cipov.Možda je urbana legenda, ali po blogovima i slično se pisalo da je Muhameda Jusufspahića majka egipatska princeza. U kakvom je srodstvu sa Farukom, ili je samo mit nemam pojma. Ali cipovi će da lupetaju, kako god.
Link to comment
Obamina poruka: Mubarak mora odmah da ideDobra poruka. Zbog ovakvih stvari je važno na čelu imati Obamu a ne Busha. Dalje ostajanje Mubaraka uprkos volji većine bi samo davalo na važnosti radikalnijim elementima na svim stranama, tako da mislim da je za budućnost te zemlje suštinski važno da do predaje vlasti dođe odmah.
Link to comment
×
×
  • Create New...