Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

u Libiju su usli posle duzeg oklevanja, posto im je Gadafi posle 2001. bio vrlo pouzdan partner od koga su dobijali jeftinu naftu i usli su u rat tek kada su shvatili da ce nastavak sukoba baciti Libiju u trajnu nestabilnost i stvoriti ratno zariste i vrelo izbeglica na samoj granici Evrope. opet ni govora o uvodjenju demokratije.
Imam filingtm da ti zaista verujes u ovo sto si napisao. :Hail: Mozda i nije losa ideja da pocnes sa crtanjem.
Link to comment

nema sta da verujem, to su hard facts i nemam vise strpljenja da objanjavam ocigledno.kud i zadjoh na ovaj topik, a tako sam ga disciplinovano mesecima izbegavao :isuse:

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Uvodjenje demokratije bombama sam imao priliku da osetim na svojoj kozi, za taj cin ne mogu imati razumevanja gde god da se desi. Ako se rezim ne urusi sam od sebe, vec je potrebno besomucno™ bombardovanje uvek za to raspolozenog NATO pakta, oznacava da situacija nije kristalno jasna, te da diktator ima svoje pristalice i to u ne malom broju. On je oznaceni krvolok, a bombasi samoubice, surovi egzekutori i ubice s druge strane su progresivne snage. Kako da ne.Da ne odem predaleko, sustina je da ni pomenute tiranije i diktature koje su podobne s aspekta americkih interesa, nisu pobile na desetine hiljada svojih gradjana samo iz jednog razloga. Nisu imale potrebu za tim, njihovo stanovnistvo nije instruirano i podstaknuto da ustane protiv rezima. A da se to nekim cudom desi, ne bi uopste trebalo sumnjati da bi se rezim branio na isti nacin.
Pa zaista ne znam vasopatrijarhu, zašto si se dao. Svi ključni faktori uzaludnosti boldovani su ti poviše. Strani agenti podstiču narod da se buni protiv diktatora, i time si jadan narod urušava suverenost, nacijonalnu državu & supstancu te dotad velejak & bitan položaj u svetu/regijonu. Onda mu još uvode bombe demokratijom. Da ne govorimo da ti subesedniku situaciju onečišćuje to da diktator ima pristalice. :Hail: Koji to diktator nije imao pristalice, i to u znatnom broju? Easy, Julije Cezar na martovske ide... (Nama vaso valjda je fascinantnija dinamika nestajanja tih pristalica kako se situacija za tirana pogoršava, nestaju ko voda koja curi iz kade. Na kraju nekako ostaju sami samcati pred giljotinom, vješalima ili 9mm.)Ovo gore je samo još jedna manifestacija MRZIM izdajnički & zaludan 5. oktobar i lažnu NATO državu sindroma i prenošenje tako stvorene dioptrije na svet i u njemu razna zbivanja. Jednostavan kriterij biranja strane kao i moj, samo ga nekak uvijek moraju ostaviti iza debele fasade filozofoidnih muljanja.
Link to comment
Pa zaista ne znam vasopatrijarhu, zašto si se dao. Svi ključni faktori uzaludnosti boldovani su ti poviše. Strani agenti podstiču narod da se buni protiv diktatora, i time si jadan narod urušava suverenost, nacijonalnu državu & supstancu te dotad velejak & bitan položaj u svetu/regijonu. Onda mu još uvode bombe demokratijom. Da ne govorimo da ti subesedniku situaciju onečišćuje to da diktator ima pristalice. :Hail: Koji to diktator nije imao pristalice, i to u znatnom broju? Easy, Julije Cezar na martovske ide... (Nama vaso valjda je fascinantnija dinamika nestajanja tih pristalica kako se situacija za tirana pogoršava, nestaju ko voda koja curi iz kade. Na kraju nekako ostaju sami samcati pred giljotinom, vješalima ili 9mm.)Ovo gore je samo još jedna manifestacija MRZIM izdajnički & zaludan 5. oktobar i lažnu NATO državu sindroma i prenošenje tako stvorene dioptrije na svet i u njemu razna zbivanja. Jednostavan kriterij biranja strane kao i moj, samo ga nekak uvijek moraju ostaviti iza debele fasade filozofoidnih muljanja.
Fascinira tvoja sposobnost razumevanja i tumacenja napisanog, a pogotovu nesputana sloboda da delis kvaliifikacije i svrstavas oponenta tamo gde ni on sam sebe nikada nije video. Boze moj, svaki dan donosi neka nova iskustva. Razumljiva mi je i tvoja opcinjenost NATO paktom, stvar je tvog izbora i ukoliko ti je uniforma fetis. Ali bi zarad ikakve smislenosti diskusije, bilo pozeljno da se orijentises na stavove koje zaista iznosim, a ne da stvari simplificiras i svodis na jeftin nivo Miloseviceve propagande. Sasvim je u redu sto te pali centar moci, ali dopusti da su ukusi razliciti, te da dirigentska palica iz Vasingtona ne postize kod svakog hipnoticki efekat. Ja nemam izabranu stranu, to je takodje legitimna opcija. Samo pokazujem neskriveni prezir prema nasilju i nasilnicima, te ne vidim nikakav smisao u tome sto ce najveci siledzija smaknuti lokalnog tiranina, a sve da bi na njegovo mesto postavio istog takvog. Samo sebi lojalnog.
Link to comment
Dolazim u paradoksalnu situaciju da toboz branim diktatore, ali neke stvari jednostavno ne stoje. Nista rezimi u Libiji ili Siriji nisu ni bolji, ali ni gori od pomenutih. U pitanju su tek nijanse. Diktatori su se poceli krvavo razracunavati sa svojim sopstvenim gradjanima tek kad su pobune pocele, a jasno je da su iste podstaknute i pomagane spolja, upravo od onih deklarativnih zastitnika ljudskih prava, koji su u svojim intervencijama pobili upravo na desetine hiljada ljudi. Istina tudjih, a ne svojih drzavljana. Sta se zapravo drugo moglo ocekivati od apsolutista poput Gadafija ili Asada, da na prvi znak pobune istaknu belu zastavu? Njima je ostanak na vlasti uslov egzistencije, za sta je Gadafi najkrvaviji primer. A situacija sa kolegama iz Egipta ili Tunisa, pokazuje da ni barsunastatm predaja vlasti ne garantuje mnogo bolju sudbinu. Otuda je posve logicno ocekivati da ce Asad ici do kraja. A najvecu zrtvu ce platiti narod Sirije.
Diktatori se razracunavaju sa svojim narodom tokom cele svoje vladavine.Na ovom topiku sam uzgred pominjao niz pobuna protiv Gadafija, hiljade hapsenih ljudi (mnogi su nestali i ubijeni u zatvorima) i sl. Edited by Bane5
Link to comment

Kad smo već kod toga, pitanje za Lažanskog i one koji mu veruju, gde su pobunjenicima pancirni prsluci? Dadoše im tolike američke puške a niti jedan prsluk (koji bi im dobro došao)...

Link to comment
...
Ne zamaraj se više. Tvoj stav o tome da se nekoga mora potaknuti da bi se pobunio protiv tiranije svjedoči mi jasno da si među onima kojima je demokratija bolest koja se uvukla među Srbe da ih rastoči i uništi.Što se tiče biranja strane, samdaponovim, uvijek sam za razularenu krvoločnu rulju ispred Bastille a protiv njezinog upravnika i vjernog/nevjernog mu garnizona.
Link to comment
Ja nemam izabranu stranu, to je takodje legitimna opcija. Samo pokazujem neskriveni prezir prema nasilju i nasilnicima, te ne vidim nikakav smisao u tome sto ce najveci siledzija smaknuti lokalnog tiranina, a sve da bi na njegovo mesto postavio istog takvog. Samo sebi lojalnog.
Ja uopste ne vidim da se ovo dogodilo u bilo kojoj od yemalja u kojima su sruseni diktatori u poslednje dve godine.
Link to comment
Zaista je potrebno brdo dokaza da im nije Alah podario silno naoruzanje.
Ništa manje nego što je potrebno za tvrdnju da ih je Zapad naoružao i nahuškao na pobunu ispred nosa diktatorovih bezbednjaka. Ako se minimalno iscimaš, na netu ćeš pronaći kvalitetne analize o poreklu ustaničkog naoružanja kako u Libiji tako i u Siriji - od onoga što su zarobili po skladištima i kasarnama koje su osvojili, pa do onoga što su im doturili međunarodni trgovci koji za živ keš isporučuju šta god treba i gde god treba. U tom naoružavanju je najmanje bilo direktnog upliva zapadnih zemalja. Da ne pominjem kako, dok ti i ja kuckamo po ovom topiku, ko zna već koji ruski brod uplovljava u Tartus natovaren tonama oružja i municije za Asadove potrebe. Sve što je ta dva mandrila trebalo da urade, bilo je da ne pucaju u živo meso kada je narod izašao na ulice, odnosno da shvate da njih dvojica nemaju i nikada neće imati luksuz koji imaju Saudijska Arabija ili Bahrein kojima se može da pucaju u živo meso (mada će i njima zaigrati mečka pred vratima kad-tad). Pošto nisu bili u stanju to da shvate, taj isti narod će im poslati naoružani bašibozuk da im razvlači lešine po ulici i izlaže ih u frižideru supermarketa. Asad će se malo duže držati jer ima par jačih karata (bolje opremljena vojska i jedina ruska baza u Mediteranu) ali na kraju ima da završi isto kao i drug mu Muamer. A to ima mnogo više veze sa prirodom njegovog režima nego sa zaverom koju je Zapad skovao protiv njega.
Link to comment
Ovi režimi još uvek nisu pobili na desetine hiljada svojih sopstvenih građana kao režimi ludaka Gadafija i još luđeg Asada...onog trena kada to učine zapad će morati da im okrene leđa što zbog svojeg sopstvenog javnog mnjenja, što zbog ugleda i reputacije a i tamo je valjda neko pametan da zna da im na dugi rok nikakva podrška takvim režimima (ovi još nisu dospeli na takav nivo) i nije u interesu...zapad se brzo prilagođava za razliku od ruske spoljne politike koja samo gubi poene kod Arapa...
:lol: Uzgred, bas danas su nastavljeni sukobi u Bahreinu koji traju duze nego oni u Siriji. Pri cemu je usla i strana vojska(Saudijiska Arabija) da puca u ljude koji demonstriraju. Pre par dana u istocnoj oblasti Saudijiske Arabije su se desili veliki sukobi, ima mrtvih jer je vojska/policija pucala u demonstrante.Ne, toga nema tvitovima koje citas kao ni na CNN. O ljudskim pravima u SA stvarno ne bih, posto je to jedna od najvecih tiranija na svetu ali to ne sprecava:Barack_Obama_Bows_to_Royal_Saudi_King.JPGAko ne znas sta je ovo: Barak Obama ljubi ruku(?) saudijsikom monarhu.Ovo verujem da prepoznajes:ZZ72682359.jpgE, da, SA najveci sponzor radikalnog islama na Svetu. Od vehabista do salafista, 15 od 19 napadaca na SAD 2001 su bili iz SA, Osama bin Laden je bio Saudijac i njegova porodica uziva prilican ugled u SA. Da ne govorim da od mnogobrojne saudijiske kraljevske porodice(oko 20 000 princeva, princeza itd. koji sisaju SA) mnogi daju koju paricu, koju su stekli mukom, u Afganistan ili gde vec treba.Nemoj ni da se trudis. :)edit: (?) Edited by Hamlet Strašni
diskvalifikacije drugog korisnika
Link to comment

Pre tacno 7 dana:DUBAI: An 18-year-old Saudi Arabian man was shot dead by security forces in the ultra-conservative Gulf Kingdom’s Awamiyah city in the Eastern Province, reports said late FridaPre dve nedelje:

Pictures of Qatif martyrs Sayyed Mohammed Reza Al-Felfel (18 years old) who was killed by Wahhabi Saudi forceson July 8, 2012 during a demonstration that was ignited following the arrest of Ayatollah Sheikh Nemer Baqir Al-Nemer. Also, pictures of martyr Sayyed Akbar HassanAl-Shakouri (31 years old), who was shot on the same day, are present.
Ovde ima te slike ubijenog decaka: Pictures of Qatif martyrs killed by the Saudi regime including funeral Pre par meseci(stavljam u spoiler zbog scena nasilja):

2011–2012 Saudi Arabian protestsOvako se kaznjavaju zene u SA:http://www.youtube.com/watch?v=DBy59JIm0dkTo su isti ljudi pred kojima americki predsednici kleknu. I ti isti predsednici znaju za to jer SA to radi stalno, nije se reformisala dugo, dugo. Dobro je da nisu imali sekulariste na vlasti kao Egipat, Turska, Liban, Sirija, ili Libija. :isuse: Zato se poserem u usta svakome ko pravda tu olos. Isto se poserem u usta CNN i BBC jer ovo nikada necete videti kod njih.Ovo je samo SA, situacija u Bahreinu je jos gora. :)

Link to comment

Ako ti nije jasna razlika između Bahreina gde je od početak sukoba poginulo 50-ak ljudi i gde se sitaucija koliko-toliko primirila te se ipak pokušava nešto uraditi mirnim putem (videćemo do kada i kako) i zemlje u kojoj samo na dnevnoj bazi pogine duplo toliko ti onda imaš problem sa zaključivanjem.

Edited by Tutankamon
Link to comment
×
×
  • Create New...