Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Ovakav odgovor sam najmanje od tebe očekivao. Da li bi objasnio u čemu je problem s onim što sam napisao?
U čemu je problem? Parafraziraću video Hičensa koji sam kačio na drugom topiku, ali sa 1 malim twistom.Da li ti je poznata stanovita zemlja u kojoj, kada god stanovništvo želi više prava, više demokratije, više prosperiteta, centri moći uvek imaju na to spreman odgovor u vidu njihove "najskuplje reči". Analogija je savršena. Palestinski problem je postao malj kojim se u glavu utucava svako ko u arapskom i muslimanskom svetu hoće nešto više u smislu boljeg života, više prava i tome sličnih bezvezarija. "Sad su našli da traže da se ispoštuje (recimo) volja glasača na izborima, dok Hilandar Kosovo Gaza Strip gori?"Onda znaš kako je njima.A ako ti i dalje nije jasno, možeš ovo da čitaš, bolje piše od mene:
tyrants' excuse, [...] is that lack of Palestinian independence, rather than lack of Arab freedom, [is] the cause of Middle East extremism.
Link to comment
A ako ti i dalje nije jasno, možeš ovo da čitaš, bolje piše od mene:
standardno propagandno smece, kako ektremizam u regionu navodno nema veze sa Izraelom.http://www.juancole.com/2009/01/al-fakhoura-school-bombed-42-killed.html
In 1996, Israeli jets bombed a UN building where civilians had taken refuge at Cana/ Qana in south Lebanon, killing 102 persons; in the place where Jesus is said to have made water into wine, Israeli bombs wrought a different sort of transformation. In the distant, picturesque port of Hamburg, a young graduate student studying traditional architecture of Aleppo saw footage like this on the news [graphic]. He was consumed with anguish and the desire for revenge. As soon as operation Grapes of Wrath had begun the week before, he had written out a martyrdom will, indicating his willingness to die avenging the victims, killed in that operation–with airplanes and bombs that were a free gift from the United States. His name was Muhammad Atta.
Link to comment
Sadat je potpisao taj sramni sporazum i Mubarak je nastavio kriminalnu politiku saradnje s cionistima.
ne lupaj. sporazum u Kemp Dejvidu je, izmedju ostalog, predvidjao i samoupravu za Gazu i Zapadnu Obalu. nakon Sadatove smrti, Izraelci i Ameri su na taj deo dogovora "zaboravili". a Mubarak je bio i vise nego voljan da, uz odgovarajuce americko podmazivanje, takodje zaboravi.mozda bi se Sadat ponasao slicno Hosniju, da je kojim slucajem poziveo? mozda bi, mozda ne. Edited by Gandalf
Link to comment

Gandalfe, mudrače, da li bi blagoizvoleo da mi objasniš šta je tačno "propagandno smeće" u ovome:

Israel has nothing to do with a threatening youth bulge throughout the Arab world, low economic growth, exploding unemployment, lack of infrastructure and worsening public services.
Kako je tačno Izrael odgovoran za bilo šta od pomenutih problema, tačnije uzroka krize?Suviše si se, izgleda, navikao na anti-izraelsko histerisanje da bi primetio očiglednu istinu tamo gde je napisana. <_<EDIT. Pade mi na pamet nešto. Mi iz Srbije, umesto što se suočavamo sa svojom krivicom za ratove iz 1990-tih, treba lepo da kažemo da je za sve to odgovorna Kiparska kriza. "Turci su oteli deo teritorije od naše pravoslavne braće, te smo toliko obnevideli od tuge i pravednog besa zbog te nepravde, da smo raspalili po svakom u našoj blizini ko nam se učinio nepravoslavnim, ili ne dovoljno pravoslavnim. Štaviše, tako upropašteni tom nebeskom nepravdom, nismo uspeli da razvijemo - sasvim razumljivo kiparskom krizom uništenu - ekonomiju ni do nivoa 1965. godine". Verovatno bi i Gandalf potvrdio da ovo ima puno smisla. Edited by Indy
Link to comment
Gandalfe, mudrače, da li bi blagoizvoleo da mi objasniš šta je tačno "propagandno smeće" u ovome:
prilicno je jasno da autor pokusava da dokaze da ekstremizam u regionu nema nikakve veze sa Izraelom. to je sustina, sve ostalo je samo pozadina. obrati paznju na prvi paragraf, i na to ko je publika kojoj se autor obraca. u principu, oproban retoricki metod. prvo konstruises slamenog coveka, u vidu maloumnih Evropljana koji su navodno mislili kako je samo Izrael problem u regionu. i onda "ociglednim istinama" poput te koju si citirao, slamenog deliju prebijes na smrt.poruka je jasna - eto vidite, ekstremizam nema nikakve veze sa Izraelom. okupacija nije problem, proterivanje Palestinaca nije problem... zaboravite na to. koncentrovana propaganda.
Speaking in Cairo last year, the European Union's foreign minister Baroness Ashton mentioned freedom only once — Palestinian freedom from Israel — even as Arab regimes were oppressing their peoples everywhere across the region. The dogged pursuit of the peace process chimera led Europe to neglect its commitments to Arab reform and forget its economic leverage to force Arab regimes to adopt gradual reforms. Europe has shown a singular predisposition to buy into the tyrants' excuse, which is that lack of Palestinian independence, rather than lack of Arab freedom, was the cause of Middle East extremism. Europe patronisingly thought it knew what ordinary Arabs wanted without ever bothering to ask. Now, in their destructive rage, nations across the Middle East are toppling their rulers, and clamouring for bread and freedom for themselves rather than for the Palestinians. Woe to Western nations then for having failed too long to recognise that Palestine was not the issue.
Edited by Gandalf
Link to comment
ne lupaj. sporazum u Kemp Dejvidu je, izmedju ostalog, predvidjao i samoupravu za Gazu i Zapadnu Obalu. nakon Sadatove smrti, Izraelci i Ameri su na taj deo dogovora "zaboravili". a Mubarak je bio i vise nego voljan da, uz odgovarajuce americko podmazivanje, takodje zaboravi.mozda bi se Sadat ponasao slicno Hosniju, da je kojim slucajem poziveo? mozda bi, mozda ne.
Kakve to veze ima? To je kao što kolaboracionistička klika u Ramali pokušava da uvede 22% Palestine u UN. Jedini relevantan zahtev je povratak svih proteranih Palestinaca na ukradenu zemlju što bi značilo kraj Izraela. Naravno da nikom ne pada na pamet da proteruje bilo koga odatle, to je upravo ono što su cionisti radili (mada Marzukijev poziv mizrahijima da se vrate u svoje matične države zvuči razumno; poziv je inače usledio nakon što su Jevreji u Tunisu odbili predlog Silvana Šaloma da dođu u Izrael). @Indy - Potpuno pogrešna analogija. Iako je tačno da islamisti povremeno spomenu Palestinu, smeta im da se bilo šta radi tim povodom i sada vidimo kako Ikhwan obećavaju svojim gazdama "da će se Egipat pridržavati sporazuma koje je potpisao." Hizbulah je izuzetak, oni svu podršku dobijaju na zaštiti od Izraela (najbolji dokaz za to je da imaju sunitske pristalice iako se odavno priča kako su se neki visoki funkcioneri hvalili da su prevodili ljude u šiizam i slično). Borba protiv cionizma uvek je išla uz otpor imperijalizmu i kapitalizmu.
Link to comment
ne lupaj. sporazum u Kemp Dejvidu je, izmedju ostalog, predvidjao i samoupravu za Gazu i Zapadnu Obalu. nakon Sadatove smrti, Izraelci i Ameri su na taj deo dogovora "zaboravili". a Mubarak je bio i vise nego voljan da, uz odgovarajuce americko podmazivanje, takodje zaboravi.mozda bi se Sadat ponasao slicno Hosniju, da je kojim slucajem poziveo? mozda bi, mozda ne.
A nemaju samoupravu?
Danas je u Homsu raketama (najverovatnije ispaljenih sa polozaja Asadu odanih snaga) pogodjena kuca - improvizovani press centar (koji se nalazio u delu grada pod kontrolom pobunjenih snaga) u kome je radilo par novinara. Od posledica napada poginulo je dvoje novinara, a nekoliko je ranjeno. O francuskom fotoreporteru Remi Ochliku ne znam nista, ali mi je u secanju ostalo ime Marie Colvin (Sundey Times). Ona je spadala u red onih novinara koji su "izazivali" sudbinu.Secam se njenih novinskih clanaka iz 1999. kada je isla zajedno sa pripadnicima UCK u 'prve borbene redove'. Njen angazman na Kosovu nije bio jedini, bila je sa Cecenima, u Zalivskom ratu, u Ratu za nezavisnost Eritreje, u Istocnom Timoru, bila je ranjena i jedno oko je izgubila prateci sukobe vojske i Tamislkih tigrova u Sri Lanki (naravno kao i svuda usla je ilegalno na teritoriju pobunjenih Tamila)...
A u Zalivskom ratu, jel bila na pravoj strani? Ili se, greskom, nasla u koalicionom™ taboru?
Link to comment
http://www.businessweek.com/news/2012-02-22/yemen-car-dealers-embrace-post-saleh-security-as-challenges-loom.htmlAuto-sellers in Yemen’s capital, Sana’a, are putting their shiny new cars back on display after months of hiding them from burglars and stray artillery shells.Wael Issa, manager of a Sana’a dealership, says most sales last year were pickup trucks -- favoured by tribal opponents of former President Ali Abdullah Saleh, as they could be mounted with machine-guns and used to carry fighters. Issa says his customer profile will be a test of the accord, aimed at ending a yearlong uprising, that saw Saleh replaced by Abdurabu Mansur Hadi this week. “Once we start selling small sedans that Yemenis with office jobs use, you can say things are better.”...“Saleh’s departure is clearly a first, baby step toward answering Yemen’s multiple problems,” said Theodore Karasik, director of research at the Dubai-based Institute for Near East and Gulf Military Analysis. “Curing Yemen’s ills will take at least a decade” and require a national dialogue with the secessionists, he said in an e-mailed response to questions.
A nemaju samoupravu?
:rolf:
Link to comment

Rodjere, aman. Koji ti je andrak?Cinjenica je da zapadni mediji generalno npr. istu paznju posvecuju grupi od 15 francuskih turista kojima se nesto desi u Keniji i 1000 mrtvih u zemljotresu u zapadnoj Kini. To je jasno svakome ko je malo duze gledao CNN, BBC, ili sta vec. Samo sam prokomentarisao Budjino cudjenje u tom kontekstu.Znam da si ti utripovao da si ovde zaduzen da branis cast NATO azdaje ali ne moras skakati svaki put ko blesav.

Link to comment
Cinjenica je da zapadni mediji generalno npr. istu paznju posvecuju grupi od 15 francuskih turista kojima se nesto desi u Keniji i 1000 mrtvih u zemljotresu u zapadnoj Kini. To je jasno svakome ko je malo duze gledao CNN, BBC, ili sta vec. Samo sam prokomentarisao Budjino cudjenje u tom kontekstu.
Tako je. I argentinski mediji više posvećuju pažnje mrtvima u svojoj nesreći nego Sirijcima, a čini mi se da su zapadni mediji i u tom slučaju moralne propalice. Jeli to njihova zapadnost kriva ili ipak postoji fenomen lokalinflacije mrtvih, i veće propulzije medija u određenim dijelovima svijeta? Ni kineski mediji u Beijingu nisu srcedrapateljno zainteresirani za svakog Taiwanca koji je svisnuo u Foxconnu. Advokat sam zapadnog đavola, priznajem! Pucajte u moje srdce koje za zapad kuca! :razgaljuje grud:
Link to comment
Tako je. I argentinski mediji više posvećuju pažnje mrtvima u svojoj nesreći nego Sirijcima, a čini mi se da su zapadni mediji i u tom slučaju moralne propalice. Jeli to njihova zapadnost kriva ili ipak postoji fenomen lokalinflacije mrtvih, i veće propulzije medija u određenim dijelovima svijeta? Ni kineski mediji u Beijingu nisu srcedrapateljno zainteresirani za svakog Taiwanca koji je svisnuo u Foxconnu. Advokat sam zapadnog đavola, priznajem! Pucajte u moje srdce koje za zapad kuca! :razgaljuje grud:
Poceo si ko kim filbi, da ucitavas previse u ono sto ljudi pisu.
Link to comment
Auuuu, sad si nam ga zatero, trulim zapadnjacima, ma do dvanaesnika..! uuuuuuuu.... Uf!....kad crveni križ/polumjesec/UN broji tisuće (srpski: iljade) onda se tu neki zdravi srboskeptici smiju, ono, odakle im to? Jel to vade iz pupka? Ti ljudi, za razliku od Marie Colvin - nemaju imena, nemaju referenci. U prave ljude pretvarali su ih povremeno upravo ovi usmrćeni profesionalni svjedoci. Ali, zbog tvojeg PC megarfraziranja of the serbian third kind, ajmo ih prefarbati i zaboraviti, bavimo se bezimenim stotinama kojih se kao statistike vadi koznaodkud..A, ukurac sve voistinu, jer sve to služi ustvari samo prizivanju konjice, kak je drug đedajmaster gore naznačio..
SU-47_VERT.jpg Edited by Yoda
Link to comment
Cinjenica je da zapadni mediji generalno npr. istu paznju posvecuju grupi od 15 francuskih turista kojima se nesto desi u Keniji i 1000 mrtvih u zemljotresu u zapadnoj Kini.
RTS bi i jednom i drugom događaju posvetio dužnu pažnju, a izveštaj o zemljotresu u Kini bi bio propraćen utešnim komentarom da među nastradalima nema državljana Srbije. Mada naravno da to nije samo naš specijalitet, sa onog Indijvog linka:
Finnish satirist news blog Lehti ran an article titled "A Finn Equals 4 Alligators", also giving the "official" numbers of tragedy in news. Ten thousand Africans equal 1,000 Asians or other non-whites, equal 100 non-nearby whites, equals 10 nearby whites, which equals four alligators, equals one Finnish person "if you know them". They also ran an article assuring that there were "No Finnish Casualties Among the Dead Pope".
:D
Link to comment
×
×
  • Create New...