Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Mogao si da mi odgovoriš i napišeš da "RT analitičari" nisu Gadafijeve pristalice pošto je Tutankamon napisao da jesu i da zato misli da je svako ko nije Gadafijeva pristalica a pojavi se na RT sebi urušio kredibilitet. Ne znam kako možeš sve koji pričaju o Libiji na RT da svrstaš u isti koš "RT analitičara." Ne vidim čemu znaci navoda kada govoriš o marksistima. Kažeš da je marxist.com izmislio proteste o kojima je taj tekst? Da si pročitao tekst (izgleda da nikada ne otvaraš linkove ili gledaš videe kada ih neko u diskusiji postavi počevši od pretpostavke da govorim o Bani Validu kada sam pričao o medijskoj pažnji, odnosno nedostatku iste, protestima u Tripoliju i Bengaziju) video bi da se navodi izvor za protest od 20 hiljada ljudi i taj medij niti ima veze sa marksizmom niti ideološki predznak.Sve sa čim se ne slažeš je "glupost?" Da li bi objasnio zbog čega smatraš da je ono što sam naveo glupost? Da li možeš normalno da diskutuješ bez uvreda ove vrste?Rekao je to na Al-Arabiji 30. decembra 2011. Nisu spontani? I ti onda nekome pričaš da u svemu vidi zaveru? Pojasni ko kanališe proteste.
sada si vec radikalni levicar koji se osim konstrukcija teorije zavere koristi trulim kapitalistickim podmetanjima.ustvari, svi tekstovi koje navodis su upravo takvo podmetanje kao sto to radi neko "zapadno", interesom motivisano, glasilo.jos jednom, nisam komentarisao RT jer su za mene kad je Libija u pitanju pokazali izraziti neprofesionalizam izvestavajuci toliko jadno i netacno da im ni najgora propaganda nije mogla parirati. da li su oni gadafijeve pristalice ja to ne znam, to ti tvrdis.o navodnim protestima i desavanjima iz januara u bengaziju vise verujem autenticnim izvestajima (ma koliko dolazili od ljudi koji nisu novinari) nego nalozenom ostrascenom marksisti koji sve posmatra kroz svoju ideolosku vizuru.kad sam rekao da ne komentarisem gluposti to moze da znaci i da su navodi o kojima govoris dati u smislu licne satisfakcije i svojih politickih uverenja ili da si ih ti stavljajuci ih u svoj ideoloski kontekst obesmislio.i dalje nisi citirao izjavu jalila pa i dalje ocekujem da je postavis.protest u bengaziju (onaj koji je bio najdrasticniji) su organizovali formalna i neformalna udruzenja bivsih boraca (mnogi od njih su bili i ranjeni u ratu).njihovi protesti su bili najcesci u bengaziju i prvi je bio organizovan jos dok su se vodile zvrsne borbe u ratu. Edited by Bane5
Link to comment
Ne možeš da osporiš da se revolucija nastavlja ukoliko je jednak broj ljudi na Tahriru kao što je bio u februaru 2011. a toliko ih je bilo u novembru ili sad za 25. januar i tek će ih biti.
gde si to video, zaboga? :lol: veliki broj ljudi na Tahriru 25-og januara je izasao da proslavi pobedu revolucije, ne da protestuju. MB je imao upravo takvu udarnu temu - proslava pobede. naime, MB je negde u leto-jesen 2011 odradio istrazivanje javnog mnjenja, kako bi utvrdili raspolozenje ljudi u Egiptu. posebno su zeleli da opipaju odnos ljudi prema nastavku protesta, i ispostavilo se da vecina ne zeli dalje proteste. da li su se Egipcani umorili, da li im je dokurcilo... ali ne zele.pa je MB izbore dobio izmedju ostalog na platformi "stabilnosti". sto ce reci - pobedili smo, revolucija uspela, idemo dalje. od tada, protesti se svode na par hiljada liberala & revolucionarnih cuvara vatre kojima se ne svidjaju ni SCAF ni MB. posebno im se ne svidja sto su ih na izborima islamisti pregazili. sto je razumljivo, ko gubi ima pravo da se ljuti i da protestuje. hebiga -> nastavak revolucije = parlament i predsednicki izbori, i politicka mocvara. pa kom krivo, kom pravo.
As'ad AbuKhalil je anarhista, btw. Ne znam zašto interpretacije treba tek tako odbaciti kao "puste želje" bez iznošenja argumentovane kritike.
kada god neko ima jasnu ideju o tome kako revolucija treba da izgleda, i sta jeste prava revolucija, a sta ne... interpretacije baciti u vodu.
Link to comment
sada si vec radikalni levicar koji se osim konstrukcija teorije zavere koristi trulim kapitalistickim podmetanjima.ustvari, svi tekstovi koje navodis su upravo takvo podmetanje kao sto to radi neko "zapadno", interesom motivisano, glasilo.jos jednom, nisam komentarisao RT jer su za mene kad je Libija u pitanju pokazali izraziti neprofesionalizam izvestavajuci toliko jadno i netacno da im ni najgora propaganda nije mogla parirati. da li su oni gadafijeve pristalice ja to ne znam, to ti tvrdis.o navodnim protestima i desavanjima iz januara u bengaziju vise verujem autenticnim izvestajima (ma koliko dolazili od ljudi koji nisu novinari) nego nalozenom ostrascenom marksisti koji sve posmatra kroz svoju ideolosku vizuru.kad sam rekao da ne komentarisem gluposti to moze da znaci i da su navodi o kojima govoris dati u smislu licne satisfakcije i svojih politickih uverenja ili da si ih ti stavljajuci ih u svoj ideoloski kontekst obesmislio.i dalje nisi citirao izjavu jalila pa i dalje ocekujem da je postavis.protest u bengaziju (onaj koji je bio najdrasticniji) su organizovali formalna i neformalna udruzenja bivsih boraca (mnogi od njih su bili i ranjeni u ratu).njihovi protesti su bili najcesci u bengaziju i prvi je bio organizovan jos dok su se vodile zvrsne borbe u ratu.
Ne tvrdim ništa, samo sam konstatovao da, nažalost, većina onih koje RT intervjuiše o Libiji podržava Gadafija (iako su imali nekoliko diskusija gde su pristalice NATO i NTC bile pozvane, ali pojava Asafa i iznošenje ove interpretacije događaja je nešto novo na RT). Mogao bi da pojasniš na šta si mislio pod "RT analitičarima" pošto ono što Asaf priča nema apsolutno nikakve sličnosti sa onim što govore Gadafijeve pristalice i ne vidim kako to možeš svrstati u isti koš. Da li možeš molim te jasnije da pišeš? Na šta konkretno misliš kada kažeš autentični izveštaji, u čemu je problem sa tekstom sa marxist.com odnosno za šta od onoga što je izneto smatraš da nije istina? Gostovao je u emisiji "Point of Order" na Al Arabiji i nazvao je demonstrante "infiltratorima" i "petom kolonom." Nije tačno, na protestima je bilo jako puno žena i mnogih drugih članova društva koji se nisu borili u ratu (u protestima svakako jesu učestvovali i govore o nastavku pobune koju su započeli u februaru).
Link to comment
gde si to video, zaboga? :lol: veliki broj ljudi na Tahriru 25-og januara je izasao da proslavi pobedu revolucije, ne da protestuju. MB je imao upravo takvu udarnu temu - proslava pobede. naime, MB je negde u leto-jesen 2011 odradio istrazivanje javnog mnjenja, kako bi utvrdili raspolozenje ljudi u Egiptu. posebno su zeleli da opipaju odnos ljudi prema nastavku protesta, i ispostavilo se da vecina ne zeli dalje proteste. da li su se Egipcani umorili, da li im je dokurcilo... ali ne zele.pa je MB izbore dobio izmedju ostalog na platformi "stabilnosti". sto ce reci - pobedili smo, revolucija uspela, idemo dalje. od tada, protesti se svode na par hiljada liberala & revolucionarnih cuvara vatre kojima se ne svidjaju ni SCAF ni MB. posebno im se ne svidja sto su ih na izborima islamisti pregazili. sto je razumljivo, ko gubi ima pravo da se ljuti i da protestuje. hebiga -> nastavak revolucije = parlament i predsednicki izbori, i politicka mocvara. pa kom krivo, kom pravo. kada god neko ima jasnu ideju o tome kako revolucija treba da izgleda, i sta jeste prava revolucija, a sta ne... interpretacije baciti u vodu.
Upravo je to manipulacija koju buržoaski mediji pokušavaju da serviraju. Kao što je Judith Orr
(bila je u Kairu 25. januara) rekla: nije bilo nikakve proslave, svi koji su bili tamo bili su sa namerom da "sruše maršala." Upitna je relevantnost tih istraživanja. Kada su stotine hiljada bile na Tahriru u novembru, kada je policija masakrirala narod, MB je oklevao danima i tek na kraju izašao sa mlakom osudom SCAF. Ikhwan do sada nisu bili na vlasti i odatle dolazi njihova popularnost. No, zna se koga ljudi najviše cene - vizionara panarabizma i panafrikanizma, čoveka koji je predvodio borbu za oslobođenje Palestine, učestvovao u osnivanju nesvrstanih i imao jednu od najvećih sahrana u svetskoj istoriji sa milionima ožalošćenih u Kairu (uporediti sa Sadatom kome na sahranu nije došao maltene niko). Daleko od toga da idealizujem Nasera, ali on je taj kog narod najviše ceni i u čiju slavu su mase pevale "Al Watan Al Akbar." Pa pitao sam te: da li je za tebe jednostavna promena režima revolucija? Ja se vodim Marksovom definicijom - "Every revolution dissolves the old order of society; to that extent it is social. Every revolution brings down the old ruling power; to that extent it is political." Zato insistiram da su u arapskom svetu ovo još uvek pobune. Edited by Fida'i
Link to comment
Pa pisace ga pametni ljudi koji imaju interes - pre svega ekonomsko-politicki. Ako imas situaciju u kojoj postoji unutrasnji balans snaga gde ne postoji jedna dominanrna naoruzana grupa ili nekoliko njih u odnosu na vecinsko stanovnistvo, onda samo budala moze da zakljuci da ima smisla krenuti u rat protiv svih ostalih, preuzimati vlast i riskirati da te ostali smaknu ili uvuku u beskonacni gradjanski rat. Ne, u takvoj situaciji ce upravo oni najmocniji/najimucniji/najbezobzirniji zakljuciti da nema svrhe u tome, da im se to prakticno ne isplati i da im je pametnije donosenje ustava sa manje vise fer pravilima za sve (naoruzane) ako vec ne mogu da uvedu neku svoju diktaturu nego potpuni haos gde verovatno oni gube.
imas ovde jaku kontradikciju: prvo pises o pametnima koji pisu ustav, a onda o najmocnijima kao onima koji uticu na donosenje ustava. u potonjem si u pravu, ustav i pravila ne pisu pametni, vec najmocniji - politicari, najbogatiji, ili oni sa najvecim arsenalom. to je ono sto sam ja napisao.e sad, "fer pravila"!? ne bih ja to tako nazvao. :P pravila se uspostavljaju, ali se uspostavljaju i mehanizmi u slucaju da neko pokusa da ta pravila prekrsi. jer je startna premisa da ce, u nedostatku odgovarajuceg mehanizma kaznjavanja, neko pokusati da prevari sve ostale. sta su ti mehanizmi, i ko bi imao moc nad svim sukobljenim stranama? potonje je kljucno, jer pravila napisana na papiru ne znace nista. tu u pricu ulazi drzava kao arbitar.
Ako pogledas istoriju nastanka takvih ustava oni nisu toliko nastali samo zbog idealizma nego u jeku sukoba najmocnijih koji je dostigao balans gde im je to bilo najlogicnije i isplativo resenje.
ja to upravo i radim. posmatram institucionalnu evoluciju, i nacin na koji su nastajali i nestajali mehanizmi drzave i prava. i uporedjujem. ;)vezano za Libiju, dobar primer je Djenova u 12 veku (6.4.1, stranica 172) -> Institutions and the Path to Modern Economy: Lessons from Medieval Trade (analiza je odlicna, ali mnogo ponavlja i davi. kanda je hteo da napise kapitalca, umesto da sve sabije na manje od 200 stranica.) Edited by Gandalf
Link to comment

Izgelda da je Fida'i u pravu:

Refugee camp massacre: Libyan militia launch racist raidHeavily armed fighters have attacked a camp of about 1,500 refugees on the outskirts of Tripoli, opening fire on its inhabitants. At least six were killed in the incident raising fears that civilians have little protection from militias running amok.Moreover, the fact that the attack took place just outside the capital itself begs the question of just how much control the interim government actually has over the country."Men from Misrata came to the camp [in Janzour district] at 10 o'clock [Monday]. We knew they were from Misrata because it was written all over their cars," camp resident Huda Bel-Eid said at Tripoli Medical Hospital, Al Jazeera reports.According to various reports between six and twelve people were killed, including children, women and the elderly. The area around the camp was cut off by the attackers to prevent any help reaching the refugees.
Link to comment
Ne tvrdim ništa, samo sam konstatovao da, nažalost, većina onih koje RT intervjuiše o Libiji podržava Gadafija (iako su imali nekoliko diskusija gde su pristalice NATO i NTC bile pozvane, ali pojava Asafa i iznošenje ove interpretacije događaja je nešto novo na RT). Mogao bi da pojasniš na šta si mislio pod "RT analitičarima" pošto ono što Asaf priča nema apsolutno nikakve sličnosti sa onim što govore Gadafijeve pristalice i ne vidim kako to možeš svrstati u isti koš. Da li možeš molim te jasnije da pišeš? Na šta konkretno misliš kada kažeš autentični izveštaji, u čemu je problem sa tekstom sa marxist.com odnosno za šta od onoga što je izneto smatraš da nije istina? Gostovao je u emisiji "Point of Order" na Al Arabiji i nazvao je demonstrante "infiltratorima" i "petom kolonom." Nije tačno, na protestima je bilo jako puno žena i mnogih drugih članova društva koji se nisu borili u ratu (u protestima svakako jesu učestvovali i govore o nastavku pobune koju su započeli u februaru).
Politika RT-a je da se Libija posmatra kao neuspeh Zapada. Takvo je bilo izvestavanje i za vreme rata. Brdo sramotnih i amaterski uradjenih izvestaja puni netacnih informacija i navijackih analiza. Asafa na RT-u je posledica takve politike RT-a. On je verovatno iskoristen da bise podcrtalo da se u Libiji nista ne menja vec naprotiv sve je gore.U Bengaziju (i sirom Libije) u ovom trenutku postoji vec desetine politickih partija, ali i jos vise raznih udruzenja (formalnih i neformalnih). Svako od njih moze da pozove na neki protest. Protesti su na kraju vid demokratskog pritiska. 22. januara u centralu NTC-a u Bengaziju ne upadaju zene niti ljudi nose transparente na ulazu. Oni ne pozivaju na "nastavak revolucije", oni te veceri ne govore da im je "revolucija ukradena". Oni traze da se njihova prava zastite, da se iz NTC-a odstrane Gadafijevi judi i da se reforme ubrzaju, ali iznad svega i pre svega oni traze resenje svog statusa.I dalje cekam da citiras Jalilovu izjavu.ps. Autenticni izvestaj = izvestaj sa lica mesta oslobodjen "sire slike".
Izgelda da je Fida'i u pravu:
Naprotiv, on bi bio u pravu da je u pitanju protest koji traje, spas revolucije, borba protiv NTC-a.Ovo o cemu pise u ovoj vesti (uz ogradu da ne znam detalje) je upravo posledica i onoga sto sam ja potencirao kao nesto sto je mnogo veci problem za Libiju od levicarskih tlapnji za "ukradenom revolucijom". Edited by Bane5
Link to comment
U Bengaziju (i sirom Libije) u ovom trenutku postoji vec desetine politickih partija, ali i jos vise raznih udruzenja
:isuse: Kakve ovo veze ima sa demokratijom? Mogu samo podobni da osnivaju organizacije dok se nepodobni eliminisu-bukvalno. Postojale su drzve gde su formalno postojali nekakvi izbori ali su drzave bile potpuno posvecene sagregaciji odredjenih grupa. To postoji i danas.
Link to comment
Politika RT-a je da se Libija posmatra kao neuspeh Zapada. Takvo je bilo izvestavanje i za vreme rata. Brdo sramotnih i amaterski uradjenih izvestaja puni netacnih informacija i navijackih analiza. Asafa na RT-u je posledica takve politike RT-a. On je verovatno iskoristen da bise podcrtalo da se u Libiji nista ne menja vec naprotiv sve je gore.U Bengaziju (i sirom Libije) u ovom trenutku postoji vec desetine politickih partija, ali i jos vise raznih udruzenja (formalnih i neformalnih). Svako od njih moze da pozove na neki protest. Protesti su na kraju vid demokratskog pritiska. 22. januara u centralu NTC-a u Bengaziju ne upadaju zene niti ljudi nose transparente na ulazu. Oni ne pozivaju na "nastavak revolucije", oni te veceri ne govore da im je "revolucija ukradena". Oni traze da se njihova prava zastite, da se iz NTC-a odstrane Gadafijevi judi i da se reforme ubrzaju, ali iznad svega i pre svega oni traze resenje svog statusa.I dalje cekam da citiras Jalilovu izjavu.ps. Autenticni izvestaj = izvestaj sa lica mesta oslobodjen "sire slike".
Opet umišljaš zaveru. RT prosto dovodi svakoga ko nije na mejnstrim medijima i tu se onda nađe gomila Gadafijevih pristalica sa suludim teorijama o uvođenju zlata, invazijom koja je planirana deset godina ili mladim ljudima kojima je stavljena droga u kafu. Iako se ne slažeš sa onim što Asaf kaže sramno je dovoditi njega u vezu sa takvima. Naravno da može da pozove na protest i ja ne sporim da je verovatno bilo udruženja koja su pozivala na protest (mada sumnjam da je toga bilo pre onog okupljanja 12. decembra, ali opet je irelevantno).Doslovce sam ti citirao ono što je Abdul Džalil rekao: nazvao je demonstrante "infiltratorima" i "petom kolonom", čak mislim da ih je dovodio u vezu sa Sadijem Gadafijem, da bi voditelj Hasan Muavad primetio kako se ta retorika uopšte ne razlikuje od one koju je režim (kom je pripadao) širio u februaru.Citiraj neki "autentični izveštaj."
Link to comment
:isuse: Kakve ovo veze ima sa demokratijom? Mogu samo podobni da osnivaju organizacije dok se nepodobni eliminisu-bukvalno. Postojale su drzve gde su formalno postojali nekakvi izbori ali su drzave bile potpuno posvecene sagregaciji odredjenih grupa. To postoji i danas.
Posmatras van konteksta naseg sporenja.Postoje u smislu da one izlaze u javnost i organizuju (kanalisu) razna javna okupljanja.
Link to comment
Upravo je to manipulacija koju buržoaski mediji pokušavaju da serviraju. Kao što je Judith Orr
(bila je u Kairu 25. januara) rekla: nije bilo nikakve proslave, svi koji su bili tamo bili su sa namerom da "sruše maršala."
:yawn2: sviranje q, MB i salafi su slavili. imali su sta da slave, a ko gubi ima pravo da se ljuti.jesu li burzoaski mediji takodje lazirali rezultate izbora? da okacim tabelu, koliko su socijalisti dobili?
"Every revolution dissolves the old order of society; to that extent it is social. Every revolution brings down the old ruling power; to that extent it is political."
moze. sa vlasti biva zbacen vojni rezim, i vlast svoj legitimitet dobija na izborima. nezavrsen posao, ali se krece u tom smeru. to i ne ide brzo - dobijes izbore, pa lagano. kao Turska.a to da se levicarima ne svidja ovakva revolucija, to je ocekivano obzirom da na vlast dolazi GOP Brotherhood. Edited by Gandalf
Link to comment
Opet umišljaš zaveru. RT prosto dovodi svakoga ko nije na mejnstrim medijima i tu se onda nađe gomila Gadafijevih pristalica sa suludim teorijama o uvođenju zlata, invazijom koja je planirana deset godina ili mladim ljudima kojima je stavljena droga u kafu. Iako se ne slažeš sa onim što Asaf kaže sramno je dovoditi njega u vezu sa takvima. Naravno da može da pozove na protest i ja ne sporim da je verovatno bilo udruženja koja su pozivala na protest (mada sumnjam da je toga bilo pre onog okupljanja 12. decembra, ali opet je irelevantno).Doslovce sam ti citirao ono što je Abdul Džalil rekao: nazvao je demonstrante "infiltratorima" i "petom kolonom", čak mislim da ih je dovodio u vezu sa Sadijem Gadafijem, da bi voditelj Hasan Muavad primetio kako se ta retorika uopšte ne razlikuje od one koju je režim (kom je pripadao) širio u februaru.Citiraj neki "autentični izveštaj."
Napredujes sa Jalilovom izjavom, ali ja i dalje insistiram da je postavis iole integralno.Mozes ti da verujes u svako Asafovo slovo, ali RT ga je pustio iz potpuno drugih razloga.Evo ga jedan od snimaka od 22. januara.Ja se vracam na taj datum jer se to potencira kao nesto sto je dokaz anti-NTC demonstracija - transparenti, zene i sve ostalo.http://www.youtube.com/watch?v=-9s7CeHwQpUU centralu NTC-a upadaju razocarani borci (mnogi bivsi ranjenici) koji traze najpre svoja prava, zatim da se NTC ocisti od ljudi iz bivseg rezima, a cak su i reforme njima sekundarne.Kad govorimo o ostalim izlivima nezadovoljstva lako se mogu naci snimci o protestima u decembru (ukucati u Youtube-u 'Benghazi protest december') Deo (da ne bude da su svi) tih decembarskih protesta su organizovale snage sa kojim bi Fida'i najmanje zeleo da se poistoveti
Link to comment
:yawn2: sviranje q, MB i salafi su slavili. imali su sta da slave, a ko gubi ima pravo da se ljuti.jesu li burzoaski mediji takodje lazirali rezultate izbora? da okacim tabelu, koliko su socijalisti dobili?moze. sa vlasti biva zbacen vojni rezim, i vlast svoj legitimitet dobija na izborima. nezavrsen posao, ali se krece u tom smeru. to i ne ide brzo - dobijes izbore, pa lagano. kao Turska.a to da se levicarima ne svidja ovakva revolucija, to je ocekivano obzirom da na vlast dolazi GOP Brotherhood.
Napisao sam da su Ikhwan popularni zato što do sada nisu bili na vlasti. Nema, međutim, nikakve značajne razlike između njih i Mubaraka, nastaviće sa servilnošću prema cionistima a odlično znamo šta narod Egipta misli o Izraelu što se najbolje pokazalo napadom na ambasadu uzurpatarskog entita i skidanjem zastave. Slika iz Jemena koju si ovde postavio 23. maja na najbolji način oslikava stav Arapa prema njihovim diktatorima:p01_20110523_pic1.jpgRevolucionarni socijalisti imaju veliku podršku u Egiptu i čine apsolutnu većinu demonstranata. Edited by Fida'i
Link to comment
Posmatras van konteksta naseg sporenja.Postoje u smislu da one izlaze u javnost i organizuju (kanalisu) razna javna okupljanja.
Nismo se sporili. Video sam to sto si napisao i odreagovao sam. Sustina demokratije je da svi budu ravnopravni i da svi mogu da se organizuju. Bela Juzna Afrika je imala politicki pluralizama ali to nije bila demokratska drzava, niti je postovala ljudska prava.O kakvoj demokratiji mozes pricati dok se odredjene grupe ubijaju u "prevratnom zanosu"?!
Link to comment
Napredujes sa Jalilovom izjavom, ali ja i dalje insistiram da je postavis iole integralno.Mozes ti da verujes u svako Asafovo slovo, ali RT ga je pustio iz potpuno drugih razloga.Evo ga jedan od snimaka od 22. januara.Ja se vracam na taj datum jer se to potencira kao nesto sto je dokaz anti-NTC demonstracija - transparenti, zene i sve ostalo.http://www.youtube.com/watch?v=-9s7CeHwQpUU centralu NTC-a upadaju razocarani borci (mnogi bivsi ranjenici) koji traze najpre svoja prava, zatim da se NTC ocisti od ljudi iz bivseg rezima, a cak su i reforme njima sekundarne.Kad govorimo o ostalim izlivima nezadovoljstva lako se mogu naci snimci o protestima u decembru (ukucati u Youtube-u 'Benghazi protest december') Deo (da ne bude da su svi) tih decembarskih protesta su organizovale snage sa kojim bi Fida'i najmanje zeleo da se poistoveti
Nemam snimak, rekao sam ti datum (kraj decembra je, možda nije baš 30) i ime emisije. Da li sporiš da je Abdul Džalil demonstrante nazvao "infiltratorima i petom kolonom?" Koje snage konkretno? Ti govoriš o demokratiji u zemlji u kojoj se danonoćno vode sukobi milicija, u kojoj je diplomata umro od mučenja pre nekoliko dana. Nije se puno toga suštinski promenilo, samo je NTC naučio iz grešaka bivšeg režima da im nije u interesu da masakriraju narod ali propagandne tehnike ostaju iste.
Link to comment
×
×
  • Create New...