Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Zna li neko zašto naši mediji upadljivo ignorišu dešavanja u Egiptu?
od koga ocekujes da ti pise/izvestava iz egipta? u srbiji se spoljna politika prati samo ako ima veze sa srbijom. dobro, ajde, i realan razlog, niko nema para da placa izvestace, ne daj boze livefeed televizijski.to sto se i ovi koji prevode agencije ne potrude malo da razjasne pricu ide na dusu i njih, i urednika.nego, i zbog revolucije, i ovako, meni je ovo fascinantno potpuno:
Voice-to-tweet software allows citizens to send news from Egypt despite internet blackout Google and Twitter have launched a service to allow people in Egypt to send Twitter messages by leaving a voicemail on a specific number after the last internet service provider in the country saw its access cut off late on Monday.The new service, which has been created by co-ordination between the two internet companies, uses Google's speech-to-text recognition service to automatically translate a message left on the number, which will be sent out on Twitter with the "#egypt" hashtag.Ujwal Singh, co-founder of SayNow and Abdel Karim Mardini, Google's product manager for the Middle East and north Africa, said in a blog post that "over the weekend we came up with the idea of a speak-to-tweet service – the ability for anyone to tweet using just a voice connection ... We hope that this will go some way to helping people in Egypt stay connected at this very difficult time."
Link to comment

Sad se čini kao da smo došli do neke balans točke: nekad prestižni i branjeni Tahrir predan je narodu, narod pak nema poluge kojim bi Hosnija lansirao iz palače. Naš Hosni pak čiči na fotelji, svaku večer na starim koljenima moli da se ne nađe neki čvarkonosac (ili njih nekoliko) kojem će puhnuti u glavu da bi bilo zgodno da postane narodni heroj.I naravno, Hosni dosljedno poštuje instrukcije iz Washingtona glede narodnog pokreta:>

Link to comment
od koga ocekujes da ti pise/izvestava iz egipta? u srbiji se spoljna politika prati samo ako ima veze sa srbijom. dobro, ajde, i realan razlog, niko nema para da placa izvestace, ne daj boze livefeed televizijski.............
Gledaju svoje dvoriste. :D
Link to comment
od koga ocekujes da ti pise/izvestava iz egipta?
Jakša Šćekić je tamo, uključivao se live u BBC na B92. Kaže da je Hosni politički mrtav, samo je pitanje kako će fizički da prođe.Izvinjavam se ako je bilo, malo sam preskakao po topiku. Edited by Idioteque
Link to comment
Jakša Šćekić je tamo, uključivao se live u BBC na B92. Kaže da je Hosni politički mrtav, samo je pitanje kako će fizički da prođe.
jaksa je tamo za rojters, javljanje je na prijateljskim osnovama. neko mi je rekao da je bosko jaksic otisao u egipat, bilo bi lepo da je istina.
Šta im ide na državnoj televiziji? Klasična muzika?
neki tviter je napisao da je u cetiri po lokalnom vremenu isla neka najgledanija sapunica. pre toga su bile vesti, skoro cele posvecene novim, reformatorskim potezima jovice stanisica, uz pozdrave i podrske iz izraela i sa foks njuza.elbi i po jedan predstavnik opozicionih partija sastali se sa diplomatama, navodno predstavljaju plan za tranzicioni period do izbora u maju ili junu.dr kisindzer se javlja iz paralelnog sveta.
#Hillary, maybe you and Bill can do the Martha's Vineyard weekend with Hosni and Suzanne after all.
Link to comment

to je to sto se Hosnije tice. sada je pitanje kako ce izgledati tranziciona vlada, tj. sta ce se ispregovarati u trouglu opozicija-vojska-DC.Allying Ourselves With the Next EgyptBy JOHN KERRYPresident Hosni Mubarak must accept that the stability of his country hinges on his willingness to step aside gracefully to make way for a new political structure. One of the toughest jobs that a leader under siege can perform is to engineer a peaceful transition. But Egyptians have made clear they will settle for nothing less than greater democracy and more economic opportunities.

Link to comment

Kisindzer, kakva je to budala i zlocinac. Tipican primer arogantnog (americkog) "drzavnika". Covek verovatno samo izgovara sto veliki broj umisljenih kormilara misli. Treba ih spustati na zemlju kad god i gde god je to moguce.

Link to comment
Kisindzer, kakva je to budala i zlocinac. Tipican primer arogantnog (americkog) "drzavnika". Covek verovatno samo izgovara sto veliki broj umisljenih kormilara misli. Treba ih spustati na zemlju kad god i gde god je to moguce.
Ne bih te htio srušiti iz orbite, ali to je Larsonov twiter profil.
Link to comment
jaksa je tamo za rojters, javljanje je na prijateljskim osnovama. neko mi je rekao da je bosko jaksic otisao u egipat, bilo bi lepo da je istina.
Mislim da se juce javljao na nekoj od nasih televizija. Ali bilo je u prolazu, pa se ne secam koja je TV.
Link to comment
Ne bih te htio srušiti iz orbite, ali to je Larsonov twiter profil.
ups, trebalo je da stavim smajlija. mislila sam da je dovoljno paralelni svet.nego ovaj glen, jel sam ga dobro shvatila, bice jos nastavaka? ne smemo da ih propustimo. mada se vise nadam da ce grecen u fox&friends da obradi ljudsku stranu egipatskih protesta.
Link to comment
×
×
  • Create New...