Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Kad je osvajao N'Djamenu i Bangui, to je radio iz čistog altruizma. A Siciliju nikad nije nap'o. Volijo je samo Treći Svijet advenčrs.
Vise su nesrece donijeli Francuzi i Englezi Africi nego Gaddafi.Protiv Cada je dozivio poraz (izgubio na desetine tenkova, Cadjani su se tada borili sa francuzima). Ovi zadnji digadjaji su vezani za Sudan a Gaddafi je tada pomagao sadasnjeg predsjednika (zajedno sa francuzima).Ko je osvojio Bangui i kada?
Link to comment
ili kad je pomagao i podrzavao mengistua u etiopiji za vreme 'crvenog terora' nakon cega su ostali lesevi hiljada civila ili finansirajuci i podrzavajuci chalesa taylora u siera leoneu/liberiji kome se upravo sudi za genocid. primara negativnih koliko hoces, a da i ne pomenes plo. ps. pozitivnih primera takodje ima, da ne bude zabune. to sam i naveo u onom postu gore.
Najcudnije je da dosta naroda u samoj etiopiji i dalje ima pozitivno misljenje o Mengistu. Edited by borris_
Link to comment

Libija i antiglobalistički RT borac za širu antiglobalističku sliku & dostojanstvo Lizzie Phelan.http://www.youtube.com/watch?v=A-fTHopbALcNews:

Qatar revealed for the first time on Wednesday that hundreds of its soldiers had fought alongside Libyans in their battle to topple longtime despot Moamer Kadhafi. "We were among them and the numbers of Qataris on ground were hundreds in every region," said Qatari chief of staff Major General Hamad bin Ali al-Atiya. The announcement marks the first time that Qatar has acknowledged it had military boots on the ground in Libya.
Link to comment
Kein problem, pitanje je samo procenat ljudi koji su u bombardovanju izgubili nekog, te da li bi zbog toga ovakve zahvalnice smeo baš svuda da izjavljuješ.
pa ja sam siguran da jedan deo populacije dozivljava kao tesku uvredu kada mu se kaze da se sada zivi bolje nego pod Milosevicem, ali ipak nisam voljan da se zbog toga autocenzurisem. Amerika je finansirala opoziciju, opozicija je oterala Cobeta i mi sada nismo u ratu. nisam od onih koji veruju da je bombardovanje doprinelo padu Milosevica, i ne pada mi na pamet da se ma kome zahvaljujem za bombe.ako neko u ovo sto sam napisao ucita da ja podrzavam bombe, taj je jednostavno moron, a svakako ne bih namerno govorio danke Klinton pred nekim ko je izgubio nekoga u bombardovanju jer bi to bilo nevaspitano i ruzno. a ovo je slobodan internet forum.
Link to comment
Protiv Cada je dozivio poraz (izgubio na desetine tenkova, Cadjani su se tada borili sa francuzima). Ovi zadnji digadjaji su vezani za Sudan a Gaddafi je tada pomagao sadasnjeg predsjednika (zajedno sa francuzima).
izgubio je skoro 9000 svojih vojnika, a pustinjsko pleme tabou je ostavio da krvari u ratu u koji ih je uvukao sto mu, nakon svega, nisu zaboravili i u ovom ratu su bili protiv njega
Najcudnije je da dosta naroda u samoj etiopiji i dalje ima pozitivno misljenje o Mengistu.
zbog ideja koje je zagovarao, a koje su bile dopadljive. ljudi se danas dive i titu, lenjinu, staljinu...stvaraju se mitovi o jakoj vlasti u kojoj se znao red, o sigurnijem zivotu i sl.
Link to comment
Ko je osvojio Bangui i kada?
Malo siće, ko Qatar sada.
Libya's ruler Muammar Gaddafi sent two military helicopters a day after supplying troops and military equipment to Patasse.
RT jako pazi koga šalje kao dopisnike:http://www.youtube.com/watch?v=fi0Zbh4LkVYZloguki prorok™
@AnissaNaouai Anissa Naouai RT RT“@TheSpokenMind Makes you wonder: Is the next Gaddafi in that crowd?” twitpic.com/75xpzr twitpic.com/75xpn3
Link to comment
pa ja sam siguran da jedan deo populacije dozivljava kao tesku uvredu kada mu se kaze da se sada zivi bolje nego pod Milosevicem, ali ipak nisam voljan da se zbog toga autocenzurisem.
Šta ti ovo treba? Ovde?
Amerika je finansirala opoziciju, opozicija je oterala Cobeta i mi sada nismo u ratu. nisam od onih koji veruju da je bombardovanje doprinelo padu Milosevica, i ne pada mi na pamet da se ma kome zahvaljujem za bombe.ako neko u ovo sto sam napisao ucita da ja podrzavam bombe, taj je jednostavno moron, a svakako ne bih namerno govorio danke Klinton pred nekim ko je izgubio nekoga u bombardovanju jer bi to bilo nevaspitano i ruzno. a ovo je slobodan internet forum.
Kao što rekoh, pitanje je procenta, tj. kada ćeš pred nekim izjaviti nešto slično. Kod nas verovatnoća za tako nešto možda i nije velika (o jbt), ali je pitanje i koliki će postotak takvih biti u Libiji, ako me razumeš.Uostalom, hvala na tankoj paraleli - reč ja ovde ne bih napisao da je bombardovanje bilo poslednje rešenje, kako u Srbiji, tako i u Libiji. Nekako uvek biva prvo, ali objasniće već ekipa zašto tako treba.
Link to comment
Uostalom, hvala na tankoj paraleli - reč ja ovde ne bih napisao da je bombardovanje bilo poslednje rešenje, kako u Srbiji, tako i u Libiji. Nekako uvek biva prvo, ali objasniće već ekipa zašto tako treba.
razumemo se. da su gospoda u Rimu, Londonu i Vasingtonu ulozila zaista ozbiljan diplomatski napor, do bombi verovatno ne bi doslo.
Link to comment
razumemo se. da su gospoda u Rimu, Londonu i Vasingtonu ulozila zaista ozbiljan diplomatski napor, do bombi verovatno ne bi doslo.
I oni iza desne osobe.02.jpg
Link to comment
OK, aj' sad to projektuj na Libiju. I kaži za Kadirova, a? 'Si vido one švenkove, jbt...
Muammar nije imao ni 'prijatelja' a kamoli prijatelja. He was such a coool guy.
Link to comment
Sirt nije smeo da padne na ovakav nacin.Odogovornost za to snosi NATO koji, ako cemo da gledamo formalno, nije postovao rezoluciju UN o zastiti civila.Umesto da narede NTC da prikoce ili da se prave ludi, NATO je vazdusnom podrskom aktivno pomagao napadu za koji je svako znao da ce se zavristi krvavom osvetom.Sada je kasno da se pilatovski peru ruke trazeci istragu ovog ili onog zlocina i zgrazavajuci se nad nacinom na koji je Gadafi i njegovi placenici likvidirani.
Link to comment
Kad je osvajao N'Djamenu i Bangui, to je radio iz čistog altruizma. A Siciliju nikad nije nap'o. Volijo je samo Treći Svijet advenčrs.
Svakako.No Gadafi i Sloba su primer kako je kratk put od teroriste/kasapina do faktora mira na Balkanu/Bliskom Istoku i nazad.Inace, Jergovicev clanak je grozan. Nikada mi nije jasno zasto je tesko zadrzati se na principima. Zasto je tesko reci da je Gadafi djubre bez "ali" i istovremeno biti protiv NATO intervencije sa nacelne strane.
Link to comment
Ma budala. Garafijevac, ljubitelj tiranije. Sigurno mu se ne dize i tuce zenu i decu. Tu od liberala nema ni mojega.I uopste ne vlazi na YouTube. Lobotomiran. On ne shvata da, ako nije za MTV - onda je za diktaturu. Pazi, on cak i ne obrazlaze ekonomsku pozadinu NATO intervencije - on podrazumeva koristoljubivost, misli da je to stvar koju ne treba dokazivati. Neka dodje na politiku, predriblace ga ekipa frizider-liberala dok kazes "Nafta".Pazi, on cak tvrdi da zene nece biti ravnopravne u Novoj Libiji! Rodjo! Reaguj!
Lepo si ovo napisao :lol: Topik je i onako odavno postao groteska.
Link to comment
×
×
  • Create New...