Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

More allegations of executions of Gaddafi loyalists in Sirte have emerged. A Red Cross official has told the online Libyan newspaper Qurynaew (link in Arabic) that 267 bodies have been found in the dead dictator's hometown. The official said most of them were supporters of Gaddafi and many had been executed, adding that they had been buried in mass graves near Sirte. The official also said that the authorities in Benghazi and Sirte had recorded the details of all the bodies and that the interim government had pledged to investigate the circumstances of the deaths and punish the perpetrators.
Link to comment

gadafi i afrika?imao je planove, ideje i novac.novac libijskih gradjana je nemilice trosio gde je stigao i "pomazuci" (stavio sam pod navodnike - ima i dobrih i losih primera) koga je hteo. njegov novac i podrska su i spasile zivote u africi, ali i kostale (direktno i indirektno) destine hiljada africkih gradjana zivota.imao je ideal o zblizavanju africkih zemalja (motiv samo mozemo nagadjati), ali nije znao kako to da ostvari, kupovao je podrsku gde je mogao, mesao se u razne sukobe gde je bio u prilici. ironija je da je do ostvarivanja svojih ideja pokusavao cesto da dodje upravo na onaj nacin kojim se danas kao aksiom opisuje kako zapadne sile "stite svoje interese" gdegod na planeti zemlji.tesko je to rudanovoj i jergovicu da sagledaju jer bi im skrsilo ceo koncept, a jedva su docekali nesto na volej.

Edited by Bane5
Link to comment

O boze:

Kosovo. Njima je sada bolje - bar vecini.
... ali ako diskutujes sa Andurilom, doziveces mirisnu punocu varijabilnih stavova, dvostrukih arshina i uopste bices zbunjen i u isto vreme fasciniran beskicmenjastvom u svakom smislu.Nezaboravno iskustvo.
... A da su ostali u Srbiji, onda bi vecina (vecina u Srbiji) bila bas bas srecna.Sta je to - vecina, Andurile?Simple mind. Edited by CowBoy
Link to comment

Kad je osvajao N'Djamenu i Bangui, to je radio iz čistog altruizma. A Siciliju nikad nije nap'o. Volijo je samo Treći Svijet advenčrs.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Kad je osvajao N'Djamenu i Bangui, to je radio iz čistog altruizma. A Siciliju nikad nije nap'o. Volijo je samo Treći Svijet advenčrs.
ili kad je pomagao i podrzavao mengistua u etiopiji za vreme 'crvenog terora' nakon cega su ostali lesevi hiljada civila ili finansirajuci i podrzavajuci chalesa taylora u siera leoneu/liberiji kome se upravo sudi za genocid. primara negativnih koliko hoces, a da i ne pomenes plo. ps. pozitivnih primera takodje ima, da ne bude zabune. to sam i naveo u onom postu gore. Edited by Bane5
Link to comment
Kosovo. Njima je sada bolje - bar vecini.
Kosovo nije drzava. Oni nisu imali revoluciju protvi svog rezima/diktatora/vladara. A da li im je bolje... hmmm... ma da, vidim sve se sutaju u dupe da ostanu u tim Svojim rajskim vrtovima... evo sta sami kazu o tomeYou have to understand that when there are so many people that leave Kosovo, when the economic situation is such, when there is so much talk about corruption and organized crime, the last thing that the internal ministries of the EU countries would want to see, are visa requirements be lifted "dakle, promasaj
pa pošto takvi pokušaji dolaze od ljudi koji o načinu života Libijaca nisu razmišljali ni sekunde pre početka ustanka, a do početka intervencije ustanak ih je zanimao koliko i lanjski snijeg, dabome da je progadafijevska propaganda. to je kao da meni dođe Rus i ubeđuje me kako sam super živeo dok je bio Sloba, a za Srbiju je čuo juče.edit: jednom davno, u Guči, fotoreporter Dalmoš je video pored puta natpis "benkovački ćantrun". prišao je liku, pitao: "daj ne reci mi da donosiš ćantrune iz Benkovca"? lik je odgovorio (ovo pišem samo da bih ilustrovao mindset): "pa ja sam iz Benkovca, pa time i ćantrun". sada dolazimo do poente. bostandžija je pitao fotografa gde je živeo u Benkovcu. ovaj je rekao, lupam, "Ulica Frankopana". bostandžija se tu kao malo i ljutnu: "Nisi ti tu živeo, znaaaam jaaaa, ti si živeo sigurno u poprečnoj ulici, Matoševoj". e na to mi liči ovo ubeđivanje ljudi da su živeli dobro, iako su raskomadali svog vođu i sahranili ga u pesku, kao bačenu koščicu od urme. vi zastupnici ZABEPE kompletno ignorišete činjenicu da su Arapi nekakvi ljudi koji mogu da donose svesne odluke i da proizvode posledice u svom okruženju.
Dok sa druge strane sve sede ljudi koji su se pokidali da se zabrinu za libijce do pre 10 meseci, sve od samog Obame i Sarkozija, pa do likova poput tebe. Mada si ti posteniji, nisi ni znao gde je Sirt, niti si se kurcio da se ljubis sa Gadafijem, dok su ovi na vrhu onanisticke piramide trcali da se grle i ljube za Sotonom. Jel ti ne pada na pamet kako njima nije padelo na pamet da je on toliko zao?ne znam gde si ti video da ja ubedjujem ljude koji su ziveli u Libiji da su ziveli dobro. Osim ako ti sebe ne vidis kao stanovnika Libije... i kao nekog koga je u nesto pokusavam da ubedim. Edited by minka
Link to comment
Dok sa druge strane sve sede ljudi koji su se pokidali da se zabrinu za libijce do pre 10 meseci, sve od samog Obame i Sarkozija, pa do likova poput tebe. Mada si ti posteniji, nisi ni znao gde je Sirt, niti si se kurcio da se ljubis sa Gadafijem, dok su ovi na vrhu onanisticke piramide trcali da se grle i ljube za Sotonom. Jel ti ne pada na pamet kako njima nije padelo na pamet da je on toliko zao?ne znam gde si ti video da ja ubedjujem ljude koji su ziveli u Libiji da su ziveli dobro. Osim ako ti sebe ne vidis kao stanovnika Libije... i kao nekog koga je u nesto pokusavam da ubedim.
ovako cu ti reci. kada su u pitanju ustanci u stranim zemljama, moja default reakcija je - nacelna podrska. ako im ne valja, neka ga skinu. mislim da je bilo koji drugi stav obicno mrsomudjenje sa strane. ni posle 11 godina ne mogu da prevazidjem gadjenje zbog ruske podrske Milosevicu usred petooktobarskih desavanja, i iz toga proishodi da ne mogu da zauzimam istu poziciju kao onu koja me je uzasnula 2000. godine. dalje.opoziciju Milosevicu finansirala je Amerika, to je sada potpuno jasno, i to ne iz altruizma nego iz svojih imperijalistickih interesa. da li bih, znajuci sve to, ponovo demonstrirao protiv Milosevica i angazovao se u opozicionim strankama i pokretima? van svake sumnje bih, zato sto znam da sada zivimo nesamerljivo bolje nego za vreme Milosevica, samim tim sto vise ne moram ni za koga u svojoj okolini brinuti da li ce poginuti od metka ili bombe. sto se mene tice, danke Klinton. ne za bombardovanje, ali hvala za svaku paru koju si pljusnuo Otporu, Veranu Maticu i svim ostalim oportunistickim govnima zbog kojih su mi sada najvece zivotne brige krediti, a ne to da li cu sutra imati sta da jedem.rekavsi sve to, bio bih vrhunski licemer kada bih sedeo sa strane i govorio da su Libijci nezahalna marva koja je zivela dobro a skinula onakvog coveka. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ovako cu ti reci. kada su u pitanju ustanci u stranim zemljama, moja default reakcija je - nacelna podrska. ako im ne valja, neka ga skinu. mislim da je bilo koji drugi stav obicno mrsomudjenje sa strane. ni posle 11 godina ne mogu da prevazidjem gadjenje zbog ruske podrske Milosevicu usred petooktobarskih desavanja, i iz toga proishodi da ne mogu da zauzimam istu poziciju kao onu koja me je uzasnula 2000. godine. dalje.opoziciju Milosevicu finansirala je Amerika, to je sada potpuno jasno, i to ne iz altruizma nego iz svojih imperijalistickih interesa. da li bih, znajuci sve to, ponovo demonstrirao protiv Milosevica i angazovao se u opozicionim strankama i pokretima? van svake sumnje bih, zato sto znam da sada zivimo nesamerljivo bolje nego za vreme Milosevica, samim tim sto vise ne moram ni za koga u svojoj okolini brinuti da li ce poginuti od metka ili bombe. sto se mene tice, danke Klinton. ne za bombardovanje, ali hvala za svaku paru koju si pljusnuo Otporu, Veranu Maticu i svim ostalim oportunistickim govnima zbog kojih su mi sada najvece zivotne brige krediti, a ne to da li cu sutra imati sta da jedem.rekavsi sve to, bio bih vrhunski licemer kada bih sedeo sa strane i govorio da su Libijci nezahalna marva koja je zivela dobro a skinula onakvog coveka.
To je to, ne može jasnije.
Link to comment
ovako cu ti reci. kada su u pitanju ustanci u stranim zemljama, moja default reakcija je - nacelna podrska. ako im ne valja, neka ga skinu. mislim da je bilo koji drugi stav obicno mrsomudjenje sa strane. ni posle 11 godina ne mogu da prevazidjem gadjenje zbog ruske podrske Milosevicu usred petooktobarskih desavanja, i iz toga proishodi da ne mogu da zauzimam istu poziciju kao onu koja me je uzasnula 2000. godine. dalje.opoziciju Milosevicu finansirala je Amerika, to je sada potpuno jasno, i to ne iz altruizma nego iz svojih imperijalistickih interesa. da li bih, znajuci sve to, ponovo demonstrirao protiv Milosevica i angazovao se u opozicionim strankama i pokretima? van svake sumnje bih, zato sto znam da sada zivimo nesamerljivo bolje nego za vreme Milosevica, samim tim sto vise ne moram ni za koga u svojoj okolini brinuti da li ce poginuti od metka ili bombe. sto se mene tice, danke Klinton. ne za bombardovanje, ali hvala za svaku paru koju si pljusnuo Otporu, Veranu Maticu i svim ostalim oportunistickim govnima zbog kojih su mi sada najvece zivotne brige krediti, a ne to da li cu sutra imati sta da jedem.rekavsi sve to, bio bih vrhunski licemer kada bih sedeo sa strane i govorio da su Libijci nezahalna marva koja je zivela dobro a skinula onakvog coveka.
rekao bih da je pitanje 'sutrasnjeg rucka' jos uvek otvoreno. samo sada je daleko manja sansa da ce neko da te pokupi u pola noci iz kreveta kako bi u zoru bio na pesteru (ili vec gde) sa oruzijem u ruci.znaci nije ni to mala stvar.
Link to comment
ne mogu da odolim, RTS briljira:Кандидатуру за лидера противника нових власти гласно је истакао Сеиф ел Ислам, кога дојучерашњи побуњеници не успевају да ухвате, иако су у потеру кренули силна снага и сва технолошка чудеса западних обавештајних служби. :unsure:
Haha, ovo je odlično. :D
Link to comment
danke Klinton. ne za bombardovanje, ali...
Kein problem, pitanje je samo procenat ljudi koji su u bombardovanju izgubili nekog, te da li bi zbog toga ovakve zahvalnice smeo baš svuda da izjavljuješ.Edit: Radim i forumašim, praštajte zbog sintakse. Edited by zorglub
Link to comment
Kein problem, pitanje je samo pred koliko ljudi koji su u bombardovanju izgubili nekoga ćeš moći da izjaviš takvu zahvalnicu.
Zaista. Koliko je ljudi nepovratno izgubljeno za vreme vladavine Miloševića?
Link to comment
daj jednu zemlju u kojoj je revolucija™ tomahavcima* donela promenu na bolje.
ne moram daleko da trazim. americki republikanci su izdasnu pomoc dobili od Francuske, jer su Francuzi zeleli da stave soli na rep svom rivalu preko Lamansa. interesantna anegdota: pri dolasku u Pariz 1776-e, Bendzamin Frenklin je svuda nosio krznenu kapu. naime, Francuzi su ludovali za severnoamerickim zivotinjkama i krznima. pa je starina Ben, vican i nauci i diplomatiji, nosanjem kape zeleo da Francuzima sugerise da mogu da dobiju privilegovan pristup resursima.Ben dobio sta je hteo, Francuzi dobili sta su hteli.
svaki pokusaj da se kaze kako Libijci i nisu ziveli bas tako lose, te da Djavo i nije bio bas toliko crn izadje na progadafijevsku propagandu i gorko ronjenje suza za jednim diktatorom i zlikovcem. Svet mora biti crno beo i tacka. A nije, zar ne?
niti jedan diktator "nije bio bas tako crn", jer bi se uvek dalo naci nesto sto je uradjeno pozitivno barem za neke podanike.kako bilo, ako je diktator tako kvalitetno siv da su ljudi bili spremni da se late ljevora kako bi se svog usrecitelja otarasili, to mnogo govori o dubini i kvalitetu kolorita. to sto su ovi sa druge strane sivi... hebi ga, nikada se i nisu sukobljavali crni i beli, vec iskljucivo manje i vise sivi.
Link to comment
Zaista. Koliko je ljudi nepovratno izgubljeno za vreme vladavine Miloševića?
Ako si spreman da odgovornost za nevinu žrtvu tražiš u nevinim žrtvama na drugoj strani, to je već tvoj problem.
Link to comment
×
×
  • Create New...