Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Što se to treba predriblati? Prvo, laže, jer Moamer nije ubijen daljinskim upravljačem nego 9-milimetarskim pištoljem. Drugo, nad njegovim lešom orgijali su uživo i najživije njegovi zahvalni podanici, plavuše tamo nije bilo, a bogami niti jednog liberala. Samo naoružani narod koji ne zna što bi od zahvalnosti za standard, sekularizam, i prava žena. Ne vidjeh nigdje ni Hillary, ni prebijenog zapadnog krvnika.Zatim izvrće i iz slike nonšalantno izbacuje i kreči preko svih detalja koji ju malo pomućuju.Polja su već bila američka i talijanska, a ne trebaju to postati. Zamjena prošlosti za budućnost. Jedna kaubojid figura - ček.I još jedna stilska figura Kaubojida, uzimanje sigurno prorečene budućnosti (tzv. zloguki anaivni™ prorok) kao buletpruf (neoporeciv, samom svojom biti - da se nije još ni dogodio - fenomenalna dosjetka :s_w:) argument™ za rant u sadašnjosti. Naprimjer, nepostojeći Hrvati NATO robovi.I onda tu ide vozić idolopoklonika, koji se dive malo poznatijem antiliberalu koji koristi njihove trejdmark metode za plodonosnu raspravu™. Aferim.

Link to comment
...
:frust:Ovakav galimatijas besmislenih i nepovezanih reci, koje uz to nemaju blage veze sa predmetom rasprave, samo Rodjo moze da napise....ma besmisleno je odgoavati na ovakve budalastine...:smoris:
Link to comment
:frust:Ovakav galimatijas besmislenih i nepovezanih reci, koje uz to nemaju blage veze sa predmetom rasprave, samo Rodjo moze da napise....ma besmisleno je odgoavati na ovakve budalastine...:smoris:
Šmrrrrrc. Mislim, hvala, da ja nastavim diksutirati sa nekime tko to nije u stanju, ljudi možda ne bi primjetili razliku!Nego, samo da te pitam, jesi revidirao cenovnik iračke nafte?...http://www.youtube.com/watch?v=X7zLGa397ws
Link to comment
Ima i drugačijih tvrdnji.My link
Npr.
They aparently shot him in both legs to prevent his escape and informed a Misrata militia of his whereabouts, knowing they would kill him in view of the town's long reckoning with the former Libyan ruler.
Tako je, vidjeli smo te rane i kako ne može hodati. Ali dobro, tvrdnje imaju izvore. DEBKA rulz!^_^
Link to comment

Evo mali prilog biografiji zlog tiranina i ubice, koji je zasluzio da ga rulja lincuje na ulici:LINK"For most Africans, Gaddafi is a generous man, a humanist, known for his unselfish support for the struggle against the racist regime in South Africa. If he had been an egotist, he wouldn't have risked the wrath of the West to help the ANC both militarily and financially in the fight against apartheid. This was why Mandela, soon after his release from 27 years in jail, decided to break the UN embargo and travel to Libya on 23 October 1997. Mandela didn't mince his words when the former US president Bill Clinton said the visit was an 'unwelcome' one: "No country can claim to be the policeman of the world and no state can dictate to another what it should do." He added, "Those that yesterday were friends of our enemies have the gall today to tell me not to visit my brother Gaddafi, they are advising us to be ungrateful and forget our friends of the past."

Link to comment
momci, valja razluciti izmedju tekstova i stavova koji se bave Libijom i Libijcima, i onih koji se bave "nama". Jergovic o Libiji i ne pise.ceo sistem u kome su Libijci samo statisti. bitni smo mi sami, nase reakcije, Srbi, Hrvati, NATO, Obama, Sarkozi, pravda, civilizacijske vrednosti (sta god to bilo)...
Hvala na tumacenju.Nekako je cudno da, kada neko na forumu pise o reakcijama sveta na citavu stvar - to ekipi frizider-liberala volshebno promakne. Oni to uglavnom tumace kao progadafijevsku propagandu.Muka.mada, pomenuo je u tekstu njegovu projekciju buducnosti Libije:

Над Гадафијевом смрћу, глобално, слави врло разнолика чељад: Обама и Саркози, челници арапских револуција, лијеви и десни хобисти, али и исламски екстремисти, вјерски правовјерници, фундаменталисти свих фела, којима је сметао и сам Гадафи, који је, заправо био атеист, колико год му књига била зелена, али им је још више сметала његова социјалистичка, секуларизирана џамахирија. Нова Либија, ако икакве Либије буде, и ако тамо гдје је до јучер била џамахирија сутра не буду америчка и британска нафтна поља, окружена крвавим племенским ратовима нискога интензитета, безопасним по Европу и ирелевантним по америчке економске интересе, сасвим сигурно неће бити ни социјалистичка, ни секуларна. У ономе што слиједи, па чак и у сретним околностима у којимане би било племенскога рата, и били би успостављени неки рудиментарни демократски принципи друштвенога одлучивања, Либија неће бити секуларна држава, нити ће жене бити равноправне, нити ће се догодити ишта од оног у што се либерални демократе код куће, на западу, иначе заклињу.

@Rodjer: jbte, ja sam te zaista sasvim pogresno procenio - mislio sam da si duhoviti cinik. Ovo sa odbranom Plavuse obezbedilo ti je specijalno mesto u mom srcu.

Link to comment
Hvala na tumacenju.Nekako je cudno da, kada neko na forumu pise o reakcijama sveta na citavu stvar - to ekipi frizider-liberala volshebno promakne. Oni to uglavnom tumace kao progadafijevsku propagandu.
problem sa takvim pristupom je upravo u tome sto lako i brzo klizne u progadafi propagandu. da bi Obama bio predstavljen kao zlikovac, a NATO sluga Satanin, postaje bitno Gadafija predstaviti kao ne bas tako loseg momka koji je eventualno malkice zastranio. dok su ovi koji se protiv njega bune nezahvalnici i ludaci. na ovaj ili onaj nacin, potrebno je da Gadafi bude manje losa strana.a buducnost Libije valja predstaviti u sto crnjim nijansama. ako, za godinu ili pet, Libija bude barem za nijansu pristojnije mesto od pre-revolucionarnog perioda... mogao bi neko pomisliti da su NATO zlikovci ovaj put odradili pristojan posao. pupupu, daleko bilo.sto sa samom Libijom i Gadafijem nema nikakve veze. Edited by Gandalf
Link to comment
a buducnost Libije valja predstaviti u sto crnjim nijansama. ako, za godinu ili pet, Libija bude barem za nijansu pristojnije mesto od pre-revolucionarnog perioda... mogao bi neko pomisliti da su NATO zlikovci ovaj put odradili pristojan posao. pupupu, daleko bilo.
daj jednu zemlju u kojoj je revolucija™ tomahavcima* donela promenu na bolje. Na stranu sto i ovo drugo sto pises, a u pravu si, vazi za obe strane spina: svaki pokusaj da se kaze kako Libijci i nisu ziveli bas tako lose, te da Djavo i nije bio bas toliko crn izadje na progadafijevsku propagandu i gorko ronjenje suza za jednim diktatorom i zlikovcem. Svet mora biti crno beo i tacka. A nije, zar ne?*Nemoj ni da pomislis da navedes nas, jer cu dirketno da bacim peglu, ne zato sto nam nije bolje, nego zato sto mi nismo ni imali revoluciju™ sa stranom vojnom intervencijom, naravno.
Link to comment
daj jednu zemlju u kojoj je revolucija™ tomahavcima* donela promenu na bolje. Na stranu sto i ovo drugo sto pises, a u pravu si, vazi za obe strane spina: svaki pokusaj da se kaze kako Libijci i nisu ziveli bas tako lose, te da Djavo i nije bio bas toliko crn izadje na progadafijevsku propagandu i gorko ronjenje suza za jednim diktatorom i zlikovcem. Svet mora biti crno beo i tacka. A nije, zar ne?*Nemoj ni da pomislis da navedes nas, jer cu dirketno da bacim peglu, ne zato sto nam nije bolje, nego zato sto mi nismo ni imali revoluciju™ sa stranom vojnom intervencijom, naravno.
Kosovo. Njima je sada bolje - bar vecini.
Link to comment
svaki pokusaj da se kaze kako Libijci i nisu ziveli bas tako lose, te da Djavo i nije bio bas toliko crn izadje na progadafijevsku propagandu i gorko ronjenje suza za jednim diktatorom i zlikovcem.
pa pošto takvi pokušaji dolaze od ljudi koji o načinu života Libijaca nisu razmišljali ni sekunde pre početka ustanka, a do početka intervencije ustanak ih je zanimao koliko i lanjski snijeg, dabome da je progadafijevska propaganda. to je kao da meni dođe Rus i ubeđuje me kako sam super živeo dok je bio Sloba, a za Srbiju je čuo juče.edit: jednom davno, u Guči, fotoreporter Dalmoš je video pored puta natpis "benkovački ćantrun". prišao je liku, pitao: "daj ne reci mi da donosiš ćantrune iz Benkovca"? lik je odgovorio (ovo pišem samo da bih ilustrovao mindset): "pa ja sam iz Benkovca, pa time i ćantrun". sada dolazimo do poente. bostandžija je pitao fotografa gde je živeo u Benkovcu. ovaj je rekao, lupam, "Ulica Frankopana". bostandžija se tu kao malo i ljutnu: "Nisi ti tu živeo, znaaaam jaaaa, ti si živeo sigurno u poprečnoj ulici, Matoševoj". e na to mi liči ovo ubeđivanje ljudi da su živeli dobro, iako su raskomadali svog vođu i sahranili ga u pesku, kao bačenu koščicu od urme. vi zastupnici ZABEPE kompletno ignorišete činjenicu da su Arapi nekakvi ljudi koji mogu da donose svesne odluke i da proizvode posledice u svom okruženju. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
problem sa takvim pristupom je upravo u tome sto lako i brzo klizne u progadafi propagandu.
Naravno.Lokalni zlatar tuce svoju zenu i decu, a novac od posla im daje na kasicicu dok sve ostalo stavlja u svoj dzep i trosi na kurve.Gradski siledzija/ubica koji zlataru duguje pare upada (nenadjebivo revoltiran zlostavljanjem zene i dece, pun pravednog gneva) u zlatarevu kucu, tuce zlatara nogama i rukama a zlatarevom sinu gurne pistolj u ruke i kaze: "pucaj na ovog sto te celog zivota maltretirao".Zli zlatar tu pogine, nasmejanoj majci sin-oceubica natakne veo preko glave a gradski siledzija/ubica odseta iz kuce sa tvrdim obecanjem da ce svoj dug nekada vratiti (?). Nije ni pomislio (gradski siledzija/ubica) da svraca do zlatare i uzme par kila zutog - prosto, nije on tog kova (?)(?).U celoj prici, nemam ni gram sumnje u to ko je los a ko jos losiji momak.Na kraju, broj mrtvih civila stradalih od americkog (i/ili ruskog) izvoza ratova od pedesetih godina proslog veka na ovamo ne ostavlja nimalo mesta dvoumljenju.Sem ako nisi Rodjer ili neko njemu slican. I da - ja sam progadafijevski propagator.
Link to comment
×
×
  • Create New...