Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Mozda bas sto nema tih 170.000 US + drugih stranih vojnika na terenu. Ne znam kako ce se situacija odvijati u Libiji ali nadam se da nece biti kao Irak. I ne mozes da usporedjujes Libiju sa Irakom sedam dana poslije skidanja/ubijanja Gadafija sa vlasti.
Ja vidim da je ovo vec drugi incident™ (to je omiljena spinovska rec, kad neces da kazes PROBLEM) u zadnjih 10 dana. Ja ne bi zeleo Libijcima da im se desi Irak. Ali ja im nisam zeleo ni stranu intervenciju. Govorim ti o tome da je na haos, bezakonje i nasilje koje trenutno vlada dole vec reagovao i HRW, a ne vidim da nove vlasti imaju bilo kakav kapacitet da rese bilo koji problem. PA oni ni gadafija ne bi skinuli sa vlasti bez obilate strane pomoci.
recimo da covek tamo zivi.recimo da sam ja do nekih potvrda njegovih navoda dosao i bez da mi je doticni rekao.namerno sam naglasio ko je covek jer Vjekoslava nije sama smislila ovu listu. ona je potpisala pamflet koji 7 meseci kruzi internetom i medijima, a ove odgovore je on sam postavio.
Izvini, jel ovo 5 u Bane5 znaci broj tvojih godina? Kakve veze ima to sto vazan covek u nekom antigadafijevskom pokretu zivi u Libiji sa verodostojnoscu njegovih reci? Jel samo to sto zivi dole znaci da govori istinu? Recimo da ti nama kazes kako si proverio njegove navode. Sa bologova i tvitera protivnika rezima? Moja prijateljica je zivela dole 2009/2010. Godinu ipo. Kao stranac je imala svog DeBejca, ali ovo o standardu... hmm, pa da budem iskren debelo nisi u pravu po njenim recima. Pa sta ako Vejkoslava nije smislila tekst? Ako ti potpises peticiju koju je neko drugi napisao, zasto je to unapred neautenticno? Zasto to sto si potpisao nije u skladu sa cinjenicama? I odkud ti znas da je on napisao svoj tekst, da ga nije smislila neka PR agencija, a preko njega je samo pusteno u jevnost?I zasto je njen tekst lista ili pamflet, a njegov tekst su odgovori? Pa dete bozije, tebe sopstvena sintaksa obelezeva kao zestoko ostrascenog i neobjektivnog posmatraca. Uozbilji se malo, stvarno... <_<
I opet su ga ubili kao pseto. Te libijce treba protjerati i naseliti sve ex yu narode. Oni bi znali postovati sve ovo.
Ko ga je ubio ko pseto? Edited by minka
Link to comment
...Izvini, jel ovo 5 u Bane5 znaci broj tvojih godina? ...
Kako da ti odgovorim kad ovo stavis u post?Pricaj konkretno, nemoj "bila je dole", "nisi u pravu".Budi konkretan i bez ovakvih glupih insinuacija.Jadnije su od Kaubojevih. Edited by Bane5
Link to comment
Kako da ti odgovorim kad ovo stavis u post?Pricaj konkretno, nemoj "bila je dole", "nisi u pravu".Budi konkretan i bez ovakvih glupih insinuacija.Jadnije su od Kaubojevih.
A sta si ti, sinko, reko konkretno u svom postu? Po obicaju si nalupetao 5 redova prazne price, koja ne znaci apsolutno nista. POstavio sam ti u dva posta jedno 10 konkretnih pitanja, ne moze biti konkretnije. evo ti opet, procitaj, daj neki odgovor, bilo kakav, samo da ima smisao kad se napise na srpskom jeziku:
  1. Kakve veze ima to sto vazan covek u nekom antigadafijevskom pokretu zivi u Libiji sa verodostojnoscu njegovih reci?
  2. Jel samo to sto zivi dole znaci da govori istinu?
  3. Recimo da ti nama kazes kako si proverio njegove navode. Jel' sa bologova i tvitera protivnika rezima?
  4. Pa sta ako Vejkoslava nije smislila tekst?
  5. Ako ti potpises peticiju koju je neko drugi napisao, zasto je to unapred neautenticno?
  6. Zasto to sto si potpisao nije u skladu sa cinjenicama?
  7. I odkud ti znas da je on napisao svoj tekst, da ga nije smislila neka PR agencija, a preko njega je samo pusteno u jevnost?
  8. I zasto je njen tekst lista ili pamflet, a njegov tekst su odgovori?
  9. zasto vise verujes tom nekom Nizar Mhani nego toj nekoj Vjekoslavi?

'Ajmo sad na popravni...

Edited by minka
Link to comment
Ja vidim da je ovo vec drugi incident™ (to je omiljena spinovska rec, kad neces da kazes PROBLEM) u zadnjih 10 dana. Ja ne bi zeleo Libijcima da im se desi Irak. Ali ja im nisam zeleo ni stranu intervenciju. Govorim ti o tome da je na haos, bezakonje i nasilje koje trenutno vlada dole vec reagovao i HRW, a ne vidim da nove vlasti imaju bilo kakav kapacitet da rese bilo koji problem. PA oni ni gadafija ne bi skinuli sa vlasti bez obilate strane pomoci.
Pa bas zbog toga im treba dati vrmena da pokusaju da srede situaciju. Cini mi se da u Iraku bombaski napadi ("incidenti") nisu poceli odmah nego nekoliko mjeseci poslije Bushovog proglasenja kraja rata.
Ko ga je ubio ko pseto?
Pa zna se ko ga je ubio. Ne vjerujem da je neko na forumu podrzao to ubistvo (mozda rodjer posto ga svi ovdje napadaju). Edited by borris_
Link to comment

Inace, nadjoh sad na sajtu koji konvertuje valute da je 1 Libijski dinar 59 nasih dinara. Znaci da su po prici ovog coveka koga je Bane citirao placali struju oko 400 nasih dinara mesecno i imali platu oko 30.000 dinara, uz jedno 10 puta jeftinije gorivo.

Link to comment
Inace, nadjoh sad na sajtu koji konvertuje valute da je 1 Libijski dinar 59 nasih dinara. Znaci da su po prici ovog coveka koga je Bane citirao placali struju oko 400 nasih dinara mesecno i imali platu oko 30.000 dinara, uz jedno 10 puta jeftinije gorivo.
GRESKA - jeste 400 din. mesecno. izvinjavam se. zbunio sam se.1 dolar = 1,25 libijskih dinara.500 libijskih dinara plata = 400 dolara. Edited by Bane5
Link to comment
Vi vise vjerujete strancima koji su radili u Libiji za ogromne pare nego Libijcima koji su zivjeli tamo.
pa normalno, iza "prijateljstva" koje prosecan zitelj Srbije oseca prema "libijskom narodu" krije se najobicnije puzavo odusevljenje tiraninom koji je njihovog rodjaka baustelca zasuo parama za mercedes sa crvenim felnama. nikakve veze to sa Libijcima nema.
Link to comment
Ne postoji sumnja da je Gadafi ubijen bez ikakvog prava i kroz linc, ali, ovde se coveku kroz medije i zgranute pojedince daju i u smrti veca ljudska prava nego velikoj vecini njegovih i zrtvi slicnih diktatora koji zavrsavaju kao puka cifra u nekoj analizi ako ih uopste neko i zabelezi. Ako se neko vec tako forumski ili medijski "bori" za ljudska prava raznih zlocinaca, neka se bore isto tako i u istoj meri za prava obicnih i nevinih ljudi. No, realnost je tu nesto drugacija - obicno se to precutkuje, ignorise ili prosto dozivljava kao body count overload a kad mediji pocnu da serviraju jeftine price o strasnoj sudbini prejadnog bivseg diktatora, ponovo se bude mediokreti i otkrivaju svu nepravdu ovog sveta izmedju rucka i popodnevnog pica i kaficu.
Ja se nadam da se ovo što pričaš odnosi i na Srbe na kosovu i da nećeš "prećutkivati, ignorisati ili prosto doživljavati kao body count overload" ubijanja i prebijanja Srba na Kosovu i činjenicu da je premijer te "države" ratni zločinac?
Link to comment
Ti imaš čudan hobi - da zvocaš tako sa strane.
Vidi, da si želeo, našao bi kakvo mišljenje imam o celoj situaciji, ne pada mi na pamet da n-ti put izigravam budalu samo da bi tebi dokazao koliko me zabole za donedavnu jedinu postavku izložbe u Misrati, ali kad ovo gore kaže čovek koji posle bezmalo 500 strana svega i svačega, a najmanje normalne rasprave, pokuša da zaključi ispljuvkom tipa: minka serucka, kauboj kenja - biva sve jasno i najvećoj budali, dok nije zlonamerna, naravno. A anduril (ej!) deli savete s kim polemisati, s kim ne - jebote.Još mi nije jasno kako, ali od ovog topika ste uspeli da napravite najverniju kopiju tamotmšnje atmosfere, alal vam vera.
Link to comment
Pa bas zbog toga im treba dati vrmena da pokusaju da srede situaciju. Cini mi se da u Iraku bombaski napadi ("incidenti") nisu poceli odmah nego nekoliko mjeseci poslije Bushovog proglasenja kraja rata.Pa zna se ko ga je ubio. Ne vjerujem da je neko na forumu podrzao to ubistvo (mozda rodjer posto ga svi ovdje napadaju).
Ma sta ja njima ima da dajem vremena, bre, ja im ga nisam ni uzeo. U Iraku sranje ne prestaje. U vreme Bushovog proglasenja rata, Britanci su na jugu jos uvek ratovali. Ja ne znam ko tvoj stav ko ga je ubio. Nemoj da si nekorektan i da kazes zna se ko ga je ubio. Napisi nesto konkretno. Nije bitna tvoja empatija (odnosno njeno odsustvo) prema pogubljenju. Imenuj ko ga je ubio, makar napisao "Libijski narod". I to je odgovor, a ovo gore nije.
Vi vise vjerujete strancima koji su radili u Libiji za ogromne pare nego Libijcima koji su zivjeli tamo.
Ja vise verujem svom sinu da ce da bude centarfor Crvene zvede, nego Libijcima koji su portparoli antigadafijevskih organizacija. A vise verujem i tim strancima, jer su objektivni posmatraci, za razliku od ovog Banetovog.
Link to comment
A sta si ti, sinko, reko konkretno u svom postu? Po obicaju si nalupetao 5 redova prazne price, koja ne znaci apsolutno nista. POstavio sam ti u dva posta jedno 10 konkretnih pitanja, ne moze biti konkretnije. evo ti opet, procitaj, daj neki odgovor, bilo kakav, samo da ima smisao kad se napise na srpskom jeziku:
  1. Kakve veze ima to sto vazan covek u nekom antigadafijevskom pokretu zivi u Libiji sa verodostojnoscu njegovih reci?
  2. Jel samo to sto zivi dole znaci da govori istinu?
  3. Recimo da ti nama kazes kako si proverio njegove navode. Jel' sa bologova i tvitera protivnika rezima?
  4. Pa sta ako Vejkoslava nije smislila tekst?
  5. Ako ti potpises peticiju koju je neko drugi napisao, zasto je to unapred neautenticno?
  6. Zasto to sto si potpisao nije u skladu sa cinjenicama?
  7. I odkud ti znas da je on napisao svoj tekst, da ga nije smislila neka PR agencija, a preko njega je samo pusteno u jevnost?
  8. I zasto je njen tekst lista ili pamflet, a njegov tekst su odgovori?
  9. zasto vise verujes tom nekom Nizar Mhani nego toj nekoj Vjekoslavi?

'Ajmo sad na popravni...

1. Mislim da neko ko zivi dole ima vise informacija od bilo koga van Libije.2. Naravno da ne, ali ja nisam ni tvrdio da je sve apsolutna istina (vidi moj prvi post sa njegovim odgovorima i moju napomenu), dok ti tvrdis da je Vjekoslava boginja istine samo zato sto je Vjekoslava.3. Ne, nisam proverio sa blogova i tvitera vec iz mnogo vise razlicitih izvora, ali Vjekoslava je potpisala navode sa blogova i tvitova i ona je u pravu po tebi.4. Nista, to znaci da je po tebi u pravu kad preuzme prezvakanu pricu Gadafijevih ljubitelja i oplakuje sudbinu nerazumnih libijaca.5. Zato sto ovo nije peticija u ovim nabrajanjemima nema zahteva, nema cilja. To su 'vlazni snovi' kojima se brani 'blagostanje' pod Gadafijem.6. Zato sto je to pamflet.7. Tako je, sve je to uradjeno u Dohi, tamo je i veliki Katarski studio gde je sve ovo snimljeno. Tripoli je u rukama 'zelenih snaga'.8. Njegov tekst su odgovori jer je isao od navoda do navoda i odgvarao na njih. Ne vidim sta te tu buni kad je forma u pitanju.9. Sve je stvar percepcije. Tebi da snime fim neces verovati, da te odvedu u Tripoli neces verovati jer za tebe ne postoji istina. Za tebe je istina samo ono sto se tebi dopada da bude istina. Jednostavna resenja u cilju plitkog rezonovanja.10. Nema desetog pitanja, a gore pise da je bilo 10 konkretnih. Pojela ga maca?
Link to comment
Ti i dalje nastavljaš? Naravno da jesu pravne države......
:fantom: OK, mozes ti naravno da tvrdis sta god hoces da ti podrazumevas pod nekim pojmom ali, pravna drzava (Rechtstaat) jeste kontinentalna (nemacka) varijacija na pojam vladavine prava koji ima svoje varijacije u raznim drzavama u zavisnosti od istorijskog i drustvenog konteksta, no, u principu je to ista stvar pa zato se Nazi Nemacka ne moze nazvati pravnom drzavom kao sto to ti, i da dodam, mnogi nacisticki ideolozi prava poput recimo Karla Smita, cinite:Rechtsstaat:
* The state based on the supremacy of national constitution and exercises coercion and guarantees the safety and constitutional rights of its citizens * Civil society is equal partner to the state. * Separation of powers, with the executive, legislative and judicative branches of government limiting each other's power and providing for checks and balances * The judicature and the executive are bound by law (no acting against the law), and the legislature is bound by constitutional principles * Both the legislature and democracy itself is bound by elementary constitutional rights and principles * Transparency of state acts and the requirement of providing a reasoning for all state acts * Review of state decisions and state acts by independent organs, including an appeal process * Hierarchy of laws, requirement of clarity and definiteness * Reliability of state actions, protection of past dispositions made in good faith against later state actions, prohibition of retroactivity * Principle of the proportionality of state action * Monopoly of the legitimate use of force
Rule of law:
* That laws should be prospective rather than retroactive. * Laws should be stable and not changed too frequently, as lack of awareness of the law prevents one from being guided by it. * There should be clear rules and procedures for making laws. * The independence of the judiciary has to be guaranteed. * The principles of natural justice should be observed, particularly those concerning the right to a fair hearing. * The courts should have the power of judicial review over the way in which the other principles are implemented. * The courts should be accessible; no man may be denied justice. * The discretion of law enforcement and crime prevention agencies should not be allowed to pervert the law.
Naravno, u sudskoj/politickoj praksi postoje razlike zbog tradicije ali su oba ova pojma osnova danasnje liberalne demokratije na zapadu a mnogi elementi (koji su kao sto vidis iz boldovanog zajednicki i u kontinentalnim i u anglosaksonskim demokratijama) nedostaju u autoritarnim ili totalitarnim drzavama sto ti jednostavno ignorises. Edited by Anduril
Link to comment

Ne razumjem koji je tvoj cilj. Ubili su ga ovi sto su se borili protiv njega ili ako zelis Libijski narod/pobunjenici/Libijci iz Misrate....Ubio je i Gaddafi na hiljade ljudi (ubio je i Francuze u onom avionoskom atentatu - Vol 772 UTA). Libijci su se pobunili protiv njega usprkos "ekonomkim blagostanjem" koje su imali. Ili je taj narod lud ili je ipak nesto drugo u pitanju.

Edited by borris_
Link to comment
×
×
  • Create New...