Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Naravno da ne treba biti naivan i verovati da se sve vrti oko ljudskih prava i da zapadne sile deluju kao nekakva humanitarna organizacija, ali ne bih isao ni tako daleko da tvrdim da se sve vrti oko narkotika. Uostalom da sam Hella sad bih ti rekao da se na tom grafikonu ocitava jasno uspostavljanje institucija i jacanje drzave koje je dovelo do pada u 2009 i 2010. :)
Ako se pozabaviš brojkama koje se okreću u trgovini narkoticima (pre svega heroin i kokain), možda ćeš prihvatiti da se bar ponešto vrti oko toga.
Pa da pitamo Kosovare da li oce da im se vrati uprava Srbije.
Koje kosovare i zašto velikim slovom? Koliko znam dole žive Albanci, Srbi, Cigani, Makedonci... Ili sam propustio rađanje još jedne nacije? :huh:
Link to comment
Ne podmeci, jasno sam rekao da ne verujem u demokratiju tamo gde salju decu od sedam godina starosti da idu oko frizidera u mimohodu. Sto ne znaci da je nisu dostojni, naprotiv - samo se pitam na sta ce to da lici. To se ne odnosi na rasu (sem ako ne postoji rasa koja gura decu pored lesheva u samoposluzi). Koliko znam, Libijci su pre gadafija imali glasacke kutije. Srbi su krajem osamdesetih imali izbore - bili su dostojni demokratije ali su se gadno zajebali kada su zaokruzivali listice.Demokratija nije glasacka kutija. Jedan nemacki kancelar je (rece i Rodjo) izabran demokratski ali je ukinuo glasanje/demokratiju sa svog polozaja kancelara. Nije tok istorije pravolinijski i u jednom smeru. Oni koji na pedeset hiljada mrtvih ljudi gledaju kao na "dobru cenu za uvodjenje glasackih kutija" zapravo cine Libijce nizom rasom. Sta je pedeset hiljada mrtvih libijaca, sica. Ko jebe indijance, bitno je da Obama trlja ruke i nad friziderom najavljuje "novu dominaciju SAD".Jesi li ovlazio na ovo pod navodnicama?
Čuj, kažeš da podmećem, a ona u istoj rečenici potvrdiš ono što sam rekao! :lol::isuse: Da se ti Cowboye pitaš potpuno bi ignorisao ustanak naroda Libije protiv diktatora. Pustio bi da ih ovaj pobije kao zečeve jerbo ti "ne veruješ u demokratiju tamo gde...(dopisati po želji). A ostatak je mlaćenje prazne slame i najstrašnija patetika po običaju.
Ako se pozabaviš brojkama koje se okreću u trgovini narkoticima (pre svega heroin i kokain), možda ćeš prihvatiti da se bar ponešto vrti oko toga.Koje kosovare i zašto velikim slovom? Koliko znam dole žive Albanci, Srbi, Cigani, Makedonci... Ili sam propustio rađanje još jedne nacije? :huh:
:isuse: Gotivni, mislim stvarno... Guglovani rod opijuma i pravljenje ludim oko termina kosovari. Mislim, može li površnije?
Link to comment
SARIR, 23. oktobar 2011, (Njuz) – Širom Libije je tokom jučerašnjeg dana na više od deset lokacija pronađena nafta, čime se ova zemlja neočekivano našla među najbogatijim zemljama ovom sirovinom......- Tim koji šaljemo na privremeni rad, ako Libija to želi, može ostati i duže i pomoći im da izvade tu naftu. Libijci generalno ne cene mnogo naftu što se vidi i po niskim cenama ovog energenata u njihovoj zemlji. Ni mi ne očekujemo da je ta nafta nekog visokog kvaliteta, ali ipak planiramo da odradimo sva potrebna istraživanja, koja mogu potrajati i nekoliko godina, a možda i decenija – rekla je Klintonova.Read more: http://www.njuz.net/.../#ixzz1bgmNA9AB
Brate, ko još u jednom danu na deset lokacija pronađe slučajno naftu, pa još i zna kolike su rezerve, pa mu i OPEC i Klintonova čestitaju, i to sve u sred građanskog rata... :lol:
Link to comment
Ja sam proveo 6 meseci u Tripoliju i samo igrom slucaja se nije desilo da tamo provedem dosta vise vremena.
Ne zameri, ali moram malo da budem ironican, posto je 6 meseci relativno dug period, da li si za to vreme video za ljudski um neshvatljivu represiju koju jedan diktator vrsi nad svojim narodom, ili je ipak sve bilo ok?
Link to comment
Brate, ko još u jednom danu na deset lokacija pronađe slučajno naftu, pa još i zna kolike su rezerve, pa mu i OPEC i Klintonova čestitaju, i to sve u sred građanskog rata... :lol:
:isuse::lol: Taj njuz.net je sajt koji pise samo lazne vesti, samo se sprdaju.
Link to comment
Brate, ko još u jednom danu na deset lokacija pronađe slučajno naftu, pa još i zna kolike su rezerve, pa mu i OPEC i Klintonova čestitaju, i to sve u sred građanskog rata... :lol:
pizdarija
Link to comment
Нешто се не сјећам да му је бомбардовање стало на реп. Али се сјећам срушених мостова, НИС-а и РТС-а у пламену, преко 2000 мртвих ... То су моје замјерке Америци и Западу. Између осталог.
Na zalost bombardovanje jeste bilo to koje mu je stalo na rep. Godinu dana nakon njega je izgubio izbore. Voleo bih da nije tako, ali jeste. Moje zamerke su svakako svi ti mrtvi koji opet nisu prvi mrtvi na Balkanu. Zlo nam se vratilo kao bumerang i neduzni su nastradali.
Ako se pozabaviš brojkama koje se okreću u trgovini narkoticima (pre svega heroin i kokain), možda ćeš prihvatiti da se bar ponešto vrti oko toga.
Moguce. Ali ne verujem da je to jedini i prevashodni razlog ratova, bas kao sto nije ni nafta.
Koje kosovare i zašto velikim slovom? Koliko znam dole žive Albanci, Srbi, Cigani, Makedonci... Ili sam propustio rađanje još jedne nacije? :huh:
Nisam neki ekspert za pravopis ali i Vojvodjanin se pise velikim slovom. Da pitamo gradjane Kosova pa da vidimo koji procenat bi se vratio. Edited by Eraserhead
Link to comment
Brate, ko još u jednom danu na deset lokacija pronađe slučajno naftu, pa još i zna kolike su rezerve, pa mu i OPEC i Klintonova čestitaju, i to sve u sred građanskog rata... :lol:
u cemu je problem sa tih 10 lokacija, Libija je velika zemlja, ljudi su konstantno u potrazi za naftom. svasta.
Link to comment
Moguce. Ali ne verujem da je to jedini i prevashodni razlog ratova, bas kao sto nije ni nafta.
A šta po tvom mišljenju jeste "prevashodni razlog ratova"? Mislim, kenjate po ljudima koji pišu kako se ogromna i skupa ratna mašinerija pokreće radi kontrole resursa i geostrateških interesa, a nekako mi uvek promakne da pročitam šta je to po vama "prevashodni razlog ratova"?
Link to comment
Ne zameri, ali moram malo da budem ironican, posto je 6 meseci relativno dug period, da li si za to vreme video za ljudski um neshvatljivu represiju koju jedan diktator vrsi nad svojim narodom, ili je ipak sve bilo ok?
zasto bi bio ironican? pitanje je na mestu i ne nosi u sebi nikakvu ironiju.meni je licno samo malo pogresno postavljeno jer mislim da je represija samo jedan od uzroka pobune.
Link to comment
Na zalost bombardovanje jeste bilo to koje mu je stalo na rep. Godinu dana nakon njega je izgubio izbore. Voleo bih da nije tako, ali jeste. Moje zamerke su svakako svi ti mrtvi koji opet nisu prvi mrtvi na Balkanu. Zlo nam se vratilo kao bumerang i neduzni su nastradali.
Tada sam živeo u ubeđenju da bi izgubio vlast godinu dana pre, da nije bilo bombardovanja. Uopšte, tih devedesetih, stalno sam imao utisak, da kada krene da mu pada kakva takva popularnost, sa zapada dođe odgovarajući pritisak, koji mu dune vetar u jedra.Doduše, to je moj utisak, koji ne mogu da potkrepim linkovima kvalitetom dostojnih ovog foruma.
Link to comment
Brate, ko još u jednom danu na deset lokacija pronađe slučajno naftu, pa još i zna kolike su rezerve, pa mu i OPEC i Klintonova čestitaju, i to sve u sred građanskog rata... :lol:
Satro si ga :rolf:
Link to comment
zasto bi bio ironican? pitanje je na mestu i ne nosi u sebi nikakvu ironiju.meni je licno samo malo pogresno postavljeno jer mislim da je represija samo jedan od uzroka pobune.
Pa eto, rekao sam pomalo ironican jer sam se posluzio recima koje su prikladne za najvece borce za ljudska prava u Libiji na ovom topiku. I, je l bilo represije, zastrasivanja, uzasa, siromastva?
Link to comment
×
×
  • Create New...