Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Šta bi po tebi predstavnici najmoćnije države na svetu trebalo da rade u ovom slučaju? Da bombarduju NTC da bi se tvoja usplahirena tanana i liska dušica napokon umirila? Ja stvarno ne znam više ima li vama bilo šta smisla govoriti i predočiti, uhvatili ste se mantre o jadnom Gadafiju i nekakvom tobož velikom proslavljanju njegovog suicidnog kraja pa samo guslate...kao što ste na početku rata guslali o suverenitetu jedne zemlje i celokupnom ugroženom svetskom poretku, kao što bi guslali o jadnom UN-u samo da vas Rusi i Kinezi ne zajebaše da obdobriše bombardovanje (inače bi suze ovde tekle), kao što guslaste o nekakvoj tobožnjoj podršci koju zločinac navodno uživa pa i podelama zemlje na istok i zapad i sve tako. Mantra koja se izmisli pa se lupa za medalju, iznova i iznova
Da li ste vi stvarno totalno bez mozga, ili treba sve da nacrtam i objasnim ? Ne radi se o Gadafiju, boli me uvo ya Gadafija. Zamisli da se dotični zove drugačije, recimo Pablo. Pablo je zverski mučen, izložen kao životinja da ga rulja gleda. Predsednik najmoćnije zemlje sveta, DOBITNIK NOBELOVE NAGRADE ZA MIR, pozdravlja Pablovo ubistvo. Da li je to tebi normalno ? Jeste, moju tananu dušicu plaši svet koji je tako ustrojen, a ti hrabri aplaudiraj Obami , pobedila je demokratija.
Link to comment
jesi li corav?napisao sam da ne znam
:mellow:
Ja pre svega vidim da je Turska zadovoljna, da Kina trlja ruke, Rusija juri svoju poziciju u Libiji, a Iran izrazava zadovoljstvo.Zasto samo pominjati one prve tri?
... ok, imas pravo, samo si nabrojao sta ko radi ali pojma nemas zasto. Zaboravio si da pomenes Obamu i njegovu najavu nove dominacije SAD posle frizidera.Evo ja cu ti reci: drago im je sto su civili (sem pedeset+ hiljada njih) najzad zasticeni, neki manje neki vise. Trljaju ruke, vesele se ljudskoj sreci.Ja to tako vidim, bas kao i ti.
Link to comment
Da li ste vi stvarno totalno bez mozga, ili treba sve da nacrtam i objasnim ? Ne radi se o Gadafiju, boli me uvo ya Gadafija. Zamisli da se dotični zove drugačije, recimo Pablo. Pablo je zverski mučen, izložen kao životinja da ga rulja gleda. Predsednik najmoćnije zemlje sveta, DOBITNIK NOBELOVE NAGRADE ZA MIR, pozdravlja Pablovo ubistvo. Da li je to tebi normalno ? Jeste, moju tananu dušicu plaši svet koji je tako ustrojen, a ti hrabri aplaudiraj Obami , pobedila je demokratija.
Problem je što se Pablo preziva Eskobar.
Link to comment
... ok, imas pravo, samo si nabrojao sta ko radi ali pojma nemas zasto. Zaboravio si da pomenes Obamu i njegovu najavu nove dominacije SAD posle frizidera.Evo ja cu ti reci: drago im je sto su civili (sem pedeset+ hiljada njih) najzad zasticeni, neki manje neki vise. Trljaju ruke, vesele se ljudskoj sreci.Ja to tako vidim, bas kao i ti.
ma bravo, to je jos jedan palamud u prazno.opet corak, opet bez odgovora na direktna pitanja.hej, pa nisam ja ovde pominjao naftu i "olaksano disanje" nekih zemalja.posto si ti to pomenuo, interesovalo me je zasto samo njih pominjes kad se lakse dise u povodu libije jos gdegod u svetu, pa i sa 'druge strane nishana' sto bi se reklo. zar tebi to nije interesantno? da mi je palo na pamet da je za sve ovo u libiji kriv neko spolja meni bi ovo bas bilo zanimljivo.odgovori na pitanja, odgovori, mozes to, mozes... Edited by Bane5
Link to comment
Da li ste vi stvarno totalno bez mozga, ili treba sve da nacrtam i objasnim ? Ne radi se o Gadafiju, boli me uvo ya Gadafija. Zamisli da se dotični zove drugačije, recimo Pablo. Pablo je zverski mučen, izložen kao životinja da ga rulja gleda. Predsednik najmoćnije zemlje sveta, DOBITNIK NOBELOVE NAGRADE ZA MIR, pozdravlja Pablovo ubistvo. Da li je to tebi normalno ? Jeste, moju tananu dušicu plaši svet koji je tako ustrojen, a ti hrabri aplaudiraj Obami , pobedila je demokratija.
Ta najmoćnija zemlja na svetu je napravila Vijetnam, dok je druga najmoćnija zemlja rokala po Avganistanu, predhodnik ovoga nobelovca je bespotrebno napao Irak a dotični povlači trupe od kuda god može...znači, kvalitativno veliki skok unapred ali tebe boli siroti pukovnik i njegovo smaknuće...eh, samo da ga nisu snimali...
Link to comment
Cekaj, ti se posle svih iskustava koje imamo tokom 20. veka sa bogatim drzavama zapada (a jos gora sa drugim drzavama) zgrazavas nad time sta se dogodilo sa Gadafijem i kakva je bila reakcija svetskih "lidera"? U Pakistanu ili Avganistanu skoro svake nedelje ginu civili zbog kalkulisanih napada Predatorima. To se desava konstantno, eto, sada vec 10 godina i sada se neko seti da se zgrazava? Zato kazem, izabrali ste pogresan momenat da se zgrazavate i to zajedno sa mnogima koji su podrzavali Gadafija i videli u njemu nekakvog heroja koji je odoleo velikom satani.
Da ne idemo u nekakvu principometriju, ja sam odavno zgrožen nekim stvarima i ne treba mi slika Gadafijevog leša da mi po prvi put u životu ukaže na neke stvari.Preciznije, ja nisam političar već običan forumaš na netu, pa mi se može da budem principijalan i da aktivno prezirem nobelovce i ine humaniste koji svakodnevno zarad viših ciljeva donose teške odluke i izdaju naređenja koja za direktan rezulat imaju gomile mrtvih ljudi.
Link to comment
ja baš u tom mitu vidim dobar deo razloga za tako masovnu podršku srba pukovniku - san o zemlji dembeliji, gde stranci rade, a veliki tata deli free money za šta treba.
+milion
Link to comment
Ta najmoćnija zemlja na svetu je napravila Vijetnam, dok je druga najmoćnija zemlja rokala po Avganistanu, predhodnik ovoga nobelovca je bespotrebno napao Irak a dotični povlači trupe od kuda god može...znači, kvalitativno veliki skok unapred
Ма душа. :fantom:
Link to comment
odgovori na pitanja, odgovori, mozes to, mozes...
.. pa rekoh covece, raduju se zbog sprecene humanitarne katastrofe, ljudskih prava, demokratije i cega sve ne. Trljaju ruke. Sta ti je tu cudno?
Link to comment
Ма душа. :fantom:
Niko ne kaže da je duše nego da je ovaj svet odavno sjeban a da je dotični našao da mi lelemudi tek kad su mu smaknuli omiljenog pukovnika, dok je ovaj rokao po Bengaziju nije se setio ni da pomisli kuda ide ovaj svet ali čim ovoga ubiše ma sve je crno...
Link to comment
Preciznije, ja nisam političar već običan forumaš na netu, pa mi se može da budem principijalan i da aktivno prezirem nobelovce i ine humaniste koji svakodnevno zarad viših ciljeva donose teške odluke i izdaju naređenja koja za direktan rezulat imaju gomile mrtvih ljudi.
Ovo u boldu ja pokusavam da objasnim forumskim aktivistima i ideolozima ali jok - ne razumeju ljudi da ovo nije govornica u UN. Prosto, vole tu ulogu Glasnogovornika Demokratije koju su sami sebi dodelili i kraj. Ne moz' imati licni stav a da te ne gurnu u neki ideoloski budzak - jer ili si Gadafijev, ili si za intervenciju no medr vat. To je taj dvodimenzionalni mozak, to je ta dvoarsinska kvazidemokraticna vizura.Kazi bate na cijoj si strani, nemoj nas da lazes i mazes, ... kazu skojevci sa govornice, da svi Drugovi cuju. Edited by CowBoy
Link to comment
Kazi bate na cijoj si strani, nemoj nas da lazes i mazes,
Pa to je poenta, ti misliš da je dovoljno da kažeš kako si protiv Gadafija, lažno i cinično se izjasniš, a zatim samo što ne zapevaš parolu"Bog, Gadafi i tako nešto..." Meni to lično nije bitno, meni si samo smešan ali pišaš svima na inteligenciju samo tako a to ume da iznervira ako si kao u tvojem slučaju posebno dosadan
Link to comment
.. pa rekoh covece, raduju se zbog sprecene humanitarne katastrofe, ljudskih prava, demokratije i cega sve ne. Trljaju ruke. Sta ti je tu cudno?
i sta sad da ti covek odgovori?krenes da forsiras jednu pricu i uporan si.ok, tvoja stvar, ali ti zaista nemas pojma nista o libiji.tvoje teoretisanje je puko zvakanje jedne teze u krug bez da si i pokusao da zakopas ispod povrsine.mislio sam da mozes da odgovoris, da se potrudis. eno cak je i minka pokusao da na moje pitanje o jeftinoj nafti poturi irak kao primer, ali hajde malo o libijskoj jeftinoj nafti.svi vi znate da ce biti jeftina, ali dajte mi recite koliko, kako, sta se tu radi.pises prvo kako su sad/uk/fra napravile od gadafija eksponat, ja te pitam kako, ti kazes nisu oni, ja pitam ko je, ti cutis, i cim nemas odgovor (a nemas ga jer su tvoje price i teorije prazne bez previse utemeljenja u ono sto se desilo tamo) krenes da mi licno nesto prebacujes.i tako ce biti dok toj teoriji ne dodas malo sadrzaja, a ne da ti krajnji odgovor bude da nekom prebacujes radost za necijom smrcu i sl.na kraju krajeva i bizarno je i glupo. detinjasto prijatelju. Edited by Bane5
Link to comment

Od tolike brige za Gadafijevom sudbinom, niko da se osvrne na Džalilov govor i poziv da će u Libiji važiti šerijatski zakoni, te odobrena poligamija. Mada sada ima i nekih infoa, kako nije dobro preveden.

Link to comment
i sta sad da ti covek odgovori?krenes da forsiras jednu pricu i uporan si.
Forsiram pricu o tome da je sve zbog jeftine/dzabe nafte i resursa.Ti pak govoris o ljdskim pravima i humanitarnoj prirodi NATO intervencije (gde su tu Rusi, sem sto nisu stavili veto na istu?).Na kraju, posle frizidera, sam kazes da svetske sile trljaju ruke/prave sebi pozicije. Vratio si se na moju poentu od pocetka, a neces to da priznas. Pa ako Kinezi trljaju ruke (odakle ti podatak?) kako li tek rade pacovski kanali onih koji upravo instaliraju novu Libijsku vlast (NATO)? Ili mislis da Sarkozi&co nemaju sada ama bas nikakve veze sa novim zvanicnim Tripolijem?I, zasto trljaju ruke? Jel' zbog jeftine nafte? Ja mislim da je zbog toga. Eto, odgovorio sam ti (po stoti put).
Od tolike brige za Gadafijevom sudbinom, niko da se osvrne na Džalilov govor i poziv da će u Libiji važiti šerijatski zakoni, te odobrena poligamija. Mada sada ima i nekih infoa, kako nije dobro preveden.
? :o Edited by CowBoy
Link to comment
×
×
  • Create New...