Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

NTC je sada zvanicno u Tripoliju.Za ostalo ti je Roger odgovorio.
Kad počinje ona ceremonija u Benghaziju, ili je već završila?@ ostaliStiglo je i službeno & lokalno priznanje da su ga vlastoručno ubili.
In an exclusive BBC interview, Mr Oweib said: "I didn't see who killed, which weapon killed Gaddafi." He added that some of his fighters had wanted to shoot the colonel, but that he had sought to keep him alive.
Link to comment
Pa eto, bojim se da ćeš morati trpati maloga natrag u gaće dok god neki američki buljuk ne linčuje svog predsjednika.
:isuse: Vidi se da je zato neko izvadio svog malog i samo vitla okolo.
Link to comment
Ja vidim da se ti obilato vlazis na ovo linchovanje, onako, liberalno i gradjanski. Linkovi, obavjesti, komentarcici:)To koliko patim za gadafijem imas na prethodnoj strani a i na ostatku topika. A da patim generalno oko svega ovoga, to je tacno. Koiko je ljudi (dece, zena) ostalo bez zivota, udova, buducnosti oko ovog kurta/murta iventa?Koliko civila u Sirtu je ostalo nepomenuto od strane uspaljenog Rodjera? Koliko si puta svesno zatvorio oci na cinjenice i preskakao preko njih kao mala balerina, iduci cak dotle da klanje objasnjavas "specificnom putanjom metka" (o boze)?Ti ocito imas neku misiju, i to je tvoje pravo. Ali nemoj mi zamerati kada ti se s vremena na vreme obilno pokenjam na shlem i zastavu. Taki smo ti mi pacifisti.
Koliko ljudi Sirtu je poginulo ne zanima ljude iz Misrate... Jer su ljudi iz Sirta prvi potegli na ljude iz Misrate, a ne kontra. Ko se mača laća, od mača i gine. Стари завет. Око за око.Tek sada vidim mudrost Ben Alijevu i Mubarakovu...
Link to comment
Ne znam za Francusku, ali Libiji mnogi duguju novac. Uglavnom su to neizmirene obaveze po ugovorima za proizvodnju i preradu nafte, ali i dugovanja za prodatu naftu i gas.
Između ostalih i Srbija, i to je (mislim, ne tvrdim) zaostali dug za isporučenu naftu iz vremena SFRJ, koji je u sukcesiji pripao Srbiji. Tokom prošle godine, sa Libijcima je bilo dogovoreno da deo duga u visini od 16 miliona eura bude isplaćen isporukom HF lekova Libiji, nakon čega bi HF i Srbija ovde regulisali to potraživanje (verovatno bi dobili poreski kredit u tom iznosu). Neki dokument je čak i potpisan (ja sam video samo nepotpisane verzije i korespodenciju sa našim i libijskim organima, pa ne znam tačne detalje dogovora). Ne znam šta će sa tim dogovorom sada biti - jeste da ga je postigla bivša vlast, ali u svakom slučaju Libiji trebaju lekovi, a naš dug ostaje, pa ostaje.Inače, Libija je, za vreme Gadafija, bila rajsko tržište za izvoz lekova, iz vizure proizvođača i trgovaca. Na teritoriji Libije se nije radio bilo kakav marketing, a svu robu je naručivala i plaćala libijska država - čim njima lek bude uskladišten u magacin, tebi legnu pare na račun. Edited by Ayatollah
Link to comment

taj dug libiji postoji i mislim da ga niko ga ne osporava.ne znam koliko je to jak argument da bi sudili da li je to razlog za rusenje gadafija i intervenciju, stvarno ne znam.sam gadafi se nije mnogo bavio dugovanjima, vise ga je bolela niska cena nafte na svetskom trzistu.

Link to comment
Apsolutno mi nije jasno kojek kurca od veze imaju 'zemlje okupljene oko NATOa' sa linčem sveomiljenog Brata Vođe.
Sve imaš lepo napisano tako da nema potrebe da pojašnjavam. Pretpostavljam da bi pomoglo kada bi na trenutak deaktivirao senzore koji te alarmiraju svaki put kada neko pomene NATO u kontekstu koji nije 100% klanjajući ali onda ne bismo ni imali ovakve diskusije jbg.
Link to comment
Vidi se da je zato neko izvadio svog malog i samo vitla okolo.
Jel? Ne vapim ja stalno o Velikim Đavolima i kako bi bilo fino da njima zaigra mečka pred vratima. Kad bi tak nešto insinuirao za Srbe i Srbiju, dakle na regijonalnom nivoju đe bi mene po nekim predrasudama nekaj svrbilo (đest 4 the Tresko, ne svrbi me), Krampić bi okupio cijelu Marakanu da skandira 'Ban! Ban! Za Ustašu!' tak da ne znam o kakvom točno vitlanju pričamo, kompa.Apropo Muammara, po 1000 puta da ponovim a u 1 postu, na vlastitoj koži je osjetio etiku kojom je 40 godina poučavao svoj narod, da se pse vješa javno, linčuje, strijelja, da se neprijatelja 'čisti' i s njim ekspeditivno svršava. Čuli smo ju i u govorima. Mislim da Bane ima sliku onog suđenja na kojoj Hud Benamr navija da se nekoga stavi na štrik odma sad i to je Allahuekber i odrađeno.Dakle, fitting. Da ih je odgajao u Hollywoodskom duhu poštovanja entertainment kvalitete 1 sudske drame, možda bi bili inkliniraniji tome da mu sude pa ga tek onda metnu na štrik.Spomenut ću i to da ima nešto u libijskoj narodnoj mudrosti koja se čuje u intervjuima s narodom u zadnjih par dana u tome da naokolo po Libiji još ima poštovatelja lika i djela koje treba lišiti lika da bi se okanili djela
Sve imaš lepo napisano tako da nema potrebe da pojašnjavam. Pretpostavljam da bi pomoglo kada bi na trenutak deaktivirao senzore koji te alarmiraju svaki put kada neko pomene NATO u kontekstu koji nije 100% klanjajući ali onda ne bismo ni imali ovakve diskusije jbg.
nema šanse da ti ikad napišeš nešto 1% pozitivno o NATOu, a ima 99% šanse da ga insinuirajuće umiješaš u sve gadosti koje 0,01% tangencijalno imaju veze s njim pa mislim da nema šanse da se zajebem čak i ako se izložim riziku nečitanja bilo kojeg tvojeg posta. Oš se kladit? Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Kad malo razmislim, možda je i dobro što je ovako svršio i što se sve ovo dešava (supermerket etc).Treba poslati poruku diktatorima širom sveta: "Evo ovako ćete završiti". Uterati im strah u kosti, košmar u snove. Da se ne teše, "boli me Qratz, ako me i uhvate, do smrti ću imati lekarsku negu, 3 obroka dnevno, suv, čist i topao smeštaj, čistu odeću, TV..." Jeste ćelija, al' JBG. Koliko miliona jadnika širom sveta može samo da sanja i takve uslove života, upravo zahvaljujući ovakvim _______?

Link to comment

Možda je to za svet topik, ali prikladna je rasprava tu trenutačno. Danas ona džukela Kim Il Jung opet preko UNa vapi da mu narod njegove nuklearne velesile na'rane imperijalistički zavojevači i njegovi sunarodnjaci njihovi lakeji. Ja bi jednom za promjenu reko Kinezima: 'Vaša je džukela, vi mu i narod hranite.' Može i cijeli BRIK, nema problema.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Mislim da Bane ima sliku onog suđenja na kojoj Hud Benamr navija da se nekoga stavi na štrik odma sad i to je Allahuekber i odrađeno.
Ona je bila anonimna ali ambiciozna studentkinja. Kada su javno vesali studenta iz Bengazija znala je da se to pomno prati i u Tripoliju. Kamere su snimale i to iz idealne pozicije, telo se klati (koprca se), a ona na sveospte cudjenje uskace da pomogne, vuce obesenog za noge uzvikujuci razne pro-Gadafijevske parole.Zbunjeno obezbedjenje ne reaguje, ali Tripoli je zapazio Hudu.Sve ostalo je legenda. Narod ju je zvao Huda al-Shannaga (Huda hang women). Uspesna politicka karijera joj je bila zagarantovana, ali je po nalogu novih zadataka svoju reputaciju kalila tako sto se pojavila na jos nekoliko javnih vesanja.Kad je vec Roger pomenuo... ali to je samo jedna slika Libijske stvarnosti za vreme Gadafija. Edited by Bane5
Link to comment
Apropo Muammara, po 1000 puta da ponovim a u 1 postu, na vlastitoj koži je osjetio etiku kojom je 40 godina poučavao svoj narod, da se pse vješa javno, linčuje, strijelja, da se neprijatelja 'čisti' i s njim ekspeditivno svršava. Čuli smo ju i u govorima. Mislim da Bane ima sliku onog suđenja na kojoj Hud Benamr navija da se nekoga stavi na štrik odma sad i to je Allahuekber i odrađeno.
Jebes "ljudsko bice", to bice je mnoge porodice i neduzne ljude zavilo u crno ili lisilo zivota, bez da u postupak ukljuci sahranu po islamskim obicajima i slicno. Dobio je taman ono sto je zasluzio, ako stvar posmatramo iz ugla kosmicke pravde.Nego, ako vec nastupam sa pozicija instalera demokratije, zastitnika ljudskih prava i gradjanskih sloboda, onda je u najmanju ruku uvrnuto da odobravam (nije samo Tutko&Rodjer, i neki sveCki lideri su na istoj liniji) iste metode zbog kojih je linchovani napadnut iz svog NATO-vog oruzja.Zato mi je nekako (iz licne perspektive) drago sto forumski oslobodioci vlaze na gadafijevu bradicu umrljanu krvlju i libijskom peskom. Hocu reci, dokazali su moju poentu.
Link to comment
Počinje od druge minute.
To je njegovo sudjenje.Interesantno je da je deo publike negodovao pri izricanju smrtne presude ali su bili nadglasani bukadzijama koji su uzvikivali pro-rezimske parole. Edited by Bane5
Link to comment
Kad malo razmislim, možda je i dobro što je ovako svršio i što se sve ovo dešava (supermerket etc).Treba poslati poruku diktatorima širom sveta: "Evo ovako ćete završiti". Uterati im strah u kosti, košmar u snove.
Ali, šta će ti diktatori da skapiraju iz poruke? Da li će se promeniti? Napustiti vlast? Započeti reforme? Olabaviti diktaturu? Ništa od toga. Ima samo još čvršće i surovije da se drže vlasti jer znaju da ih svako slabljenje apsolutne moći približava frižideru u supermarketu. Čavez i Kim su prvi koji su iz svega ovoga zaključili da nemaju ama baš ništa da izgube, a slediće ih čitava plejada likova po Africi, Srednjoj Aziji i Bliskom Istoku. Možda i u Južnoj Americi.
Link to comment
×
×
  • Create New...