Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

ne ulazim uopste u raspravu o brizi za narod niti o tome ko i gde ubija po svetu, samo da ispravim da je gadafi indirektno odgovoran za niz teroristickin napada tokom svoje vladavine koje je u svojim govorima nazivao "herojskim delima". sponzorisao je koga je stigao i cak nije prestao jer sam bas juce procitao da je medju poslednjima finansirao i NDPVF u nigeriji (izjavio je to licno prvi covek ovog pokreta oplakujuci svog sponzora) - jednu od lokalnih zaracenih strana u delti nigera koja je bila OK jer je dizala nigerijske naftovode u vazduh,a to sto je usput ubijala komsije iz drugog naroda/plemena nikome nije bilo bitno...
Je li tamo gde je druga strana bila nevina??
Link to comment
Dao nam je njihov ambasador ček na milion dolara. Sećam se te vesti na Dnevniku, kao da je juče bila.
Od naših je naručio neke brodice, sredio to Meske u 4 oka. Moglo je to i neko brodogradilište u Libiji izgradit, ali da bi slao sliku u svet™ treba kultivirati frendiće, čak i pikzibnere.
Link to comment
Sjeti se Robespjera!
Ja vidim da se ti obilato vlazis na ovo linchovanje, onako, liberalno i gradjanski. Linkovi, obavjesti, komentarcici:)To koliko patim za gadafijem imas na prethodnoj strani a i na ostatku topika. A da patim generalno oko svega ovoga, to je tacno. Koiko je ljudi (dece, zena) ostalo bez zivota, udova, buducnosti oko ovog kurta/murta iventa?Koliko civila u Sirtu je ostalo nepomenuto od strane uspaljenog Rodjera? Koliko si puta svesno zatvorio oci na cinjenice i preskakao preko njih kao mala balerina, iduci cak dotle da klanje objasnjavas "specificnom putanjom metka" (o boze)?Ti ocito imas neku misiju, i to je tvoje pravo. Ali nemoj mi zamerati kada ti se s vremena na vreme obilno pokenjam na shlem i zastavu. Taki smo ti mi pacifisti.
Link to comment
Mene interesuje: da li ovo razvlacanje tela po Misrati odobrava NTC u Bengaziju? Taj odgvor bi dao mnogo jasniju perspektivu svih desavanja u Libiji. Licno zapazanje je da Misrata vodi sopstvenu politiku i da Bengazi tamo nikakav uticaj.
Gotovo sam uveren da ne odobravaju ali da nemaju tu moć a i uticaj da bilo šta urade pored stotina ako ne i hiljada naoružanih ludaka iz Misrate... Edited by Tutankamon
Link to comment
Čaušesku, Aleksandar Obrenović, Luj XVI... ima primera koliko hoćeš
ma da, mislio sam po bizarnosti. ovi su uhvaceni i pobijeni, ali malo je dozivelo da ih ovako razvlace danima...
Je li tamo gde je druga strana bila nevina??
bas tamo, ali upravo si dao dobar primer koji izmedju njihovih i gadafijevih dela stavlja znak jednakosti.
... sto je svakako u kvantitativnom smislu nenadjebivo vise od onoga sto je amerika zapalila i ubila od civila u poslednjih sezdeset godina?Kada veliki djavo napadne manjeg, ja cu da se sklonim u stranu i da uzivam u prizoru. Ali, ako me u tome ometaju neki cudni glasovi koji vicu da je to borba Dobra i Zla, e onda popizdim. I sada veliki djavo razvlaci lesh malog djavola po naslovnicama i vestima - "dobro je pobedilo" ... ... kurvin je ovo svet.
treba li ti ovaj ulazak u patkometrisanje?to sto gadafi nije ubio isto koliko usa zlocinci ne znaci da nije direktno ili indirektno odgovoran za niz teriristickih akata sirom sveta.ja sam samo ispravio tvoj post o tome da gadafi nije odgovoran za zrtve sirom sveta i uopste nisam to merio bilo cime. Edited by Bane5
Link to comment
to sto gadafi nije ubio isto koliko usa zlocinci ne znaci da nije direktno ili indirektno odgovoran za niz teriristickih akata sirom sveta.ja sam samo ispravio tvoj post o tome da gadafi nije odgovoran za zrtve sirom sveta i uopste nisam to merio bilo cime.
Poenta nije u tome da li je Gadafi kriv, nego u tome ko ga bombarduje (te je logicno pitanje i zasto ga bombarduje, sto nas vraca na pomenutu poentu).Znas ono, mali i veliki djavo, pa Bane podrzi velikog djavola u borbi protiv zla pa se kauboj iznervira i tako u krug. Veliki djavo koji se bori protiv zla, dakle. Nelogicno. A oko toga se vrtimo od pocetka i od prvih opravdanja Sarkozijevog upada. Mozda ti znas: da li Francuska zaista duguje te silne milijarde Libiji?
Link to comment
Mene interesuje: da li ovo razvlacanje tela po Misrati odobrava NTC u Bengaziju? Taj odgvor bi dao mnogo jasniju perspektivu svih desavanja u Libiji. Licno zapazanje je da Misrata vodi sopstvenu politiku i da Bengazi tamo nikakav uticaj.
Otkrio si toplu vodu. Bane, ja, i oko dva tuceta novinara već odavno konstatira da se nakon ona dva mjeseca opsade Misurate i nakon borbi kod Zlitana, Tripolija i Sirta Misraćani smtaraju Spartancima nove Libije, ministar obrane morao je biti nji'ov čovjek. I da definitivno primaju obavijesti od NTCa, ali instrukcije slušaju selektivno. Ono, dogovorit ćemo se.http://www.youtube.com/watch?v=SzVJg1DOFOkI da su ostrvljeni na njega najjače od svih.http://www.youtube.com/watch?v=g0wZqOdNcQo
Link to comment

@ kauboj U celoj toj priči si zaboravio jednu sitnicu a to je libijski narod koji je sa prastarim artiljerijskim uređajima, uglavnom skinutih sa aviona i krajnje nepreiznih (a navodno ih NATO podržava a poslali im uniforme i čizme bez kojih su mogli) skinuo tog ludaka. Svoditi celu priču na NATO vs. pukovnik je krajnje cinično...Zapad je intervenisao zarad svojih sebičnih interesa, očuvanja ugleda i uticaja u tom delu sveta, to niko i ne spori, nafta je tu sporedna i nebitna...

Edited by Tutankamon
Link to comment

Pružila im se prilika, Kinezi i Rusi rekoše 'Boli nas kurac za njega, navalite' i išli su ravnati stare račune (koje Muammar nije baš izgladio dolarskim isprikama).Sarko je doduše više tražio maršalsku palicu.

Link to comment
Poenta nije u tome da li je Gadafi kriv, nego u tome ko ga bombarduje (te je logicno pitanje i zasto ga bombarduje, sto nas vraca na pomenutu poentu).Znas ono, mali i veliki djavo, pa Bane podrzi velikog djavola u borbi protiv zla pa se kauboj iznervira i tako u krug. Veliki djavo koji se bori protiv zla, dakle. Nelogicno. A oko toga se vrtimo od pocetka i od prvih opravdanja Sarkozijevog upada.
Ovo jeste tacno ali i utopisticki vapaj za kosmicnom pravdom.Nema je.ps. Nase neslaganje nije toliko oko intervecionizma kao takvog vec oko toga sto ga uzimas kao apsolutnu cinjenicu u kojoj ne postoji Libija, ne postoje njeni stanovnici, plemena, animuizteti, problemi, ambicije, nerascisceni racuni, a sve to pored svega sto im je sam Gadafi radio.
Mozda ti znas: da li Francuska zaista duguje te silne milijarde Libiji?
Ne znam za Francusku, ali Libiji mnogi duguju novac. Uglavnom su to neizmirene obaveze po ugovorima za proizvodnju i preradu nafte, ali i dugovanja za prodatu naftu i gas. Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...