Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Kakva nekrofilija onaj red za hladnjacu u Misrati, jebote
Pokusavam da se setim da li je neko osim Musolinija i Najibullaha zavrsio gore od Gadafija. Ima li neko ideju?
Link to comment
ja baš u tom mitu vidim dobar deo razloga za tako masovnu podršku srba pukovniku - san o zemlji dembeliji, gde stranci rade, a veliki tata deli free money za šta treba.
Mislim da ga Srbi podrzavaju iz ideoloskih razloga (oni ekstremni u nacionalizmu imaju istog neprijatelja koji ih je lisio etnicki cistog Kosova, dobrog dela Bosne i Hrvatske, + sto su srbi uvek uz kurac pa vole ljude koji idu uz kurac). Ovo o zemlji dembeliji mu je samo veliki plus - to je san svih ex-Yu naroda (sem Slovenaca). Leba bez motike, pare rastu na drvecu, svaki dan rostilj, radi se pomalo. Ne znam, meni samo ovaj rostilj zvuci primamljivo, valjda sam ga zato i stavio u spisak.Jos jedna crtica glede gadafijevog kraja: voleo bih da je mogao da vidi ove youtube snimke pre cetrdeset godina kao upozorenje o mogucoj sudbini. Nekako, ima neke karme u ovom neverovatnom ponizenju. Nije samo uhvacen, lincovan, sodomizovan, sutiran, ubijen, izlozen u frizideru samoposluge - neeee, nije to sve: citav dokument o lincovanju/izlaganju je besramno javan, otisao je na YouTube. Viral, takoreci.Izopsten je iz zajednice ljudi kao ni jedan diktator do sada. Edited by CowBoy
Link to comment

Dosta od tih ljudi koji mi u manjoj ili većoj meri prosipaju te SF priče su dobrim delom visokoobrazovani, sa zavidnom kilometražom sveta u nogama (ne samo do Grčke :) ), i koji se interesuju i za znamenitosti i istoriju (ne samo za plaže i kafiće) zemalja kroz koje prolaze. Ima i ljudi koji su nekad gastarbajtovali po Libijama i Iracima, pa cenim da se i njihove priče o običnim ljudima u tim nesrećnim zemljama mogu uzeti kao bar 3/4 istinite.Prosto ne znam šta da mislim.Aj' da vidimo da li će ti nesrećnici videti ikakvog boljitka od "200 milijardi dolara".Edit:

Ne bih se složio. "Masovna" podrška Gadafiju dolazila je iz istorijskih razloga njegovog prijateljstva sa SFRJ, a onda i SRJ, činjenicom da nam je bio privržen i za vreme bombardovanja (ja se ovoga ne sećam, ali to je široko prihvaćena verzija među internet komentatorima) i usudom da su ga napali isti oni koji i nas (identifikacija) i duboko utemeljenom mržnjom prema Americi i NATO-u i slepom ljubavlju prema svima protiv kojih su NATO protivnici (Sadam, Ahmadinedžad, Kastro).
Kažu i da nam je dao neku kintu posle 5.X. Edited by ion
Link to comment
Otuda mi je od samog pocetka smesno ovo pravdanje pljacke nekim visim ciljevima - uvodis demokratiju (jel'te?) u pustinju gde nema nicega sem nafte. Kakva vlast posle diktatora Gadafija moze da bude nego klasicna marionetska (nafta, jel'te), korumpirana (nafta, jel'te) i neodgovorna u svakom smislu (korumpirana, jel'te). Ne brinem nesto za libijski narod, odnosno ne vise nego za skandinavski ili azerbejdzanski - vise me brine prinicip. Valjda je Gadafi slao vojsku/bombe/napalm/instalirao rezime i proizvodio mrtve civile svuda po svetu, od Vijetnama preko Afganistana do Iraka etc. Razvukose njegov lesh svetski liberalni mediji k'o svinja mastan dzak, tek sada vidim koliko im je (vajnim demokratama) sitni diktator bio trn u oku.
+1Гадафи је, као уосталом и Садам и Мубарак и ко све не, само примјер да можеш бити кул са западњацима кол'ко хоћеш, али ако им више не требаш/успротивиш се, завршићеш у рупи или фрижидеру. А оно за ментално стање Мубарака је нереално, јер ако је толико пуко с мозгом, како то да је он још жив, а друг Муамер изложен ко Лењин?
Link to comment
E, da, ovo javno izlaganje leševa u supermarketu je savršena slika sveta koji svojim delovanjem ubrzano stvaraju zemlje okupljene oko NATO. Ja kapiram da će oni uvek biti u pravu, jer su bogati i mogu da ubiju koga god hoće ako im se digne, ali njihov vrli novi svet neće biti baš sjajno mesto za život.
Apsolutno mi nije jasno kojek kurca od veze imaju 'zemlje okupljene oko NATOa' sa linčem sveomiljenog Brata Vođe. To mora opet da je neki srpski/beowljevski 106hsoj.gif. jel ga neko od NATO-džavola poslao među ove koji su ga baš najviše obožavali, jebo ga otac?
Link to comment
Ne brinem nesto za libijski narod, odnosno ne vise nego za skandinavski ili azerbejdzanski - vise me brine prinicip. Valjda je Gadafi slao vojsku/bombe/napalm/instalirao rezime i proizvodio mrtve civile svuda po svetu, od Vijetnama preko Afganistana do Iraka etc. Razvukose njegov lesh svetski liberalni mediji k'o svinja mastan dzak, tek sada vidim koliko im je (vajnim demokratama) sitni diktator bio trn u oku.
ne ulazim uopste u raspravu o brizi za narod niti o tome ko i gde ubija po svetu, samo da ispravim da je gadafi indirektno odgovoran za niz teroristickin napada tokom svoje vladavine koje je u svojim govorima nazivao "herojskim delima". sponzorisao je koga je stigao i cak nije prestao jer sam bas juce procitao da je medju poslednjima finansirao i NDPVF u nigeriji (izjavio je to licno prvi covek ovog pokreta oplakujuci svog sponzora) - jednu od lokalnih zaracenih strana u delti nigera koja je bila OK jer je dizala nigerijske naftovode u vazduh,a to sto je usput ubijala komsije iz drugog naroda/plemena nikome nije bilo bitno... Edited by Bane5
Link to comment
Jesu li to sve samo bajke?
Ja uopće ne sumnjam da netko tko se dušom, srcem i cinkaroškim angažmanom uključio u Fateh-revoluciju (SFRJ razblaženi ekvivalent - ušao u partiju) živio sasvim uredno. Sa slikom 'svima je bilo ko bubrezima' nešto ne štima - ili ne možeš sve kupiti novcem, ili se iza fasade krilo nešto ružno. Možda i mješavina jednoga i drugoga. Količina bijesa i šenluka koja je provalila iz cijelog tog naroda je vjerojatno i kvantifikacija ovih 42 godine.Nađoh: ovo su engleske yellow pages za Gaddafijevog vakta.6264336468_7582a0ebd6.jpgUz sve sekjuritije i žbirancije, tu je i broj da se prijave 'negativni fenomeni' generalno.
Link to comment
ne ulazim uopste u raspravu o brizi za narod niti o tome ko i gde ubija po svetu, samo da ispravim da je gadafi indirektno odgovoran za niz teroristickin napada tokom svoje vladavine koje je u svojim govorima nazivao "herojskim delima". sponzorisao je koga je stigao i cak nije prestao jer sam bas juce procitao da je medju poslednjima finansirao i NDPVF u nigeriji (izjavio je to licno prvi covek ovog pokreta oplakujuci svog sponzora) - jednu od lokalnih zaracenih strana u delti nigera koja je bila OK jer je dizala nigerijske naftovode u vazduh,a to sto je usput ubijala komsije iz drugog naroda/plemena nikome nije bilo bitno...
... sto je svakako u kvantitativnom smislu nenadjebivo vise od onoga sto je amerika zapalila i ubila od civila u poslednjih sezdeset godina?Kada veliki djavo napadne manjeg, ja cu da se sklonim u stranu i da uzivam u prizoru. Ali, ako me u tome ometaju neki cudni glasovi koji vicu da je to borba Dobra i Zla, e onda popizdim. I sada veliki djavo razvlaci lesh malog djavola po naslovnicama i vestima - "dobro je pobedilo" ... ... kurvin je ovo svet. Edited by CowBoy
Link to comment
Pokusavam da se setim da li je neko osim Musolinija i Najibullaha zavrsio gore od Gadafija. Ima li neko ideju?
Čaušesku, Aleksandar Obrenović, Luj XVI... ima primera koliko hoćeš
Link to comment
... sto je svakako u kvantitativnom smislu nenadjebivo vise od onoga sto je amerika zapalila i ubila od civila u poslednjih sezdeset godina?
Najveci toga se odvijao u vreme Hladnog rata i postojale su dve strane.
Link to comment
... sto je svakako u kvantitativnom smislu nenadjebivo vise od onoga sto je amerika zapalila i ubila od civila u poslednjih sezdeset godina?Kada veliki djavo napadne manjeg, ja cu da se sklonim u stranu i da uzivam u prizoru. Ali, ako me u tome ometaju neki cudni glasovi koji vicu da je to borba Dobra i Zla, e onda popizdim. I sada veliki djavo razvlaci lesh malog djavola po naslovnicama i vestima - "dobro je pobedilo" ... ... kurvin je ovo svet.
Pa eto, bojim se da ćeš morati trpati maloga natrag u gaće dok god neki američki buljuk ne linčuje svog predsjednika. Možda bude za dvije godine, a možda se i džehennem dotle oladi. Ovako, u ovom kurvinom svijetu najebu samo ovi za kojima tebi srdašce, onak, malo pati, a ne ovi za koje bi & ti oštrio noževe. Ne znam kako bi ti pomogao, it's sooo fucked up.Sjeti se Robespjera!
Link to comment
×
×
  • Create New...