Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

legitimno misljenje. rekao ti bloke in a pub.
Ma kakav pub, pričala mi komšinica dok sam pekao paprike za ajvar. Ona je expert za Middle East. A ja za ajvar.
Link to comment
Da je veseli pukovnik imao još makar gram mozga predao bi se par dana pre nego što je uhvaćen i time bi sebi, najverovatnije svojem sinu i gomili najodanijih saboraca spasio život. Ovako je fukara pokušala da klisne uhvaćena na džadi od klasičnih indijanaca i brutalno linčovana - nije mi ga nimalo žao. Sav haos koji je on napravio mu se i vratio ili što bi haški mudrac Šešelj doktor Vojislav rekao "pojeo je ono što je i zasrao" - kraj priče. Sad će ovi iz NTC-a imati problem da ga izvuku iz Misrate (njegovo telo) mada bi ga ja preparirao i izložio u centru toga grada da podseća sve kako prolaze surovi diktatori. Ne zaboravite da je pukovnik uživao određenu podršku te da je ovako sramna i ponižavajuća smrt (za koju je ponajviše sam kriv, našli su ga u cevi pobogu) ipak udar na moral preostali "vernika" da ne govorim kako se sada oseća Asad i gomila goveda koja će nadam se uskoro završiti isto tako.
1 nadasve demokraCki i liberalan pasus. Od citiranja Liberala Seselja preko predloga za prepariranje do nade da ce i ostala gamad zavrsiti na izlozbi :isuse: Bra'o. Ovo je cherry on top tvog javljanja na ovu temu, nesto kao uspesno poentiranje citave gungule oko ljudskih prava, demokratije i brige za libijski narod u celini. Verujem da se u ovom trenutku i gadafijeva frizerka (ako je jos ziva odnosno ako je nisu nasli "indijanci") krije u nekoj rupi.Jebote koga sve ja citam.
Link to comment
To je poenta koja, čak i kada izađe iz ruskih usta, izlazi neokrnjena.Znamo da revolucije retko uspevaju da sprovedu poraženu stranu kroz regularan sudski proces i da to često ide po kratkom postupku. Međutim, nekada se to radilo sa elegantnim zataškavanjem i pranjem ruku, tako da oreol sopstvene čistote ostane neuprljan. Danas, Generalni sekretar UN javno likuje nad činjenicom da neće biti suđenja. Svi relevantni činioci u ovom slučaju, poslali su najgoru moguću poruku. Budući branioci nekog režima će zaključiti da im ništa drugo ne ostaje nego da se tuku svim sredstvima i do samog kraja, a budući revolucionari će zaključiti da u njihovoj borbi nema zarobljenika i da protivnik koji ne padne u borbi pada od metka u potiljak. Kao rezultat toga, imaćemo masovne egzekucije gde god da izbiju naredne revolucije. A izbiće ih mnogo.
Puanta.Ima doduse ovde dosta ideoloskog sladostrasca - sistem se na vise nivoa ozbiljno klima i potrebne su mu mitoloske scene, dal' iz holivuda dal' iz neke pustinje. Back to basic.Otuda mi je od samog pocetka smesno ovo pravdanje pljacke nekim visim ciljevima - uvodis demokratiju (jel'te?) u pustinju gde nema nicega sem nafte. Kakva vlast posle diktatora Gadafija moze da bude nego klasicna marionetska (nafta, jel'te), korumpirana (nafta, jel'te) i neodgovorna u svakom smislu (korumpirana, jel'te). Ne brinem nesto za libijski narod, odnosno ne vise nego za skandinavski ili azerbejdzanski - vise me brine prinicip. Valjda je Gadafi slao vojsku/bombe/napalm/instalirao rezime i proizvodio mrtve civile svuda po svetu, od Vijetnama preko Afganistana do Iraka etc. Razvukose njegov lesh svetski liberalni mediji k'o svinja mastan dzak, tek sada vidim koliko im je (vajnim demokratama) sitni diktator bio trn u oku. Edited by CowBoy
Link to comment
1 nadasve demokraCki i liberalan pasus. Od citiranja Liberala Seselja preko predloga za prepariranje do nade da ce i ostala gamad zavrsiti na izlozbi :isuse: Bra'o. Ovo je cherry on top tvog javljanja na ovu temu.
Obicno se takvi, samoproglaseni borci za ljudska prava i slobode, zalazu za najmonstruoznija resenja, kao sto je prepariranje ljudskog bica.
Link to comment
Obicno se takvi, samoproglaseni borci za ljudska prava i slobode, zalazu za najmonstruoznija resenja, kao sto je prepariranje ljudskog bica.
Jebes "ljudsko bice", to bice je mnoge porodice i neduzne ljude zavilo u crno ili lisilo zivota, bez da u postupak ukljuci sahranu po islamskim obicajima i slicno. Dobio je taman ono sto je zasluzio, ako stvar posmatramo iz ugla kosmicke pravde.Nego, ako vec nastupam sa pozicija instalera demokratije, zastitnika ljudskih prava i gradjanskih sloboda, onda je u najmanju ruku uvrnuto da odobravam (nije samo Tutko&Rodjer, i neki sveCki lideri su na istoj liniji) iste metode zbog kojih je linchovani napadnut iz svog NATO-vog oruzja.Zato mi je nekako (iz licne perspektive) drago sto forumski oslobodioci vlaze na gadafijevu bradicu umrljanu krvlju i libijskom peskom. Hocu reci, dokazali su moju poentu.
Link to comment

Pa tvoj problem je da shvatiš da je meni daleko draža kineska diktatura od neke tamo leve demokratije...niko se ovde nije oglasio kao neki univerzalni demokratista, liberal (ja čak ni ne znam šta ta reč znači) i slično, već vi tražite neprijatelje tamo gde ih nema...meni je drago što je ovaj završio kao što je završio ali bi mi mnogo draže bilo da je na vreme shvatio šta mu se sprema pa uteko (i tako spasao desetine hiljada života)...Daleko bi mi bilo draže da je Asad recimo kad su mu došli pregovarači (u ime protestanata na početku protesta) prihvatio njihove zahteve za povećanje demokratije uz njegov neosporan ostanak na vlasti (čak su i skandirali njegovo ime itd.) ovako je pokazao da je idiot, ludak i spreman na sve kao i Gadafi i ja stvarno ne vidim drugi način da se on skloni osim kao i Gadafi da ga razbesnela rulja linčuje (sam će da ode hau jes nou)...

Link to comment

Voleo bih da mi neko ukratko potvrdi ili demantuje priču mnogih odavde kako dobro se živelo pod pukovnikom.Jesu li to sve samo bajke?

Nešto ovako:

Da li je libijski građanin imao razloga da se buni protiv režima Muamera el Gadafija? Mislim da nije...Ako gledamo standard libijskog naroda i povlastice koje im pruža država imali su vrlo lep i lagodan život: - Živeli su kao mali bogovi. Libija ima 6,5 miliona stanovnika, a ima 14 miliona registrovanih automobila, - Ako neko hoće da studira u bilo kojoj državi u svetu on podnosi molbu i država mu osigurava stan, hranu, automobil, besplatno školovanje i mesečnu stipendiju od 2300 dolara, - U Libiji se ne plaća voda, struja, plin i porez, a krediti se daju bez kamata. - Ako u roku od pet godina ne možete vratiti kredit, država ga otpisuje ili vraća za vas. - Ako hoćete da kupite auto, vi dajete 20-30% od cene, a ostalo dotira država. U Libiji za 10 dolara možete da kupite 85 litara benzina ili nafte. U Libiji je hrana gotovo besplatna, 10kg hleba košta 0,15 dolara. U Libiji njihovi građani ne rade fizičke poslove, sve su stranci. - Libijci ne idu da rade po belom svetu jer za to nemaju potrebe. U Libiji ni jedan građanin nije izbačen ili mu je oduzet stan ili auto zato što nije mogao vratiti kredit, što nije redak slučaj po ovim takozvanim demokratskim zemljama koje su se okomile na Libiju a koje Srbija teži da sledi. Iskreno, žalim Libijski narod jer će se pretvoriti u najamnu radnu snagu, radiće za 100 dolara i gde će im ove povlastice biti sve ukinute, a o lagodnom životu kakav su živeli moći će samo da sanjaju... Par činjenica o životu u Libiji pod Gadafijem: - beskamatni krediti; - u toku studiranja prima se prosečna plata za to zanimanje, - ako ne nađeš posao nakon završenog fakulteta, država plaća kao da radiš u struci, - po stupanju u bračnu zajednicu, država poklanja stan ili kuću, - kupovina vozila po fabričkoj ceni, - nikome ne duguju ni centa, - Evropska Unija i Amerika duguju Libijskoj državi 200 milijardi dolara!!! - besplatno zdravstvo (medicinska sestra na svakog pacijenta) i obrazovanje, - 25% ljudi visoko obrazovano.

Link to comment
Voleo bih da mi neko ukratko potvrdi ili demantuje priču mnogih odavde kako dobro se živelo pod pukovnikom.Jesu li to sve samo bajke?
Prezvakavno je to i jos u vecoj meri.Prva i osnovna pretpostavka ovakvog nabrajanja "pogodnosti" kaze da sada tako vise nece biti.To u startu onoga ko ovo deklarativno pise i veruje u to vec svsrtava na stranu nekoga ko navija i ko je apriori protiv iako se same cinjenice na delu nisu pokazale. Cak nisu ni stigle da se pokazu.Ja mogu sada ovde da napisem gotovo identicnu pricu o tome sta je Kralj Idriz zatekao 1951. i da nabrajam cinjenice i postavljam pitanje koja je to budala protiv takvog rezima izvela puc 1969.ps. Na stranu da se o nekim od nabrojanih stvari itekako da prigovoriti sa stanovista konteksta u kome se upotrebljavaju pa i sa stanovnistva realnog stanja.
Link to comment
Voleo bih da mi neko ukratko potvrdi ili demantuje priču mnogih odavde kako dobro se živelo pod pukovnikom.
Pazi, ako je ovako zavrsio a bez da je narod ustao da ga brani - jasno je da je veci deo te price masna laz.Ono sto je interesantno je veliki dug Francuske Libiji koji se cesto pominje. Prosto neverovatno: nekome dugujes milijarde, posaljes bombe na njega i dobijes aplauz od zapadnjackih podguznih muva kao podrsku za svesrdno zalaganje u cilju ostvarenja gradjanskih prava, demokratije, bla bla bla.jebote. Edited by CowBoy
Link to comment
Pazi, ako je ovako zavrsio a bez da je narod ustao da ga brani - jasno je da je veci deo te price masna laz.
ja baš u tom mitu vidim dobar deo razloga za tako masovnu podršku srba pukovniku - san o zemlji dembeliji, gde stranci rade, a veliki tata deli free money za šta treba.
Link to comment
Pozdrav svim demokratskim oslobodiocima à la Tomahawk, Gadafijev ledeni pogled zuri u njih iz mesare.
Чему занемаривање недемократских катарских ослободилаца :wub:
Link to comment
ja baš u tom mitu vidim dobar deo razloga za tako masovnu podršku srba pukovniku - san o zemlji dembeliji, gde stranci rade, a veliki tata deli free money za šta treba.
Ne bih se složio. "Masovna" podrška Gadafiju dolazila je iz istorijskih razloga njegovog prijateljstva sa SFRJ, a onda i SRJ, činjenicom da nam je bio privržen i za vreme bombardovanja (ja se ovoga ne sećam, ali to je široko prihvaćena verzija među internet komentatorima) i usudom da su ga napali isti oni koji i nas (identifikacija) i duboko utemeljenom mržnjom prema Americi i NATO-u i slepom ljubavlju prema svima protiv kojih su NATO protivnici (Sadam, Ahmadinedžad, Kastro).
Link to comment
×
×
  • Create New...