Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Kakve to veze ima sa Libijom?Znas li kakvi su ugovori koje je Libija imala?Saznaj pa onda pisi.Slucaj i ugovori su drasticno razliciti od Iraka.Na snimku ja vidim premlacivanje ranjenog Gadafija. Cak je duma primetio da ga vode, ali nije bas video salvu udaraca pa je pomislio da ga kolju zbog toga sto krvari.Ne znam zasto potenciras nesto sto nije ovaj snimak.U tom trenutku, ranjeni Gadafi je udaran. To sam i napisao. Snimak nam ne pokazuje nista osim toga. Snimak ne pokazuje klanje, ne pokazuje vezivanje i sl. Oni ga udaraju, udaraju ga ranjenog i on je obliven krvlju.Sta zelis da dokazes? Da sam neko ko to podrzava, ako to mislis imas ozbiljan problem.Ako mislis da moram da tumacim sta su mu radili kad snimaka nema, ja to zaista ne znam, ti si mozda vidovit pa ces reci. Ja sam upotrebio rec ubistvo, upotrebio sam i rec egzekucija. Da li je to tebi i ostalima dovoljno, ne znam. Da li trebam da svaki post ovde da zapocinjem sa time? Svi vi koji to potencirate u nedostatku bilo kakvog argumenta i dokaza, prebacujete se na licni nivo. Dumi se "ucinilo" pa kvotuje moj citat Cavesa. Kakve veze ima nesretni Caves samnom? Zabranite da citiram Cavesa.Tebi se ne dopada sto ja ne vidim lincovanje. Lincovanjem se smatra i udaranje/prebijanje/premlacivanje. Tebi se ne svidja izraz koji korisrim.Da li ti uopste shvatas o cemu pricas i za sta si se uhvatio.
pa vidi, ni na onom snimku se ne vidi tenk, cak se ne vidi mesto pada granate, nego se cuje detonacija i vidi se dim. A ti si imao analizu da je to dokaz tenkovske nasumicne vatre po civilima. Opala ti pronicljivost malo... Pre neki dan sam rekao da si revidirao stavove, a evo opet pokzaujes da jesi. Dok si na pocetku tok gradjanskog rata postavljao dramaticne postove o sudbini civila, o masakrima, zlocinima, bla-bla... sad si postao objektivni posmatrac, koji prenosi vesti i pomalo ih komentarise. I nemoj da se nerviras, nije to nista licno.
A kao usrecili bi se sa tim Rusima?
Ma je ne kazem da bi. Isti ti je djoka. Model koji bi odgovarao iracanima najvise je Norveski model. Ali, jbg, ne mozes da dobijes raketnotenkovsku demokratiju i da imas svoju naftu.
Link to comment
pa vidi, ni na onom snimku se ne vidi tenk, cak se ne vidi mesto pada granate, nego se cuje detonacija i vidi se dim. A ti si imao analizu da je to dokaz tenkovske nasumicne vatre po civilima. Opala ti pronicljivost malo... Pre neki dan sam rekao da si revidirao stavove, a evo opet pokzaujes da jesi. Dok si na pocetku tok gradjanskog rata postavljao dramaticne postove o sudbini civila, o masakrima, zlocinima, bla-bla... sad si postao objektivni posmatrac, koji prenosi vesti i pomalo ih komentarise. I nemoj da se nerviras, nije to nista licno.
najpre, opet po obicaju izbegavas da odgovoris kakve ugovore o koncesijama npr. ima libija i kakve veze ima tvoje pominjanje iraka sa libijom u tom kontekstu?drugo, ne izvrci pricu.napao si me ovde da ne upotrebljavam dovoljno jake kvalifikacije i sada prelazis preko toga.insinuiras da u svojim postovima odobravam nasilje, a onda kazes da nije licno.ja lepo rekoh da problem koji ti imas sa argumentacijom (videti pod "kradjom libijske nafte" i sl.) ovde prebacujes na licni nivo i tvoju licnu procenu da li je neko upotrebio, po tebi, dovoljno jaku rec da bi opisao onaj snimak.jos jednom, o cemu ti pricas?i jos nesto, apropo sirta, pre toga sam pisao i za gadjanje tripolija od strane nato pakta i civilne zrtve, pisao sam za tawerghu, prenosio sam izvestaj(e) aamnesti-ja o zlocinima koji podrazumevaju i drugu stranu. sta sam propustio da pomenem? ako ne odgovoris smatracu da ne zelis i da si samo ostrasceni nerazumni clan koji ima problem sa necim sto sam pisao.kad sam pre skoro dva meseca pomenuo ovde sirt i samo dao svoju procenu da ce biti osvete i revansizma (znaci u negativnom kontekstu pomenuo stranu koju sam podrzavao u ovom sukobu) jedan takav kao ti se odmah nakacio da me proziva kako podrzavam ubijanje. hej, evo vam ceo topik pa analizirajte pisanje i postove, gde sam i u kom postu podrzao ubijanje. gde sam podrzao prebijanje ranjenog gadafija? zato sam i postavio pitanje jutros 'sta je vama'? da li je moguce da ne umete da komunicirate?ovde na forumu kao da postojite samo vi. samo vasa potreba da se opredelite i zauzmete busiju, da ne razmisljate, da ne vodite brigu o civilima, jer se tenk nije video, ali nema veze sto je kasnije ta misrata dobila tone celika nasumicno ispaljivanih ukljucujuci baraze kasetnih punjenja po civilnim kvartovima i sto je to sasvim potvrdilo da je misrata nasumicno gadjana. pojavili su se silni dokazi, ali kome postavljati?kome nesto reci kada se taj uhvati za to sto nisam upotrebio dovoljno jaku rec? ili se nekome "ucinilo"? ili kad pricas o libiji, a on krene o iraku?ps. naravno da savko ima pravo na svoje misljenje i argumentaciju, ali ako ce vam to sto vam se "cini" ili vam nije adekvatna rec ili ce vam irak biti dokaz za sve u libiji, biti glavni argument, preskocite me. ako mislite da neki moj post podrzava nasilje ili ga ne osudjuje dovoljno, prijavite moderatoru. Edited by Bane5
Link to comment
jes' vala, neka gori u paklu svako ko se usudi da dovede u pitanje libijsku demokratiju koja je od pre neki dan i zvanicno pocela!

usklicima alahuakbar i egzekucijom zarobljenika. dok je pre toga utvrdjivana sibanjem artiljerijom i tenkovima po sirtu. ali posto je to demokratska artiljerija, onda je ok ako izgine par stotina/hiljada civila. http://in.mobile.reuters.com/article/worldNews/idINIndia-59768820111007

Dobro, ti si dokazano operisan od gledanja obe strane medalje, ta jednookost i pristrasnost ti je inace trejdmark.Zar nisu moralizatori medju onima koji misle da mrtav Gadafi ipak vredi 50000 mrtvih civila? Ili oni koji stiteci jedne civile zatvaraju oci pred egzekucijom drugih civila?Od pocetka je citava prica zasnovana na ideoloskom moralisanju i kalkulisanju cenom "slobode", ma sta ta rec znacila?Ne sme covek da primeti da su rebelsi rulja kao i svaka druga jbt, odma' ga ocrne kao moralizatora. Idi begaj, zakoljemo, prikoljemo, (ne Gadafija, "kolaboracioniste" civile po Libiji) necemo valjda sad u sitna crevca da moralisemo sta je lepo a sta nije.
Ma sve OK, samo nastavite - nisam ja nikakav fan ove intervencije niti "nove demokratije" u Libiji (ili u Egiptu o cemu sam vec kriticki pisao), ali, zaista zamara ovo moraliziranje i pseudonarikanje nad sudbinom prejadnog Muamera i njegovih. Svako normalan bi naravno radije video neko sudjenje (nisam primetio da neko ovde podrzava osvetu i slicno), ali, pored toliko zrtava u Libiji i sirom sveta od strane od ruke ovakvih diktatora tokom godina i gotovo svakog dana na ovoj planeti, uvek isti likovi nadju da ustanu u ime ljudskih prava samo kad je na suprotnoj strani Amerika ili zli zapad ne bi li dokazali kako su toboze svi isti. To je klasicna pateticna relativizacija realnosti koja je globalno preslikana sa koncepta "svi su cinili i cine zlocine", svi su krivi, sve su to zlocinci, Hitler=Merkeli, itd..
Link to comment

ste se primili, hebo te... ono sto se desilo Gadafiju je ocekivano, to se desi kada se neregularna i nedisciplinovana vojska docepa tiranina. lepo napisa Rodzer, Sadama bi skenjali bez sudjenja i pratecih zezalica da su ga se docepali Mahdijevci umesto Amera. Moktadini mladici bi voljenog vodju klali zubima.

mussolini-hanging.jpg

Edited by Gandalf
Link to comment
- Koncesiju na najveća naftna polja u Iraku dobili su Rusi
Ne. Pogledaj malo rezultate dve sesije dodeljivanja koncesija, koje by the way uopšte nisu bile u Iraku (čija je nafta), nego u Londonu.Kinezi su dobili koncesiju, ali nakon godina kuknjave, i zato što su najveći poverioci US treasury-ja.Rusi su dobili jednu koncesiju, ali green-field, i moći će tek za nekoliko godina da počnu da eksploatišu, a u medjuvremenu da ulože par stotina miliona.Najbolje koncesije, i sva brown-field polja su uzeli "oslobodioci".
Link to comment
- Koncesiju na najveća naftna polja u Iraku dobili su Rusi- Zašto Ameri nisu okupirali Irak pre 20 godina kada je Sadam bio razbijen a jug Iraka pod kontrolom šiitskih ustanika?- Zašto je Hugo Čavez nacionalizovao svoja naftna polja (i tako zajebao SHELL) a Amerika reč nije rekla, ali se zato buni ako ovaj zapreti embargom nafte Americi?- Zbog čega su Rusi i Kinezi glasali za rezoluciju u kojoj je jasno stavljena mogućnost ratne opcije (a da su samo sačekali dan-dva Gadafi bi zauzeo Bengazi i pobuna gotova)?- Zbog čega u sred bombardovanja Libije podpredsednik SAD Džon Bajden odlazi u petodnevnu posetu Kini da im se šlihta i uvlači i da ih moli i preklinje da i dalje kupuju američke državne obveznice dok na drugoj strani "jebu majku Kinu" u Libiji...u 5 dana posete o Libiji nisu pričali 5 minuta?- Zašto su Kina i Rusija priznale NTC još pre mesec dana?- Zbog čega akciju bombardovanja u Libiji vode Francuzi i Englezi uz američku podršku a nije obrnuto?- Da li iko zna da je američki dug po glavi stanovnika veći od Grčkog (a svi znamo u kakvim je problemima Grčka) te da Amerika trenutno zavisi od Kine (koja svoj juan ne želi da iznese na tržište i tako ga drži abnormalno niskim te je tako njen izvoz bez konkurencije a sa druge strane održava Ameriku u životu kupujući američke adkcije i obveznice i u ovom trenutku poseduje 1% celokupne američke privrede a dug će samo da se povećava)?Samo nekoliko teza za one koji smatraju da je ovo nekakav američki prst u oko Kini i Rusiji te da je Gadafi uopšte nekome pa bitan, i on i njegova nafta...
Well, GOPeri su ovlazili na smrt Gadafija.McCain je juce sve smeskajuci se, mrtav ladan za BBC izjavio da ocekuje da se Putinu i Kinezima bar malo zatresu gace. Englezi u studiju nisu mogli da veruju.No, to je vise prica o american wishful thinking i njihovoj moci koja sada ostaje na neuporedivoj vojnoj moci (a McCain je jos zazalio sto Amerikanci nisu u pocetku jace roknuli Libiju).Sto se tice juana, ima analiza da juan trenutno nije potcenjen.
Link to comment
Da. Cipelari, čupa..Slične stvari smo doduše već vidjeli u prošlosti, npr. iživljavanje nad jednim Predsjednikom Liberije. A postoji i snimka kad taj mučeni Predsjednik Liberije strijelja ministre iz vlade koju je srušio pučem - na plaži, zavezane za stupove.
Cudi me da se nisi setio bacanja sa blakona 1 kralja davne 1903...
Link to comment
Well, GOPeri su ovlazili na smrt Gadafija.McCain je juce sve smeskajuci se, mrtav ladan za BBC izjavio da ocekuje da se Putinu i Kinezima bar malo zatresu gace. Englezi u studiju nisu mogli da veruju.No, to je vise prica o american wishful thinking i njihovoj moci koja sada ostaje na neuporedivoj vojnoj moci (a McCain je jos zazalio sto Amerikanci nisu u pocetku jace roknuli Libiju).Sto se tice juana, ima analiza da juan trenutno nije potcenjen.
Ma, to sa Putinom je povredjena licna sujeta zbog Gruzije.Sledece je zanimljivije:
John McCain Praises Libyan Leader Gaddafi2 years agoSen. John McCain, visiting Libya this past week, praised Muammar Gaddafi for his peacemaking efforts in Africa. In addition, McCain called for the U.S. Congress to expand ties with Gaddafi's government, according to Libya's state news agency. McCain had a face-to-face meeting with Gaddafi, which he detailed on his Twitter page with the following message:Late evening with Col. Qadhafi at his "ranch" in Libya -- interesting meeting with an interesting man. After once being designated a state sponsor of terrorism in the wake of the Pan Am bombing over Lockerbie, Scotland, Libya has seen its diplomatic ties fully restored under the Bush Administration in return for dismantling its nascent nuclear program. Since then, Libya has been instrumental in securing peace deals between warring factions in Africa.
Link to comment

I naravno ovo:

Wikileaks: Sen. John McCain Tried to Help Gaddafi Get US Military HardwareA U.S. diplomatic cable released Wednesday by the website WikiLeaks reportedly shows that Senator John McCain promised to help Libyan dictator Muammar Gaddafi obtain U.S. military hardware and become one of the United States' partners in the war on terror.The agreement took place on Aug. 14, 2009 and included Senator Joe Lieberman, Senator Lindsey Graham, Senator Susan Collins and Senate Armed Services Committee staffer Richard Fontaine.According to the cable, McCain opened the meeting by saying that Libya's relationship with the U.S. was "excellent.” Liebermann added, "We never would have guessed ten years ago that we would be sitting in Tripoli, being welcomed by a son of Muammar al-Qadhafi."The cable also says, "Lieberman called Libya an important ally in the war on terrorism, noting that common enemies sometimes make better friends. The Senators recognized Libya's cooperation on counterterrorism and conveyed that it was in the interest of both countries to make the relationship stronger."
Sto bi se reklo: napad je najbolja odbrana ;)
Link to comment
Ma sve OK, samo nastavite - nisam ja nikakav fan ove intervencije niti "nove demokratije" u Libiji (ili u Egiptu o cemu sam vec kriticki pisao), ali, zaista zamara ovo moraliziranje i pseudonarikanje nad sudbinom prejadnog Muamera i njegovih. Svako normalan bi naravno radije video neko sudjenje (nisam primetio da neko ovde podrzava osvetu i slicno), ali, pored toliko zrtava u Libiji i sirom sveta od strane od ruke ovakvih diktatora tokom godina i gotovo svakog dana na ovoj planeti, uvek isti likovi nadju da ustanu u ime ljudskih prava samo kad je na suprotnoj strani Amerika ili zli zapad ne bi li dokazali kako su toboze svi isti. To je klasicna pateticna relativizacija realnosti koja je globalno preslikana sa koncepta "svi su cinili i cine zlocine", svi su krivi, sve su to zlocinci, Hitler=Merkeli, itd..
jedino sto ja preslikavam je koncept iraka na libiju.najiskrenije se nadam da gresim, ali mislim da im sad sledi nekoliko godina versko-politickog rata, tokom kojeg ce se, kao i u iraku, uci u fazu da se i ne izvestava kad rokne bomba i ubije 100 civila. (u iraku se to izgleda najzad smirilo, ali je trajalo predugo)tako da pitanje sa pocetka ove diskusije ostaje - da li je bolji diktator sa kakvim takvim zakonom (makar bio i nakaradan), ili totalna anarhija gde svi ginu na kamare, a haliburton oslobodioce boli kurac (oni su dobili ono sto su hteli i zbog cega su dosli. kintu i naftu.)kao sto ostaje i cinjenica da taj tvoj vrli zapad drugacije broji zrtve kada ih ubije diktatorova i kada ih ubije "demokratska" bomba.meni su to naprosto zrtve, i uvek bih odabrao onu opciju u kojoj ih je manje. makar to znacilo i ostanak blazenopocivseg pukovnika na vlasti.btw. to sto se ti tripujes da mi ti citas misli pa znas sta mislim o angeli, novom svetskom poretku, etc... tu ti ne mogu pomoci. ali te mogu zamoliti da me ubuduce obidjes takvih konstatacija.
Link to comment
Well, GOPeri su ovlazili na smrt Gadafija.McCain je juce sve smeskajuci se, mrtav ladan za BBC izjavio da ocekuje da se Putinu i Kinezima bar malo zatresu gace. Englezi u studiju nisu mogli da veruju.
Ovlazili su ali onako oprezno, kao i uvek kad Demokrate izvedu neku uspesnu vojnu akciju. Podele se lepo na pola pa jedni pricaju kako je "sve to trebalo da bude jace i efikasnije i jebitacnije" a drugi naprasno postanu ljubitelji 1 Ginekologa™ pa pronadju u sebi ljubav za izolacionizam i pacifizam. Pa onda jedni da navataju nacose™ a drugi hippije i pacifiste, ne bi li slucajno DEM administracija zabelezila 1 win, kako joj inace i dolikuje. McCain vazi za jednog od onih prvih, nema rata koji on nije podrzao.A ako se Putinu i Kinezima tresu gace, to je mozda sto im generalno seva paja za Libiju i Gadafija.
Link to comment
Ma sve OK, samo nastavite - nisam ja nikakav fan ove intervencije niti "nove demokratije" u Libiji (ili u Egiptu o cemu sam vec kriticki pisao), ali, zaista zamara ovo moraliziranje i pseudonarikanje nad sudbinom prejadnog Muamera i njegovih.
U jebemmu al ga ucita i podmetnu, majstorski.I, sta kazes - zao mi Gadafija? Jebemmu, valjda postoji i neki drugi kontekst u kojem ovo klanje moze da se posmatra a da nije za i protiv diktatora.Samo primecujem kakvi su mu divni ljudi bili protivnici i kako sada cela prica o demokratiji i uprajzingu dobija smisao. Ni manje ni vise. A on je (napisao par strana iza) dobio smrt taman kakvu je zasluzio ako cemo po obicajnom pravu.
jedino sto ja preslikavam je koncept iraka na libiju.
Jok more, pitaj Andurila sta preslikavas, on zna bolje. Kukas ti za Gadafijem, da ti ja kazem.Dobro je da ne moze sve da nas banuje Edited by CowBoy
Link to comment
×
×
  • Create New...