Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Sad gledam CNN. Kažu da je konvoj u kojem je bio Gadafi, a koji se probi(ja)o iz Sirta gađan od strane francuskog i američkog aviona.Da li je moguće da NTC vojska nije bila u stanju da ga uhvatiubije bez pomoći NATO?

Link to comment
Ne mozes pobeci od sebe pa to ti je. Pokusaj da gledas stvari iz druge vizure, nisu svi u fazonu "mi v.s. oni"Da ti objasnim: Milosevic bi verovatno doziveo toplog zeca, nekako nisam siguran da bi ga rulja ubila ali i to je moguce.Puanta: ja (Kauboj) bih ga uvek na sud. Ne zbog mene ili njega, vec zbog sistema u koji verujem.Dakle, nisam ja komentarisao lincovanje Gadafija iz pozicije "mi Srbi (Hrvati, Madjari, Marsovci) nikada to ne bi" vec iz pozicije: sta je bolje za sve. Al' ne mozes ti iz svog nacionalnog tora i bez svojih nacionalnih cvikera i dresa pa to ti je.
Bojim se da se friziraš. Naime, tu si bio kristalno jasan, pregnantan i koncizan.
DemokraCki.Dobro, mlada demokratija, razumem. Sve to ima svoje™
Dakle, divljaci, nema šanse za demokratiju, uj fuj. I ti sa svojim posbenim cvikerima naravno vidiš mene koji kao, možda, osobno misli da je eeekstra to što su Gaddafija ubili odmah? Ne baš, i ja bih volio da se lik malo uvijao na klupi za optuženike.Možda, kad se malo skockaš, i opet doživiš pokoji lucidan momenat kad ne gledaš kroz Lizzy™ cvikere vječno povrijeđenog Srbina - da Gaddafija nije nitko očekivao tamo u Sirtu i da tamo nisu bili neki kondicionirani™ borci, puni uvažavanja za komandu u dalekom Tripoliju i Benghaziju i za njihove precizne instrukcije - koje, uostalom, baš i zahvaljujući Gaddafiju u Libiji možeš tražiti uzduž i poprijeko i ne naći ih - nego tipični junoše Đilasi koji to završavaju kratko i slatko.Možda se i ja sa ovim gore zavaravam, možda su ga instrukcije i HTJELE mrtvoga - jer ako se sjećaš Srbije onih mjeseci dok Zoran nije glavonju ekspeditivno spizdio u Tuzlu - humano i jurisprudencijalno postupanje prema svrgnutom tiraninu sa i dalje brojnim pristalicama ima svoju političku, ekonomsku i društvenu cijenu. Srbija ju je možda mogla platiti, ali Libija je puno sjebanija država to start with da bi s tim vrućim krumpirom žonglirala.Saddamu je produžilo život to što ga je uhvatila US Army a ne Mehdi Army.
Link to comment

Jibril spin.

"When the car was moving it was caught in crossfire between the revolutionaries and Gaddafi forces in which he was hit by a bullet in the head," PM Jibril adds, reading from the forensics report, according to Reuters. "The forensic doctor could not tell if it came from the revolutionaries or from Gaddafi's forces."
Precious.
Link to comment
Bojim se da se friziraš. Naime, tu si bio kristalno jasan, pregnantan i koncizan.Dakle, divljaci, nema šanse za demokratiju, uj fuj.
... jok more - to se odnosilo na price zapada o demokratizaciji Libije kao cilju vrednom ovolikih zivota.Pa kada vidis kakvi divljaci ratuju sa 'demokracke' strane, ovo ti postane sasvin realan opis Libije danas:
- ljudi u libiji nisu naviknuti da sami vode politiku. uglavnom oni koji su nešto izgubili u ratu su se prihvatili oružja. plemena vode svoju politiku i tek kad izgube nešto - ljudstvo, teritoriju, budu žrtve pljačke ntc jedinica, tek onda ustaju pod oružje. - ntc jedinice su obična banda koja pljačka šta stigne, hapsi koga stigne i toga više dan ne vidi.- nato helikopteri pucaju na SVE što se miče. diskutujte o tome, kako je to obična laž i izmišljotina- 14.okt je gadafi zamislio kao dan ustanka, ili kako na engleskom ovi zovu zero hour, međutim, obični civili nisu naviknuti na ulične borbe protiv nadmoćnijeg i bolje naroužanog protivnika- većina zelene vojske je na skrivenim mestima u pustinji i nema nameru da stane na neki magistralni put jer se kaže u roku od 10 min stvori tu para aviona koja bombarduje sve u roku 5 sekundi- ntc jedinice su grupa najviše egipćana koja je dobila po 10.000us$ za angažovanje- od strane vojske najviše je kaže vozila sa katarskim zastavama, ali amera i francuza ima na svakom ćošku u tripoliju. - svi delovi grada van centra, luke i hotela rixos su obeleženi zelenim zastavama. priče kako su libijci za džalila i kako vole us i nato i novu zastavu su priče za malu decu. radi se o "procentima jedne ruke"- bani walid je kaže novi glavni grad dok se borbe jednog dana ne završe. sirte je crna rupa - od informacija iz sirta stiže samo ono što nato dopusti, niko ne zna šta se tamo tačno dešava. gsm mobilne telefone ko koristi i spomene gadafija odmah se stvara nekoliko pikapova sa egipćanima koji upadaju i hapse (nisu moje reči, samo prenosim)- u tripoliju prodavnice rade, ali ljudi su preplašeni i slabo izlaze napolje- njemu iz tunisa sa australijskim pasošem je generalno dozvoljeno da dođe do svog stana u tripoliju ali kaže prošli put je jedva živu glavu izvukao jer je video ntc jedinice kako pljačkaju njegov komšiluk. - leševi se u zadnjih mesec dana koliko on zna sahranjivali po masovnim grobnicama - mnogo je gadafijeve vojske i civila pod oružjem izginulo, a civila po kućama još više i nit imaju gde nit kad da ih sahrane pa su ih stavljali u masovne grobnice jer u bolnici nema mesta za tolike leševe.- kaže ne vraća se više u tripoli jer situacija može brzo i lako da se pretvori u vijetnam, niko normalan od stranaca nema šta da traži u libiji.
... sto Srbiju koja lincuje Milanovica ili Milosevica ne cini drzavom sa velikim demokratskim potencijalom, naprotiv (ne znam zasto si mi ovo ucitao)Ja o tome, a ti udri po srpskim vetrenjacama.edit: vezano za ovu pricu - slutim da eksploatacija nafte nece da trpi porodjajne muke libijske demokratije. Ti sudovi vise nisu spojeni. Edited by CowBoy
Link to comment
edit: vezano za ovu pricu - slutim da eksploatacija nafte nece da trpi porodjajne muke libijske demokratije. Ti sudovi vise nisu spojeni.
za tvoje elemntarno neznanje - nije trpelo nijednog trenutka ovog sukoba.
Link to comment
za tvoje elemntarno neznanje - nije trpelo nijednog trenutka ovog sukoba.
Ja nisam ni rekao da je padala, samo sam primetio da nece da trpi. Ako ne smem ni to da primetim, onda nista.
Link to comment

nisu lagali, ali proizvodnja nije stajala.nafta koja je bila uskladistena je prodavana (ne za male pare).cela libija funkcionise od gasnih centrala i struje je bilo sve vreme (osim u ekstremnim slucajevima).proizvodnja sirove nafte na poljima na istoku libije (na kojima je prekinuta) je zapocela mnogo pre ovih poslednjih "konacnih" dogadjaja.padom tripolija u avgustu, sve vodece kompanije koje imaju svoje koncesije su poslale svoje ekipe "na teren".jos dok "demokratija nije ni zapocela da dobija porodjajne muke" u libiji, gasovod ka italiji je proradio.najveci problem su fizicka ostecenja postrojenja u bregi i ras lanufu i na nekim poljima juzno od zaliva sidra.

Ja nisam ni rekao da je padala, samo sam primetio da nece da trpi. Ako ne smem ni to da primetim, onda nista.
sta otkriva ta tvrdnja?da su preko noci dosli novi koncesionari?da su dosli novi prodavci?da su kupci poceli da dobijaju naftu za manje novca?budi precizniji. Edited by Bane5
Link to comment
gde ces preciznije:
naprotiv vrlo je neprecizno i otkriva da prilicno pricas napamet.ova konstatacija itekako moze imati drugacije znacenje od onog kojeg verovatno insinuiras.mozda je ta ekspolatacija koja ne trpi porodjajne muke odlicna za libiju. treba im novac za obnovu zemlje, da planiraju bolju buducnost, da zaposle ljude... mozda si na to mislio.ako nisi onda budi precizniji. Edited by Bane5
Link to comment

Probat ćemo ih ja i Bane nagovorit da prijeđu na uzgoj hurmi i kamila, da se tebi duša smiri. Ne znam kako Muammaru nije palo nešto slično na pamet, da zatrpa izvore, uzgaja datulje i cijepi se tako protiv imp-zavojevača. It's so motherfuckin' easy.

Link to comment
×
×
  • Create New...