Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

laugh.gif
&&
laugh.gif
Dobro, da ne zakeramo. Piramide (Kairo sa okolinom), Luksor (sa okolinom), Aleksandrija su itekako veliko bogastvo. Nisu prirodno, ali jesu istorijsko. Uz Crveno more, koje jeste prirodno bogastvo, čine Egipat izuzetno atraktivnom turističkom destinacijom.Što se kanala tiče prokopali su ga neki Francuzi 50+ tak godina posle Napoleona.Svejedno on je značajan izvor prihoda. Nafte i gasa ima itekako, ali se poprilično i troši. Kada je u pitanju Nil, kod Asuana već odavno postoji povelika brana. Ona ima priličan elektoenergetski značaj, ali je još je značajnija što obezbeđuje vodu. Nema prostora za silne hidroelektrane. Edited by duma
Link to comment
&&Dobro, da ne zakeramo.
Napoleon, tacnije njegovi istrazivaci i vojnici, otkrio je drevni kanal koji je povezivao stari Kairo i Crveno more, i dosao na ideju da se prokopa novi, savremeni kanal. Dux je tu delimicno u pravu.A piramide maltene mogu da se smatraju prirodnim bogatstvom. Zatecene su u gotovom stanju, i njihova eksploatacija je veoma jednostavna.Poenta price je da Egipat nema nijedan resurs koji maltene sam moze da gura ekonomiju zemlje, kao sto je slucaj sa Rusijom i Venecuelom. Egiptu je potrebna stabilna i dobro promisljena ekonomija, koja umnogome zavisi od imidza zemlje.
Link to comment
Što se kanala tiče prokopali su ga neki Francuzi 50+ tak godina posle Napoleona.Svejedno on je značajan izvor prihoda.
Da sam znao da će ovoliko da cepidlače, stavio bih Napoleoni, pošto je kanal završen za vreme Napoleona III.
Link to comment
Da sam znao da će ovoliko da cepidlače, stavio bih Napoleoni, pošto je kanal završen za vreme Napoleona III.
Dosao si na geek forum, pa trpi laugh.gif Na Bureku su ljudi mnogo prostodusniji dry.gif
Link to comment

Ima Egipat nafte, samo ne ono, ko blata. Da ima tako malo ljudi ko kralj Abdullah, gdje bi im kraj bio..U Egiptu se teško može uspostaviti 'dobra ekonomija''. Ekonomija se ne može 'uspostaviti' sam tak. Mogla bi se uspostaviti dobra demokracija, jer je ista moguća i u siromašnim zemljama. Dovoljna je samo odgovornost stare/nove 'elite' prema sebi i prema narodu. Čak i Bangladeš ima bolju demokraciiju od Egipta. Mislim da ne bi bilo teško dostići bar taj reper.

Link to comment
Napoleon, tacnije njegovi istrazivaci i vojnici, otkrio je drevni kanal koji je povezivao stari Kairo i Crveno more, i dosao na ideju da se prokopa novi, savremeni kanal. Dux je tu delimicno u pravu.A piramide maltene mogu da se smatraju prirodnim bogatstvom. Zatecene su u gotovom stanju, i njihova eksploatacija je veoma jednostavna.Poenta price je da Egipat nema nijedan resurs koji maltene sam moze da gura ekonomiju zemlje, kao sto je slucaj sa Rusijom i Venecuelom. Egiptu je potrebna stabilna i dobro promisljena ekonomija, koja umnogome zavisi od imidza zemlje.
Isto tako se iz današnje perspektive i Suec može smatrati prirodnim bogatstvom.
Dosao si na geek forum, pa trpi laugh.gif Na Bureku su ljudi mnogo prostodusniji dry.gif
Ako je gikovski, to ne znači da se moramo baš baviti svakakvim banalnostima.
Link to comment
Isto tako se iz današnje perspektive i Suec može smatrati prirodnim bogatstvom.
Suez je precijenjen (tj. ti si ga precijenio). Svijet (i to ovaj suvremeni) je sasvim uredno funkcionirao bez njega 8 godina.
Link to comment
Čak i Bangladeš ima bolju demokraciiju od Egipta. Mislim da ne bi bilo teško dostići bar taj reper.
S'ti bio nekad u Bangladeshu da vidis kako da demokratija funkcionise? Neka se roknu kolektivno kao nacija ako je to reper. Edited by tkd7334
Link to comment
×
×
  • Create New...