Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Ono, znaš kao, totalno. Ali prestane kad znam da narod Libije konačno može sam da odlučuje o svojoj sudbini.
Da. Od danas, jedan manje koji je mislio da je bogom dan da njima vlada dok ne odamre. Kako je sijao, tako je i požnjeo. I ja bi volio da je završio na sudu, ali za to je trebao otići ovako:20400.jpgGaddafi:

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Merkelova je predsednik drzave i vrhovni komandant vojske koja ucestvuje u okupaciji i agresiji na druge drzave sirom sveta. Kao posledica tih akcija, hiljade i hiljade ljudi su izgubili zivote ili su podvrgavani raznim vrstama sikaniranja, mucenja, zatvaranja i boga pitaj cega jos. Pored toga, ona i njoj slicni svakako nisu bili gadljivi na Libijski novac i dilove oko nafte koji su se odvijali sve dok se jedno jutro navedena nije probodila i posle vise decenija shvatila da je u pitanju diktator i terorista koga treba eliminisati. Sve naravno zarad brige za demokratiju u Libiji i lokalno stanovnisno i bez ikakve veze sa tim sto se na toj teritoriji nalaze golema izvorista nafte. Tako da nisu isto....Merkelova i njoj slicni su mnogo gori i opasniji jer imaju nameru da svoju "pravdu" nastave da dele sirom sveta bez obzirana zrtve, patnje koje prouzrokuju i nedozvoljenost takvih akcija. Naravno, te patnje i zlocini se odvijaju daleko od ociju javnosti tako da debeloguzi Nemac ili preumljeni Srbin - obozavalac takve demokratije - moze mirno da sedi na svojoj sofi, zdere hamburger i sladoled, teleshopuje i gleda nekakve "divljake" i "zatucane fundamentaliste" na tv-u kako se opiru uvodjenu dekomratije i slobodnog trzista kursumuma i raketama.
Germani su ti samo u Avganistanu a i tamo u relativno malom broju (da ja znam)...prema tome, smanji to malo...
Link to comment
Nepovršno mi objasni kako su to Gadafi i Angela Merkl isto...ali bez demagogije, skretanja teme i nešto slično.
Dođe Angela i kaže: "priznaćete Kosovo, bez toga nema EU". I od tog trenutka, nešto čega su se i najveće srbijanske mudonje plašile, preko noći postade vaseljenska istina. Dođe Gadafi i kaže: "boriću se do smrti, nevernici će umreti". I od tog trenutka počinje nešto čega su se i najveće libijske mudonje plašile - rat, a "boriću se do smrti" opet preko noći postade vaseljenska istina. Edited by dux
Link to comment

ubila ga je mrznja i strah od njega.nema to veze sa racionalnim objasnjavanjem ko je i zasto to uradio.kad vidite slike iz misrate, bengazija i ili derne kako slave njegovu smrt bice vam jasnije.

Link to comment

gazza,nema to veze sa medijima, u derni danas ne mozes naci porodicu u kojoj neko nije poginuo u zadnjih 247 dana.u misrati takodje.u ogromnom begaziju ranjenici protestuju, a dnevno stizu novi. nemaju uslova za lecenje.pisao sam o tome zadnjih par dana ovde, ali i ranije na topiku.

Edited by Bane5
Link to comment
nadam se da ce libijski narod proci bolje nego mi.
Već su sada gore prošli. Nešto se ne sjećam da je u vas bio neki građanski rat ili ratić, samo su pojedinci završili u jami poliveni krečom, neki pak fliknuti snajperom. Par zgrada malo gorilo. I to je sve.
Link to comment
Pa ništa, onda nek' se i završi ovako. Jer drugačije nije moglo, jel' da?
Pa to, nek imaju redovite izbore ko i vi i nek pizde na svoje al-bin-bella helle na forumima. Nije baš neka prestižno-nedostižna želja.
Link to comment
×
×
  • Create New...