Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Trebali su da ga uhvate i da mu sude ali jebi ga. Kao sto kaze Bane, zavrsena je jedno krvavo poglavlje Libije, pocinje neko drugo. Vidjecemo sta ce donjeti to drugo.

Link to comment
Trebali su da ga uhvate i da mu sude ali jebi ga. Kao sto kaze Bane, zavrsena je jedno krvavo poglavlje Libije, pocinje neko drugo. Vidjecemo sta ce donjeti to drugo.
Naravno da su trebali i da bi to bilo daleko bolje ali satnik je srecan pa i to je nesto. Sada imamo ludaka koji se pretvara u borca mucenika koji se bori do poslednjeg u svom rodnom gradu.
Link to comment
Naravno da su trebali i da bi to bilo daleko bolje ali satnik je srecan pa i to je nesto.
Totalno sam indiferentan prema smrti gospona Qaida, Allah mu se smilovao duši. Ono što me ispunjava zadovoljstvom je gledati neke the-usual-suspects-65893.jpg , čiju sam pojavu i iščekivao, kako su se skvrčili od tuge i čemera, do temelja potreseni nepravednim svijetom i svojom pozicijom u istome. Jedva čekam twisteda, da uputi nebu svoj krik pun bola. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Sada imamo ludaka koji se pretvara u borca mucenika koji se bori do poslednjeg u svom rodnom gradu.
A da nemamo to imali bi borca koji se bori u pustinji do poslednje kapi krvi, da nemamo to imali bi junaka koji raskrinkava zaveru u sudu ili pred kamerama. Ko ga je voleo volece ga i dalje a ko nije nece. The end.
Link to comment
Nepovršno mi objasni kako su to Gadafi i Angela Merkl isto...ali bez demagogije, skretanja teme i nešto slično.
Merkelova je predsednik drzave i vrhovni komandant vojske koja ucestvuje u okupaciji i agresiji na druge drzave sirom sveta. Kao posledica tih akcija, hiljade i hiljade ljudi su izgubili zivote ili su podvrgavani raznim vrstama sikaniranja, mucenja, zatvaranja i boga pitaj cega jos. Pored toga, ona i njoj slicni svakako nisu bili gadljivi na Libijski novac i dilove oko nafte koji su se odvijali sve dok se jedno jutro navedena nije probodila i posle vise decenija shvatila da je u pitanju diktator i terorista koga treba eliminisati. Sve naravno zarad brige za demokratiju u Libiji i lokalno stanovnisno i bez ikakve veze sa tim sto se na toj teritoriji nalaze golema izvorista nafte. Tako da nisu isto....Merkelova i njoj slicni su mnogo gori i opasniji jer imaju nameru da svoju "pravdu" nastave da dele sirom sveta bez obzirana zrtve, patnje koje prouzrokuju i nedozvoljenost takvih akcija. Naravno, te patnje i zlocini se odvijaju daleko od ociju javnosti tako da debeloguzi Nemac ili preumljeni Srbin - obozavalac takve demokratije - moze mirno da sedi na svojoj sofi, zdere hamburger i sladoled, teleshopuje i gleda nekakve "divljake" i "zatucane fundamentaliste" na tv-u kako se opiru uvodjenu dekomratije i slobodnog trzista kursumuma i raketama.
Link to comment

Ovo me podsjeća na onaj vic "nije smešno kad je tvoja keva". Elem, kad razvlače Gadafija po asfaltu, to je izraz demokratskih težnji, a kad to Somalijci rade okupacionim snagama, onda je to primitivizam.

Link to comment
Ovo me podsjeća na onaj vic "nije smešno kad je tvoja keva". Elem, kad razvlače Gadafija po asfaltu, to je izraz demokratskih težnji, a kad to Somalijci rade okupacionim snagama, onda je to primitivizam.
S tim sto gadafija nisu golog razvlacili po ulicama, ali ne daj da te stvarnost sputa. Tvoj mozak je tvoja tvrdjava. Opet poredjenje Gadafija i nekog nesretnika koga muce je besmisleno samo po sebi.A za ovo sto moramo da citamo proglase DverSSa iz usta Teda krivim samo Tutankamona.
Link to comment
A jel te potresa nepravda silna? Do temelja? Ili bar prvog kata (srpski: sprata)?
Ono, znaš kao, totalno. Ali prestane kad znam da narod Libije konačno može sam da odlučuje o svojoj sudbini.
Link to comment
S tim sto gadafija nisu golog razvlacili po ulicama, ali ne daj da te stvarnost sputa. Tvoj mozak je tvoja tvrdjava. Opet poredjenje Gadafija i nekog nesretnika koga muce je besmisleno samo po sebi.A za ovo sto moramo da citamo proglase DverSSa iz usta Teda krivim samo Tutankamona.
Na ovom snimku što sam ja gledao upravo to rade.
Link to comment
×
×
  • Create New...