Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Ne verujem nijednoj agenciji, ceneneu, izvestiji rts-u, džaziri. Ovi zadnji su svečano objavili u sred februara da je režim zvanično srušen, a Gadafi u Venecueli, pa još nekoliko puta srušen, još se ratuje, ovaj živ, a rađaju se pobune u pobuni..Pade mi na pamet kako bi bilo dobro imati temu o šestom oktobru na bliskom istoku i arapskom svetu

Link to comment

Kapetane, dragikapetane. Jedno je ne vjerovati procjenama. Procjene su ko gaće, skoro svako ih ima.Drugo je svjesno negiranje objektivnije utvrđenih činjenica. Dakle, dobro je imati nekoga tamo, sa kamerom, pa makar se zvalo i Đazira.

Link to comment

Na slici gore je Bani Walid...inače ruše zid oko Gadafijevog kompleksa u sred Tripolija visok 2 metra a na RTS-u javljaju kako ruše sam kompleks... :isuse:...uzgred, ovog puta Gadafijeva tv stanica iz Sirije javlja da je Kamis poginuo :isuse:

Edited by Tutankamon
Link to comment
Zar Sirt nije kasarna? Po odusevljenju ovdasnjih komandosa, zakljucio bih da tamo zive samo profesionalni vojnici/placenici/ubice etc.
Kljucne vojne objekte u juznom delu grada NTC snage su osvojile jos pre vise od 10-ak dana.Sirt lezi pomalo razvuceno uz samu obalu Sredozemnog mora, nije previse duboko uvucen u kopno i to je potpuno nov grad. Malo je ili nimalo starijih zgrada bilo u Sirtu. Po svedocenju novinara malo ili nimalo zgrada u Sirtu sada je neokrnjeno usled borbi. Edited by Bane5
Link to comment

napred nato do konačne demokratije!prosvećeni do demokratije!(mrzi me da tražim kako se ubacuje yt snimak, ali me i ne zanima, link imate pa gledajte po želji)edit: neću više ni da vam spamujem, niti da vam se mešam u temu punu ljubavi prema zastavi libije koju niko tamo ne priznaje. konačno sam telefonom uspeo da se čujem sa prijateljem koji je pobegao u tunis iz tripolija. imao sam svega desetak minuta da ga pitam šta me zanimalo i na kraju on kaže sledeće: - ljudi u libiji nisu naviknuti da sami vode politiku. uglavnom oni koji su nešto izgubili u ratu su se prihvatili oružja. plemena vode svoju politiku i tek kad izgube nešto - ljudstvo, teritoriju, budu žrtve pljačke ntc jedinica, tek onda ustaju pod oružje. - ntc jedinice su obična banda koja pljačka šta stigne, hapsi koga stigne i toga više dan ne vidi.- nato helikopteri pucaju na SVE što se miče. diskutujte o tome, kako je to obična laž i izmišljotina- 14.okt je gadafi zamislio kao dan ustanka, ili kako na engleskom ovi zovu zero hour, međutim, obični civili nisu naviknuti na ulične borbe protiv nadmoćnijeg i bolje naroužanog protivnika- većina zelene vojske je na skrivenim mestima u pustinji i nema nameru da stane na neki magistralni put jer se kaže u roku od 10 min stvori tu para aviona koja bombarduje sve u roku 5 sekundi- ntc jedinice su grupa najviše egipćana koja je dobila po 10.000us$ za angažovanje- od strane vojske najviše je kaže vozila sa katarskim zastavama, ali amera i francuza ima na svakom ćošku u tripoliju. - svi delovi grada van centra, luke i hotela rixos su obeleženi zelenim zastavama. priče kako su libijci za džalila i kako vole us i nato i novu zastavu su priče za malu decu. radi se o "procentima jedne ruke"- bani walid je kaže novi glavni grad dok se borbe jednog dana ne završe. sirte je crna rupa - od informacija iz sirta stiže samo ono što nato dopusti, niko ne zna šta se tamo tačno dešava. gsm mobilne telefone ko koristi i spomene gadafija odmah se stvara nekoliko pikapova sa egipćanima koji upadaju i hapse (nisu moje reči, samo prenosim)- u tripoliju prodavnice rade, ali ljudi su preplašeni i slabo izlaze napolje- njemu iz tunisa sa australijskim pasošem je generalno dozvoljeno da dođe do svog stana u tripoliju ali kaže prošli put je jedva živu glavu izvukao jer je video ntc jedinice kako pljačkaju njegov komšiluk. - leševi se u zadnjih mesec dana koliko on zna sahranjivali po masovnim grobnicama - mnogo je gadafijeve vojske i civila pod oružjem izginulo, a civila po kućama još više i nit imaju gde nit kad da ih sahrane pa su ih stavljali u masovne grobnice jer u bolnici nema mesta za tolike leševe.- kaže ne vraća se više u tripoli jer situacija može brzo i lako da se pretvori u vijetnam, niko normalan od stranaca nema šta da traži u libiji.toliko u desetak minuta priče, a vi polemišite do prekosutra koliki sam lažov i koliku gomilu gluposti sam napisao, ovo su informacije od čoveka koji je godinama bio u tripoliju, poznavanje arapskog mu je bazično, ali i dalje ima svoj stan i prijatelje tamo.uzdravlje i vama, svako po us zastavu pa mašite

Edited by twisted
Link to comment

Fala na prosvetljenju

WyreDavies Wyre Davies At least 17 NTC fighters killed in heavy assault on central #Sirte today. Tough but erroneous reports say they've been pushed well back.
Edited by Tutankamon
Link to comment
×
×
  • Create New...