Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Izvini, Asad je krao 90% a ovi novi će 95% pa to je opšte poznata stvar... ;)
Osim toga je sekularan, legitiman, a vole ga i manjine. One koje ubija u susjednim zemljama, ali ne i u svojoj.
Link to comment
Dve Liberijke i Jemenka dobitnici Nobela za mirTanjug Dobitnici ovogodišnje Nobelove nagrade za mir su liberijska predsednica Elen Džonson-Sirlif (na slici) i njena sunarodnica Lejmah Gbovi koje su mobilisale žene protiv građanskog rata u Liberiji kao i jemenska aktivistkinja za ženska prava i demokratiju Tavakul Karman, saopštila je danas Kraljevska švedska akademija nauka. Prestižno priznanje predstavlja jak posticaj u korist borbe žena za veća prava u svetu, posebno u zemljama u razvolju.
Ovde sam postavio vest zbog Tawakul Karman.Time:
Karman is a 32-year-old mother of three who heads the human rights group Women Journalists without Chains. She has been a leading figure in organizing protests against President Ali Abdullah Saleh that kicked off in late January as part of a wave of anti-authoritarian revolts that have convulsed the Arab world. "I am very very happy about this prize," Karman told The Associated Press. "I give the prize to the youth of revolution in Yemen and the Yemeni people."
Ovo bi trebalo da je video iz Jemena gde Karman predvodi jedan protest:http://www.youtube.com/watch?v=MrG0gz_BdVA Edited by Bane5
Link to comment

Ajde sada da upadnem onako laicko-padobranski i da pitam kakve su prognoze sto se tice situacije u Jemenu u recimo narednih 6 meseci?Imam neku ideju o turi po Bliskom Istoku i nisam planirao da se setam po Jemenu ali mislim da bi se uprkos svemu sto bih video tamo ipak gadno smorio ukoliko ne bih otisao na Sokotru kada bih vec bio toliko blizu, a do tamo se jedino stize letom iz Sane.

Link to comment
Imam neku ideju o turi po Bliskom Istoku i nisam planirao da se setam po Jemenu ali mislim da bi se uprkos svemu sto bih video tamo ipak gadno smorio ukoliko ne bih otisao na Sokotru kada bih vec bio toliko blizu, a do tamo se jedino stize letom iz Sane.
Ti bi se baš tako rado malo družio s piratima?
Link to comment

Znam da je blizu Somalije tako da svakako ne bih isao brodom niti svojom privatnom jahtom vec bi to bila neka backpack kamperska ili sto je vise verovatno jeftin hotel varijanta pa cenim da im kao takav ne bi bio preterano zanimljiv. A i koliko sam gledao po netu niko nije nestajao sa Sokotre sto je i normalno posto nije neki high-end turizam.

Link to comment

u trenucima eskalacija sukoba, aerodrom u sani je zatvaran. njega koristi i vojska.sukobi opozicije i saleha, vojske i plemena, vojske i al kaide su uglavnom koncentrisani na zapadnu, naseljeniju, polovinu zemlje. sokotra je mirna ali treba doci do nje.

Edited by Bane5
Link to comment

Sukob Kopta i vojske u Kairu. Nezvanicno, ima dosta mrtvih.BBC:

Egyptian TV showed protesters throwing petrol bombs and army vehicles burning outside the state television building. Copts blame Muslim radicals for the partial demolition of a Coptic church in Aswan province last week.Sectarian tensions have increased since President Hosni Mubarak was ousted in a popular uprising in February.Egypt's Coptic Christians - who make up about 10% of the population - accuse the governing military council of being too lenient on the perpetrators of a string of anti-Christian attacks.The protest began outside the state TV building in central Maspero Square but soon spread to Tahrir Square, the epicentre of the demonstrations which led to President Mubarak's resignation
Edited by Bane5
Link to comment
da ne verujes koliko su ovi u SCAF-u maloumni. :isuse:
Mislim da su više izgubljeni, putuju nepoznatim vodama, pa lutaju sistemom toplo-hladno, red popuštanja, red ubijanja - tradicionalan procedura.Nego, ovaj RTSovac je krenuo imišljati protuofenzive:
23.33 - Gadafijevi borci prešli u kontranapad u trenutku kada se očekivalo da će ustanici proglasiti potpunu pobedu. Desetine mrtvih u jurišu "zelenih" snaga na bolnicu, konferencijski centar i univerzitet. Pobunjenici pobegli u rasulu.
Link to comment

Ma bila je neka kontraofanziva, doduše kratkoročna, ali danas se reporteri javljaju ispred bolnice i konferencijskog centra (kojeg zeleni navodno sinoć povratiše uz ogromne gubitke NATO pacova)...to je bilo sinoć, neuspešno, danas ovi nastavljaju prodor i napreduju ulicu po ulicu (izveštači sa lica mesta)...tužno je na šta se RTS pretvorio i kako laže ovaj jadan narod

Link to comment
×
×
  • Create New...