Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

kako ne poverovati tako kredibilnom izvoru?
Verovatno je netacno, ali kada npr dodju zvanicnici pobunjenika i kazu nase snage su osvojile to i to, konkretno pre nedelju dana Aubari na jugu, to niko ne preispituje, iako nema nikakvog dokaza, osim sto su oni to izjavili, ali eto, svi to prenesu i vodi se da je grad pod njihovom kontrolom.
Link to comment
Verovatno je netacno, ali kada npr dodju zvanicnici pobunjenika i kazu nase snage su osvojile to i to, konkretno pre nedelju dana Aubari na jugu, to niko ne preispituje, iako nema nikakvog dokaza, osim sto su oni to izjavili, ali eto, svi to prenesu i vodi se da je grad pod njihovom kontrolom.
Tko to vodi? Ja ne vodim nikakve Aubarije u nekom tefteru, ali kad sam napisao da su Komanči zauzeli Sabhu, sav iznenađen, tako i bi. Bio čovjek tamo, slikao se svugdje i svagdje. Isto, sasvim je očito i da je Tripoli miran grad u kojem se više ništa uzbudljivo ne zbiva, osim u nekih par pacijenata (jesi li ti međ njima ? - samo pitam) koji vode žestok i bespoštedan rat sa stvarnošću jer svoj revanšizam prema novovekovnim srpskim dušmanima, vaki frustrirani u otadžbini, žele iživiti by proxy u pustinjama Libije. Gledam to na komentarima RTSa i Bolikite, ali sad kad se pojavilo na PPPu, pravo je zabavno osvježenje!Vidim i da je u skladu sa većinskim željama komentatorskog populusa javni servis evropske Srbije u zadnje vrijeme angažirao trola u sličnom duhu da piše članke o Libiji. Uvek na strani Naroda! Kosovo je Srbija! Muammar je Libija!
Link to comment
Verovatno je netacno, ali kada npr dodju zvanicnici pobunjenika i kazu nase snage su osvojile to i to, konkretno pre nedelju dana Aubari na jugu, to niko ne preispituje, iako nema nikakvog dokaza, osim sto su oni to izjavili, ali eto, svi to prenesu i vodi se da je grad pod njihovom kontrolom.
Bog te jebo, pratim čitav rat od samoga početka, pratim tviter i Džaziru, gomile slika i video uradaka sam i postovao ovde, sa sve brojnim mapama, a za taj strateški bitan i nadasve važan gradić nikad nisam čuo...
Link to comment
Verovatno je netacno, ali kada npr dodju zvanicnici pobunjenika i kazu nase snage su osvojile to i to, konkretno pre nedelju dana Aubari na jugu, to niko ne preispituje, iako nema nikakvog dokaza, osim sto su oni to izjavili, ali eto, svi to prenesu i vodi se da je grad pod njihovom kontrolom.
Kakav crni Aubari:isuse:Ubari - http://en.wikipedia.org/wiki/UbariBas niko da javi o Ubariju:)http://www.youtube.com/watch?v=vjfQqvrJcq0
Link to comment
Cekaj, ne postizava Katarski Hollywood.Daj mu malo vremena.
Imaš bome pravo, treba pripremiti i fotošopove i scenografiju.Šteta što samo rijetki prepoznaju te varke. sad.gif
Link to comment
http://en.wikipedia.org/wiki/Awbarihttp://en.wikipedia.org/wiki/UbariDakle, eto, i na Vikipediji imaju dve odvojene stranice. Priznajem da je moguce da sam pogresio jer se osim na Vikipediji covek o gradovima u Fezanu i nema bas gde da informise. U svakom slucaju, tamo stoji (a svakako ne gledam BBC gde se pusta slika iz Indije kao dokaz da je osvojen Tripoli) sledece:AwbariOn 22 September, an NTC commander in Sabha told CNN correspondent Ben Wedeman that his forces have taken control over the town of Awbari, the capital of the Wadi al Hayaa District.[35]
Link to comment
(a svakako ne gledam BBC gde se pusta slika iz Indije kao dokaz da je osvojen Tripoli)
Jbt, sav taj trud oko reputacije i ''reporteri na terenu'' da bi svoje podle varke i himere učinili uvjerljivima, i onda ih naš Borkić prozre i odjebe zbok zajeba u montaži. sad.gif Nema pravde na ovom svjetu.
Link to comment
(a svakako ne gledam BBC gde se pusta slika iz Indije kao dokaz da je osvojen Tripoli)
ma ne indija, u kataru u dohi je postavljen veliki filmski studio, tu su se snimali veliki filmski spektakli 'pad tripolija', 'oslobodjenje zawiye', 'sabha je pala', u toku je snimanje 'sirt pred padom', a ove male epizode poput ove iz ubarija snime u pauzama velikih projekata... sve to radi cia u dosluhu sa katarskim emirom koji sve finansira. nato daje strucne konsultante, a tehnika je kupljena po preporuci ljudi iz hollywooda.
Dakle, eto, i na Vikipediji imaju dve odvojene stranice
dva odvojena pojma, jedno je oaza (siri pojam), drugo je naseljeno mesto (uzi pojam) ili tako nekako. Edited by Bane5
Link to comment
Smesno je ako ti verujes da su CNN, BBC, Rojters i ostali potpuno objektivni i u ovom sukobu ne podrzavaju ni jednu stranu.
Ja ne verujem nikome:)Smesna je ljudska iskljucivost koja coveka vodi u paranoju. Edited by Bane5
Link to comment
dva odvojena pojma, jedno je oaza (siri pojam), drugo je naseljeno mesto (uzi pojam) ili tako nekako.
U redu, izvinjavam se sto sam napisao Aubari. I ti npr pises "Kamis" i "Saif", pa ja nisam fejspalmovao na to.
Link to comment
Smesno je ako ti verujes da su CNN, BBC, Rojters i ostali potpuno objektivni i u ovom sukobu ne podrzavaju ni jednu stranu.
Pa ne, nisu, treba ih neki SRBin naučiti koliko se ono eura, besplatnih kuća, plastičnih operacija i automobila dobije ako si dobar Muammarov podanik i svako jutro poćneš sa Allah, Muammar, Libya wa bas, ali nekada ipak moraš povjerovati u mrsku istinu koju vidiš, opet, iz 150te kamere po redu. Sjebano, znam, ali ako ti ne pođe za rukom, možda bi se trebalo ići u psihijatriju po ljekiće?
Link to comment
×
×
  • Create New...