Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Indijski GDP/glavi je slican, pa im prilicno solidno stoji demokratija. A citajuci opise torture koju sprovodi Mubarakova policija, ne vidim kako Egipat vec nije u rukama ekstremiste.
Pisao sam o arapskim zemljama. Da je Mubarak diktator, to je jasno. I nema više koraka unazad, tako da on mora postati prošlost vrlo brzo. Tema je šta dalje, pa sam uzeo slobodu da iznesem ideju.
Link to comment
Tema je šta dalje, pa sam uzeo slobodu da iznesem ideju.
Pa valjda ti to niko ne brani, samo mislim da demokratiji valja dati sansu, pa sta god ispalo. Give me freedom or give me death, sto se ono kaze.
Link to comment
Pa valjda ti to niko ne brani, samo mislim da demokratiji valja dati sansu, pa sta god ispalo. Give me freedom or give me death, sto se ono kaze.
Al ne po cenu dolaska na vlast arapskih i muslimanskih verzija Mladena Obradovica i Mishe Vacica...Tako je i Vajmarska Nemacka dala sansu demokratiji.:ph34r:
Link to comment
Al ne po cenu dolaska na vlast arapskih i muslimanskih verzija Mladena Obradovica i Mishe Vacica...Tako je i Vajmarska Nemacka dala sansu demokratiji.:ph34r:
uroše, nemoj.
Link to comment
uroše, nemoj.
Sta nije tacno u onome sto sam napisao?Da li bi dolazak na vlast islamista ugrozio zenska prava u arapskim zemljama, u kojima ih zene imaju, ili ne bi?Da li je Hitler dosao na vlast demokratskim putem ili nije?Da li ima razlike izmedju ciljeva Obraza i Nashi 1389, s jedne strane, i Muslimanskog bratstva, s druge strane?1.Bi,naravno2.Jeste3.Naravno da nema...Klerofasizam je klerofasizam,nebitno iz koje religije proisticao.
Link to comment
Al ne po cenu dolaska na vlast arapskih i muslimanskih verzija Mladena Obradovica i Mishe Vacica...Tako je i Vajmarska Nemacka dala sansu demokratiji.:ph34r:
Pa ne znam, sve dobre stvari nose sa sobom rizike. Seks, brza voznja, forum, you name it.Moj instinkt je da se generalno preteruje sa pricom od opasnosti od islamskog ekstremizma, premda prema istom imam slican odnos kao prema fasizmu, znaci simpatije = minus beskonacno. Ja sam jos na pocetku ovog topika pomenuo mogucnost da se ponovi iranski scenario iz 1970tih, i to je otprilike najgore sto se moze desiti, ali realno jedva malo gore od Mubaraka. Uzmimo na primer Pakistan: koji je takodje "saveznik" USA i kao ima neku imitaciju demokratije - medjutim, njihov odnos prema Alkaidjanima je u najmanju ruku sumnjiv (i to sam vrlo blag). Ne vidim da je od ikakve pomoci za Zapad i mir u svetu sto tamo nije potpuna teokratija iranskog tipa. Krajnji rezultat bi bio slican, ako ne i isti.
Link to comment
tacno je, ali nije istinitone povezujes logicki
Kako ne povezujem logicki?Kada bi,npr, Egipat i Tunis potpuno postali demokratski i sad na vlast dodju islamisti, sigurno bi se polozaj zena pogorsao, ljudska prava, koja su ionako suzena, bi bila ukinuta, a postojala bi opasnost od pretvaranja u ono sto je sada Iran...Sta da im,npr,padne na pamet da razvijaju nuklearni program?Nisi mislila o tome da bi atomke bile blizu tvog dvorista?Samo sto bi im bilo mnogo lakse, jer za potpuni primenjeni klerofasizam imaju Saudijsku Arabiju, a za nuklearno oruzje Iran.Sorry, necu u 21.veku da zivim pod pretnjom isfrustriranih sledbenika bombasa samoubica i talibana.Njima treba nesto tipa Putina,mozda malo blaze, dok se ne rese islamista ili dok ih ne svedu na najmanji moguci procenat.U Rusiji,kakav god Putin bio, od ekstremista cenzus prolazi jos samo KPR, i Nacionalni Boljsevici i LDPR su skoro unisteni.A neonacistki se,od kada Lushkov vise nije gradonacelnik Moskve,vrlo redovno hapse. Nazalost,nasha (libdem-NGO ekipa) je kolateralna steta toga.:( Indy-tako sam i ja mislio,a onda sam otkrio Hitchensa...;) Edited by uros_s78
Link to comment
tacno je, ali nije istinitone povezujes logicki
Ma cak nije ni skroz tacno (ovo za Hitlera) ali ko ce sad o tome... Edited by MancMellow
Link to comment

ja sam na izborima 2000-e glasao za religioznog konzervativca, zestokog nacionalistu, antiamericki nastrojenog. pojedini danas tvrde da je dati politicar klerofasista. da se vratim u 2000-u, ja bi' opet glasao isto.MB vs. The Residentsedit: ne videh na netu da iko tako kvalitetno pokriva MB poput linkovanog Marka Linca. pun qrac analiza i clanaka - kriticki, ali bez paranoicnog vristanja o islamofasitima koji ce zapoceti WWIII.

Edited by Gandalf
Link to comment
ja sam na izborima 2000-e glasao za religioznog konzervativca, zestokog nacionalistu, antiamericki nastrojenog. pojedini danas tvrde da je dati politicar klerofasista. da se vratim u 2000-u, ja bi opet glasao isto.MB vs. The Residents
Nista ne razumem ovaj tvoj post, ukljucujuci i link.
Link to comment
×
×
  • Create New...