Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

obzirom da iz neposrednog iskustva poznajem situaciju u libiji pre "revolucije", smatram baneta minimalno rečeno neobaveštenog. za razliku od srbije (prvi sam mrzeo slobu iz dna duše zbog svega što mu se moglo nakalemiti) u libiji zaista 90% ili više je pre "revolucije" volelo gadafija. niko nije radio, dobijao je ipak kintu, džabe struje (što je za mene bilo nepojmljivo), radili su ljudi iz inostranstva (i naši i grci, italijani, malo nešto engleza se sećam) na velikim razvojnim projektima koje naša namučena zemlja može samo da sanja sa svim mmf parama zajedno. "revolucija" je veštački izazvana, bunt protiv gadafija na osnovu ličnih iskustava je negde do 5% populacije što je smešno. bunt protiv vlasti u srbiji je.... (upišite sami).zato je green resistance jak u svim gradovima. a medijski mrak zapadnih medija je nešto sasvim drugo.a o nato-u... sve najbolje? razrušiti zemlju bottoms up zarad čega? nafte? odbrane civila? haha i vama je teško da poverujete u to.

Edited by twisted
Link to comment

Takva vrsta propagande im nije potrebna, čak naprotiv, u Sirt su i upali sa istoka pre par dana navodeći kako se ofanziva obustavlja zbog nedostatka municije (ovi valjda gledali tv pa povukli deo snaga na drugi deo fronta)...pa su postigli efekat iznenađenja...to za Musu Ibrahima može da bude patka ali i istina, videćemo...čisto sumnjam da je to neko smišljao u nekakvom štabu (e sad ćemo da ih zajebemo, ima do objavimo kako je Musa Ibrahim uhvaćen i to obučen kao žena, kad to čuju odma će da se predaju)...

Link to comment
obzirom da iz neposrednog iskustva poznajem situaciju u libiji pre "revolucije", smatram baneta minimalno rečeno neobaveštenog. za razliku od srbije (prvi sam mrzeo slobu iz dna duše zbog svega što mu se moglo nakalemiti) u libiji zaista 90% ili više je pre "revolucije" volelo gadafija. niko nije radio, dobijao je ipak kintu, džabe struje (što je za mene bilo nepojmljivo), radili su ljudi iz inostranstva (i naši i grci, italijani, malo nešto engleza se sećam) na velikim razvojnim projektima koje naša namučena zemlja može samo da sanja sa svim mmf parama zajedno. "revolucija" je veštački izazvana, bunt protiv gadafija na osnovu ličnih iskustava je negde do 5% populacije što je smešno. bunt protiv vlasti u srbiji je.... (upišite sami).zato je green resistance jak u svim gradovima. a medijski mrak zapadnih medija je nešto sasvim drugo.a o nato-u... sve najbolje? razrušiti zemlju bottoms up zarad čega? nafte? odbrane civila? haha i vama je teško da poverujete u to.
nema prevrata koji bi uspeo s tim brojkama. otac mog ortaka je godinama radio u libiji i njegova prica je daleko ambivalentnija. meni to deluje kao zemlja koja se vodi kao gusarski brod. jedan dan svi dele plen a sledeci setas po dasci a ne znas ni sam zasto.
Link to comment
obzirom da iz neposrednog iskustva poznajem situaciju u libiji pre "revolucije", smatram baneta minimalno rečeno neobaveštenog. za razliku od srbije (prvi sam mrzeo slobu iz dna duše zbog svega što mu se moglo nakalemiti) u libiji zaista 90% ili više je pre "revolucije" volelo gadafija. niko nije radio, dobijao je ipak kintu, džabe struje (što je za mene bilo nepojmljivo), radili su ljudi iz inostranstva (i naši i grci, italijani, malo nešto engleza se sećam) na velikim razvojnim projektima koje naša namučena zemlja može samo da sanja sa svim mmf parama zajedno. "revolucija" je veštački izazvana, bunt protiv gadafija na osnovu ličnih iskustava je negde do 5% populacije što je smešno. bunt protiv vlasti u srbiji je.... (upišite sami).
Ma otkud ti to sve, prvi put cujem. Ja sam mislio da je tamo bila diktatura i da narod nije imao 'leba da jede.
Link to comment
cak sam solidno i kontrolisao svoje navijanje za revoluciju.
Listanje topika na stranu, izvini ali nisi. Ti u manjoj, ostali u daleko većoj meri, jer vam u suprotnom ne bi promakao iskren stav koji je obrisan tokom prethodne čistke, kada sam napisao da sam se nadao da sve završi kao u Tunisu, makar kao u Egiptu. Mislim da je i Kauboj nešto slično napisao, ali ne vredi - nisi za bombe, jesi pukovnikov. Neka bude, jbg.Sad se izvinjavam, ovo zaista pripada onom drugom topiku, samo da pitam: kada su twiteri postali nepoželjni na ovom topiku, i kada bi javili da je Musa 325. put zarobljen dok je prelazio pustinju obučen u Obija van Kenobija, da li bi i tada čekali "koji dan da vidimo šta je istina u celoj priči", ali je prvo preneli kao siguricu? Edited by zorglub
Link to comment
Takva vrsta propagande im nije potrebna, čak naprotiv, u Sirt su i upali sa istoka pre par dana navodeći kako se ofanziva obustavlja zbog nedostatka municije (ovi valjda gledali tv pa povukli deo snaga na drugi deo fronta)...pa su postigli efekat iznenađenja...to za Musu Ibrahima može da bude patka ali i istina, videćemo...čisto sumnjam da je to neko smišljao u nekakvom štabu (e sad ćemo da ih zajebemo, ima do objavimo kako je Musa Ibrahim uhvaćen i to obučen kao žena, kad to čuju odma će da se predaju)...
Ocigledno ne pamtis 6 smrti Hamisa Gadafija i hapsenje Sejf al Islama.
Link to comment
Ma otkud ti to sve, prvi put cujem. Ja sam mislio da je tamo bila diktatura i da narod nije imao 'leba da jede.
Lažu i za onih 5%, ovo su sve preobučeni Izraelci, majku im cionističku...Na sajtu france24 nema ništa a ni na tviter nalogu istog...
Link to comment
Ocigledno ne pamtis 6 smrti Hamisa Gadafija i hapsenje Sejf al Islama.
Pamtim, ali jedno je propaganda (namerno plasirana laž kojom bi se ostvario neki cilj) a drugo neproverena informacija sa ratišta... Edited by Tutankamon
Link to comment
:lol: koji, leba ti? Ajde reci, pa da se pokrijem ušima zanavek.
Čitaj šta sam napisao, priča o nedostatku municije i obustavljanju ofanzive na Sirt sa istoka im je omogućila faktor iznenađenja pre neki dan na tom delu fronta...vesti o navodnim ubijanjima te hvatanjima pojedinih Gadafijevih sinova su omogućile dodatnu konfuziju (ne zaboravi da im je NATO dobrano narušio lanac komandovanja), kolebanje pa i defekciju ili olako predavanje pojedinih jedinica tj. demoralisanje...koga briga za klovna Musu Ibrahima, on može da služi jedino za sprdnju i ništa više...
Link to comment
Čitaj šta sam napisao, priča o nedostatku municije i obustavljanju ofanzive na Sirt sa istoka im je omogućila faktor iznenađenja pre neki dan na tom delu fronta...vesti o navodnim ubijanjima te hvatanjima pojedinih Gadafijevih sinova su omogućile dodatnu konfuziju (ne zaboravi da im je NATO dobrano narušio lanac komandovanja), kolebanje pa i defekciju ili olako predavanje pojedinih jedinica tj. demoralisanje...koga briga za klovna Musu Ibrahima, on može da služi jedino za sprdnju i ništa više...
Kod tebe je sve tako pojednostavljeno. Jeste, Gadafijevci u Sirtu sve citaju zapadne medije i mora da su odmah poverovali da se ovi povlace, pa su se dali u slavlje sto je pobunjenicima omogucilo da ih iznenade. Edited by Borko
Link to comment
Kod tebe je sve tako pojednostavljeno. Jeste, Gadafijevci u Sirtu sve citaju zapadne medije i mora da su odmah poverovali da se ovi povlace, pa su se dali u slavlje sto je pobunjenicima omogucilo da ih iznenade.
Komandanti zasigurno (govorim o praćenju satelitskih stanica a ne pisanih medija)...mislim da se mali milion puta desilo da reporteri u cilju da budu ekskluzivni otkriju nešto što ne bi trebalo (pozicije, pojačanja koja dolaze, itd.) pa rebeli su i kukali na njih zbog toga...Ovo za istočni deo Sirta je i bilo na Džaziri (kako su ih prešli sa tim navodnim nedostatkom municije)... Edited by Tutankamon
Link to comment
Ovo za istočni deo Sirta je i bilo na Džaziri (kako su ih prešli sa tim navodnim nedostatkom municije)...
Ne sumnjam da ce Al Dzazira, sta god pobunjenici uradili, to predstaviti kao nesto briljantno i genijalno. Kad se povlace 10 puta iz Sirta i Bani Valida, Dzazira uvek kaze da je to takticko povlacenje.
Link to comment
Ne sumnjam da ce Al Dzazira, sta god pobunjenici uradili, to predstaviti kao nesto briljantno i genijalno. Kad se povlace 10 puta iz Sirta i Bani Valida, Dzazira uvek kaze da je to takticko povlacenje.
Ne pratiš Džaziru...ljudi su veoma profesionalni...njihovi reporteri na terenu su sjajni, kao i većina drugih reportera sa lica mesta (osim onog nesretnika zarobljenog u Riksosu što ga je Alex Kraford oslobađala)...
Link to comment
×
×
  • Create New...