Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

MUP nema informacije o plaćenicimaMinistar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da MUP nema informacije da li su tačni navodi da su pobunjenici u Libiji streljali veću grupu plaćenika, među kojima je i 12 Srba. Dačić je rekao da postoje samo informacije o petorici srpskih radnika koji su ranije zarobljeni i dodao da informacije stižu ne preko MUP-a, nego preko ministarstva inostranih poslova. On je rekao da, bez obzira na to da li su navodi tačni ili ne, to nema nikakve veze sa državom Srbijom i podsetio da su brojni plaćenici učestvovali i u ratu na prostoru bivše SFRJ.

Link to comment
Ja sa time nemam nista, nemoj da me mesas u to.
Verujem da nisi naredio da ih streljaju. <_< Očigledno te ne razumem kad počneš da pričaš o osveti pobednika. Meni deluje da to svojim pisanjem pravdaš, ali mož biti da te ne razumem.Da ne nastavljamo dalje. Edited by duma
Link to comment
Da, to su veoma pouzdani izvori informacija. Posebno zarobljeni Gadafijevi vojnici koji nisu ni pod kakvim pritiskom kada daju izjave i govore iskljucivo ono sto se desilo. Kao recimo neki lik, navodni zarobljeni telohranitelj, sto je prilikom 4. ili 5. smrti Hamisa Gadafija objasnjavao "sta se zaista desilo". Izjava je zaista bila verno srocena, skoro pa da pomislis da se to zaista desilo.
Pusti sad Kamisa i slicne, lazi je bilo i ima ih na tone u svakom ratu, u Libiji je to zbog disperzije neautorizovanih izvora vesti i maksimalnog koriscenja socijalnih mreza uvecano za bar 10-ak puta. Sitnica. Na tebi je da verujes da li je u Misrati u tom trenutku bilo onako kako sam napisao ili ne. Tvoja je i volja i znanje i rasudjivanje, ali svako osporavanje bi zahtevalo da se ogradis ili dokazes suprotno.
Verujem da nisi naredio da ih streljaju. Očigledno te ne razumem kad počneš da pričaš o osveti pobednika. Meni deluje da to svojim pisanjem pravdaš, ali mož biti da te ne razumem.Da ne nastavljamo dalje.
Pa ovde na topiku mi se desilo da napisem procenu (nije bila ni obojena navijacki i pazio sam da se bavim cinjenicama) da ce uslediti odredjen stepen osvete. Sirt je bio u pitanju. Umalo mi oci nisu iskopali zasto sam to napisao, a da se nisam samobicevao 1000 puta jer nisam to na bar dve stranice naglaseno osudjivao, pretio i proklinjao i slicno. Jednostavna vrlo prosta recenica, procena sleda dogadjaja je jednom moralnom patuljku na ovom forumu bila krunski dokaz da podrzavam zlocin iz osvete. Edited by Bane5
Link to comment
Pusti sad Kamisa i slicne, lazi je bilo i ima ih na tone u svakom ratu, u Libiji je to zbog disperzije neautorizovanih izvora vesti i maksimalnog koriscenja socijalnih mreza uvecano za bar 10-ak puta. Sitnica. Na tebi je da verujes da li je u Misrati u tom trenutku bilo onako kako sam napisao ili ne. Tvoja je i volja i znanje i rasudjivanje, ali svako osporavanje bi zahtevalo da se ogradis ili dokazes suprotno.
Pa kako sitnica ako se cesto desava da ovaj NTC te price na kraju potvrdi, a posle se ispostavi da nista nije tacno?
Link to comment
Pa kako sitnica ako se cesto desava da ovaj NTC te price na kraju potvrdi, a posle se ispostavi da nista nije tacno?
Nisam ja pricao o ubistvu Kamisa niti je to ovde na forumu uzimano kao gotova stvar. Cak smo se i salili na konto broj smrti doticnog. Zato si promasio poentu.
Link to comment
ps. Niko od dusebriznika za Libiju da prokomentarise jucerasnji Jalilov govor u Tripoliju. "Moderni islam"? Utopija ili mogucnost?Sazetak obracanja i komantar na sajtu BBC-jaEvo i tekst iz Guardiana
Душебрижници не душебрижници, ако је стварно истина да су убили 12 наших држављана без суђења ми треба да прекинемо дипломатске односе са њима у најмању руку.
Link to comment
Nisam ja pricao o ubistvu Kamisa niti je to ovde na forumu uzimano kao gotova stvar. Cak smo se i salili na konto broj smrti doticnog. Zato si promasio poentu.
Nisam ja ni rekao da si ti pricao o ubistvu Hamisa (doduse cini mi se da su pojedinci ovde slavili "hapsenje" Sejf al-Islama), samo sam hteo da ukazem da 2 od izvora koje si naveo nisu pouzdani zbog brda lazi koje su do sada izgovorili. To je sve.
Link to comment
Душебрижници не душебрижници, ако је стварно истина да су убили 12 наших држављана без суђења ми треба да прекинемо дипломатске односе са њима у најмању руку.
I ne samo to, nego treba da zbog toga sto su ubili 12 nasih placenih ubica, zaratimo. Sa njima jos nismo, eto nam prilike.
Link to comment
I ne samo to, nego treba da zbog toga sto su ubili 12 nasih placenih ubica, zaratimo. Sa njima jos nismo, eto nam prilike.
Не можемо да заратимо, али да можемо требали би. Кондиционал :lol: У сваком случају морамо да им дамо до знања да нећемо толерисати хладнокрвну егзекуцију наших држављана. Ако су наравно заиста убијени тамо, још немамо никакве податке, ни тела ни имена, ништа.
Link to comment
Zar nije pisalo negde da im je sudjeno?
Originalni izvor je Večernji list, a tamo stoji ovo:
– I što je bilo s njima? – pitam ga. – Jesu zarobljeni, poginuli? Na plaćenike mislim?– Kako što! – ozbiljno će Abdelaziz. – Oni koji nisu poginuli u borbi, osuđeni su na licu mjesta. Metak u čelo i zbogom zauvijek. To su ubojice, krvnici, to nisu vojnici, nego ljudi koji bezdušno ubijaju za novac.
Dakle, pominje se osuda na licu mesta, a odmah za njom i metak u čelo. Realno tu nije bilo ni prekog suda već samo onoga što su lokalni komandanti odlučili na licu mesta.Naravno pod uslovom da vodiča reportera Večernjeg, od kojeg sve ovo potiče, uzimamo kao kredibilan izvor.
Link to comment
Zar nije pisalo negde da im je sudjeno?
Jeste, po modelu Potocari. <_<Dakle, ne postoji ni jedan standard koji postuju civilizovani delovi planete, koji ti dozvoljava da "metakucelo" "pokratkompostupku" ubijes zarobljenika, bio on placenik ili ne bio. Uzgred, kompletna vojska USofA je placenicka, niko tamo nije regrut niti dobrovoljac. Svi ubivaju™ za platu (mnogi i za US drzavljanstvo). O francuskoj Légion étrangère da ne pricamo.
Link to comment
×
×
  • Create New...