Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

mnogo me više fascinira to sa kojim žarom se svađaš na temama koje te uopšte ne zanimaju.
Ono što me zanima dok sam na poslu mi postaje nezanimljivo kada stignem kući, zato što tamo imam zanimljivije teme.I kada me zanima i kada me ne zanima, moje zanimanje za Libiju je potpuno irelevantno.U suštini, može da se svede na želju da što ređe budem koristan idiot, ma koliko to bilo bespredmetno. Ma koliko nevoleo nato, nevoljenje i druge strane me sprečava da me dublje zanima sve ovo.A treća strana, narod, pa preživeće narod valjda, uz obavezno najebavanje u određenim periodima, ali tako to ide, kada svet ne ume drugačije.
Link to comment
Reći da je rat u Libiji "plemenska svađa" je isto kao i otpisati rat u SFRJ kao "obračun balkanskih ljudoždera", kako su, uostalom, nadobudni Nordijci i tretirali naš sukob, svodeći ga na podljudsku provalu iracionalnog. Sreća pa smo i mi, ovakvi, našli nekoga čijoj ćemo se muci smejati i odbacivati je kao nebitnu za naš standard i način življenja.
Link to comment
mnogo me više fascinira to sa kojim žarom se svađaš na temama koje te uopšte ne zanimaju. ovo za blajhanu provincijsku bimbo suprugu je malograđansko kvalifikovanje nepoznatih ljudi koje od tebe nikada, ni za sto godina, ne bih očekivao i rastužuje me da si u stanju da tako razmišljaš.
pontijak ti je otpisao baš kako treba tako da nema potrebe da drvenoadvokatišem. samo da te obavestim da i ja spadam u grupu koje zabole šta se dešava u libiji, njihov tavan, njihove merdevine. principijelno, smatram nedemokratskim svaki režim koji predvodi čovek duže od dva mandata. pogotovo ako je vojnik. dodatno, gadafi je kreten jer je uveo prohibiciju.u vreme kada srpska vlada izvlači svoje državljane iz ratom zahvaćenih područja, u najmanju ruku su diskutabilni motivi onih koji idu baš tamo. opet, i za njih me zabole ali mi stvara muku u stomaku kada se država koja je upravo izmolila za dozvolu da pozajmi još malo para deo toga planira da potroši na spasavanje tih tipova. baš kao što se isprsila za miladina ili one pobijene telohranitelje. neka u iznosu bude 1 dinar, princip ja u pitanju. malo mi je smorno što sve češće moram da te imam u vidu kao nekog dežurnog moralistu.PS: ne smejem se muci libijaca, smatram da je to njihov problem koji treba da reše kako znaju i umeju. Edited by djordje geprat
Link to comment
malo mi je smorno što sve češće moram da te imam u vidu kao nekog dežurnog moralistu.
Sad si se i ti natovrzo na mene? Ja tebe često imam u vidu kao neuku zadribaldu koja bi da ljudima presuđuje satarom, pa se ne žalim. našli se majstori da se žale što država spašava ljude koji su njima "u najmanju ruku sumnjivi", mo'š misliti. i posle ja morališem. ne seri, leba ti.inače ko sledeći krene da primećuje kako "morališem", čak i kada radim nešto sasvim suprotno od toga, biće juren po forumu dok obojica ili oboje ne budemo banovani na godinu dana. ne zajebavam se uopšte. izvolite. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
pontijak ti je otpisao baš kako treba tako da nema potrebe da drvenoadvokatišem. samo da te obavestim da i ja spadam u grupu koje zabole šta se dešava u libiji, njihov tavan, njihove merdevine.
dobro, ok, ali zasto ides okolo i vuces ljude za rukav da im kazes da te nesto ne zanima?
u vreme kada srpska vlada izvlači svoje državljane iz ratom zahvaćenih područja, u najmanju ruku su diskutabilni motivi onih koji idu baš tamo. opet, i za njih me zabole ali mi stvara muku u stomaku kada se država koja je upravo izmolila za dozvolu da pozajmi još malo para deo toga planira da potroši na spasavanje tih tipova. baš kao što se isprsila za miladina ili one pobijene telohranitelje. neka u iznosu bude 1 dinar, princip ja u pitanju.
da, naravno, radnike treba ostaviti na milost i nemilost naoruzanim bandama. ko ih jebe, niko ih nije terao da rade. mogli su lepo da sede ispred prodavnice u svom selu i bistre politiku uz mlako pivo. ili nesto kenjaju po internetu.tebi mora da kane suza cim vidis kako se poreski novci trose na nesto drugo osim na tebe samog. cupas kose ako se gradi put koji ne vodi direktno u tvoju avliju, tuzno uzdises za svakom ispaljenom protivgradnom raketom, bude ti tesko u dusi kad gledas pandure kako arce drzavne cipele.
Link to comment
neka u iznosu bude 1 dinar, princip ja u pitanju
ako su u pitanju najamnici, nema im se rašta pomagati, najamnici nemaju državu.a ako su slučajno posredi neki bauštelci, kao što po svoj prilici jesu, onda je tvoje poređenje zavarivača i montera sa nabildovanim siledžijom i dilerima kokaina nešto najjadnije što sam skoro pročitao na forumu i nešto apsolutno nemoralno po svakom osnovu. eto sada morališem, dozvoljavam blagu kritiku.
Link to comment
dobro, ok, ali zasto ides okolo i vuces ljude za rukav da im kazes da te nesto ne zanima?da, naravno, radnike treba ostaviti na milost i nemilost naoruzanim bandama. ko ih jebe, niko ih nije terao da rade. mogli su lepo da sede ispred prodavnice u svom selu i bistre politiku uz mlako pivo. ili nesto kenjaju po internetu.tebi mora da kane suza cim vidis kako se poreski novci trose na nesto drugo osim na tebe samog. cupas kose ako se gradi put koji ne vodi direktno u tvoju avliju, tuzno uzdises za svakom ispaljenom protivgradnom raketom, bude ti tesko u dusi kad gledas pandure kako arce drzavne cipele.
yebi ga, miraleme, libija me ne zanima ali me zanimao deo u kome država troši pare koje nema na spasavanje onih koji se ponašaju suprotno zdravom razumu. ja ne znam šta su ti ljudi radili tamo, jedna je priča s početka o najamnicima druga sada o radnicima. upućena je jasna poruka svim državljanima srbije da ne treba ići u libiju. ovi to iz nekakvog razloga nisu poštovali. mislim da treba da snose materijalne posledice svoje nerazumnosti. poput miladina, telohranitelja i štatijaznam koga već.ovaj drugi pasus ti je bez veze. rado ulažem svoje novce u nešto što ima veze samnom ali i drugima. nisam stipsa. ovde sam se javio (moj prvi post na tu temu) isključivo zbog posta dežurnog moraliste koji me i dalje kvotuje.
Link to comment

Teško je pristojno odgovarati na stanovište (ili bar tako izgleda) da država treba da pusti radnike da umru zato što bi bilo bolje od tih para graditi put.

Edited by Lezilebovich
Link to comment
Teško je pristojno odgovarati na stanovište (ili bar tako izgleda) da država treba da pusti radnike da umru zato što bi bilo bolje od tih para graditi put.
ovo je pomalo banalizovano, zar ne?
Link to comment
Teško je pristojno odgovarati na stanovište (ili bar tako izgleda) da država treba da pusti radnike da umru zato što bi bilo bolje od tih para graditi put.
Mislim da im (još uvek) ne preti opasnost od pogubljenja, tako da nije baš toliko kritično.To po strani, nijedna država na svetu nema princip da se zauzima doslovce za svakog nosioca svog pasoša, gde god da se ovaj nalazi i šta god da uradi. Potpuno je normalno da se dobro proveri pozadina cele priče, pre nego što se krene u diplomatske napore. Jer ako se ispostavi da se država zauzima za plaćenike, to će ispasti vrhunska bruka i sramota.Mislim, ovde realno milion stvari može da bude u pitanju. Možda je libijska (Gadafijeva) strana tražila plaćenike i platila avans a srpska agencija (udbaši) im poslala neku petoricu dijabola kojima su ladno prodali priču o popravljanju puteva. Takve prevare su prilično česte u lokalnim sukobima, naročito kada je jedna strana u totalnom haosu i rasulu te broji poslednje dane. Tada može da ih prevari bukvalno ko god hoće.Šta god da je u pitanju, naprosto mora da se pažljivo proveri jer priča o popravljanju puteva deluje blago rečeno maloumno.
Link to comment

Sve si u pravu, ali to nije ono što su Geprat i Pontijak rekli. Uostalom, da ne bude da organizujem hajku, povlačim se da smislim još neke odvratne uvrede, samo ako me banuju mogu da, eventualno, izbegnem stigmu dežurnog moraliste, a nemam nešto inspiraciju za grubo vređanje.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Суђење норвешким плаћеницима.Не "наводним плаћеницима", за које се не зна да ли су бауштелци или штагод, већ правим, 100% PMC-овима, што у крајњој линији и није срамота бити. Министар спољних послова Норвешке је отишао у Конго да присуствује суђењу и да покуша да извади те људе одатле. Њима није било жао пара. Тако то ради Европа, а ми смо бољи и старији од Европе, па ћемо да препустимо те људе хиру судбине. Edited by Utvara
Link to comment
Суђење норвешким плаћеницима.Не "наводним плаћеницима", за које се не зна да ли су бауштелци или штагод, већ правим, 100% PMC-овима, што у крајњој линији и није срамота бити. Министар спољних послова Норвешке је отишао у Конго да присуствује суђењу и да покуша да извади те људе одатле. Њима није било жао пара. Тако то ради Европа, а ми смо бољи од Европе.
Mene bi bilo sramota da ubijam za novac, no, život je složena rabota, pa se upetljaš i u ono što nisi hteo. A podrazumeva se da će ti država u ovako osetljivim situacijama pomoći da pripremiš odbranu i da će tvoje tamničare držati na oku. Čovek je nevin dok se ne dokaže suprotno, što je onima koji bi sudili satarom i bez provere krivice (tj. Gepratu) potpuno nejasna fraza. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Mene bi bilo sramota da ubijam za novac, no, život je složena rabota, pa se upetljaš i u ono što nisi hteo. A podrazumeva se da će ti država u ovako osetljivim situacijama pomoći da pripremiš odbranu i da tvoje tamničare drži na oku. Čovek je nevin dok se ne dokaže suprotno, što je onima koji bi sudili satarom i bez provere krivice (tj. Gepratu) potpuno nejasna fraza.
Те компаније свашта раде. Нису нужно убојице мале деце као Блеквотер, има ту свега од преводилаца, преко обезбеђења до ноћног чувара. Али ето кад ти неке земље у грађанском рату, без судског система суде и траже 5$ милиона мита да те пусте, није ни чудо да Норвешка пошаље министра спољних послова. Ове несрећнике би требало прво извући из Либије, па видети да ли су плаћеници, па чак им судити ако су плаћеници. Може и Либија да им суди, али да људи буду остављени без игде ичега, то није у реду.
Link to comment
×
×
  • Create New...