Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Jutros u Politici čitam da je nova vlast vrlo strpljiva i da ne želi borbama da uđe u gradove, koje drže Gadafijevci. Međutim, nema napretka u pregovorima. Da li su sedam novih dana oko dogovora oko predaje gradova. Posebno su trpeljivi prema Sirtu, dok Beni Valedu polako ističu rokovi. Pozvali su građane da ako počnu borbe ne izlaze na ulice. Koliko vidim potpuno drugačije ponašanje, nego što je to čini Gadafi sa gradovima, koji su bili u rukama rebela.

Link to comment

Gadafi je znao da nema podršku naroda, imao je skil, što bi rekao vrsni poznavalac kauboj, pa je takvo ponašanje više bila da zastraši i da primer drugima. Uostalom, Tripoli mu je i pao zbog tog skila (znao je čovek da se ne može verovati populaciji pa ih zato nije naoružao, tako da se za Gadafija borio samo relativno skroman broj ljudi, iako je imao oružja za desetine hiljada)...

Link to comment

Ne sećam se da si tako lepio spot Krisa Ajzaka na Gadafijev poziv da se pobiju svi pobunjenici dok je marširao na Bengazi. Pretpostavljam da ti taj poziv Muse Ibrahima deluje simpatično, možda čak i znaš da se neće ostvariti?

Link to comment
Ne sećam se da si tako lepio spot Krisa Ajzaka na Gadafijev poziv da se pobiju svi pobunjenici dok je marširao na Bengazi. Pretpostavljam da ti taj poziv Muse Ibrahima deluje simpatično, možda čak i znaš da se neće ostvariti?
Ne kužim baš za koje me točno licemjerenje optužuješ, ali mi nekak djeluje ko da ne znaš tko je Musa Ibrahim pa si zato ispao dekontekstualiziran.
Link to comment
C4News team's been repeatedly told by locals around Tarhuna that Khamis al-Gaddafi was buried in Bani Walid last week - but no firm evidence
I b92javljaDanas treba da se obavi preuzimanje Bani Valida.
Link to comment
Ne kužim baš za koje me točno licemjerenje optužuješ, ali mi nekak djeluje ko da ne znaš tko je Musa Ibrahim pa si zato ispao dekontekstualiziran.
Ne zna ni on Roger, na mojih 10 puta ponovljenih pitanja da mi navede gde sam ja npr. ispao licemeran, nije se ni osvrnuo. Ocigledno da je neki iracionalni poriv jaci kod njega.
Danas treba da se obavi preuzimanje Bani Valida.
Pobunjenici idu na to da sve preostale gradove koje kontrolise Gadafi preuzmu bez borbe. Sa jedne strane to je dobro jer se izbegavaju zrtve i materijalna razaranja, sa druge strane, stvara se situacija gde odredjen broj HC Gadafijefih pristalica naoruzano odlazi negde - u susedne drzave, u pustinju... i gde ce biti u mogucnosti da pod Gadafijevom komandom nastave da se bore na neki nacin.Na sve ono sto nosi nezivesnost za buducnost Libije i ovo ce ostati dugorocna pretnja.
Link to comment

Nase "Vranicke" su postale gadljive na ambasadu Libije:Familije zarobljenih odbile LibijceIZVOR: BLICBeograd -- Uprkos dogovorenom sastanku i brojnim pozivima niko od rodbine građevinskih radnika zatočenih u okolini Tripolija nije otišao u Ambasadu Libije na razgovor.Tanja Martinović, supruga Milića Martinovića, koji je zajedno sa ostalim Srbima u libijskom zatvoru, kaže za Blic da neće da ide u Ambasadu Libije jer veruje samo Srbiji.Građevinski radnici koji su zajedno otputovali sredinom avgusta u ovu zemlju kako bi zaradili novac za svoje porodice još su u zatvoru, ali su živi i zdravi, tvrdi njihova rodbina. Tanja Martinović iz Aranđelovca, čiji je suprug Milić zatočen sredinom prošlog meseca u okolini Tripolija, kaže da juče "nije htela da ide u Ambasadu Libije". "Ja sam pod velikim stresom, imam bebu i sina koji ima pet godina. Kako sam čula, niko od rođaka naših najmilijih koji su zatočeni nije otišao u Ambasadu Libije iako je bilo poziva. Verujemo samo u našu državu. Iz Ministarstva spoljnih poslova sam saznala da je moj muž živ, zdrav, i da ga niko nije maltretirao", kazala je ona. Molim se da mi se vrati. Čekam poziv da odem po njega i odmah ću poći, sama ako treba, na kraj sveta da ga dovedem kući, rekla je Tanja Martinović. Pored Martinovića, u zatvoru su i Zoran Nikolić i Nedeljko Milanović iz Lazarevca, Milorad Đunić iz Loznice i Vojislav Nićiforović iz Beograda.

Link to comment

Wow.Eto predivne Osvetnicke jeseni za Gadafija, gde mu je, posle svega sto je u zivotu imao, omoguceno da se bori i umre kao revolucionar (slutim da Libija nije mnogo stabilnija posle ove vesti, dugorocno gledano).

Link to comment
Wow.Eto predivne Osvetnicke jeseni za Gadafija, gde mu je, posle svega sto je u zivotu imao, omoguceno da se bori i umre kao revolucionar (slutim da Libija nije mnogo stabilnija posle ove vesti, dugorocno gledano).
po sinocnjim vestima, usrecili su se Libijci samo tako. po snimcima na tv-u, kojekakva bagra i fukara naoruzana divljaci po gradu, hapsi, pljacka, ubija. vesti o ubijanjima i pljackanjima i celom tom revolucionarnom folkloru me samo podsete koliko su se ovde lozili oktobra 2000e da se i u recimo BG primeni taj revolucionarni pravednicki model. dakle, ako. liibjci su sami hteli pa neka sami i razresavaju svoja plemenska, klanska, gangsterska ludila. to je njihovo demokratsko pravo. a najveci mi je vic o srpskim suprugama koje ne veruju ambasadi libije nego ocekuju od drzave srbije da se aka sa ne znam ni ja kim ko njihove muzeve-gastose drzi u zatvoru. ma ko ih jebe, mislim i gastose i zene i njihovu rodbinu. sami hteli kintu pa isli da je zarade i eto, zla sreca, pukovnik nije odrzao vlast pa neka se sada sami vade. na zalost ova posrana drzava ce da arci drzavne pare da otkupljuje kojekakve likove koji su radili ko zna sta. nebitno za mene.
Link to comment

ma neka se oni zabavljaju za svoj racun. nemam nekretnine u libiji, nemam nista u libiji, nikada nisam ni bio u libiji. dakle, cela ta farsa kada jedna klanovsko/plemenska koalicija preuzima vlast od druge na celu sa pukovnikom, iskreno, apsolutno me ne dotice.

Link to comment

fakat. i svako ko kaže da ga zanima je najobičniji licemer. sve na svetu je blato, treba samo roktati po njemu dok se ne crkne u govnima.sviđa mi se ta životna filozofija, možda bi je trebalo staviti na papir.

Link to comment
Nije to ništa, tek kad ih sad pogode poplave i najezda skakavaca što odjebaše pukovnika koji je umilostivljavao Bogove... :lol:
Da li si ti toliko ograničen da iz svake kritike onog što se sad dešava u Libiji vidiš podršku Gadafiju? Sve začiniš ovakvim duhovitostima i onda se diviš svojoj mudrosti.U Libiji sad jeste haos, svaki crnac ili istočnoevropljanin je sumnjiv. Poprilično je verovatno da se dešavaju brojni zločini, kao što se i inače dešavaju kad se krvavim građanskim ratom uzme vlast. Da su pobunjenici vlast preuzeli odmah bez većih sukoba, to bi verovatno bilo na nivou 5. oktobra. U vreme kad je Gadafi loše stajao i u Tripoliju, iako protiv sebe nije imao naoružanu organizaciju, zalagao sam se za vojnu intervenciju kako bi prestalo ubijanje demostranata. Doduše, nisam bio za intervenciju NATO-a, već UN-a ili Arapske lige, ali tad se nije žurilo s tim. Posle se konsolidovao i postepeno stigao do Bengazija. Ma koliko se pričalo o stranim plaćenicima sad je očigledno da je on uspeo i da privuče dobar deo Libijaca. Do su njegovi napredovali desili su se brojni zločini. To je uslovilo da je sigurno mnogo gore nego da je brzo oboren, jer je u međuvremenu palo još mnogo krvi, a pobednici žele da se naplate. Neko ko je ograničen pa to ne može da shvati, jer su za njega pobunjenici dobri momci, a gadafijevci loši i to je to. Svako ko ne posmatra stvari crno belo po tebi je Gadafijevac.P.S.Da li se nove vlasti izjašnjavaju o svojim planovima?Da li u rukovodstvu ima različitih viđenja budućnosti i koje struje preovlađuju? Edited by duma
Link to comment
×
×
  • Create New...