Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Moze biti da gresim, ali po usranosti u gace ovih likova ocigledno im nije cista savest.
ja nisam nikoga ubio u Libiji ali da me uhvati njihova revolucionarna vlast pod optuzbom da sam ubijao snajperom unaokolo, cenim da bih se usrao u gace.
Link to comment
ja nisam nikoga ubio u Libiji ali da me uhvati njihova revolucionarna vlast pod optuzbom da sam ubijao snajperom unaokolo, cenim da bih se usrao u gace.
Cenim i ja, ali bih verovatno bio ubedljiviji u odbrani. Ovi su savili ramenca, sprtchili se skroz. Kao da svakog trenutka ocekuju metak.Necu da nagadjam jbg ali ... popravka puteva ispod NATO avijacije ... hm ... sizifov posao? Ko bi i zbog cega organizovao/placao taj posao?Na kraju, srpska policija lako moze da presece stvar proverom dosijea/istorije ovih ljudi. Ako su ocigledno nevini (gradjevinci/fizicki radnici), makar malo da im olaksa polozaj kod novih vlasti. Evo, zvanicna Srbija kojoj su zarobili (!) gradjane cuti vec koliko. Ocigledno postoji razlog.
... te da se vratim na izvestavanje zapadnih medija: pred kamerama imaju devojku koju je Hanibalova zena sistematski shurila. Ovakav prizor svakom coveku je dovoljan za ilustraciju o kakvom se zlu radi.Ne, ovaj "novinar" ipak pravi uvod gde prica o nenadjebivom luksuzu i pokazuje alkohol pronadjen u kuci - poentirajuci sa "kakva dekadencija!" :isuse: Sta bi Paf Dedi rekao na ovo? Valjda se ocekivalo da Gadafijevci zive u satoru i piju limunanu. Edited by CowBoy
Link to comment
Ovakav prizor svakom coveku je dovoljan za ilustraciju o kakvom se zlu radi.
Теби није. Ти си слободоуман и не размишљаш МТВ бинарно. Сутра ће побуњеници да шуре етиопљанске дадиље. Зато је борба против Гадафија узалудна, а побуњеници су гори од њега.Они ће шурити нафтом, ваљда. Edited by Utvara
Link to comment
Теби није. Ти си слободоуман и не размишљаш МТВ бинарно. Сутра ће побуњеници да шуре етиопљанске дадиље.
I Gadafi je nekada bio pobunjenik, jebemmu misha da mu jebem. Nemoj binarno, dodaj malo maste. Isprljaj se.Evo ti jedan od milion mogucih linkova na politicku realnost sveta u kojem ja i ti zivimo. Edited by CowBoy
Link to comment
I Gadafi je nekada bio pobunjenik, jebemmu misha da mu jebem. Nemoj binarno, dodaj malo maste. Isprljaj se.Evo ti jedan od milion mogucih linkova na politicku realnost sveta u kojem ja i ti zivimo.
Tito-gadafi.jpgВиди како лепи људи, ух љуби их мајка :wub: Обојица побуњеници против естаблишмента. josip-broz-tito-greeting-idi-amin1.jpgЕво још један побуњеник...
Link to comment
Situacija u odnosu na mart mesec je drugacija samo u tome sto neko drugi pobedjuje.Sve ostalo je isto. Zlocin se ne opravdava pobedom i to sam naglasio u postu koji citiras.Gde ti vidis da sam napisao ili bar nagovestio "razumevanje"?Ja sam napisao da ne ocekujem pogrom u Sirtu, ali sam naglasio da je svaki zlocin veliki. Da li je ova recenica opravdavanje?Prijatelju, kao i 90% mojih postova na ovoj temi ovo je procena situacije, ovo nije moja zelja niti ono sta sam spreman da odobrim i to sam naglasio.Ja sam u vreme kada je Gadafi bio pred Bengazijem pisao da pobednik (ko god bio, a tada je to trebao biti Gadafi) donosi sa sobom osvetu. Uostalom to je uradjeno u Zaviji i Adzdzabiji kad su u njih usle Gadafijeve snage.
Učinilo mi se da osvetu koja je pretila Bengaziju nisi baš tretirao kao i ovu koju si slutiš da će uslediti u Sirtu. Ovo je baš delovalo kao ono u svakom ratu se dešavaju zločini-viša sila. To obično koriste oni koji žele da opravdaju neki zločin. Drugim rečima nije delovalo da odobravaš, već da prihvataš to kao neminovnost. Ne vidim zašto bi neko nezainteresovan smatrapo da jednu osvetu treba sprečiti makar i bombardovanjem, a drugu tretirao kao neminovnost. Kao što sam napisao nekom ko nema lični interes je bilo logično da se spreči osveta Bengaziju, ali ne i da se ovim iz Bengazija omogući osvete Sirtu. OK?Ako si pod ograničenom osvetom mislio na 5 pobijenih onda sam stekao pogrešan utisak. Kako si pominjao do sada su dva grada vec imala priliku da dozive nesto slicno (ili mozda i gore) tokom ovog rata - zavija i adzdabija. meni u tom kontekstu sirt ce doziveti neki ogranicen nivo osvete ali nisam bas ubedjen u nesto sto bi bio veliki zlocin nije asociralo na 5, već na bar 5 hiljada pobijenih. Što se tiče slavlja, svojevremeno Tutakamon reče Kaubojcu:
pa bi sad da nam pokvariš slavlje svojim malim verbalnim pakostima...smešno i jadno
Učinilo mi se da si i ti bio među tim što slave. Želeo sam da pitam da li će slavlje da pokvari ako u osveti strada 10-20 hiljada. Izvini, ako sam tebe greškom strpao u te koji s Tutakamonom slave. Edited by duma
Link to comment

Da, CNN je reper za prosuđivanje dubljih namjera. Dok je Gaddafi plaćao sebi perks i dovodio constrakšn Serbs, onda je nafta bila irelevantna.Libiji treba obnavljanje proizvodnje nafte, jer se ne bi mogla baš u 4mjeseca revolucijom ekonomski prebaciti na kukuruz.Inače, badava se toliko trudite, ovi veseljaci vas sve šišaju za nekoliko nogometnih stadiona.http://www.youtube.com/watch?v=Nm9f4GLS31E

Link to comment
Inače, badava se toliko trudite, ovi veseljaci vas sve šišaju za nekoliko nogometnih stadiona.
Gresis Rogere, ove samo nije sramota da se ovoliko eksponiraju dok su ovi forumaski uglavnom 'prikriveni' iza 'stavova', a kad im direktno postavis pitanje (CowBoyu dva puta) oni se ni ne osvrnu. Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...