Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

odlican potez. El Baradei kao vodja opozicije i protesta je ubedljivo najbolji izbor. s jedne strane, sami Egipcani ce ga prihvatiti kao zajednickog kandidata. s druge, isticanje El Baradeija u prvi plan otezava PR napore pro-izraelskog lobija u SAD, i u medijima i u administraciji.A bipartisan group of former U.S. officials and foreign policy scholars is urging the Obama administration to suspend all economic and military aid to Egypt until the government agrees to carry out early elections and to suspend Egypt’s draconian state of emergency, which has been in place for decades....Washington Egypt hands suggested there was tension inside the Obama administration — which met for three hours Saturday on the Egypt crisis — between those advocating the U.S. maintain a “cautious” policy of hedging its bets for now that Mubarak might stay on, and those who see that his departure is inevitable. They also said that some members of the administration were influenced by Israel’s concern at losing a reliable peace partner.http://www.politico.com/blogs/laurarozen/0111/Exofficials_urge_Obama_to_suspend_aid_to_Egypt.html?showall

Edited by Gandalf
Link to comment

Gledajući ove nemire prosto mi je neverovatno da je 5. oktobra u Beogradu poginulo, ako se dobro sećam, dvoje ljudi (od kojih jedna nesrećna žena koja je pala pod točkove).

Link to comment

ja se samo te zane secam. a sa druge strane mi cudno da u kairu nema vise ljudi. znam da nista nije organizovano ali opet mi cudan broj i nemogucnost da se oni obuzdaju...

Link to comment
Gledajući ove nemire prosto mi je neverovatno da je 5. oktobra u Beogradu poginulo, ako se dobro sećam, dvoje ljudi (od kojih jedna nesrećna žena koja je pala pod točkove).
Drugi je bio infarkt.Gde gledate AJ na engleskom? Satelit ili ima na nekom kablovskom?
Link to comment

Braca igraju pametno, nema sta. :lol:Al Jazeera and CNN are broadcasting Reuters video of Mohamed ElBaradei in Tahrir Square, where he has joined protesters. Ivan Watson of CNN reports from the square that a leader of the Muslim Brotherhood, an Islamist group that has joined the opposition protests, is also in the square trying to encourage the boisterous crowd to listen to Mr. ElBaradei.

Link to comment

Da sam u ova tri dana pogledao samo večerašnji prilog B92, skapirao bih da je u Egiptu u toku pokušaj islamističkog puča koji je rezultirao pljačkom nacionalnog blaga i potpunom anarhijom u kojoj najveća opasnost trenutno preti stranim državljanima koji se nalaze na aerodromu u Kairu.

Link to comment
Da sam u ova tri dana pogledao samo večerašnji prilog B92, skapirao bih da je u Egiptu u toku pokušaj islamističkog puča koji je rezultirao pljačkom nacionalnog blaga i potpunom anarhijom u kojoj najveća opasnost trenutno preti stranim državljanima koji se nalaze na aerodromu u Kairu.
isuse.gif živeo nama internet.
Link to comment
Da sam u ova tri dana pogledao samo večerašnji prilog B92, skapirao bih da je u Egiptu u toku pokušaj islamističkog puča koji je rezultirao pljačkom nacionalnog blaga i potpunom anarhijom u kojoj najveća opasnost trenutno preti stranim državljanima koji se nalaze na aerodromu u Kairu.
E, sad kontas zasto je Vasa odbanovan. :D
Link to comment
hvala. Mada mi je CNN sasvim ok. Pogotovo je bio dobar GPS u 16h. Ne znam ima li reprize u 22. Bio je intervju sa ElBaradeijem. Doduše njegovi stavovi su već svuda po netu.I bilo bi dobro splitovati ideološku raspravu o oružju.
Link to comment

marvine, ocu onaj plagin.i ocu kad god se pominje da je elbi dobar izbor, da se stavlja tm luba <_< g. dabovicu, prvo za vas, provereno, siwa prednjaci u organizovanju cuvanja, izvukli su one tupe nozekanje sto uvek zaboravim kako se zovu. gospodje mese pite i raznose gde treba.dahab je dobro, a u nasem zajednicki omiljenom kampu su postavili wifi.iako je paznja na kairu, protesti se sire i po manjim gradovima. aleksandrija je najproblematicnija, vojske je malo i nisu regruti i klinci, vec ozbiljniji, te tako nema previse bratimljenja. zbog toga je sve vise samoorganizovanja, a to nosi velike rizike. hrane i vode ima, ali je glavna bolnica pretrpana i pocinje da manjka lekova itd.suec je, bar prema svedocima, u najvecim problemima. grad je i ranije bio poznat po grupama svercera koji su kontrolisali crnu berzu i sve ono sto uz to ide, i navodno oni pretenduju da postanu lokalna milicija. to se, naravno, ne svidja vecini na ulici, tako da su carke stalne.u kairu je, kazu, potpuno nadrealno. ovo sto gledamo na televiziji je centar, a samo par km dalje, kao da se nista ne desava.covek koji zna sta pise

Link to comment
×
×
  • Create New...