Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Iz teksta:"- Mi smo radnici gradjevinci. Sklopili smo ugovor sa srpsko-libijskom kompanijom Zazura. U kancelariji u Beogradu nam je rečeno da je u Tripoliju mirno - rekao je jedan od zarobljenih Srba."

Link to comment

Pa i bilo je mirno tada :Dosim NATO bombi............inace se lako moze proveriti do kada su bili ovde, i da li su bivsi pripadnici neke jedinice

Edited by Далибор
Link to comment

mozda i jesu mozda i nisu, to bi nase vlasti (da hoce) lako mogle da otkriju/obelodane.meni su dve stvari sumnjive, prva je ogromna naivnost u koju se kunu da su 12. avgusta (tada su borbe bile na domak zawiyi i obalnom putu) dosli u libiju pod sifrom 'krpimo puteve'. druga sumnjiva stvar je njihovo jako lose (nikakvo) poznavanje najbitnijeg stranog jezika za rad u libiji.

Link to comment

Ovi likovi ne bi umeli mešalicu da uključe, ruku dajem. Prva pretraga nalazi izvesnog Zorana Nikolića aka Hondu iz Leskovca. Pominje se u izveštaju Fonda za humanitarno pravo - Irregularities and Abuse of Power in War Crimes Proceedings in the Republic of Serbia, Case of the 37th Battalion of Special Police Units E sad, možda grešim dušu, al ova braća mi nikako ne deluju kao crnotravci.

Link to comment

13. avgusta vec uveliko traju borbe za zawiyu. ne mogu da se kunem, ali mislim da je 12. avgusta bilo nemoguce proci obalnim putem iz tunisa ka tripoliju.edit: prema rojtersu, 12. avgusta je put prekinut.

Edited by Bane5
Link to comment
druga sumnjiva stvar je njihovo jako lose (nikakvo) poznavanje najbitnijeg stranog jezika za rad u libiji.
Bez da opovrgavam druge argumente, ovaj ti bas i ne stoji. To je (iz mog iskustva), u stvari, najcesce i slucaj sa tom vrstom radnika. Dve tri reci (hello, taxi, yes, no, come, itd.) i to je to.
Link to comment

meni tu najsumnjivije ćutanje državnih organa, aj verovatno do juče nisu ni imali pojma o ovim ljudima, al sad znaju i njihova imena i da su uhapšeni u stranoj zemlji, mogli bi da izrvše provere i daju neke info. pa ako su neki zalutali da pokušaju da im pomognu, a ako su išli tamo s nekim drugim namerama, da saznamo i to.

Link to comment
Bez da opovrgavam druge argumente, ovaj ti bas i ne stoji. To je (iz mog iskustva), u stvari, najcesce i slucaj sa tom vrstom radnika. Dve tri reci (hello, taxi, yes, no, come, itd.) i to je to.
U vreme kad sam bio u Tripoliju, bar jedan u grupi radnika je morao da zna iole bolje engleski jezik (ovi ne umeju nista da nabodu). Dobro, ratno je vreme i sl. pa to mozda nije mnogo bitna stvar, ali sam kontekst je i dalje vrlo sumnjiv.
Link to comment
mozda i jesu mozda i nisu, to bi nase vlasti (da hoce) lako mogle da otkriju/obelodane.meni su dve stvari sumnjive, prva je ogromna naivnost u koju se kunu da su 12. avgusta (tada su borbe bile na domak zawiyi i obalnom putu) dosli u libiju pod sifrom 'krpimo puteve'. druga sumnjiva stvar je njihovo jako lose (nikakvo) poznavanje najbitnijeg stranog jezika za rad u libiji.
Da, inače je poznato da gradjevinski radnici svi od reda govore najbitniji strani jezik, a obrnuto specijalci i snajperisti ni da beknu.
Link to comment
meni tu najsumnjivije ćutanje državnih organa, aj verovatno do juče nisu ni imali pojma o ovim ljudima, al sad znaju i njihova imena i da su uhapšeni u stranoj zemlji, mogli bi da izrvše provere i daju neke info. pa ako su neki zalutali da pokušaju da im pomognu, a ako su išli tamo s nekim drugim namerama, da saznamo i to.
Čudi te ćutanje državnih organa? Pa jel onaj nesrećnik pomorac zarobljen u Somaliji već skoro godinu dana, pa ni za njega nisu ništa reagovali. Ni mukajet. A zamisli za neke tamo koji su kidnapovani pre 3-4 dana.Uostalom, vidiš da ne znaju engleski, ergo specijalci su.
Link to comment
Da, inače je poznato da gradjevinski radnici svi od reda govore najbitniji strani jezik, a obrnuto specijalci i snajperisti ni da beknu.
Bitno je bilo, napisah u postu iznad za osnovnu komunikaciju, a onda se trazio bar jedan u grupi koji zna vise od ostalih pa je on prakticno bio spona u komunikaciji.Ovi su grupa, a pojma nemaju. Mozda ih je neko odavde vec cekao u Tripoliju ako bi isli za njihovom tvrdnjom. Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...