Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

rekoh ja, realpolitik je mila majka.......izuzev 2 stvari...1. Egipatskom narodu nije ništa bolje neg što je bilo...........
:lol: Kakva legenda od choveka :lol: , egipatskom narodu nije bolje ....... a shta mislish, da nisi malo preuranio sa boljim zivotom ...... mislim, pa onomad skinushe faraona posle 30 godina vladavine, nece to moci bash preko noci, ako ce uopshte moci - to tek treba da se proveri, ali, kad je mogao da vlada iz kreveta u 83-oj godini sa 83 miliona Egipcana, moci ce i jedno sudjenje da izdrzi u krevetu, shto ga ti pa zalish?Tako tipichno srpski, ma kakav bolji zivot - gde su BRE pare? :lol: E pa nema para, to mora da se zaradi, gotovo je sa deljenjem para ..... nema vishe potrebe za tim :D . Edited by sickness
Link to comment
Kauboje, a da se ti prvo dogovoris sa sobom, i odlucis koja ce posast upropastiti Libiju?
Dgjbm, nisam ja pokrenuo stvar sa mrtve tacke koja je, po misljenju koje vlada u "liberalnoj" ekipi (eno javi se covek koji je ziveo u Libiji par godina te se jos brze odjavi kada ga je ekipa potkacila :D ) bilo najcrnje moguce, dakle nulta tacka drustva kao takvog.Naprotiv, garancije da ce im sada biti bolje i demokraticnije stizu sa svih strana: Siknes se raduje jeftinoj nafti i redovnom snabdevanju, Tutko se ljuti sto mu leshevi kvare veselje, Rodjer potvrdio da je ovo humanitarna akcija koja to nije a Utvara lakonski tvrdi (vidim to je i tvoj stav) da je sve bolje od Gadafija na vlasti.Ocigledno nemate maste. Da ne govorim o dijalektickoj prirodi istorije civilizacije i tocku srece koji se okrece (Gadafi&family included).Hocu reci, ne mogu a da se glasno ne cudim vasoj (najiskrenije mislim) neverovatnoj lakoci odlucivanja sta je za koga dobro dugorocno gledano. Da znam tacan odgovor za srecu Libijskog naroda, veruj mi, podelio bih ga ovde sa vama. Ovako, ostaje mi da se iscudjavam nad jednom lakomislenom uverenoscu da je ovo najbolji nacin da se Libijski narod usreci. Ako takvo sto postoji, naravno.Ono sto jeste izvesno je sreca po golf terenima. Po cemu, imas pravo, zelim da pljujem - s tim sto u tome nema grama zlobe, naprotiv. Zlo (cisto, iskonsko) je bas na tim golf terenima. Tesko da je zbog mene neki libijski civil najebao. Edited by CowBoy
Link to comment
Hocu reci, ne mogu a da se glasno ne cudim vasoj (najiskrenije mislim) neverovatnoj lakoci odlucivanja sta je za koga dobro dugorocno gledano. Da znam tacan odgovor za srecu Libijskog naroda, veruj mi, podelio bih ga ovde sa vama. Ovako, ostaje mi da se iscudjavam nad jednom lakomislenom uverenoscu da je ovo najbolji nacin da se Libijski narod usreci. Ako takvo sto postoji, naravno.
Dobro, neces da odgovoris vec drugi dan na pitanje 'Zasto nisu bili srecni?', sada ne znas 'sta bi im donelo srecu'.Znas li ti bilo sta o Libiji i ljudima koji tamo zive?S obzirom na osionost u nastupanju, reklo bi se da ti je sve jasno, a da svako ko drugacije misli svoju amer-junged karmu ima dokazanu. Ipak, postoji li malo svesti kod tebe da razdvojis intervenciju od demonstracija/pobune? Ako ne, onda moras da nam opsirno objasnis kako je sve to pocelo, ali bez floskula i sl. stvari.
Link to comment
Постоји. Постоји и ризик да Швајцарска постане хришћанска теократија ако победи SVP на федералном нивоу. Или Жан Мари ле Пен у Француској. Или True Finns, SD у Финској и Шведској, респективно. А поготово код сиромашних екс-диктатура.
aman, malo se konsoliduj!!ovako više ne može, ja nešto napišem a ti se složiš! kakva je ovo rasprava?!
zavisi koga pitas, sta gledas, i kako tumacis vesti. primer: SCAF je prilicno budjava vlast, i skloni su nasilnom resavanju problema. dosta je slucajeva hapsenja protestanata i novinara, prebijanja, itd. sto je i ocekivano, nakon toliko godina apsolutne vlasti.e sad, ima tu jedna stvar koju ljudi retko uzimaju u obzir.sve to se desavalo i ranije, i u znatno vecem obimu. razlika je u tome sto je to sada vest. pod Hosnijom, takve stvari nisu bile vest, vec su takve stvari bile normalna pojava u tom i takvom rezimom. samim tim sto su takve pojave postale vest, o kojoj izvestavaju i egipatski i strani mediji, tema o kojoj se diskutuje, salju se protestne note... je indikator da se nesto promenilo.primer:neki clan vrhovnog saveta MB-a je dao komentar na temu alkohola u Egiptu i golisavih kupaca na egipatskim plazama. nije islamski, blablabla...hajd' sto se digli sekularisti, liberali, borci za ljudska prava... no mu odmah za vrat skocila turisticka industrija, obzirom da bi takve mere bile pogubne za turizam. pa je doticni morao da se brani, kako bi alkohol i golisavost bili dopusteni u hotelima, na plazama. na sta su opet reagovali biznismeni, i objasnili da bi imali znatne gubitke i sa ogranicenim zabranama."sekularizovana" poslovna elita, zavisnost vojske od americke vojne pomoci, zavisnost od turizma, zajebani levicarski sindikati... mislis da realpolitik funcionise samo u medjunarodnim odnosima?hint: Egipat nema naftu. :thumbup:
e do moga, znači evidentan napredak je postignut tako što se sada o političkim zločinima javlja i razgovara?! E sad, koliko su ti zločini za Mubarakova vakta bili tajni, a koliko niko, ili gotovo niko, nije bio zainteresovan da ih komentariše?slažem se da je ovo oko Muftija Vs Kelneri fajta neki pomak. Ali, reci mi, da li bi za Mubarakovog vakta smeo da se ovako javno oglašava neki Muftija i da soli pamet ili bi takve poruke ostavljao unutar džamije? Sa druge strane, džaba priče o sekularnost kad je onomad bilo nekoliko stotina hiljada, kažu mediji islamista, na Trgu. Znači da je ipak poruka Muftije, ta ili neka slična, do nekoga doprela..
Tako tipichno srpski, ma kakav bolji zivot - gde su BRE pare? :lol: E pa nema para, to mora da se zaradi, gotovo je sa deljenjem para ..... nema vishe potrebe za tim :D .
o jbmti, pa ti i dalje vršiš istragu srBova :isuse: ,.....vidi Siki, boljeg života brez para nema. Čudim se da to još nisi shvatio u Kanadi*. E sad, ovi Mubarakovi pitomci koji su već 7 meseci na vlasti nisu napravili ni korak ka boljem životu, dapače, upali su mečki na rupu jer ih sad guze raznorazni poljoprivrednici/državni službenici i ini koji traže veće plate i izdvajanja. Ovi na to reaguju vojskom. Pa im se skupi cca 200k ljutih mudžahedina na Trgu. Pa oni da umire raju, privedu Mubaraka pravdi, sa sve bolničkim krevetom. Rekao sam već da je scena gde ovog unose u sudnicu dok se par stotina metara dalje cepaju sve u šesnaest protivnici i pristalice, antologijska....*osim ako onaj benzin nad kojim si ovdi seirio ne dobijaš na lepe oči...
Link to comment
*osim ako onaj benzin nad kojim si ovdi seirio ne dobijaš na lepe oči...
Ne, on kupuje kanadski benzin. Ne pratis. Tamo se kupuje benzin po savesti: oni koji je nemaju kupuju iracki i sutra verovatno libijski.Sve to strogo odvojeno, ne postoji zakon spojenih sudova. Edited by CowBoy
Link to comment
e do moga, znači evidentan napredak je postignut tako što se sada o političkim zločinima javlja i razgovara?!
aha, jer niti jedna vlast ne voli da se o njoj lose pise. pa ce se potrudti da se takvo pisanje zaustavi - Mubarak je novinare hapsio i tukao. ovi su pokusali da zezaju novinare ali ne fercera, pa se potruditi da ne daju povod da se o njima lose pise. i za to treba vremena, ali se okrece.
slažem se da je ovo oko Muftija Vs Kelneri fajta neki pomak. Ali, reci mi, da li bi za Mubarakovog vakta smeo da se ovako javno oglašava neki Muftija i da soli pamet ili bi takve poruke ostavljao unutar džamije? Sa druge strane, džaba priče o sekularnost kad je onomad bilo nekoliko stotina hiljada, kažu mediji islamista, na Trgu. Znači da je ipak poruka Muftije, ta ili neka slična, do nekoga doprela...
eee... kao sto kelneri imaju pravo da se bune kada im ko pripreti poslovanju, tako i islamisti imaju pravo da traze zabranu alkohola. izmedju ostalog, to znaci i da islamisti imaju pravo da se okupe i takbirisu do mile volje. to se zove sloboda govora. jer je jedina smislena sloboda govora ona u kojoj imas pravo da budes glup, i da pricas gluposti. i ponovo se vracamo na razlicita tumacenja istih dogadjaja: salafi su prisutni i prilicno zahebani religiozni ekstremi. do sada, obzirom da je Mubarak egipatske islamiste tukao i ubijao (povremeno i koristio), oni su uzvracali istom merom. pa su neki od njih ucili i pilotiranje bez sletanja. ne mozes im nista. i da ih bijes, ne vredi. medjutim, sada se salafi organizuju u politicke partije i zele na izbore. a u borbi za glasove ce (salafi) Jamaa'a al-Islamiya na sav glas kukati o cionistickim zlikovcima i pozivati na dzihad, i nece ni prstom mrdnuti da nesto konkretno i uradi. jer bi prelaskom reci na dela izgubili glasove. (desilo se pre koji dan)pri tome, odlicno je to sto salafi ne mogu da dobiju na izborima, obzirom da ce ih MB razbiti u borbi za konzervativne glasove. ali ce neki od njih uci u parlament i u mocvarne politicke vode. Edited by Gandalf
Link to comment
Hocu reci, ne mogu a da se glasno ne cudim vasoj (najiskrenije mislim) neverovatnoj lakoci odlucivanja sta je za koga dobro dugorocno gledano.
dobro? mozda.manje lose, definitivno.
At first I thought she was wearing a hat and something over her face. Then the awful realization dawned that her entire scalp and face were covered in red wounds and scabs, a mosaic of injuries that rendered her face into a grotesque patchwork.Even though the burns were inflicted three months ago, she was clearly still in considerable pain. But she told us her story calmly.She'd been the nanny to Hannibal's little son and daughter.The 30-year-old came to Libya from her native Ethiopia a year ago. At first things seemed OK, but then six months into her employment she said she was burned by Aline."She took me to a bathroom. She tied my hands behind my back, and tied my feet. She taped my mouth, and she started pouring the boiling water on my head like this," she said, imitating the vessel of scalding hot water being poured over her head.She peeled back the garment draped carefully over her body. Her chest, torso and legs are all mottled with scars -- some old, some still red, raw and weeping. As she spoke, clear liquid oozed from one nasty open wound on her head.After one attack, "There were maggots coming out of my head, because she had hidden me and no one had seen me," Mullah said.
Link to comment
o jbmti, pa ti i dalje vršiš istragu srBova :isuse: ,..
Ne, ne bavim se istragom SrBova, naravno. To sam vec odavno istrazio, ad acta. Bavim se istrazivanjem drushtvenog fenomena, tachnije teshkog deformiteta. Hobi, nishta ozbiljno.
...vidi Siki, boljeg života brez para nema. Čudim se da to još nisi shvatio u Kanadi*. E sad, ovi Mubarakovi pitomci koji su već 7 meseci na vlasti nisu napravili ni korak ka boljem životu, dapače, upali su mečki na rupu jer ih sad guze raznorazni poljoprivrednici/državni službenici i ini koji traže veće plate i izdvajanja. Ovi na to reaguju vojskom. Pa im se skupi cca 200k ljutih mudžahedina na Trgu. Pa oni da umire raju, privedu Mubaraka pravdi, sa sve bolničkim krevetom. Rekao sam već da je scena gde ovog unose u sudnicu dok se par stotina metara dalje cepaju sve u šesnaest protivnici i pristalice, antologijska....
Nije sve u parama, veruj mi :D .Zar je vec proshlo 7 meseci :unsure: ? I nishta, Egipcani ne zive bolje ..... mudzahedini malinari izashli na proteste? Pa dobro, mislim da bi trebalo da im dash josh malo fore ..... evo u Srbiji 11 godina pa ..... chemu zurba?Preporuchio bih ti da malo sagledash neke zaista znachajne promene koje su se u svetu izdeshavale poslednjih 20-tak godina dok ste bili zaokupljeni svetskom pravdom, a josh vishe nepravdom. Geo-politichke, ekonomske, vojne, ma kakve sve ne, pa bogami i klimatske.Loshe vesti: novih 300 miliona Kineza se prevodi direktno iz 15. u 21. vek. Rade 2 puta vishe za 3 puta manje para od Libijaca, Egipcana i Srba, ne interesuje ih svetska pravda i nepravda, ne strajkuju, ne zale se na uslove rada.DakleM, masovno razocharenje shto se shljaka za 200 evrica mesechno, umesto pre 10 godina nerealno ochekivanih 2000,nema nikakve veze sa chinjenicom da je Gadafi bio jedan skot par excellence i da je zasluzio da ga njegov narod, masovno, odluchno i hrabro baci tamo gde mu je mesto, na istorijsko, anti-civilizacijsko djubrishte.Zabrinutost za buducnost i sudbinu libijskog naroda bez vodje revolucije sa 200 milijardi dolara (pa ni Putin toliko nema yebote) ....... meni je to sve veoma simpatichno i hvala na saradnji, shta bih bez foruma.
Link to comment
:Hail: ponovo ubise Khamisa!
Published: Aug 28, 2011 23:23 Updated: Aug 28, 2011 23:23The rebels said that one of Qaddafi's sons, Khamis, may have been killed a day ago in a clash with rebels. On Saturday, rebel fighters in the city of Tarhuna, 80 km southeast of Tripoli, "intercepted a military convoy which had several brand new Mercedes", NTC spokesman Ahmed Omar Bani told reporters in Benghazi.
Edited by Gandalf
Link to comment

Mislim da se sa ovim dešavanjima u Libiji i u Siriji sve češće odlučuju vojnici da dezertiraju i stvaraju nekakve pobunjeničke grupe...šteta, Bašar Al-Asad je imao istorijsku šansu da reformiše svoje društvo i da bude nešto kao sirijski Huan Karlos, ovako može da bude samo sirijski Gadafi...

Link to comment
×
×
  • Create New...