Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Није време? Е штета. Па да сачекамо, док их Гадафи не побије све?
? :mellow: ................................................... ili:
Није време? Е штета. Па да сачекамо, док Гадафи не proda svu naftu Kinezima-Rusima (dopishi dalje)?
Edited by CowBoy
Link to comment
Uopste, ali uopste ne osporavam unutrasnje probleme. Sta vise, naprotiv. No, zadrzao bih misljenje da je svako ko misli da spoljne intervencije imaju veze i sa cim sem sa resursima, pomalo na nivou Miss South Carolina 2007.
Zato si trebao da to napises u svom postu, bar blagu ogradu da ne znas sta se sve desavalo unutar Libije pre intervencije i pogotovo pre pocetka demonstracija/revolucije.Plus postoji topik na forumu samo o intervenciji u Libiji i njenoj opravdanosti, ali se vec danima zatrpava tim stavovima ovaj topik. Razlika je prilicna jer koriste se razni anti-intervecionisticki argumenti na situaciji koja je postojala i pre intervencije.Zato je svaki takav nastup koji olako prilazi svim dogadjanjima u Libiji obican pokusaj "soljenja pameti" bez obzira koliko bio istinit.
Link to comment

bah, ko da je prvi put da se kauboj upleo u svoju večitu i jalovu upitanost nad nepravednim svetom, što jeste 1 ugodna pozicija, ali lišena bilo kakvog dodira s realnošću.

Link to comment
bah, ko da je prvi put da se kauboj upleo u svoju večitu i jalovu upitanost nad nepravednim svetom, što jeste 1 ugodna pozicija, ali lišena bilo kakvog dodira s realnošću.
Moze biti da je jalova, ali mi nemoj sporiti dodir sa realnoscu. Spocitavaj to ovima koji hvale humanitarnu prirodu intervencije (Rodjeru ne moras, sam je priznao da je stvarpoliticko/vijno/kapitalisticko/takticka)Eno ti iza, Utvara tvrdi "da bi ih Gadafi pobio sve"(?). Moze biti, s tim sto je tempo kojim to radi NATO mnogo efikasniji. Edited by CowBoy
Link to comment
Moze biti da je jalova, ali mi nemoj sporiti dodir sa realnoscu. Spocitavaj to ovima koji hvale humanitarnu prirodu intervencije (Rodjeru ne moras, sam je priznao da je stvarpoliticko/vijno/kapitalisticko/takticka)Eno ti iza, Utvara tvrdi "da bi ih Gadafi pobio sve"(?). Moze biti, s tim sto je tempo kojim to radi NATO mnogo efikasniji.
izvini, ali moram. odakle ti to da je nato pobio više civila u libiji nego gadafijeve snage? još gore, na koju foru možeš da tvrdiš da ne bi bilo još više civila koje bi gadafi zatro bez nato intervencije. da, možda ne bi uopšte bilo žrtava da sve nije ni počelo, al jbg, jeste. osim ako dalja teorija nije da su sve to pokrenuli amerikanci. što se opet ne uklapa u taj flip-flop stav po kome amerika prvo podržava režim i dozvoljava teror nad narodom, a onda kad ulete, postaju krivi jer ruše legalnog vladara i stvaraju nepotrebne žrtve. zadrži se barem na toj generalnoj upitanosti i zgroženosti nad zlim svetom, đavo ti ne da mira pa kreneš u detalje i ispadaš smešan.
Link to comment

Kad pocnem da razmisljam kao CowBoy (koji nikako da odgovori na moje pitanje od juce), Iran je taj koji je podigao revoluciju i srusio Gadafija:)

The AFP news agency reported that Iran "discreetly" provided humanitarian aid to Libyan rebels before the fall of Tripoli, the Iranian newspaper Jam-e-Jam newspaper quoted Foreign Minister Ali Akbar Sarabja: "We were in touch with many of the rebel groups in Libya before the fall of Gaddafi, and discreetly dispatched three or four food and medical consignments to Benghazi," Salehi told the daily. "The head of the National Transitional Council (NTC), Mustafa Abdel Jalil, sent a letter of thanks to President Mahmoud Ahmadinejad for having been on their side and helping," he added.
Edited by Bane5
Link to comment
izvini, ali moram. odakle ti to da je nato pobio više civila u libiji nego gadafijeve snage?
Ne govorim o broju, vec o tempo-u i projekciji zrtava (zivi bili pa videli, kazi mi kroz par meseci ispadam li smesan ili ne).Da sacekamo brojke pa da uporedimo. Brojke iz Iraka su odavno ispostavljene i niko da ih prokomentarise - sem neke cudne statistike o navodnom privrednom rastu (mos misliti, zemlja koja lezi na nafti ima rast) od ne znam koliko promila.Rekoh, imas kome da spocitavas nemanje dodira sa stvarnoscu, ja sam ti tu na dnu liste prioriteta.
Link to comment

pa ameri podržavaju neđu zapravo, to im je partner s kojim će kad bude trebalo da pokrenu treći sv. rat i osvoje ceo svijet.

Ne govorim o broju, vec o tempo-u i projekciji zrtava (zivi bili pa videli, kazi mi kroz par meseci ispadam li smesan ili ne).Da sacekamo brojke pa da uporedimo. Brojke iz Iraka su odavno ispostavljene i niko da ih prokomentarise - sem neke cudne statistike o navodnom privrednom rastu (mos misliti, zemlja koja lezi na nafti ima rast) od ne znam koliko promila.
pa sačekajmo. to što tebi prijaju generalizacije tog tipa, i proglašavanje sebe dalekovidom baba vangom, ne znači da će tako i biti, niti da je nešto o čemu treba da raspravljamo kao da je apriori istina. Edited by Gonzo
Link to comment
Pa ti si pravio analogiju s njim, koliko se sećam, ne ja, zato sam to pomenuo.
Da ne bi dalje zapetljavali, podseticu te na tvoje rechi:
Nismo se razumeli - i ja sam da Ahmad rokne Bashara, a indiferentan sam i prema tome da bude suprotno, samo nek oni to sami urade među sobom. Proizvodnja hum.katastrofa u vidu strategije je ona pomoć ravna izreci "rad oslobađa". E, sad će prvi demokratski izbori
Analogno, ti nemash nishta protiv da su Ivan ili Slavko ((Stambolic, Curuvija) roknuli Slobu (kondicional iz domena nauchne fantastike), a indeferentan si prema tome shto je Sloba roknuo obojicu (proshlo svrsheno vreme) - sve dok oni to rade medju sobom :lol: , a ne da ti se prodaju muda za bubrege sa kvarnog zapada kako to nije fer. A onda se malo sprdash sa "prvim demokratskim izborima". Pa izbori su demokratski, a to shto ti na njima izaberesh Koshtunicu je teshki zayeb, ali samo tvoj, nije razlog da se sprdash sa demokratskim izborima kao civilizacijskom tekovinom.Brale, Staljin da je znao za tebe, Berija bi leteo s posla i to pravo u Gulag. Edited by sickness
Link to comment
sta se sve desavalo unutar Libije pre intervencije i pogotovo pre pocetka demonstracija/revolucije.
Dok za one sto veruju u spontane revolucije u arapskom svetu mislim samo da su naivni :)
Link to comment
Dok za one sto veruju u spontane revolucije u arapskom svetu mislim samo da su naivni
naivnost je u generalizaciji i uproscavanju koje ovde propagiras. ja govorim o godinama pa i decenijama.dakle znas li ili ne znas? Edited by Bane5
Link to comment
Dok za one sto veruju u spontane revolucije u arapskom svetu mislim samo da su naivni :)
Dobro prijatelju, shvatili smo. Ti kad sa ortacima izadjesh na pice valjda treba da se organizujete, gde cete, u koliko sati, 'ocete li kolima, ko ce koga da pokupi ..... pa nisu ni revolucije bash tako spontane kako ih ti zamishljash, od francuske revolucije pa do ove libijske .......Spontano se mozesh samo zapaliti, kao Jan Palah, vechna mu slava, a revoluciju treba `dobro organizovati i pripremiti, inache si nayebo.Ako ciljash na to da su Ameri simultano pokrenuli revolucije u 20 zemalja iskljuchivo zarad svojih interesa onda su oni stvarno Supermeni i treba svi da im se divimo, zar ne ..... evo, ja im se prvi divim do imbecilnosti.
Link to comment
pa sačekajmo. to što tebi prijaju generalizacije tog tipa, i proglašavanje sebe dalekovidom baba vangom, ne znači da će tako i biti, niti da je nešto o čemu treba da raspravljamo kao da je apriori istina.
:isuse: e, svakakvih gluposti sam se ovde nacitao, ali da proglasis baba-vangom onoga koji je sve vreme protiv baba-vanga pristupa to je u rangu siknesovih postova o ljubavi prema jeftinoj nafti i redovnom snabdevanju:
... evo, ja im se prvi divim do imbecilnosti.
Zar nije sam intervencionizam u svom korenu baba-vanga filozofija (mislim na javno mnjenje, ne na planere, oni dobro znaju cemu intervencija) gde se kaze: "posle nasih bombi bice bolje"?Pa jebote. Eno ti Irak pa uporedi postojece stanje sa projekcijama koje su plasirali mediji pre invazije (nedemokratsko, korumpirano, siromasno, rizicno za zivot, sve ce to bombe promeniti). Edited by CowBoy
Link to comment
naivnost je u generalizaciji i uproscavanju koje ovde propagiras. ja govorim o godinama pa i decenijama.dakle znas li ili ne znas?
ne'am pojma. cuo sam da je vladao 40 godina i da se cesto slikao :) blair_1833408c.jpg
Link to comment
×
×
  • Create New...