Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

:D Mne, naravno da je sasvim lični. I Amer-jugend, kad se iznerviraš pa ti ispadne iz mozga, je etiketa koja je totalno ispražnjena od ideologije, onako, lična i personalna.
Чекај бре, борба против Гадафија је - идеологија? Борба против диктатуре - нешто што не ваља, нешто "идеолошки"?
Ne imputiraj. Ta borba je impuls, sto bi se reklo, nagon za samoodrzanjem. Te sam se Rodjeru nedavno ispovedio rekavsi da sam u celoj prici najblizi rebelsima, ali samo onima koji se bore protiv tiranije kao takve bez predznaka Gadafi/Milosevic/Kastor(edit: :lol: hteo sam da napisem "Kastro" al' izletelo ovako) etc. (i koji ce biti razocarani, kao sto bih i ja bio razocaran daljim razvojem dogadjaja u Libiji).Ideolosko je ono sto dolazi sa strane, ideologija je ovo podrzavanje trgovaca naftom u osvajanu resursa a sve to pod scenografijom liberalizma i demokratije. So, Rodjer je kratkovid, ja sam dalekovid. Simple as that.Ako ne verujes, procitaj Rodjino objasnjenje - u cemu je razlika izmedju Sirije i Libije. On (sasvim ispravno) rece da NATO ne pomaze civilima u Siriji vec pobunjenicima u Libiji. Sve strateski/ideoloski, nista humanitarno.Rodjer: no sta nego amer-jugend. Ja ovu ideolosku ispranost mozgova ne umem drugacije da nazovem. Edited by CowBoy
Link to comment
Чекај бре, борба против Гадафија је - идеологија? Борба против диктатуре - нешто што не ваља, нешто "идеолошки"?
Nekima je Amerika lično-personalni bellwether. Npr. dok im se čini da Amerika podržava Mubaraka, onda su za demonstrante punim srcem i lake duše. Kad Amerika podrži Tahrir, onda im počinje svitati da Mubarak možda i nije bio tako - ako se smije reći - loš, i da će poslije njega izvjesno biti gore. Mislim, Amerika nešto podržava. Što se dobro može iz toga izroditi?Lično i personalno, nelicemjerno. Dalekovidno. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Aha. Ne stavljaj mi u usta/tastaturu šta nisam rekao, znaš na šta sam mislio. Ko je skinuo Slobu? Bombe? Samo su ga ojačale u to vreme, a narod ga je makao na izborima.
O bombama i Zlobi nekom drugom prilikom. Gadafi nije mogao biti maknut izborima iz prostog razloga shto je tu rech izbacio iz libijskog rechnika pre 42 godine i svaka analogija sa Srbijom, Slobom i NATOm nema veze s mozgom.
Link to comment

Kao neko ko vec godinama zivi i radi po raznim lokacijama na ME, mogu reci sledece: Uzrok i posledica SVIH desavanja na ME ima samo, i samo jedno ime: OIL Majko mila, pa ja vama (sto bi rek'o moj drug) "ne mogu da javim" koliko je samo smesno misliti ista drugo. A tek potezanje ljudskih prava, ovo ono, mislim, stvaaaarno.. :isuse: Prvo: (nekome ce ovo biti digresija, ali je itekako vezano za ovo o cemu pricate) skup najbogatijih/najstabilnijih ME zemalja vec decenijama toliko ugnjetava sirotinju (Sri Lanka, Indija, Filipini, Sudan, itd.) da je to jednostavno neljudski. Bez obzira sto mislite da znate, svako ko ovde nije proveo neko vreme, nema pojma o cemu govori. To vide, i znaju svi. Niko, ali jebeno niko od zapadnih "partnera" nikada nije ulozio ni Z od diplomatskih napora da se to stanje promeni. Niti ce ikada. Da ne duzim, ljudska prava u ovom delu sveta su toooliko daleko od onoga sto prosecan Evropljanin kapira da je to, takoreci, fenomen. Drugo: nacin razmisljanja, mentalni sklop, informisanost, samosvest, i politicka zrelost prosecnog mladica/coveka sa ME prostora (odraslog u totalitarnim rezimima) je toliko plodno tle za manipulaciju da bi hjustonski golferi u stvari bili budale ako to ne bi eksploatisali. Elem, poenta je da ko god da je kreator (ili savetnik) ove citave ujdurme VRLO DOBRO zna da oblik socijalnog uredjenja na koji neki sa ovog foruma “timare delfina” nema NIKAKVU sansu. I to ne za 10, ne za 20, vec ni za 100 godina. Sve dok im se ne isisa i poslednja kap nafte odavde, i gomila odvratnih licemera zauvek ne napusti ove prostore (ukljucujuci i mene sa njima). P.S.Nekad mi se cini da fora i jeste u tome sto je to toliko ocigledno, da mozak kvazi-intelektualaca odbija da prihvati da su stvari jednostavno jednostavne. Nema nikakve, ali ama bas nikakve dodatne mudrosti. OIL. full stop

Edited by urkozamanje
Link to comment
O bombama i Zlobi nekom drugom prilikom. Gadafi nije mogao biti maknut izborima iz prostog razloga shto je tu rech izbacio iz libijskog rechnika pre 42 godine i svaka analogija sa Srbijom, Slobom i NATOm nema veze s mozgom.
Pa ti si pravio analogiju s njim, koliko se sećam, ne ja, zato sam to pomenuo.
Link to comment
Ne imputiraj. Ta borba je impuls, sto bi se reklo, nagon za samoodrzanjem. Te sam se Rodjeru nedavno ispovedio rekavsi da sam u celoj prici najblizi rebelsima, ali samo onima koji se bore protiv tiranije kao takve bez predznaka Gadafi/Milosevic/Kastor(edit: :lol: hteo sam da napisem "Kastro" al' izletelo ovako) etc. (i koji ce biti razocarani, kao sto bih i ja bio razocaran daljim razvojem dogadjaja u Libiji).Ideolosko je ono sto dolazi sa strane, ideologija je ovo podrzavanje trgovaca naftom u osvajanu resursa a sve to pod scenografijom liberalizma i demokratije. So, Rodjer je kratkovid, ja sam dalekovid. Simple as that.Ako ne verujes, procitaj Rodjino objasnjenje - u cemu je razlika izmedju Sirije i Libije. On (sasvim ispravno) rece da NATO ne pomaze civilima u Siriji vec pobunjenicima u Libiji. Sve strateski/ideoloski, nista humanitarno.Rodjer: no sta nego amer-jugend. Ja ovu ideolosku ispranost mozgova ne umem drugacije da nazovem.
А какво би ти друштво волео да видиш у Либији? И зашто то не сме бити економски либерално и политички демократско друштво?Ово ће окончати моје постове на овој теми неко време, доста ми је било.Ниједна борба, ниједан рат није хуман. Па се опет ратује, да би се нешто добило или одузело. Е у томе лежи зец. У исправности и оправданости војних дејстава - јер је рат продужетак политике другим средствима, што каже онај Немац, а самим тим и доктрине и идеологије. Седење на гузици док Гадафијева, неисправна, феудална и недемократска власт која тлачи народ већ 40 година убија људе на улицама и пуни болнице лешевима цивила? Да ли је то исправно? Да ли је то морално, да ли је то оправдано и легитимно?Да ли НАТО и не-НАТО државе чланице УН имају право да интервенишу, ако је то у складу са резолуцијом Савета Безбедности, донете уз сагласност Арапске Лиге?
Link to comment
a, pa nista onda. zaboravi ste sto sam pisao. greska.
analogija koja koristi istu matricu je greska u ovom slucaju. genralizovati sve i potpuno zapostaviti unutrasnje probleme koje je imala libija je pomalo na nivou drecuna.
Link to comment
А какво би ти друштво волео да видиш у Либији? И зашто то не сме бити економски либерално и политички демократско друштво?
Nije ne sme nego ne moze.Ne postoje uslovi.Ne postoji plodno tle za to.Ne postoji volja kod elite. Ajde sacekaj mesec-dva, sacekaj i godinu-dve pa da se nadjemo ovde ponovo i sumiramo stvar. Da vidimo laze li tvoja kristalna kugla.
Link to comment
Kao neko ko vec godinama zivi i radi po raznim lokacijama na ME, mogu reci sledece:
:D Pa ne morash ziveti na ME da bi znao kako oni tretiraju sve osim WASP i Evropljana kao gmizavce i insekte, to je prilichno opshte-poznata stvar. Moze im se, a oni nemaju civilizacijsko-moralne kochnice da to i rade.Nismo mi bash tako naivni kako ti se prichinjava, kao shto nisu naivni ni ovi nashi prijatelji kojima je zao Gadafija i brinu se za sudbinu Libijaca, iako bi realnije bilo da se Libijci brinu za njih i malo finansijski pomognu bratski narod :lol: .
Link to comment
analogija koja koristi istu matricu je greska u ovom slucaju. genralizovati sve i potpuno zapostaviti unutrasnje probleme koje je imala libija je pomalo na nivou drecuna.
ajd' onda ovako: Uopste, ali uopste ne osporavam unutrasnje probleme. Sta vise, naprotiv. No, zadrzao bih misljenje da je svako ko misli da spoljne intervencije imaju veze i sa cim sem sa resursima, pomalo na nivou Miss South Carolina 2007.
Link to comment
Nije ne sme nego ne moze.Ne postoje uslovi.Ne postoji plodno tle za to.Ne postoji volja kod elite. Ajde sacekaj mesec-dva, sacekaj i godinu-dve pa da se nadjemo ovde ponovo i sumiramo stvar. Da vidimo laze li tvoja kristalna kugla.
Није време? Е штета. Па да сачекамо, док их Гадафи не побије све?
Link to comment
ajd' onda ovako: Uopste, ali uopste ne osporavam unutrasnje probleme. Sta vise, naprotiv. No, zadrzao bih misljenje da je svako ko misli da spoljne intervencije imaju veze i sa cim sem sa resursima, pomalo na nivou Miss South Carolina 2007.
Све земље које интервенишу имају разлога. Њима треба стабилна Либија без Гадафија, у којој ће моћи да остваре своје пословне интересе. Апсолутно свима одговара да Гадафи оде. И Русима и Кинезима, и Арапској Лиги, Француској, Холандији, Британији, Шведској, Финској... Чак и Немачкој која не учествује војно.
Link to comment
×
×
  • Create New...