Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Ma nemas brige, sad ce da je rasterete.Ovo nije tema jbt, ovo je skup proroka i gledacha u kristalnu kuglu koji ne skrecu pogled sa nje dok okolo lete glave civila. Jebes civile, bitna je Ideologija. Sto rece Filipenko, bitan je Milosevic, a Stanisici&co se po difoltu gube iz vida.Nego, Siknes voli jeftinu naftu, njega razumem. Koji je tvoj benefit Rodjere?
Ponovi hiljadu puta kako je sve ovo zbog nafte i možda ti neko uvaži "argument"
Link to comment
А како би ти да "заштитиш цивиле"? Чиме? Праћкама или бомбама? Резолуцијом Савета Безбедности, дипломатиојом, сладоледом? Како би спречио Гадафија да уништи Бенгази и доврши чишћење Аџдабије и осталих градова на западу?
Utvaro covece, nekoliko stranica ranije sam satnik je utvrdio da intervencija nije humanitarna (vidi pod: Sirija). Ja ne znam zasto uopste uvezujes "zastitu civila" i "intervenciju" u isti koncept.
Volim taj pristup. Ko nije za intervenciju, taj je za Gadafija.
Binarno, samo binarno ^_^ Sve dok je binarno, MTV-evski je. Dobre foke, losi mudzahedini.Eno, i na Nacional Geographic + Discovery kanalu postaje mainstrim da ameri podrzavaju "svoje vojnike koji se bore za SAD sirom sveta". To je, valjda, najbinarnije moguce.Ajde da kazu "bore se sa naoruzanim neprijateljskim snagama u nju meksiku koje su upale na nasu teritoriju" ali ovi kokaju/oslobadjaju resurse po svakakvim svetskim vukojebinama koje i satelit tesko snima. Ako se tamo zatekne neki ljudski stvor, oni mu (sve snimajuci CNN kamerama) pomognu cokoladicom i daju mu zvečku, sem ako nije odbrambeno nastrojen. U tom slucaju, pucaju mu u glavu.Rodjer, Siknes&co kazu da je to ok. Sve dok je nafta jeftina i suplaj osiguran, "liberalima" je dobro. Edited by CowBoy
Link to comment
Moraš sagledati celokupnu situaciju a ne samo parcijalni segment. U trenutku dok su Gadafijeve trupe uveliko bombardovale Bengazi koji se nalazio pred padom ko nije bio za intervenciju taj je bio za Gadafija...sada pričati o tome je iluzorno, bio je takav trenutak ma koliko da si selektivne pameti
Dobro, ti si korektno i konkretno postavio pitanje u vezi onog što sam rekao. Ajd i ja da raščlanimPažljivo sam i ja, kao i ostali, pratio šta se tamo zbiva, od početka, a na forumu mislim od 112 strane. U prvih par nedelja koje su bile okidač, nismo imali više nezavisnih izvora sa proverljivim informacijama, bila je samo Al Džazira i anonimne vesti po tviteru. Ono što je meni paradoksalno je da je već to bilo dovoljno da se pripremi intervencija. Svi mediji su prenosili posredno stvari dok sa zakašnjenjem nisu poslali dopisnike. Uostalom, i ovde smo njih najviše citirali. Tako se došlo i do vesti koje su obilazile svet npr ona da je slao mlaznjake između solitera na demonstrante, ili, kasnije, da je delio vijagru vojnicima radi uspešnijeg silovanja.S tim u vezi, ja ostajem u dilemi gde je bila granica između opravdanih protesta i demonstracija za veća politička i sva druga prava, i oružane pobune i, kasnije, građanskog rata? Jer za oružanu pobunu važe sasvim druga pravila, nego za teror nad vlastitim stanovništvom. Mišljenja sam da intervencija nije uopšte imala veze sa zaštitom ugroženih, već je preuranjena kreacija novog režima korisnog za ubuduće. Pa i do sada su imali metode koje su ga u miru pripitomile i to u fazi većeg ludila. Ovako, stvar se zakotrljala, i žrtava će biti sve više.
Link to comment
Utvaro covece, nekoliko stranica ranije sam satnik je utvrdio da intervencija nije humanitarna (vidi pod: Sirija). Ja ne znam zasto uopste uvezujes "zastitu civila" i "intervenciju" u isti koncept.
:isuse:Дижем руке. Гадафи је заштитиник цивила, а зликовци у НАТО подржавају сатанисте и једини им је циљ да либијску нафту потрпају у чутуре и однесу у Француску.(cowboy) Пошто је Гадафијевско уређење најбоље на свету, сваки други облик владавине осим феудализма је непотребан и штетан.(steins) Интервенција је неоправдана, голоруки народ има да се бори са до зуба наоружаним војницима, и када му прети уништење, случајно да не тражи помоћ са стране. Рат се има водити без бомби, цвећем.(cowboy)
Sve dok je binarno, MTV-evski je. Dobre foke, losi mudzahedini.
Да ли си ти некада видео доброг муџахедина?
Link to comment
S tim u vezi, ja ostajem u dilemi gde je bila granica između opravdanih protesta i demonstracija za veća politička i sva druga prava, i oružane pobune i, kasnije, građanskog rata? Jer za oružanu pobunu važe sasvim druga pravila, nego za teror nad vlastitim stanovništvom. Mišljenja sam da intervencija nije uopšte imala veze sa zaštitom ugroženih, već je preuranjena kreacija novog režima korisnog za ubuduće. Pa i do sada su imali metode koje su ga u miru pripitomile i to u fazi većeg ludila. Ovako, stvar se zakotrljala, i žrtava će biti sve više.
Oružana pobuna :isuse:
Link to comment
Nego, Siknes voli jeftinu naftu, njega razumem. Koji je tvoj benefit Rodjere?
Emocionalno volim padove starih, oholih, tiranskih, nemilosrdnih (prema onima koji su ih pod nogama a snishodljivim prema onima koji su jači od njega). Sviđa mi se što luđak sad siše sokiće usred pustinje, ovaj put zapravo, a ne da glumi. Ti drkaš jedino na to da ništa ne razveseli golfera u Houstonu, pa makar to značilo da Gaddafiji vladaju Libijom generacijama, a da Benhgaziju sljeduje deratizacija po prirodnom, zakonitom, suverenom i antimondijalističkom slijedu stvari. Svaki bedak ima svoje veselje, samo ga ja u ovakvim trenucima imam više. Taf lak, što bi reko hjustonski golfer!:DA, malo Franka Herberta za tebe, kauboje.
Here lies a fallen godHis fall was not a small one, We did but build his pedestalA narrow and a tall one.
Nastavljamo obilazak gajbi, sad smo u primorskoj viksi Safije Farkas, Frau Gaddafi.
Link to comment
Да ли си ти некада видео доброг муџахедина?
Zavisi od tacke gledista. Za zapad su mudzahedini u Avganistanu osamdesetih bili jako dobri momci. Isto tako ni foke nisu uvijek bile toliko dobre. Poenta je da nista nije MTV binarno i prosto. Amerikanci su dugo podrzavali Mubaraka, vidjeli su ga kao faktor mira i stabilnosti™ u regionu. Pitanje je ko ce biti novi egipatski kalif i kakvu ce demagogiju koristiti da se izbori za presto, a bogami i da sa njega ne ode prerano usljed akutnog trovanja olovom ili iznenadne frakture vrata. Hrana nece postati mnogo jeftinija a ekonomija mnogo bolja u nekom super-kratkom roku. Problemi Egipta su preveliki.Zasto Libija a zasto ne Sirija. Nafta je svakako faktor. Libija ce se lakse oporaviti, nece im trebati pare sa strane, ima dobar potencijal da postane nesto slicno Kataru, Kuvajtu ili tako nekoj drzavi koja ce propasti kad nestane nafte, a ciji mir sada kupuje velika kolicina dolara. Naravno, drugari iz bordova ce se ogrebati za neku kintu. Sirija takav potencijal nema. Sirija ima snaznu vojsku i intervencija tamo je mnogo komplikovanija stvar, kostala bi vise, trajala bi duze i rezultat bi bio gradjanski rat ciji bi pobjednici bili upravo radikalni islamisti sa antiizraelskom demagogijom. Naime, najveci Asadovi protivnici su mudzahedini. Stariji Asad je izvrsio citavu seriju pokolja nad svakim za koga je tvrdio da je islamista. Naravno, da je u pitanju biranje lakseg puta. Nikakav princip, ljudska prava i slicno. Cilj se postize sa manje truda. Svojim glasacima i arapskom svijetu mogu reci da su ipak uradili nesto sto nije podrska diktatorima koji su svrgnuti u arapskom proljecu. Oprali su ruke. Cijena je surova, ako je i postojala prozapadna opozicija u Siriji ona ce ili biti pobijena ili demoralizovana a kolo ce preuzeti fudamentalisti. Edited by nautilus
Link to comment

Pa jbg, intervenciju u Siriji može voditi i Rusija, nije joj baš daleko a ima i neki dogovor da može namakati brodove u Tartousu, što ne iskrcaju neki Specnaz? Nije valjda cijeli svijet spao na pleća golfera i meneđment bordera iz Houstona? Zar zaista nema nikoga osim našeg Hjustonjera koji će vidit financijski probitak u svrgavanju 1 tirana? Abramovič? Missim, tužno je to...

Link to comment
Emocionalno volim padove starih, oholih, tiranskih, nemilosrdnih (prema onima koji su ih pod nogama a snishodljivim prema onima koji su jači od njega). Sviđa mi se što luđak sad siše sokiće usred pustinje, ovaj put zapravo, a ne da glumi. Ti drkaš jedino na to da ništa ne razveseli golfera u Houstonu, pa makar to značilo da Gaddafiji vladaju Libijom generacijama, a da Benhgaziju sljeduje deratizacija po prirodnom, zakonitom, suverenom i antimondijalističkom slijedu stvari. Svaki bedak ima svoje veselje, samo ga ja u ovakvim trenucima imam više. Taf lak, što bi reko hjustonski golfer!:D
Heh, mogu da pristanem na ovakvu podelu licnih proiriteta. Tvoj stav je ideoloski (i odraz u ogledalu Gadafijevih pristalica), moj je pak sasvim licni. Ti ljubis ideologiju, ja prezirem njeno licemerje. I u Gadafijevom i u SAD slucaju.Kakav je ovo video, neka soc-kopija MTV Cribs-a? Pa svaki lokalni njujorski reper ima bolju gajbu.
Link to comment
Kao što su intervenciju u Libiji vodili Egipat i Južnoafrička Republika, a svizac je zamoto čokoladu.
Više sam mislio na naoružavanje eventulnih pobunjeničkih grupa i logistiku svake vrste, ne verujem u bombardovanje Sirije ili nešto slično...
Link to comment
Moj je pak sasvim licni.
:D Mne, naravno da je sasvim lični. I Amer-jugend, kad se iznerviraš pa ti ispadne iz mozga, je etiketa koja je totalno ispražnjena od ideologije, onako, lična i personalna.
Link to comment
Heh, mogu da pristanem na ovakvu podelu licnih proiriteta. Tvoj stav je ideoloski (i odraz u ogledalu Gadafijevih pristalica), moj je pak sasvim licni. Ti ljubis ideologiju, ja prezirem njeno licemerje. I u Gadafijevom i u SAD slucaju.Kakav je ovo video, neka soc-kopija MTV Cribs-a? Pa svaki lokalni njujorski reper ima bolju gajbu.
Чекај бре, борба против Гадафија је - идеологија? Борба против диктатуре - нешто што не ваља, нешто "идеолошки"?
Link to comment
Dima_Khatib Dima Khatib أنا ديمة by FunGuerillaz Hugo Chavez says that TV pictures of rebels taking over the Green Square were made-up scenes filmed in Qatar with actors
Link to comment
×
×
  • Create New...