Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

kamare jednih i drugih su prilično izjednačene, u to sam siguran.
Е кад си сигуран онда ти верујем 300%. Ја виш нисам сигуран. Ништа на свету није сигурно.
kako sad ne možeš apriori o tome da govoriš, kad svo vreme potenciraš nekakvu pravednost? Znači itekako govoriš o tome, samo što ti problem prave činjenice pa sad kao praviš otklon.Ovo o čemu ti pričaš nije u perspektivi pobrojanih država ni u narednih 100 godina, MMW. Njima je najrealnija perspektiva neka vrsta Iračkog Scenarija sa marionetskom vladom, povremenim terorističkim napadima, i stalnim prisustvom HC Islama negde u pozadini. Na to dodaj još crnje ekonomsko/socijalno stanje jer nikog neće intersovati da ulaže u nekakve škole/bolnice po pustopoljinama. i još jedna stvar, da se ne lažemo, nekakav demokracki potencijal Libijskog /pa i ostalih pomeutnih/ naroda je taman onoliki koliki je potencijal fuzbalera Srbije da uzme mundijal. A glede priče o teškom životu - u zemlji u kojoj se 8 meseci čekalo na služavku koja mora da se unajmi iz susedne zemlje, a prosta radna snaga se uvozila u nenormalnim količinama /6 milki stanovnika prema 1 miliona gasterbajtera/, priča o ekonomsko/socijalnom momentu je smešna. Zvuči kao ona priča kako primaoci socijale dolaze u Centar mercedesima.
Зато и треба дати људима шансу да покушају тај потенцијал, макар и непостојећи, да искористе. Ти сматраш да су они мајмуни за које није демократија. Да је њихово друштво осуђено на беду, неслободу и диктатуру. Ја у то априори не верујем.Верујем да је добро што су се решили Гадафија, па макар и уз помоћ спољних фактора.
et bold - ako nije tajna, koje to nas? Ti si Libijac? Pišeš iz Libije?
Председник удружења пчелара и користилац песничке слободе.
Link to comment
Cek da kvotujem dok ne izbrises ovu ispalu od posta, cisto da mogu da te podsetim s vremena na vreme u sta te je zivot uz benzin pretvorio..... mislim se da li da komentarisem - ma zbog cega bih penio, zasto sebi da ubijam zivce:)
Ma znam brate, navikoh se ja na taj benzin i na internet i na zubnu pastu ..... propadoh i kao chovek i kao vernik, a tek nacionalno ........ :isuse: Dushu sam potroshio, u shta sam se pretvorio, sretan ili nesretan,ja samo jedno znam: starim ja, ali u Gadafija vjere nemam !
Ajde ponovo: zelja za boljim zivotom Libijaca je u direktnoj koliziji sa eksploatatorskim namerama Sicknesa koji voli jeftin benzin i nema problem da mu ga intervencionizam pribavlja,ma ko ginuo zbog toga.
Obrati paznju na bold iz prvog kvota :lol:, ti si zapravo svestan da ne komentarishesh vec "penish i gubish zivce" ..... tvoje rechi :D ....... nego, kako bi bilo da ti stanesh lepo pred onaj libijski narod pa im bratski i prijateljski objasnish kako su se zajebali i kako ce se gorko kajati shto su izdali svog baba ....... evo ja cu da ti platim kartu do Tripolija, a oni ce te saslushati i razmisliti dobro o svemu :D ..... pre nego te masakriraju. Edited by sickness
Link to comment
Nismo se razumeli - i ja sam da Ahmad rokne Bashara, a indiferentan sam i prema tome da bude suprotno, samo nek oni to sami urade među sobom. Proizvodnja hum.katastrofa u vidu strategije je ona pomoć ravna izreci "rad oslobađa". E, sad će prvi demokratski izbori
Naravno, mogao je i Stambolic da rokne Slobu, ali se Sloba "prvi setio" :isuse:. Curuvija je propustio svoju shansu da ravnopravno izazove na dvoboj Cvetulju, bio je neoprezan i izgubio zivot u ferci sa profi ubicama iz drzavne bezbednosti.Onaj sirijski karikaturista je u fer borbi sa Basharom crtao karikature, ali su mu, u poshtenoj borbi bez meshanja sa strane, Basharove gorile polomile sve prste.Ti si prema tome indiferentan ........ sve dok zlikovci imaju prednost u vidu sudova, vojske, policije, kompletnog drzavnog aparata i privatne armije profesionalnih ubica, jel' tako? :lol: Verovatno najgluplje shto sam ikada prochitao na forumima. <_<
Link to comment
Tajko je, nafta™ i naftna ponašanja™ su konstanta koja traje duže od 1 tiranije. Ali maknuto je bar nekoliko pari čizama koje gaze ljudsko lice, i Libija je postala bolje mjesto, pa makar i dalje bila opterećena prokletstvom te nafte i raznoraznim nafte željnim šapicama.
AAA
Link to comment

Poslase mu poruku:

AFP- Arab foreign ministers meeting in Egypt on Saturday, were to warn Syria they will no longer remain silent on its deadly crackdown on dissent, an Arab diplomat said. The diplomat, who requested anonymity, said Arab governments agreed ahead of the meeting, scheduled to start at the Arab League's headquarters in Cairo, to pressure Syria for an immediate end to military operations against protesters. The diplomat said they also agreed to "send a message to the Syrian leader informing him that Arab silence on what is taking place in Syria is no longer acceptable."
U Libiji, Musa telefonirao...Moussa Ibrahim, Gadhafi's chief spokesman, called AP headquarters in New York late Saturday and said Gadhafi is offering to negotiate with the rebels to form a transitional government. In the past, Gadhafi referred to the rebels as "thugs" and "rats."Ibrahim, identified by his voice, said Gadhafi appointed his son al-Saadi to head the negotiations. Ibrahim said he saw Gadhafi on Friday but would say only that he is in Libya. Ibrahim said he himself was in Tripol Edited by Bane5
Link to comment
Е кад си сигуран онда ти верујем 300%. Ја виш нисам сигуран. Ништа на свету није сигурно. Зато и треба дати људима шансу да покушају тај потенцијал, макар и непостојећи, да искористе. Ти сматраш да су они мајмуни за које није демократија. Да је њихово друштво осуђено на беду, неслободу и диктатуру. Ја у то априори не верујем.Верујем да је добро што су се решили Гадафија, па макар и уз помоћ спољних фактора.Председник удружења пчелара и користилац песничке слободе.
znači, ti ni u šta nisi siguran, ništa a priori ne znaš, ali imaš stav. Ok. Da bi došao do demokratije moraš prvo da oformiš nekakvo društvo koje će imati dovoljan nivo socijalne svesti i demokratskog potencijala*. Obzirom da je u Libiji društvo na modernizovanom plemenskom nivou, onda je uvodjenje parlamentarne demokracije potpuna fantastika.....imaš takvih sumanutih poduhvata i u Egiptu, i u Iraku i u Avganistanu, koji su tragikomični....da li će ispasti dobro to što su se rešili Gadafija ne znam. Po onome što se da videti do sada u samoj libiji i na okolnim primerima, neće. Jer rušenje jedne diktature da bi se zavela druga nije civilizacijski pomak nego, u najboljem slučaju, iskorak u stranu.*rogobatna kovanica upitnog značenja, ne volim je, al me baš mrzi da sad pišem čaršafe.
Link to comment
Naravno, mogao je i Stambolic da rokne Slobu, ali se Sloba "prvi setio" :isuse:. Curuvija je propustio svoju shansu da ravnopravno izazove na dvoboj Cvetulju, bio je neoprezan i izgubio zivot u ferci sa profi ubicama iz drzavne bezbednosti.Onaj sirijski karikaturista je u fer borbi sa Basharom crtao karikature, ali su mu, u poshtenoj borbi bez meshanja sa strane, Basharove gorile polomile sve prste.Ti si prema tome indiferentan ........ sve dok zlikovci imaju prednost u vidu sudova, vojske, policije, kompletnog drzavnog aparata i privatne armije profesionalnih ubica, jel' tako? :lol: Verovatno najgluplje shto sam ikada prochitao na forumima. <_<
Aha. Ne stavljaj mi u usta/tastaturu šta nisam rekao, znaš na šta sam mislio. Ko je skinuo Slobu? Bombe? Samo su ga ojačale u to vreme, a narod ga je makao na izborima.
Link to comment
znači, ti ni u šta nisi siguran, ništa a priori ne znaš, ali imaš stav. Ok.
Мој став је - Гадафи треба да оде, по сваку цену. То је цео мој став. Твој очигледно није...
Da bi došao do demokratije moraš prvo da oformiš nekakvo društvo koje će imati dovoljan nivo socijalne svesti i demokratskog potencijala*. Obzirom da je u Libiji društvo na modernizovanom plemenskom nivou, onda je uvodjenje parlamentarne demokracije potpuna fantastika.....imaš takvih sumanutih poduhvata i u Egiptu, i u Iraku i u Avganistanu, koji su tragikomični....da li će ispasti dobro to što su se rešili Gadafija ne znam. Po onome što se da videti do sada u samoj libiji i na okolnim primerima, neće. Jer rušenje jedne diktature da bi se zavela druga nije civilizacijski pomak nego, u najboljem slučaju, iskorak u stranu.*rogobatna kovanica upitnog značenja, ne volim je, al me baš mrzi da sad pišem čaršafe.
Додај Србију онда у ту листу суманутости. По твојим критеријумима ни Србија ни цео Балкан не би требао да има представничку демократију, него да будемо или робови "виших раса" или да будемо мале, феудалне деспотије у којима имаш Слобу који ти влада 40 година на позицији председника скупштине станара. Па у чему је онда проблем? Зашто си онда за Гадафија и против НАТО?Либија има БДП по глави становника на нивоу Чешке, по статистици. Додуше креативно распоређен - сва кинта је ишла Гадафију, а ситњурија народу. А економска слобода и кинта од нафте - то је један он најпотребнијих услова за развој демократског друштва :lol: Не и довољан наравно, видети на примеру Сауди Арабије, Емирата и осталих деспотија. Edited by Utvara
Link to comment
Aha. Ne stavljaj mi u usta/tastaturu šta nisam rekao, znaš na šta sam mislio. Ko je skinuo Slobu? Bombe? Samo su ga ojačale u to vreme, a narod ga je makao na izborima.
"Ко је скинуо Гадафија? Бомбе? Само су га ојачале..." :lol:
Link to comment
Tajko je, nafta™ i naftna ponašanja™ su konstanta koja traje duže od 1 tiranije. Ali maknuto je bar nekoliko pari čizama koje gaze ljudsko lice, i Libija je postala bolje mjesto, pa makar i dalje bila opterećena prokletstvom te nafte i raznoraznim nafte željnim šapicama.
Ma nemas brige, sad ce da je rasterete.Ovo nije tema jbt, ovo je skup proroka i gledacha u kristalnu kuglu koji ne skrecu pogled sa nje dok okolo lete glave civila. Jebes civile, bitna je Ideologija. Sto rece Filipenko, bitan je Milosevic, a Stanisici&co se po difoltu gube iz vida.Nego, Siknes voli jeftinu naftu, njega razumem. Koji je tvoj benefit Rodjere? Edited by CowBoy
Link to comment
"Ко је скинуо Гадафија? Бомбе? Само су га ојачале..." :lol:
Volim taj pristup. Ko nije za intervenciju, taj je za Gadafija.
Link to comment
Ma nemas brige, sad ce da je rasterete.Ovo nije tema jbt, ovo je skup proroka i gledacha u kristalnu kuglu koji ne skrecu pogled sa nje dok okolo lete glave civila. Jebes civile, bitna je Ideologija. Sto rece Filipenko, bitan je Milosevic, a Stanisici&co se po difoltu gube iz vida.Nego, Siknes voli jeftinu naftu, njega razumem. Koji je tvoj benefit Rodjere?
Рођер је сатник НАТО аждаје. Вероватно воли да приноси свежу крв на олтар бога Мамона и шкропи се њоме. А уз то злотвор не воли диктаторе.А како би ти да "заштитиш цивиле"? Чиме? Праћкама или бомбама? Резолуцијом Савета Безбедности, дипломатиојом, сладоледом? Како би спречио Гадафија да уништи Бенгази и доврши чишћење Аџдабије и осталих градова на западу?
Link to comment
Volim taj pristup. Ko nije za intervenciju, taj je za Gadafija.
Moraš sagledati celokupnu situaciju a ne samo parcijalni segment. U trenutku dok su Gadafijeve trupe uveliko bombardovale Bengazi koji se nalazio pred padom ko nije bio za intervenciju taj je bio za Gadafija...sada pričati o tome je iluzorno, bio je takav trenutak ma koliko da si selektivne pameti
Link to comment
×
×
  • Create New...