Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

@Rodjer: al' ga smulja ... cek' more, gde se dede kristalna kugla u koju se kunes, valjda su u njoj svi odgovori. Bice sve ok, ljudi ce da ziiive, da raaade, da glasaju, gledaju Cribs na MTV, neko preko bare na golf terenu sada trlja ruke, ma milina.
Ne znam, teško je raspravljati sa tematski binarnim umom.Nije im trebalo pomagati da se riješe Pukovnika, Pukovnik im ima naftu (tko im kriv) i kad se to nasilno & nastrano promijeni to izgleda loše! Zar ne znaju, zar ne poimaju koju bol umu 1og tamo u Srbiji Kauboja pričinja to što si sad umišlja nekog đavolskog zadriglog teksašana koji trlja ruke kod 16te rupe? Ništa nije vrijedno te boli, pogotovo ne neke fantomske slobode, puki paravan plutokracije u kojoj Kauboj strašno pati mada ipak nije nikad zbog toga roknuo nekog komšiju bankara!
Link to comment
Ajde ponovo: zelja za boljim zivotom Libijaca je u direktnoj koliziji sa eksploatatorskim namerama Sicknesa koji voli jeftin benzin i nema problem da mu ga intervencionizam pribavlja, ma ko ginuo zbog toga.
Ti opet isto. Tebi je "zelja za boljim zivotom" apsolutna velicina. Sta je bolji zivot za prosecnog Libijca? Dok to ne odgovoris nemoguce je znati da ce eksploatacija nafte nekih stranih kompanija (koja se odvija vec skoro 60 godina) biti u koliziji sa tim.
Link to comment
Ne znam čemu svađa oko još jednom pravovremeno sprečene humanitarne katastrofe.
Mislim da bar kod mene nikad nije sumnje da mi je uvijek bilo manje simpatično Pukovnikovo ubijanje u ime očuvanja Sueverene vlasti (Pukovniče gazi Bengazi) od sadašnjih žrtava upucanih na zaokretu revolucije. Mogu to svesti i na binarni, vama primjereniji primjer - daleko bi mi bilo draže da neki Ahmad rokne Bashara Assada za neku neizvjesnost i eksploatatorsku sreću nego da Bashar rokne nekog Ahmada za izvjesnost i Suverenost Nafte. Što ćeš, vrijednosni sud. Imate li vi svoje?
Link to comment
Uzgred, pametnjakovići ako je zapad trebao nekog da rokne onda je to Čavez koji je nacionalizovao svoju naftnu industriju pa ko što vidimo ovaj radi šta hoće a CIA mu ne šalje čak ni otrovna penkala...
Mada mislim, kad bi pukao kao Pukovnik, pomogli bi nekome da ga se gurne niz padinu. S druge strane, budući da je Chavezu očito posve jasno da je samo on dovoljno dobar da do trenutka kad će krepat raspoređuje narodnu naftu, kad tad će se naći netko ili neki koji se manje više neće složiti sa tom prosudbom, a ono bar po pitanju roka trajanja.
Link to comment
Mislim da bar kod mene nikad nije sumnje da mi je uvijek bilo manje simpatično Pukovnikovo ubijanje u ime očuvanja Sueverene vlasti (Pukovniče gazi Bengazi) od sadašnjih žrtava upucanih na zaokretu revolucije. Mogu to svesti i na binarni, vama primjereniji primjer - daleko bi mi bilo draže da neki Ahmad rokne Bashara Assada za neku neizvjesnost i eksploatatorsku sreću nego da Bashar rokne nekog Ahmada za izvjesnost i Suverenost Nafte. Što ćeš, vrijednosni sud. Imate li vi svoje?
Nismo se razumeli - i ja sam da Ahmad rokne Bashara, a indiferentan sam i prema tome da bude suprotno, samo nek oni to sami urade među sobom. Proizvodnja hum.katastrofa u vidu strategije je ona pomoć ravna izreci "rad oslobađa". E, sad će prvi demokratski izbori
Link to comment
Nitko nije spomenuo da je BHL trijumfalno šetao Tripolijem prije par dana. Eto jednog kolateralnog demiđa. :D
Pukovnice, vrati se! Sve ti je oprosteno! <_<
Link to comment
Bila je priča o tome kako će Kina i Rusija ispušiti za postojeće ugovore, onda je to stopirano i sad se govori kako će se postojeći ugovori poštovati. Ova izjava je za mene nova i govori o potencijalnim novim ugovorima.
Svi znamo doduše da je za razliku od ovih Grozota koje će se zbiti Pukovnik Strogo pošteno i Objektivno dodjeljivao sve koncesije i poštovao najstrožije pravne kriterije u dodjeljivanju javnih nabavki i radova, zbog čega ga ovdašnji naši Lideri nikad nisu morali posjećivati i lizati mu šupak budući da su dobivali poslove zahvaljujući nadaleko poznatoj Kvaliteti. Koju je prepoznao i za nju vječno bio zahvalan smjerni libijski narod kojeg je Pukovnik uvijek držao pod šupkom.
Link to comment
Nismo se razumeli - i ja sam da Ahmad rokne Bashara, a indiferentan sam i prema tome da bude suprotno, samo nek oni to sami urade među sobom. Proizvodnja hum.katastrofa u vidu strategije je ona pomoć ravna izreci "rad oslobađa". E, sad će prvi demokratski izbori
Hvala, konačno si se izjasnio. Indiferentan si, osim prema mješanju sa strane, e tu te zaboli srčka i nije ti više svejedno. Trebamo sad izvlačiti šire konotacije tvog vrijednosnog suda. Npr., zločin je nešto između dvoje ljudi i tko je sad tu neko Društvo, Sud, Tužitelj - neko treći koji će u to da se nepozvan miješa i odlučuje tko je prav a tko kriv? :huh:Osim naravno ako je potpisao ugovor kojim je te godine porezom izrijekom & taksativno platio mješanje trećega. :D
Link to comment
http://english.alara.../26/164211.html
On Tuesday, Ahmed Jehani, a senior rebel representative, said that a Libyan rebel government would honor all the oil contracts granted during the Muammar Qaddafi era, including those of Chinese companies. Ahmed Jehani said, "The contracts in the oil fields are absolutely sacrosanct, All lawful contracts will be honored whether they are in the oil and gas complex or in the contracting, at the moment it is not for this government to decide whether they will be revoking any contract.
Edited by Tutankamon
Link to comment
Nešto mi tu međ' razmenom linkova nije u redu s datumima, al' 'ajde, neka kasni fox 3 dana (min) - ura za mene, packa stigla, i to na seniora rebel vlade lično! Šta je bilo s brzopletim dišom - čuće se... ili neće.
To je bio odgovor na ovo, frka oko nafte je već nekoliko dana. Ono što ti i zagovornici naftne intervencije često smetnete s uma je činjenica da su zapadne sile dobile zeleno svetlo za svoju akciju od Kine i Rusije u UN izglasavanjem onakve rezolucije za koju se odmah znalo da pokriva sve i svašta (pa i kopnenu intervenciju da je trebalo). Rusi i Kinezi su se jednostavno rešili veselog pukovnika koji ih je blamirao u javnosti, ali su zato zadržali pravo da kritikuju licemerno NATO i da izigravaju nekakvog vajnog prijatelja ovo odavno otpisanom liku...za naftu će se snaći, kažem ti, Kina ima najviše para i sve koncesije su njene u skorijoj budućnosti (živi bili pa videli)nešto ne radi link evo ti textChina urges Libya to protect investmentsLibyan oil installations could be operational in weeks: OPSTue, Aug 23 2011By Michael Martina and Chris BuckleyBEIJING | Tue Aug 23, 2011 8:07am EDT (Reuters) - China on Tuesday urged Libya to protect its investments and said their oil trade benefited both countries, after a Libyan rebel warned that Chinese oil companies could lose out after the ousting of Muammar Gaddafi.The deputy head of the Chinese Ministry of Commerce's trade department, Wen Zhongliang, was responding to a question about the official at the Libyan rebel-run oil firm, AGOCO, who said Russian and Chinese firms could lose out on oil contracts for failing to back the rebellion against Gaddafi."China's investment in Libya, especially its oil investment, is one aspect of mutual economic cooperation between China and Libya, and this cooperation is in the mutual interest of both the people of China and Libya," the commerce official Wen told a news conference."We hope that after a return to stability in Libya, Libya will continue to protect the interests and rights of Chinese investors and we hope to continue investment and economic cooperation with Libya," said Wen.If acted upon, the warning from Abdeljalil Mayouf, an information manager at AGOCO, would be a headache for China, the world's second-biggest oil consumer, which last year obtained 3 percent of its imported crude from Libya.But his warning may not represent the position of an emerging, post-Gaddafi government in Tripoli. Beijing has wooed Libyan rebels, and there is sure to be a cacophony of voices among opposition groups, said Yin Gang, an expert on the Arab world at the Chinese Academy of Social Sciences in Beijing."This was one individual's opinion. I can say in four words: They would not dare; they would not dare change any contracts," said Yin. He said Chinese companies have relatively few investments in Libya, where Western companies were favored even under Gaddafi in recent years."Libya is still in a state of chaos and hasn't formed a government. There are certainly different views among the rebels," he added.The rebel official's warning nonetheless showed the tricky political terrain facing China in Arab countries emerging from popular insurrections, said Ben Simpfendorfer, managing director of Silk Road Associates, a Hong Kong-based consultancy that specializes in business between China and the Middle East."China was unusually quick to support to the NTC," said Simpfendorfer, referring to the National Transitional Council, the main rebel group at war with Gaddafi."Relative to China's typical foreign policy response, that was quite important, but relative to what Europe and the United States did, that falls short. So I think they will struggle."China shipped in roughly 150,000 barrels per day of crude oil from Libya last year through Unipec, the trading arm of Asia's top refiner Sinopec Corp that holds the long-term supply contract. That amounted to about one tenth of Libya's crude exports."It's not Saudi Arabia, but it's not to be sneezed at," said Simpfendorfer.WELCOME OR NOT?By Tuesday, the Libyan embassy in Beijing had switched to using the red, black and green flag favored by the rebels. Any staff inside were not picking up phone calls."Even if Chinese companies fail to sign oil contracts with new Libyan government, there is not much impact on China's crude imports," said a Beijing-based industry official who spoke on condition of anonymity.About 75 Chinese companies operated in Libya before the war, involving about 36,000 staff and 50 projects, according to early Chinese media reports. Many of those firms were engaged in building roads, buildings and infrastructure.Yet Gaddafi's government was wary of China's economic reach, and Beijing also will face a harder time than Western governments in winning the ears of a government emerging from the rebellion, said Simpfendorfer, the consultant.China's top three state oil firms CNPC, Sinopec Group and CNOOC all had engineering projects in Libya, but no oil production yet, company officials said.China and Russia have a tradition of opposing intervention in sovereign states, even when Western government favor military action on humanitarian grounds.China did not use its U.N. Security Council veto power in March to block a resolution that authorized the NATO bombing campaign against Gaddafi's forces, but it then condemned the strikes and urged compromise between his government and rebels.Since then, Beijing has courted Libyan rebels by hosting their leaders and sending envoys for talks. Edited by Tutankamon
Link to comment

Aha, znači jesu se učipili zbog nafte, ali sam ja smrad ako to kažem, jer bez slepe iskrenosti i vere u aprajzing podržavam Moamerovu smenu? Važi.

Link to comment
Aha, znači jesu se učipili zbog nafte, ali sam ja smrad ako to kažem, jer bez slepe iskrenosti i vere u aprajzing podržavam Moamerovu smenu? Važi.
dosadiste."smrad" si zbog ispraznog moralisanja. kompletna ta "ukrasce im naftu" prica zestoko zaudara na moralisticko proseravanje.pomislio bi covek da je forum pun ranohriscanskih mucenika koji se zgrazavaju nad gresnoscu i pokvarenoscu sveta. Edited by Gandalf
Link to comment
čisto sumnjam da će se odluke o nafti donositi skoro dok se ne napravi nova prelazna vlast pa onda izbori...a onda zna se, ko da više a to su u ovom slučaju Kinezi
uf... niko se tu nece drzati zakona k'o pijan plota. s jedne strane, prilicno je sigurno da ce pomagaci revolucije imati apsolutnu prednost u dobijanju ugovora. jer ce Libijci pokazati zahvalnost, a pomagaci ce to zeleti da iskoriste.ali ce i Kinezi imati sansu, jer ce "k'o da vise" u dzepove novih ministara imati znatan uticaj na proces odlucivanja.
Link to comment
s jedne strane, prilicno je sigurno da ce pomagaci revolucije imati apsolutnu prednost u dobijanju ugovora. jer ce Libijci pokazati zahvalnost, a pomagaci ce to zeleti da iskoriste.ali ce i Kinezi imati sansu, jer ce "k'o da vise" u dzepove novih ministara imati znatan uticaj na proces odlucivanja.
Tajko je, nafta™ i naftna ponašanja™ su konstanta koja traje duže od 1 tiranije. Ali maknuto je bar nekoliko pari čizama koje gaze ljudsko lice, i Libija je postala bolje mjesto, pa makar i dalje bila opterećena prokletstvom te nafte i raznoraznim nafte željnim šapicama.
Link to comment
×
×
  • Create New...