Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Eno Rodjer cas pise o humanitarnim motivima cas (pola sata kasnije) o cisto politickim/vojno taktickim.Ne znaju "liberali" gde udaraju.
Jel' ti palo na .... ovaj, pamet .... da se ti motivi u vecini sluchajeva poklapaju?Mozda liberali ne znaju gde udaraju, ali bar nisu vrsta u izumiranju, kao "neki" :D .
Link to comment
Jel' ti palo na .... ovaj, pamet .... da se ti motivi u vecini sluchajeva poklapaju?
Ciji motivi se poklapaju - onih zadovoljnih tipova koji sada opusteno, uz partiju golfa, razradjuju plan eksploatacije sa - cijim motivima tacno?edit: nemoj sad da kazes "libijski narod", implodirace forum. Ako softver valja chemu. Edited by CowBoy
Link to comment
Ciji motivi se poklapaju - onih zadovoljnih tipova koji sada opusteno, uz partiju golfa, razradjuju plan eksploatacije sa - cijim motivima tacno?
A, kužim, oni ustvari gaze Brata Lidera sasvim nemotivisani, omađijani! Ne vide od drva precjenjene slobode šumu cowboy-proročanske eksploatacije! Psihohalucinogene droge su to, kauboje, to ovi NATO eksploatatorski zločinci sipaju sa nebesa iz lovaca bombardera.
Link to comment
Jel' ti palo na .... ovaj, pamet .... da se ti motivi u vecini sluchajeva poklapaju?
rekao bih da se ciljevi poklapaju, ne motivi. Sarkozijev motiv je cista korist, dok je sloboda motiv nekog Libijca koji ce se latiti puske. cilj im je isti, barem trenutno.
Link to comment
A, kužim, oni ustvari gaze Brata Lidera sasvim nemotivisani, omađijani! Ne vide od drva precjenjene slobode šumu cowboy-proročanske eksploatacije! Psihohalucinogene droge su to, kauboje, to ovi NATO eksploatatorski zločinci sipaju sa nebesa iz lovaca bombardera.
Ne kapiras, Rodjere.Siknes tvrdi da su motivi Libijskog naroda (ma sta te dve reci znacile) i Naftne konjice isti - a ja kazem da se razlikuju. Libijcima je do boljeg zivota, a ovima drugima do jeftine nafte. Ova dva motiva su u direktnoj koliziji.Sa' ce vidimo kako ce stvar da se razresi i ko ima jache mishice - Naftna Konjica ili Libijski Narod. Predvidjam da Konjica ima vecu patku. Takodje predvidjam korumpiran sistem koji ce, jel'te, Libijskom Narodu (ma sta ove dve reci znacile) leći k'o budali shamar. Edited by CowBoy
Link to comment
Ciji motivi se poklapaju - onih zadovoljnih tipova koji sada opusteno, uz partiju golfa, razradjuju plan eksploatacije sa - cijim motivima tacno?edit: nemoj sad da kazes "libijski narod", implodirace forum. Ako softver valja chemu.
Pa recimo ... sa mojim motivima se poklapaju, treba mi benzin, po mogucnosti jeftin, onaj najbolji, moj motor navikao na takav, yebiga. Ne bih mogao da zamislim dan bez benzina .... a kako te vi? Treba mi i sigurno, nesmetano snabdevanje. Ne volim potrese na tom trzishtu. Jel' tebi Gadafi preko Lilketa doturao naftu za dzabaka :lol: ..... pa ti placash bar 50% skuplji benzin nego ja. Moji eksploatatori su nezni :wub: , imaju dushu, shiroku anglo-saksonsku :D .Ljudi igraju golf i razradjuju planove eksploatacije ..... :unsure: .... pa shta, rade ljudi ..... Gadafi nije razradjivao nishta, chovek pre 42 godine odluchio - sva ova nafta je od danas moja :lol: .... i kazu skupio nekih pishljivih 200 milijardi dolara!!! Pa to nema niko od tih shto razradjuju eksploataciju, a sigurno su i struchniji, obrazovaniji, civilizovaniji i normalniji od choveka-kamile. I bar ne napadaju ukrajinske bolnicharke, valjda karaju neshto kvalitetnije.A libijski narod, pa narod k'o narod, hteo bi da dobro zivi, a malo ili josh bolje nishta da ne radi ...... eto, sad ce i oni da imaju najbolji provod u Tripoliju, kao Beograd, svetska prestonica zabave i dobrog zivota.
Link to comment
Ne kapiras, Rodjere.Siknes tvrdi da su motivi Libijskog naroda (ma sta te dve reci znacile) i Naftne konjice isti - a ja kazem da se razlikuju. Libijcima je do boljeg zivota, a ovima drugima do jeftine nafte. Ova dva motiva su u direktnoj koliziji.Sa' ce vidimo kako ce stvar da se razresi i ko ima jache mishice - Naftna Konjica ili Libijski Narod. Predvidjam da Konjica ima vecu patku. takodje predvidjam korumpiran sistem koji ce, jel'te, odgovarati Libijskom Narodu (ma sta ove dve reci znacile).
Predviđaš, pretpostavljaš, ne znam što bi trebao kapirati ali vidim da konstantno pretpostavljaš imaginarnu gorku budućnost izvjensoj i poznatoj nesasvimlošoj™ prošlosti. Kao začine tu su i riješenja koja se nisu nudila, kompromisi i suživoti sa sa nesasvimlošim™ u ime humanosti koj je nesasvimloš™ uvijek stavljao na prvo mjesto, ispred Sebe. Milijuni su ipak voljeli Velikog Brata i bez pribjegavanja torturi kroz koju je Winston morao proć, ne? Mora da je veliki Brat bio nesasvimloš™. Moglo ga se preživjeti i sa njim živjeti. čemu sranja? Čemu stranci?Zašto si raditi sranja u životu i prizivati StranE eksploatatore kad imaš svoga, rođenoga, poznatoga, nesasvimlošoga™?(kompromisa sa gorkom budućnosti naravno nema, ona je gorka i to je to).
Link to comment
Pa recimo ... sa mojim motivima se poklapaju, treba mi benzin, po mogucnosti jeftin, onaj najbolji, moj motor navikao na takav, yebiga. Ne bih mogao da zamislim dan bez benzina .... a kako te vi? Treba mi i sigurno, nesmetano snabdevanje. Ne volim potrese na tom trzishtu. Jel' tebi Gadafi preko Lilketa doturao naftu za dzabaka :lol: ..... pa ti placash bar 50% skuplji benzin nego ja. Moji eksploatatori su nezni :wub: , imaju dushu, shiroku anglo-saksonsku :D .Ljudi igraju golf i razradjuju planove eksploatacije ..... :unsure: .... pa shta, rade ljudi ..... Gadafi nije razradjivao nishta, chovek pre 42 godine odluchio - sva ova nafta je od danas moja :lol: .... i kazu skupio nekih pishljivih 200 milijardi dolara!!! Pa to nema niko od tih shto razradjuju eksploataciju, a sigurno su i struchniji, obrazovaniji, civilizovaniji i normalniji od choveka-kamile. I bar ne napadaju ukrajinske bolnicharke, valjda karaju neshto kvalitetnije.A libijski narod, pa narod k'o narod, hteo bi da dobro zivi, a malo ili josh bolje nishta da ne radi ...... eto, sad ce i oni da imaju najbolji provod u Tripoliju, kao Beograd, svetska prestonica zabave i dobrog zivota.
Cek da kvotujem dok ne izbrises ovu ispalu od posta, cisto da mogu da te podsetim s vremena na vreme u sta te je zivot uz benzin pretvorio.bold: mislim se da li da komentarisem - ma zbog cega bih penio, zasto sebi da ubijam zivce:) uzivaj covece, srecan sam zbog tebe.
Link to comment
ova tvrdnja podrazumeva da dobro znas kakav je zivot bio u libiji i sta oni hoce preko toga.znas li?
Ajde ponovo: zelja za boljim zivotom Libijaca je u direktnoj koliziji sa eksploatatorskim namerama Sicknesa koji voli jeftin benzin i nema problem da mu ga intervencionizam pribavlja, ma ko ginuo zbog toga.@Rodjer: al' ga smulja ... cek' more, gde se dede kristalna kugla u koju se kunes, valjda su u njoj svi odgovori. Bice sve ok, ljudi ce da ziiive, da raaade, da glasaju, gledaju Cribs na MTV, neko preko bare na golf terenu sada trlja ruke, ma milina. Edited by CowBoy
Link to comment

Tragično je da ti se celokupna argumentacija svela na to da neko hoće da se dočepa nečije nafte a da pritom pojma nemaš o čemu pišeš...Ja ti kažem da će naftu tamo i dalje da ekploatišu Kinezi jer em imaju najviše para em im najviše i treba ali ti vrti i dalje tu svoju priču jer u ignorantsko ograničenom svetu u kojem očito živiš ta priča itekako prija tvome uhu...

Link to comment
Tragično je da ti se celokupna argumentacija svela na to da neko hoće da se dočepa nečije nafte ...
Nije, argument za ovakvo interesovanje zapada su Ivica i Marica.Kinezi mu tu dodju Zla Vestica, bez njih do bajke ne bi ni doslo. Oni su zaplet. @kapetanm: taj aspekt se, silom logike i realnosti, stalno gubi iz vida. Edited by CowBoy
Link to comment
Видећемо. У томе је поента, јелте, да ће се нешто променити. Каубој и ти сматрате да се неће ништа променити, те је стога интервенција непотребна, а то што Гадафи убија људе на камаре, тја. Ја не могу априори о томе да говорим. Најбоље би било да буду као Турска, економски јака држава са лабилном, али постојећом демократијом и сменом власти. То је нека перспектива у следећих 10 година, и за Либију и за Египат, мада нешто мање за Египат.
kamare jednih i drugih su prilično izjednačene, u to sam siguran. kako sad ne možeš apriori o tome da govoriš, kad svo vreme potenciraš nekakvu pravednost? Znači itekako govoriš o tome, samo što ti problem prave činjenice pa sad kao praviš otklon.Ovo o čemu ti pričaš nije u perspektivi pobrojanih država ni u narednih 100 godina, MMW. Njima je najrealnija perspektiva neka vrsta Iračkog Scenarija sa marionetskom vladom, povremenim terorističkim napadima, i stalnim prisustvom HC Islama negde u pozadini. Na to dodaj još crnje ekonomsko/socijalno stanje jer nikog neće intersovati da ulaže u nekakve škole/bolnice po pustopoljinama. i još jedna stvar, da se ne lažemo, nekakav demokracki potencijal Libijskog /pa i ostalih pomeutnih/ naroda je taman onoliki koliki je potencijal fuzbalera Srbije da uzme mundijal. A glede priče o teškom životu - u zemlji u kojoj se 8 meseci čekalo na služavku koja mora da se unajmi iz susedne zemlje, a prosta radna snaga se uvozila u nenormalnim količinama /6 milki stanovnika prema 1 miliona gasterbajtera/, priča o ekonomsko/socijalnom momentu je smešna. Zvuči kao ona priča kako primaoci socijale dolaze u Centar mercedesima.
Možda nas očekuju i gore budale od Gadafija. Али слобода нема цену. Боље да закопају сами себе на слободним изборима, да знају за шта су гласали, него да их Гадафи краде још 100 година.
et bold - ako nije tajna, koje to nas? Ti si Libijac? Pišeš iz Libije?
Link to comment
Ne znam čemu svađa oko još jednom pravovremeno sprečene humanitarne katastrofe.
mene ustvari zadivljuje posedovanje kristalne kugle kod žreca ljuckih prava te njihova sposobnost da u poslednjoj deceniji sprečavaju humanitarne katastrofe i pre nego one nastanu. hint: videti gomilu kondicionala po postovima na početku ovog nesretnog topića :fantom:
Link to comment
×
×
  • Create New...