Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Znas i sam da je to "prvo da Gadafi i porodica odu iz zemlje, pa onda pregovori" znaci "prvo da nam da vlast, a o svemu ostalo cemo naknadno videti". A kome bi je dao? Svojim dojucerasnjim najblizim saradnicima, koji su se za devet dana naprasno promenili i postali dobri i plemeniti.
Samo ti i tebi slični stalno prave siiiilne komplikacije oko jedne jednostavne stvari. Vrlo je jednostavna. Pokupi prnje i idi. Gubi se. Nestani. Ne opterećuj sebe i svoje podanike time što će biti iza tebe. Dosta je. Kraj je. Nauživao si se vlasti i slasti. The party is over.malo još o pogoršanju situacije:
Sitting on top of one car were two small boys, one dressed in a Teenage Mutant Ninja Turtle outfit fondling a revolver. His brother – a little bigger than him – had been given an AKM assault rifle, his small fingers barely reaching around the stock of the weapon.There were old men with guns, teenagers with guns, women with guns, soldiers with guns and men in plain clothes with guns, all of them firing in the air.
Tripoli jučer? Ne, 6. ožujka. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Samo ti i tebi slični stalno prave siiiilne komplikacije oko jedne jednostavne stvari. Vrlo je jednostavna. Pokupi prnje i idi. Gubi se. Nestani. Ne opterećuj sebe i svoje podanike time što će biti iza tebe. Dosta je. Kraj je. Nauživao si se vlasti i slasti. The party is over.
U redu, ali objasni mi ti tako demokratican kako je tebi Gadafi monstrum a ovi njegovi bivsi ministri i dugogodisnji saradnici koji vode tzv. NTC su ti ok?
Link to comment
Ah, junajted dej stend. Dirljivo. Hvala na retkom prikazu jadnosti. Rođer i boleštija mu tu dođu kao inventar. Arlekino, mani prsluke, vidiš šta kaže pukovnik, ugledajte se malo na Srbe.:mellow::rolf::isuse:
:huh: Prsnuće2.
Sada odjava
Hvala kurcu.
Link to comment
U redu, ali objasni mi ti tako demokratican kako je tebi Gadafi monstrum a ovi njegovi bivsi ministri i dugogodisnji saradnici koji vode tzv. NTC su ti ok?
povlacis paralele koje nisu lako merljive.ntc je privremeno vece koje kao je imalo politicku ulogu za vreme rata i zadatak da spremi ustav i izbore. ko ce da vlada posle toga bice odluceno na izborima.
Link to comment
povlacis paralele koje nisu lako merljive.ntc je privremeno vece koje kao je imalo politicku ulogu za vreme rata i zadatak da spremi ustav i izbore. ko ce da vlada posle toga bice odluceno na izborima.
+1NTC su pijuni zapada, marionete i vrlo šaroliko društvo - ima tu svega i svačega. Liberalnih LDPolikih sekularnih small-business kapitalista, srednjih-do-umerenih islamista, raznih socijalnih i političkih grupacija - it's a mottley crew u kome sede i predstavnici Zapada i НАТО аждаја. Mislim da ovde neće biti greške, novi Ustav i zakoni trebalo bi da budu naklonjeni zapadnim idejama, ako ne outright marionetski. Ko to zna... Možda nas očekuju i gore budale od Gadafija. Али слобода нема цену. Боље да закопају сами себе на слободним изборима, да знају за шта су гласали, него да их Гадафи краде још 100 година. Edited by Utvara
Link to comment
U redu, ali objasni mi ti tako demokratican kako je tebi Gadafi monstrum a ovi njegovi bivsi ministri i dugogodisnji saradnici koji vode tzv. NTC su ti ok?
Uopće nije bitno.I Muammar je bio obični Idrisov pukovnik. Dal to tebe imalo trokira u tom tvom nastupu u kojem trebaju postojati neke uzvišene i nadasve dugotrajne i nježne procedure s kojima se Idrisovog pukovnika treba smijeniti, a da bilo tko ko ga zamijeni treba imati nekakve posebne čistunske kvalifikacije i tvoj moralistički pečat?FYI cijela zemlja je radila za njega. Po tvom ključu valjda bi samo libijsko-četnička emigracija bila dovoljno dobra da ga zamijeni? Ili je tvoj ključ tako izbrušen da u stvari nema toga tko bi mogao zamijeniti Nezamjenjivog Gospodina Pukovnika?
Link to comment

Jbt likovi koji su nam pre par meseci pričali kako niko nije uz Gadafija i kakonepregledne mase plaćenika tlače domicilno stanovništvo i napušavali svakoga ko u poluminutnim snimcima neke nedodjije u pustinji na kojima se ništa ne dešava ne bi videli stradanja naroda od Gadafijevih snaga sada podučavaju o brzopletim zaključcima i nemerljivim paralelama, sve predvidjajući da osveta (valjda do juče nepostojećim nativnim podržavaocima Gadafija) ne bi trebala da bude tako strašna, pa će sve biti OK. Ako ništa drugo, liberalizam pokazuju priznavanjem prava na eutanaziju kompletnim nacijama i državama. Uvek zaboravljam da je tako i Milošević bio problem a ne Milutinovići, Kertesi, Dačići, Miškovići, Karići, Markovići, zemunci i Stanišići.

Link to comment
U redu, ali objasni mi ti tako demokratican kako je tebi Gadafi monstrum a ovi njegovi bivsi ministri i dugogodisnji saradnici koji vode tzv. NTC su ti ok?
Mislish libijske Mrkonju, Dachica i ostale Palme ....... pa OK su naravno .... i oni ce da grade koridore, probijaju rokove i rushe svetske graditeljske rekorde, dele junice i uparuju junce, mocart ce im svira ..... ali koga to zanima :unsure: ........ vazno je da vishe ne hapse i ubijaju svoje gradjane, niti pokazuju interes za satiranje komshiluka.I to dabome jeste civilizacijski pomak, ne veliki, ali znachajan, bez koga se dalje ne moze .... e sad, shto sve to pomalo neprijatno podseca na kastraciju ...... shta da se radi, drugachije ne moze, nije josh pronadjena suptilnija metoda.
Link to comment

Stvarno misliš da je dovoljno da nekoga optužiš za patologiju i laganje pa tako nekoliko puta da svi zaborave šta ste svi ovde pisali toliko meseci za razliku od mene, koji nisam pisao skoro ništa? Pa dovoljna je ta imputacija "moje tuge" kao odličan modus operandi vas koji se ložite na rebelse, iz ne znam kog razloga, ali očito po svaku cenu. Stalno to radite i kada se nekome malo ogadite, taj je odmah za tiraniju i pukovniju. Što opet jasno raskrinkava da su razlozi i motivi politički, a ne humanitarni, ili iza čega ste se već sakrivali proteklih meseci...Uživajte u slavlju, valja se odjavljivati kada veliki borci krenu da šenluče po topiku razdragani slavljem konačne pobede...

Edited by Filipenko
Link to comment

pbp

Rebel soldiers say communications equipment given to them allow for NATO to be rapidly informed about rebel advances, ensuring no friendly-fire incidents. The alliance is also feeding the opposition intelligence on enemy troop concentrations.It is this intelligence, rumoured to include detection of the 'blooms' made by satellite phone transmissions, that has led rebels to conclude that if Gaddafi is outside the capital, he is more likely to be in Beni Walid, which offers an escape route south into the Sahara, rather than Sirte, where he would be bottled up with the sea at his back.The tenacity of government units, despite the loss of their capital, has surprised many in the rebel army: Fierce pockets of resistance remain west of Tripoli around towns bordering Tunisa, and are also the subject of NATO air strikes.And the highways leading out of Misrata south and east are regarded as "bandit country", subject to lightning attacks by marauding Gaddafi units.
Link to comment
Stvarno misliš da je dovoljno da nekoga optužiš za patologiju i laganje pa tako nekoliko puta da svi zaborave šta ste svi ovde pisali toliko meseci za razliku od mene, koji nisam pisao skoro ništa?Uživajte u slavlju, valja se odjavljivati kada veliki borci krenu da šenluče po topiku razdragani slavljem konačne pobede...
Nemam razloga da te ne nazovem patoloskim lazovom jer te vec treci put molim da nadjes jedan jedini moj post gde slavim, relativizujem zlocin i slicne gluposti koje konstruises.To sto nisi pisao ovde je tvoja stvar, a ja sam sve vise ubedjen u patologiju, u neku duboku opterecenost i tvoju potrebu za laganjem, a dok ne dokazes tvoje tvrdnje to cu redovno ponavljati. Edited by Bane5
Link to comment
... Pa dovoljna je ta imputacija "moje tuge" kao odličan modus operandi vas koji se ložite na rebelse, iz ne znam kog razloga, ali očito po svaku cenu. Stalno to radite i kada se nekome malo ogadite, taj je odmah za tiraniju i pukovniju. Što opet jasno raskrinkava da su razlozi i motivi politički, a ne humanitarni, ili iza čega ste se već sakrivali proteklih meseci...
Yok more, dzaba tupis tastaturu.Eno Rodjer cas pise o humanitarnim motivima cas (pola sata kasnije) o cisto politickim/vojno taktickim.Ne znaju "liberali" gde udaraju.
Link to comment
×
×
  • Create New...