Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

... jbg, izracunali u vasingtonu, nije se isplatiloSto veci haos, povoljnija pozicija za pregovaranje (cuj, pregovaranje) o eksploataciji nafte.Jebes zivote civila. Nego, meni najdraze kada se neko ovde po forumu raduje dok sa obe strane ginu hiljade neduznih.
Da sam maliciozan i ja bih primetio radovanje.
Link to comment

OBRAĆANJE NARODIMA SVETA Moamer Gadafi petak, 26. avgust 2011. Ugnjeteni ljudi sveta, borba je počela!Ne očajavajte, pomoć je skoro tu. Znate li da je danas Noć predodređenja?[1] Ona je bolja od hiljada drugih noći, ona je sudbina, kada su nebesa hiljadu puta više otvorena za vaše molitve.Gledajte šta se događa u Americi! Zar smo ih mi gađali našim raketama? Ne, oni su došli i tuku po nama, 64 udara po Bab al-Aziziji, koja je sada razrušena, a ja sam na kraju morao da napustim svoj dom, gde su oni ubili tolike nevine ljude. Ali ja nikada neću napustiti Libiju i ishod te borbe je – ili pobeda, ili smrt.Vama u Sjedinjenim Američkim Državama: Ja nisam vaš vođa. Ako se nalazite u toj propaloj državi, trebalo bi da se spremate da je napustite. Idite u Venecuelu! A ako ostanete, pratite mog zamenika, duhovnog vođu i ministra Luisa Farakana (Louis Farrakhan). Poslušajte ga – on će znati da vam kaže sve što treba znati o razvoju događaja.Vama u Evropi: Budite spremni da se udavite u događajima i klevetama. Premalo vas se podiglo. Vi ćete morati odgovarati za posledice, a najbolji među vama treba da idu u Afriku. Idite u zapadnu Afriku. U severnoj Africi više nije bezbedno, sada kada je celi region postao bojno polje. U zapadnoj Africi moći ćete da se skućite i nađete dobar posao.Vama u Srbiji: Vi ste pravi prijatelji Libije, i vi ste uz mene. Ne očajavajte, pacovi su okačili zastavu samo na jednu zgradu od milion. Vi možete izrezati zastavu od zelene tkanine, u razmeri 2:1 – i to je vaša zastava, zastava narodne vlasti, nade, istine i budućnosti.Svima vama u svetu, koji podržavate istinu, slobodu, DŽamahiriju – okačite tu zastavu na milione kuća, automobila. Zelena zastava je vaša i pripada svim masama sveta. U zoru narodne vlasti i kraja vladâ, mi smo izabrali zelenu zastavu i učinili njegovu boju i razmere jednostavnim za sve. Izaberite bilo koju zelenu boju! Izrežite ga jedan naprema dva, i okačite svuda, nosite sa sobom!Uskoro će se zelena zastava vijoriti širom sveta, kako vlade budu padale jer su izneverile svoje narode, dok sam ja lično učinio više od svih njih. Oni su služili raznim gospodarima. Oni nikada nisu imali nameru da služe narodu, nikada! Oni su tuđe vlasništvo. Oni ništa ne rade za vas. Ignorišite ih, i oni će nestati. Pripremite se, obrazujte komitete, otvoreno ili tajno, pokrenite svoje mesne matabe,[2] kako bi se susretali i razmenjivali informacije. Planirajte put napred. Zelena zastava pripada svima vama.DŽamahirija[3] je budućnost, svuda. Mnoštvo samoupravnih zajednica, narodni kongresi i narodni komiteti. Zeleni komiteti – tu da predvode, brane, razobličuju, pozivaju i pokazuju put narodne vlasti. Sve to piše u Zelenoj knjizi – pročitajte je, kopirajte je, podelite je sa drugima. Koristite svoje sopstvene sisteme komunikacija, ne oslanjajte se na neprijatelja! Napravite svoje sopstvene komunikacije! Preuzmite resurse u svoje ruke, nemojte se plašiti moći, vladajte njom! To je vaša moć, vaše bogatstvo, i vaše oružje, koje su vlade, banke i vojske otele od vas.Ne možete tražiti od drugih da vas predstavljaju. Ne možete lopovima poveriti svoje bogatstvo. Ne možete zahtevati od drugih da se bore i ginu u vaše ime, da vas brane. To ja vaša čovečanska odgovornost, i kada ovo učinite, svet će postati slobodan, organizovan po sistemu džamahirije, a sloboda, sreća i izobilje postaće dostupni svima.Epoha vlada približava se kraju i oni se bore za vazduh. Oni očajavaju. Oni su bankrotirali, ne samo finasijski, oni su bankrotirali moralno, religijski, obrazovno, intelektualno i idejno, i za njih nema puta napred. Oni se nalaze pred propašću. Ta propast je dobra za narode sveta, koji se pate jer nisu slobodni.O, dobri narode sveta, znaj da Islam nije ono što vam predstavljaju neznalice koje od molitve prave javnu predstavu, a u stvarnosti služe šejtanu. Islam, to je pokoravanje volji Alaha, jednog Boga celog čovečanstva. Ovo je noć molitve. Vaše molitve biće uslišene. Svi ste vi Muslimani, koji se molite i ne stavljate nikoga ispred Alaha.Ljudi Bosne, mnogi od vas su zavedeni, mnogi Arapi su beskorisni i slabi. Srpski narod, koji su Hrišćani, kao i drugi, mogu biti bliži Bogu. Postoji samo jedan Bog. Taj Bog je sa istinom, gde god se ona nalazila – čitajte Kuran da bi znali istinu i ne slušajte one koji hoće da vas zavedu. Jer ako je Bog sa vama, ko može da vam se suprotstavi?Kakav Šerijat tražite mimo onoga koji već imamo, jer ja sam prvi pretočio Kuran u Društveni zakon u DŽamahiriji. Tražite Šerijat nepravde? Tlačenja? Kukavičluka? Ubistva? Ludila? Droge? Je li Šerijat to, što diže naoružane pacove, i dopušta ima mučenja, silovanja, krađu? Ne! To nije Šerijat, to ignoriše sve što piše u Kuranu.Molitve će biti uslišene. Više od četrdeset armija krenulo je protiv mene samo zato što sam govorio istinu, samo zato, što lopovima nisam dao da mimo mene prođu u Afriku. Africi sam obećao da je neću izdati. Obećao sam svetu, milionima koji me nose u srcima, da ću se boriti do kraja.Ne verujte njihovim trubama! Ko god sluša trube, čini grešku. Imate svoje matabe, gde možete dobiti informacije, sastajati se i prosuđivati. Ne obraćajte pažnju na njih. Do sada bi trebalo da vam je jasno. Vatra je voda, voda je vatra. Znajte da je budućnost vaša, vlade su gotove, a nova epoha narodnih masa se približava, kao što i predviđa Zelena knjiga.Ja vas čujem. Mnoge vaše poruke dolaze do mene. Ne mogu vam odgovarati pojedinačno, ali delima vaš bol. Neki od vas su toliko potreseni lažima poslednjih dana, da su čak razmišljali o samoubistvu. Ne! Nikada, samoubistvo nije opcija, ne kada se nalazimo pred velikom pobedom. Cena će biti visoka, ali ne smemo posustati.Vidim vas, Afrikanci, širom sveta, čak i u Australiji, vaše slike dolaze do mene. Vidim vas kako skupljate novac da pomognete istočnoj Africi. Belci su oni koji su doneli ove probleme i odsekli nas od naše braće i sestara, kojima je potrebna naša pomoć. Hvala vam na molitvama! Ali sačuvajte svoj novac! Bolje ga upotrebite boreći se protiv ovih ugnjetača!Obrazujte među sobom zelene komitete, sastajte se tajno ili javno! Zakunite se na vernost Zelenoj povelji! Proučite Zelenu knjigu! Registrujte svoje narodne konferencije, ohrabrite druge širom sveta, spremite se za budući svetski kongres o zločinima protiv čovečnosti, imate šest meseci da se spremite.Mart sledeće godine može postati najveći narodni kongres, a vi to možete da ostvarite. Spremite se već sad! Napravite internet stranicu – takvu, da na njoj budu nabrojani svi zločini. Dok se mi borimo da odbranimo svoju zemlju, vi se borite na bojnom polju istine, jer olovka je moćnija od mača.Neki od vas su došli do naše zapadne granice, ali morate da se vratite. Imate porodice o kojima morate da brinete. Sada je put slobodan, ali NATO neće dozvoliti mir. Oni se plaše primera Velike DŽamahirije. Oni mogu uništiti naše materijalne uspehe, ali ne mogu uništiti istinu. Što više budu pokušavali, to ćemo ih više pobeđivati, jer pobeda je uz narod, nikada uz ugnjetače.Hiljade čekaju na različitim stanicama, vidim vas u Tanzaniji u Kongu, Gani, Nigeriji i mnogim drugim krajevima Afrike. Kako da pređete pustinju do Libije? Umesto toga, grupišite se tu gde jeste! Bitka izgubljena u Libiji doći će do vas. Budite spremni za nju. Spremite zamke za napadače. Branite svoj kutak!Afričke vlade su slabe. One kontrolišu samo nekoliko gradskih centara. Oni često uopšte ne služe, i narod živi bez njih. One vam neće stajati na putu kada dođe vreme. Oni su siromašni. Opljačkali su ih rasisti, kolonijalisti, beli lopovi sa severa. Suprotstavite im se samo ako se oni suprotstave vama! Budite spremni! Izgradite svoje matabe! Branite svoj kontinent!Oni mogu napadati sa svojim bombama, ali mi branimo istinu! Oni se nikad ne bore sa nama prsa u prsa. Oni su samo kukavice, bolesni, poremećeni, kriju se iza mašina, jer oni nikada ne smeju izaći na oči Afrikancu jedan na jedan. Afrička deca mogu da poraze bilo kog belog plaćenika, zato se oni sakrivaju i, puni mržnje, uništavaju izdaleka.Ne dajte im da vas iskorištavaju! Budite jedinstveni! Izgradite svoju odbranu, jer oni dolaze kod vas, ako uspeju da prođu Libiju. Ako unište Libiju, napadnite ih s leđa!Izbegavajte borbu gde god možete! Neprijatelj želi da nas sve zaglavi na bojnim poljima, želi da nas sve baci u rat. Afganistan je sada sa nama, Irak je sa nama, Venecuela je sa nama. Mi hoćemo mir. Mi hoćemo pravdu. Radite za konferencije o zločinima protiv čovečnosti, koristite svoje mreže mataba, jer matabe su sedišta zelenih komiteta, idite napred, pobeda je naša!(Obraćanje Moamera Gadafija 24. avgusta 2011. godine preko satelitskog telefona. Preveo sa ruskog i engleskog Nikola Tanasić.)________________________________________

Link to comment
Da sam maliciozan i ja bih primetio radovanje.
?
Uništavaš temu svojim glupostima što ti je odprilike i cilj, krivo ti je što ti je opcija prsla pa bi sad da nam pokvariš slavlje svojim malim verbalnim pakostima...smešno i jadno
??razumem ja i ideolosku zaslepljenost, i nedostatak shirine, i crno-bele cvikere. Ali takav nedostatak empatije dok udovi i glave lete na sve strane - ne mogu da razumem sem u slucaju da sam tamo na ulici, sa kalasnjikovim i da sam odabrao stranu. Onda je (valjda?) sve oprosteno. Edited by CowBoy
Link to comment

A i ovo je home-related:

OBRAĆANJE NARODIMA SVETA Ljudi Bosne, mnogi od vas su zavedeni, mnogi Arapi su beskorisni i slabi. Srpski narod, koji su Hrišćani, kao i drugi, mogu biti bliži Bogu. Postoji samo jedan Bog. Taj Bog je sa istinom, gde god se ona nalazila – čitajte Kuran da bi znali istinu i ne slušajte one koji hoće da vas zavedu. Jer ako je Bog sa vama, ko može da vam se suprotstavi?
Link to comment
nekih par stotina stranica unazad sam insitirao na jednoj cinjenici koja je bila ocekivana - to je osveta pobednika (tada se nismo odredjivali ko ce pobediti) jer je jasno da u ovom prljavom ratu nema dodirnih tacaka vec krajnosti koje hrane bes i ocaj. osveta je, nazlost bila sasvim ocekivana stvar. nema tu komandanta ni vojnika koji je moze spreciti. da je gadafi osvojio bengazi onomad pola grada bi nestalo.ono sto se zna su dva paralelna izvora vesti - jedan koji govori o zlocinima pobunjenika (videti sliku gore) i drugi koji govori o zlocinima nad neistomisljenicima koje su za vreme dok su bili u tripoliju (mada su ponegde jos uvek) cinile gadafijeve snage.u kojoj meri se sve to desava, u haosu je tesko prepoznati. cak i sa svom ovom gomilom novinara na terenu, a potrebno je da se svaki obelodani.do sada su dva grada vec imala priliku da dozive nesto slicno (ili mozda i gore) tokom ovog rata - zavija i adzdabija.ps. mustafa abdul jalil, ntc i komanda pobunjenika, a danas imami na molitvama (petak je dan za molitvu) su sto naredjivali, sto molili za normalno ophodjenje prema pro-gadafijevim vojnicima ili obicnim stanovnicima, ali vidimo da to ne moze spreciti osvetu. sirt ce doziveti neki ogranicen nivo osvete ali nisam bas ubedjen u nesto sto bi bio veliki zlocin (mada je svaki zlocin veliki, ovde mislim samo u numerickom smislu i ne pravdam ga).
Vratimo se malo unazad. Gadafijevci pred Bengazijem. Šta bi ti rekao onom ko bi tad napisao ovako nešto? Očekivana osveta pobednika, nema komadanta koji to može zaustaviti... O ovom da ne pričamo:
sirt (bengazi) ce doziveti neki ogranicen nivo osvete ali nisam bas ubedjen u nesto sto bi bio veliki zlocin (mada je svaki zlocin veliki, ovde mislim samo u numerickom smislu i ne pravdam ga).
NATO je dobio mandat da spreči ulazak Gadafijevih u Bengazi, da spreči osvetu pobednika. Ti sad imaš razumevanja za pokolj nekih drugih ljudi. NATO-u je bilo važno da ide jako i do samog kraja, jer ih zabole za Libijce. Ma šta vi maštali, oni su tu zbog nafte (da nije tako intervenisali bi u Ruandi). To ne smatram moralnim, ali ni nenormalnim. Velike sile su tako radile i tako će raditi. Nenormalno je da neko ko nema interes navija da pobunjenici uđu u Sirt. Pošto nema tih silnih istočno evropljana, a ni ni hiljada afričkih plaćenika očigledno je da su na obe strane bilo približno isto Libijaca. Po meni je bolje da je Libija podeljena nego da jedni iskasape druge, ali ima nas raznih. P.S.Koliko to pobijenih zarobljenika sa vezanim rukama iza leđa, a bogme i sumnjivih civila(koliko pratim svi crnci sumnjivi) može da pokvari slavlje? Srebrnica, dve ili malo više? Edited by duma
Link to comment
Možda to što, baš kao i Srbija u slučaju Kosova, ne dobija ama baš ništa zauzvrat pa nema zašto ni da se predaje?Evo, sve globalne mreže javljaju kako su pronađeni tragovi intenzivne komunikacije i lobiranja kod Zapada od strane, je li, pukovnika. U pravcu mirne tranzicije, naravno. To lobiranje je krenulo kada je pukovnik shvatio da nema nikakve izglede da pobedi već da može samo da razmišlja o spasavanju gole kože. To je činilo njegovu poziciju prilično bednom, u smislu da ništa preko toga nije mogao da traži. Nikakvu podelu vlasti, nikakve prelazne institucije, nikakvo učešće u politici, samo miran egzil.Ali neće da može - pominjali smo pre neki dan koliko je Zapadu zapravo dobra varijanta u kojoj pukovnika rođeni sunarodnici izvlače iz nekog podruma i/ili vešaju o banderu. Zato im nije bilo na kraj pameti da njegov predlog prihvate kako bi sačuvali tamo neke pišljive živote ljudi na pobeđenoj strani. Uostalom, a šta je sve on njima radio...
Slažem se. pre nekoliko nedelja je pominjano da nudi opciju povlačenja samo da prestanu udari (u prevodu nešto kao naša "pobeda" nad NATO agresorom) tj. predajem se ali bar nešto da ponudim. Nije prihvaćeno, hoće da ga njegovi " sunarodnici izvuku iz nekog podruma i/ili vešaju o banderu".Ipak ne mogu da se otmem utisku da je to ogromna zemlja sa brojem stanovnika manjim od nas a "graniči" se sa Evropom (francuzi i Englezi) koja je insistirala na celom projektu. Nafta, solarna energija a mali broj ljudi za razliku od svih zemalja severne Afrike (dakle lako za kontrolu)
Link to comment
Ipak ne mogu da se otmem utisku da je to ogromna zemlja sa brojem stanovnika manjim od nas a "graniči" se sa Evropom (francuzi i Englezi) koja je insistirala na celom projektu. Nafta, solarna energija a mali broj ljudi za razliku od svih zemalja severne Afrike (dakle lako za kontrolu)
Bitno je da je narod Libije spašen i da ga više ne tlači Gadafi, koji je da bi ostao na vlasti morao da prosipa mrvice sa svog stola sirotinji, a sve da se ne bi digla kuka i motika. Sada će naftu lepo da eksploatišu multinacionalne korporacije, dika našeg vrlog novog sveta, mrvice će da nestanu, a narod Libije će da dobije demokratiju za koju su spremni taman koliko i ostali narodi bez tradicije vladanja.
Link to comment
Tripoli natopljen krvlju, leševi svuda

174392_14_ig.jpg

Ulicama Tripolija danas se gomilaju leševi - žrtve Gadafijeve osvete, žrtve snajperske paljbe, plaćenici koje su likvidirali pobunjenici... Četvrt u kojoj ceo dan traju borbe jer se veruje da se u njoj skriva Moamer Gadafi polako se pretvara u ruševine, prenose agencije i stani mediji. Više od 200 tela u fazi raspadanja pronađeno je danas u jednoj bolnici u libijskoj prestonici Tripoliju, u delu grada gde su vođene žestoke borbe. Fotoreporteri svetskih agencija napravili su snimke leševa muškaraca, žena i dece na krevetima i u hodnicima bolnice u četvrti Abu Salim. Lekari i medicinske sestre, koji su navodno pre pet dana pobegli iz bolnice, ostavili su za sobom polu žive i preminule ranjenike. Neki građani Tripolija za optužili su snage lojalne Gadafiju da su poubijale pobunjenike, ali z sada nije jasno ko su tačno žrtve i kako su umrli, izveštava BBC. Među žrtvama ima civila i vojnika, od kojih su neki, sudeći prema izgledu, afrički plaćenici, navodi dopisnik BBC-ja, koji kaže da su scene iz bolnice najpotresnije koje je ikada video. Prema rečima stanovnika kvarta u kome se nalazi bolnica neke osobe bile su teško ranjene, ali žive kada su u nju stigle, dok su ostali dovezeni mrtvi. Bolnica je potom zatvorena zbog sukoba, a svi koji su ostali unutra ostavljeni su da umru. Pobunjenici danas, uz velike žrtve na obe strane, metar po metar osvajaju četvrt Abu Salim u Tripoliju gde se, navodno, nalazi Moamer Gadafi sa sinovima. Strani mediji javljaju o novoj pošasti koja je zahvatila grad - nekontrolisanoj osveti pobunjenika. Ulice Abu Salima prekrivene su žrtvama posle topovske kanonade u nadi da će u nekoj od pogođenih zgrada biti ubijen i Gadfi. Pronađeno je više lokacija na kojima su "sakrivene" likvidirane žrtve, kako 30 leševa onih koji su svojim telima branili Gadafijev kompleks Bab al Azizi, tako i mete pukovnikove tajne policije. Gadafijevi "čuvari" su ubijani iz automatskog oružja, a na rukama su imali poveze. S druge strane, pobunjenici su optužili snage lojalne Gadafiju da su ubile više od 150 zatvorenika pre nego što su pobegle iz Tripolija. Televizija Al Arabija javlja da su Gadafije snage danas bombardovele aerodrom u Tripoliju. Uništena su četiri putnička aviona, uključujući i "erbas".

:(
Link to comment
pre nekoliko nedelja je pominjano da nudi opciju povlačenja samo da prestanu udari (u prevodu nešto kao naša "pobeda" nad NATO agresorom) tj. predajem se ali bar nešto da ponudim.
Sviranje qrcu. Pukovnik Sunce ni u jednom trenutku nije nudio predaju, vec "tranziciju" u kojoj bi on i dalje bio lider revolucije.
Link to comment
Bitno je da je narod Libije spašen i da ga više ne tlači Gadafi, koji je da bi ostao na vlasti morao da prosipa mrvice sa svog stola sirotinji, a sve da se ne bi digla kuka i motika. Sada će naftu lepo da eksploatišu multinacionalne korporacije, dika našeg vrlog novog sveta, mrvice će da nestanu, a narod Libije će da dobije demokratiju za koju su spremni taman koliko i ostali narodi bez tradicije vladanja.
http://www.youtube.com/watch?v=Jq03nXxjGm8
Link to comment
NATO je dobio mandat da spreči ulazak Gadafijevih u Bengazi, da spreči osvetu pobednika. Ti sad imaš razumevanja za pokolj nekih drugih ljudi. NATO-u je bilo važno da ide jako i do samog kraja, jer ih zabole za Libijce. Ma šta vi maštali, oni su tu zbog nafte (da nije tako intervenisali bi u Ruandi). To ne smatram moralnim, ali ni nenormalnim. Velike sile su tako radile i tako će raditi. Nenormalno je da neko ko nema interes navija da pobunjenici uđu u Sirt. Pošto nema tih silnih istočno evropljana, a ni ni hiljada afričkih plaćenika očigledno je da su na obe strane bilo približno isto Libijaca. Po meni je bolje da je Libija podeljena nego da jedni iskasape druge, ali ima nas raznih.
Situacija u odnosu na mart mesec je drugacija samo u tome sto neko drugi pobedjuje.Sve ostalo je isto. Zlocin se ne opravdava pobedom i to sam naglasio u postu koji citiras.Gde ti vidis da sam napisao ili bar nagovestio "razumevanje"?Ja sam napisao da ne ocekujem pogrom u Sirtu, ali sam naglasio da je svaki zlocin veliki. Da li je ova recenica opravdavanje?Prijatelju, kao i 90% mojih postova na ovoj temi ovo je procena situacije, ovo nije moja zelja niti ono sta sam spreman da odobrim i to sam naglasio.Ja sam u vreme kada je Gadafi bio pred Bengazijem pisao da pobednik (ko god bio, a tada je to trebao biti Gadafi) donosi sa sobom osvetu. Uostalom to je uradjeno u Zaviji i Adzdzabiji kad su u njih usle Gadafijeve snage.Svaki pokusaj da u mom odgovoru nadjes opravdavanje zlocina je maliciozno jer ga nema.Svaki pokusaj da u mom odgovoru nadjes odgovor zasto NATO dozvoljava u svom mandatu zastite civila ove slucajeve koji se dogadjaju sada neces naci jer imam potpuno isti stav i nisam ga menjao pa nemam potrebu da zarad vas koji u mojim postovima vidite "bes" i "opravdavanje Srebrenice" (al ga iskopa) ponavljam ono sto sam pisao u martu mesecu. Evo ga ceo topik, okreci strane i citaj, pogledaj sta sam napisao kad je pocela Nato intervencija.Tvoj i ranije Filipenkov odgovor (koji svoju malicioznost cak nije hteo da potvrdi ovako decidiranim stavom) opravdava vas stav ali kakve veze imam ja sa tim?
P.S.Koliko to pobijenih zarobljenika sa vezanim rukama iza leđa, a bogme i sumnjivih civila(koliko pratim svi crnci sumnjivi) može da pokvari slavlje? Srebrnica, dve ili malo više?
Ova inputacija je vise od malicioznosti i drska je podmetacina. Ja niti u jednom jedinom postu ne slavim, obracas se na potpuno pogresnu adresu, a ubacivanje Srebrenice na racun mojih postova je bezobrazluk i zahteva da mi jasno citiras svaki moj post gde slavim i gde to poredim sa Srebrenicom.Potpuno mi je neverovatno da postoje osobe kojima neke stvari, i pored toga sto su nacrtane (vrlo sam jasan u svojim recenicama), insistiraju da i nakon 403 ispisane strane iz svojih niskih razloga pisu ovakve gluposti vadeci recenice iz konteksta i premestajuci ih u rakurs licne frustracije jer ne mogu da nadjem drugacije opravdanje za ovoliku kolicinu drskosti i bezobrazluka u tumacenju tudjih postova. Svaku sledecu glupost tipa "opravdavanja Srebrenice" prijavicu moderaciji. Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...