Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Ko sve piše na tom sajtu. :isuse:
U pitanju je, kad malo bolje razmislim, jedan isti konflikt (onaj veciti u Izraelu i ovaj sad koji gledamo), otuda valjda takva srdjanova reakcija. (Mislim da je tekst losije napisan nego sto je njegova namera losa, tj. tekst izgleda gori nego sto jeste).
Link to comment
Nemoj biti nepoštenho pa izostaviti ostatak - ''free & fair elections'', (implicirajući sasvim otvoreno da ih nikad nije bilo) i ''at this time'' za pomoć, te ''orderly transition''. S obzirom koliko joj Izrael ima prstiju u kosi, puno je i to.
Nisam video celu izjavu pošto na Sky kajronu daju samo deliće. Opet, sve mi to zvuči nekako dvosmisleno i u fazonu: "Možda ovako, a možda i onako".
Link to comment
Meni to zvuci kao kupovanje vremena za starog prijatelja.
Vremena za sta? Beg? Nekakvo pomirenje mi deluje nezamislivo trenutno, ovde cemo imati ili pokolj ili promenu rezima pobedu. Edited by Fins fleet
Link to comment
Nisam video celu izjavu pošto na Sky kajronu daju samo deliće. Opet, sve mi to zvuči nekako dvosmisleno i u fazonu: "Možda ovako, a možda i onako".
A jel, bilo bi bolje da zauzme decidiranu stranu pa da souk zna tko je to cionistički puppet? Jedino da baldrickovski izjavi da navijaju za Muslim Bractvo, jel bi to bio dobar cunning plan?Dobar transparent, podržavam suštinu:64761198_highres_00000402556012.jpg
Link to comment
Vremena za sta?
Da se unese knfuzija medju demonstrante (evo, kao ovo zastrasivanje sa avionima, npr.) Mubarak je vec bio krenuo sa pricama kako ce da promeni stvari, samo da on ostane kao garant stabilnosti. Voleo bi on da nastavi tu temu i narednih nedelja/meseci, do Hillarinih izbora ce proci neko vreme, a posle toga sta je "free & fair" sveti bog zna. Mi smo gledali neke slicne filmove kod nas, zar ne.
Link to comment
Da se unese knfuzija medju demonstrante (evo, kao ovo zastrasivanje sa avionima, npr.) Mubarak je vec bio krenuo sa pricama kako ce da promeni stvari, samo da on ostane kao garant stabilnosti. Voleo bi on da nastavi tu temu i narednih nedelja/meseci, do Hillarinih izbora ce proci neko vreme, a posle toga sta je "free & fair" sveti bog zna. Mi smo gledali neke slicne filmove kod nas, zar ne.
Free orderly transition može biti i prijelazna vlada (as in NOT bezvlađe). Mislim da su i Tunis/Srbija imaju/imali nešto slično, ay?
Link to comment
Da se unese knfuzija medju demonstrante (evo, kao ovo zastrasivanje sa avionima, npr.) Mubarak je vec bio krenuo sa pricama kako ce da promeni stvari, samo da on ostane kao garant stabilnosti. Voleo bi on da nastavi tu temu i narednih nedelja/meseci, do Hillarinih izbora ce proci neko vreme, a posle toga sta je "free & fair" sveti bog zna. Mi smo gledali neke slicne filmove kod nas, zar ne.
Da, moguce da im je to taktika. A moguce je i da uspe, desavale su se i cudnije stvari, ali stvarno mi ne izgleda tako sa ove tacke gledista. Ljudi stvarno izgledaju odlucni da idu do kraja, ciji god kraj bio. Edited by Fins fleet
Link to comment
Rekoše li upravo da su dobili potvrdu da Vojska neće ići na narod ?
jel ovo bilo na aldzaziri?ne nalazim po blogovima, tek sam se sad ukljucilamuslimanska braca traze vladu nacionalnog spasa.
Link to comment
×
×
  • Create New...