Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

A violent detonation and brilliant orange flash lit up the sky over Misrata in the early hours of Wednesday morning, with military authorities saying it was a scud missile intercepted, apparently by missiles from an American warship, seconds before it would land on the rebel-held Libyan city.The explosion rattled windows in the city centre and came a day after a second such explosion, at approximately 1.35am local time, of which there have been four in the past 12 days. Misrata's military council said this morning that pro-Gaddafi forces were targetting Misrata from a base on the eastern coast at Sirte, one of Libya's last remaining strongholds.All four of the missiles launched at Misrata have been intercepted as they came down on the city, but residents fear that more missiles are on the way and there is anxiety that US warships may not be able to destroy them all.
Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Sta se zove SPIN :lol:Slika je potisana sa "Protesti u Siriji", a na slici je ocigledno da je ovaj mladi evropskomoderni žabarijana looklike Sirijac lojalan Asadu. Na kolima mu Asadova slika i Sirijska zastava. No dobro, Beee92 ume da se pozove na wikipediju, pa ovakve budalastine ne cude...
Od kad sam u Nacional Geografiku video reportazicu sa Kosova devedesetih, gde na kontrolnom punktu do zuba naoruzani (neke rakete ima na prsluku po ledjima, pancir, samo sto rucni bacac nije nosio) Zli Srpski Policajac preteci legitimise par abanaca sa detetom u metalik zlatnom dzipishtu (on kao Banderas, zena plava, manekenskog izgleda, iza ogromnih cvikera za sunce zakleo bih se da gledaju oci Grejs Keli + i preslatko plavo dete koje se igra na zadnjem sedistu).To je bila slika terora nad ocigledno zapadno i evropski nastrojenim gradjanima. Nije da terora nije bilo, ali ova ocigledno narucena fotka (sasvim moguce snimljena na nekoj Vrancuskoj poljani) je ocigledan proizvod za razmazeno zapadno javno mnjenje. Da su prikazali random albanca+srpskog policajca scena bi bila em verodostojnija em mucnija em bi bolje ilustrovala represiju. Ovako, izgledalo je preterano nasminkano. Edited by CowBoy
Link to comment

Da preduhitrim Siriusa, podastirem malo friškog prvoklasnog™ objektivnog™ materijala sa RT. Briljantno:

5 journos enter #rixos from outside, but kicked out by Gadhafi loyalists at gunpoint. We still not allowed to leave. #rixos4
Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Da preduhitrim Siriusa, podastirem malo friškog prvoklasnog™ objektivnog™ materijala sa RT. Briljantno:
Da li je ovo u stvari tvoj pokusaj da preko mene postavljas razno smece na forumu?Meni lici na to.Inace, ono sto sam ja postavlja sa rt je uglavnom preuzeto sa AP :lol:
Link to comment
Pa ne mislis valjda de ce Libijskom narodu (ne mislim na novu marionetsku vladu) pare ostati? Ako je Gadafi lapao devedeset posto, oslobodioci&njihovi pomagachi iz Vrancuske i USA ce to dici na 99%.Odnosno, zivi bili pa videli.
Libijski narod nikada nije ni imao neke pare. Nafta je bila Gadafijeva, prihodi od nafte su bili njegovi i raspoređivao ih je po zasluzi, tj. onome ko mu je najviše lizao dupe. Libijska nafta pripada libijskoj državi, a naftna polja opet kažem ponavljam, ne mogu da dobiju noge i da se presele u Francusku, ma koliko ti plakao zbog zlehude sudbine te jadne, sirote nafte. Nije nafta najbitnija stvar u životu čoveka, kao što vidiš. Edited by Utvara
Link to comment
Ona "nezavisna" novinarka radi za AP!!!? :lol:
Ne, vec one borbe i kamera iz Tripolija je AP. A to je skoro sve sto sam postavljao od njih.Ok, od sada samo sa AJ, Reutersa, CNN posto vam rt dize zivac.Evo nove vesti sa AJ:
Forces loyal to Muammar Gaddafi are bombarding areas of central Tripoli including the Gaddafi compound seized by rebels a day before, a rebel spokesman told the Reuters news agency."There were bombardments on Bab al-Aziziya [compound], Al Mansoura area and another area near Rixos hotel. Most of this bombardment was carried out by the regime's cells positioned in the Abu Salim area," said the spokesman, who spoke on condition of anonymity.
Link to comment
Libijski narod nikada nije ni imao neke pare. Nafta je bila Gadafijeva, prihodi od nafte su bili njegovi i raspoređivao ih je po zasluzi, tj. onome ko mu je najviše lizao dupe. Libijska nafta pripada libijskoj državi, a naftna polja opet kažem ponavljam™, ne mogu da dobiju noge i da se presele u Francusku, ma koliko ti plakao zbog zlehude sudbine te jadne, sirote nafte. Nije nafta najbitnija stvar u životu čoveka, kao što vidiš.
Ista priča sada traje i sa narodnom venecuelanskom naftom - ona je, kao, narodna, a ustvari Chavez si s njom drka kurac kako si On i samo On zamisli da treba, npr. umasirava ju u izboranu kožu polucrknutog Fidela.
Link to comment
×
×
  • Create New...