Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Saif deluje žešće izbezumljeno na snimku, pa još ona talibanska brada u nastajanju... Reklo bi se da je spreman za poslednji juriš, a na potezu od Rixosa do zgrade vlade ima solidno naoružane pristalice.Edit: e, da, Međunarodni krivični sud :lol::Hail::isuse:

Edited by beowl
Link to comment

Saif bas deluje ubijeno u pojam, to cak ni ne moze da prikrije iako se potrudio. Od njegove arogancije nije ostalo nista.Zabravljen u krugu od par km kvadratnih (koliko je velik kompleks Bab Azizija sa pripadajucom okolinom) sa mozda 500-600 vernih vojnika bez sanse da ih neko izbavi tj. da im stigne pojacanje... Perspektiva na nivou njegovog izgleda.

Link to comment

A niko da prokomentarise jos jednu u nizu lazi "pobunjenika" ICC-a :)Nema se tu sta reci. U situaciji koja je vise nego konfunzna dobijas ovakve informacije. Servirane namerno ili ne one su te koje imaju odredjen cilj.Mozda je Saif bio u nekoj vrsti 'kontrole' pa se izmigoljio, mozda je sve vreme bio u bunkerima ispod Bab Azazije, mozda je do juce sedeo u Tunisu pa se vratio da brani Tripoli, mozda ovo i nije Saif (dokazi da jeste).

Link to comment

Pa, jasno je da je vest o njegovom hapsenju trebalo da posluzi za unistavanje morala Gadafijevoj vosjci. Ne shvatam samo kako tzv. pobunjenici barem malo ne iskuliraju sa laznim informacijama, posebno sa ovako krupnim laznim informacijama, izgubice kredibilitet cak i kod stranih medija.

Link to comment
A niko da prokomentarise jos jednu u nizu lazi "pobunjenika" ICC-a :)Nema se tu sta reci. U situaciji koja je vise nego konfunzna dobijas ovakve informacije. Servirane namerno ili ne one su te koje imaju odredjen cilj.
O da, ima se tu šta reći. Jedno je kada širiš glasine da sumanjaš da je npr. poginuo Kamis Gadafi kako bi poljuljao moral protivnika/naterao ga da se pokaže/štagod (mada ne to da pričaš svakih 10 dana, onda je ko u priči o pastiru i vuku), a drugo je kada kažeš da si nekog zarobio, da ga držiš u pritvoru i da si naredio svojim trupama da se prema njemu dobro odnose, pa još i navučeš tužioca ICC-a da potvrdi tu vest, a onda ti se taj koga si "zarobio" pojavi sa svojim trupama u sred grada. Em si masno lagao, em si od međunarodnog tužioca napravio budalu, em ti kredibilitet otišao u minus beskonačno. Ti što vode pobunjenike su isti klovnovi kao i Gadafi, jedina razlika je u tome što ovaj nosi haljine, a ovi odela.
Mozda je Saif bio u nekoj vrsti 'kontrole' pa se izmigoljio, mozda je sve vreme bio u bunkerima ispod Bab Azazije, mozda je do juce sedeo u Tunisu pa se vratio da brani Tripoli, mozda ovo i nije Saif (dokazi da jeste).
I ja sam čuo da ovaj što se pojavljuje na televiziji kao Barak Obama ustvari nije on, već dvojnik, a da se pravi Obama krije u bunkeru u Stenovitim planinama, za slučaj ruskog nuklearnog napada. Ajde ti dokaži da je ovo pravi Obama.
Link to comment
zasto tzv. pobunjenici?
Vec sam rekao, moje misljenje je da bi ih pre trebalo zvati oportunisti, a onda je Tutankamon rekao "tvoje misljenje nije bitno". Samo treba pogledati ko cini taj NTC, sve sami dojucerasnji Gadafijevi ministri.
Link to comment
O da, ima se tu šta reći. Jedno je kada širiš glasine da sumanjaš da je npr. poginuo Kamis Gadafi kako bi poljuljao moral protivnika/naterao ga da se pokaže/štagod (mada ne to da pričaš svakih 10 dana, onda je ko u priči o pastiru i vuku), a drugo je kada kažeš da si nekog zarobio, da ga držiš u pritvoru i da si naredio svojim trupama da se prema njemu dobro odnose, pa još i navučeš tužioca ICC-a da potvrdi tu vest, a onda ti se taj koga si "zarobio" pojavi sa svojim trupama u sred grada. Em si masno lagao, em si od međunarodnog tužioca napravio budalu, em ti kredibilitet otišao u minus beskonačno. Ti što vode pobunjenike su isti klovnovi kao i Gadafi, jedina razlika je u tome što ovaj nosi haljine, a ovi odela.
Hm, slozio bi se sa tobom i cak ne bi napisao gornji post koji si komentarisao da je situacija u Tripoliju iole stabilnija i cistija.Nema nikakvih struktura vlasti u Tripoliju, NTC deluje iz Bengazija. Delove grada kontrolisu pobunjenici, delove "kao" kontrolisu ali ih nisu osigurali, delovi su "nicija zemlja", a u delovima su pro-Gadafijeve snage. Komanda pobunjenika u samom gradu nije jedinstvena, mnogo je onih koji su jos uvek na dve stolice...Ko tu moze da garantuje bilo kakvu validnu vest i ko moze da garantuje za svakog coveka na terenu koji je navodno tvoj?
I ja sam čuo da ovaj što se pojavljuje na televiziji kao Barak Obama ustvari nije on, već dvojnik, a da se pravi Obama krije u bunkeru u Stenovitim planinama, za slučaj ruskog nuklearnog napada. Ajde ti dokaži da je ovo pravi Obama.
Dobro i sta sad? Dali to sto ne zavirismo u cuvenu "krstenicu" daje odgovor na pitanje gde se nalazio Saif bezmalo 48 sati?Nemamo nista. Nemamo informacije kojima mozemo verovati. Saif se slika u krugu Bab Azazije i tvrdi da kontrolise Tripoli. Na snimku BBC-ja se kaze da je on na "turneji po delovima grada", ali snimak ne prikazuje nista od gradskih delova. To nam daje za pravo da ne verujemo u bilo sta i isto tako ostavlja mogucnost da je Saif bio juce na Adi Ciganliji. Edited by Bane5
Link to comment
Vec sam rekao, moje misljenje je da bi ih pre trebalo zvati oportunisti, a onda je Tutankamon rekao "tvoje misljenje nije bitno". Samo treba pogledati ko cini taj NTC, sve sami dojucerasnji Gadafijevi ministri.
Oportunisti nikad ne idu toliko daleko da zbog toga i vode rat i ugrozavaju svoju imovinu i na kraju dovode svoj zivot u opasnost.Neko moze da bude oportunist ali kad ratuje on je i jos nesto. Edited by Bane5
Link to comment
... ti što vode pobunjenike su isti klovnovi kao i Gadafi, jedina razlika je u tome što ovaj nosi haljine, a ovi odela.
Ljudi se snalaze kako znaju, jbg. Od kada sam cuo za kamiondziju-samoubicu, imam debele rezerve prema prirodi te buduce vlasti. U stvari, to sto zapad makar i virtuelno ulazi na tu teritoriju ispada najbolja stvar za Libijce, kada se sve sabere i oduzme. Edited by CowBoy
Link to comment
BBC: Iran has expressed its backing for the Libyan rebels, BBC Monitoring reports. A statement by the foreign ministry in Tehran says Iran "supports the people's uprising in Libya and hopes that the Libyan people can decide independently on their future".
Link to comment
Hm, slozio bi se sa tobom i cak ne bi napisao gornji post koji si komentarisao da je situacija u Tripoliju iole stabilnija i cistija.Nema nikakvih struktura vlasti u Tripoliju, NTC deluje iz Bengazija. Delove grada kontrolisu pobunjenici, delove "kao" kontrolisu ali ih nisu osigurali, delovi su "nicija zemlja", a u delovima su pro-Gadafijeve snage. Komanda pobunjenika u samom gradu nije jedinstvena, mnogo je onih koji su jos uvek na dve stolice...Ko tu moze da garantuje bilo kakvu validnu vest i ko moze da garantuje za svakog coveka na terenu koji je navodno tvoj
Slažem se ja sa tobom da je situacija u Tripoliju haotična, i da verovatno niko, pa ni komande obe strane, ne zna šta se tačno događa u samom gradu. Međutim, onda moraš biti oprezniji u plasiranju informacija, ako želiš da ispadneš ozbiljan, a naročito u plasiranju lako proverljivih informacija kao što je ova o Saif al Islamu. U suprotnom ispadaš glup i neozbiljan, kao juče pobunjenici, a ovo im nije prvi put da se blamiraju glupostima. Ako žele da upravljaju Libijom, onda moraju odavati utisak ozbiljnih i promišljenih ljudi, a ne budala i diletanata, jer je Libija komplikovana zemlja za upravljanje - kako oni misle da sada uvere nekog u Sirtu ili Sabhi da se odrekne Gadafija, a ponašaju se kao klovnovi?
Dobro i sta sad? Dali to sto ne zavirismo u cuvenu "krstenicu" daje odgovor na pitanje gde se nalazio Saif bezmalo 48 sati?Nemamo nista. Nemamo informacije kojima mozemo verovati. Saif se slika u krugu Bab Azazije i tvrdi da kontrolise Tripoli. Na snimku BBC-ja se kaze da je on na "turneji po delovima grada", ali snimak ne prikazuje nista od gradskih delova. To nam daje za pravo da ne verujemo u bilo sta i isto tako ostavlja mogucnost da je Saif bio juce na Adi Ciganliji.
Znaš kako, čovek je broj 2 na Most wanted listi i NATO-a i pobunjenika, i svakako neće javno objavljivati gde se kreće i šta radi, jer bi lako mogao ostati bez glave. Možda je i bio juče na Adi, ali mi je verovatnije da ga je tata zadužio da operativno rukovodi borbama lojalista u Tripoliju, dok ovaj sedi u bunkeru ili Sirtu. U to što priča verovatno ni sam ne veruje (ili ni sam ne zna da li je tačno), ali šta očekuješ da kaže pristalicama - jebi ga, pukli smo načisto, idite kući ženi i deci.
Link to comment

Ayatollah, Gadafi je pokazao zilavost, a deo vojske i stanovnistva pokazuje da su mu verni po cenu zivota.Ispostavlja se, ipak, da je taj procenat fanaticnih i 'za Gadafija spremnih' manji broj nego sto su mnogi ocekivali, a narocito u odnosu na broj koji su ocekivali Gadafi i sinovi. Takodje, vidi se na delu sva neutemeljenost tvrdnji da su plemena presudno bitna za zivot Libije pa tako i za ovaj rat. Licno verujem da bar 50% stanovnika Tripolija sedi kod kuce (ili se formalno pojavljuje na ulici kad treba/mora), ima, figurativno receno, obe zastave u nekom steku i ceka da najveca guzva prodje. U takvoj situaciji, kad vreme, to je sasvim ocigledno, radi za pobunjenike koji ce polako stezati obruc oko Bab Azazije, a Gadafijeve niko nece doci da spasava, propaganda je ta koja sluzi i jednima i drugima.U ovom ratu sam nailazio na primere koji su ocigledna 'kukavicja jaja' tj. podmetanje informacija da bi se druga strana diskreditovala ili neko profitirao (pojedinacno ili kao grupa).Niko ne spori da pobunjenici uz sve probleme glede situacije u Tripoliju ispadaju smesni sa ovim 'hapsenjima' i to nije ono sto je svakom normalnom predmet spora, ali osim sto nemamo objektivnu istinu o desavanjima tamo, tako me pracenje ovog sukoba uci da, Cvorovicevski gledano, ne izostavim mogucnost da je ova "Saifova parada" posledica mozda podmetnute igre da bi se stekao utisak kakav su mnogi imali jutros. Ne treba smetnuti sa uma da sve desava vremenski tempirano kao i posebno "ukazivanje" Saifa odabranim novinarima i sl. Recimo, neka bude, 66% velika glupost pobunjenika (neuspela propaganda) - 29% podmetnuta igra - 4% nesto trece - 1% Ada Ciganlija :)Na kraju, sve to ukazuje na nesposobnost pobunjenika (koje bi vec mogli da prekrstavamo u nesto zvanicnije) da se lako nose sa svim ovim problemima. Ostale stvari ukazuju i na jos niz problema u njihovim redovima, ali svoje pravo lice ce pokazati u iole normalnijim uslovima. Lose i dobro? Sudice (figurativno receno) im vec neko.

Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...